Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Leverkusen - 10. března 2022   21:00

Atalanta
Atalanta
23' Malinovskyj (Muriel) • 25' Muriel (Malinovskyj) • 49' Muriel (Malinovskyj)
3:2
(2:1)
Leverkusen
Leverkusen
11' Ch. Aránguiz  (Wirtz) • 63' Diaby
Atalanta
Musso – Tolói (C), Demiral, Djimsiti (69. Palomino) – Hateboer, de Roon, Freuler, Zappacosta (77. Maehle) – Koopmeiners – Malinovskyj (69. Boga), Muriel (77. Al. Mirančuk).
Jovanović (SRB) – Stojković (SRB), Mihajlović (SRB)
Gewiss Stadium, Bergamo
Leverkusen
Hrádecký (C) – Frimpong (80. Fosu-Mensah), Tah, E. Tapsoba, Bakker – Ch. Aránguiz, Palacios – Diaby, Wirtz (85. Azmún), A. Adli (80. Paulinho) – Alario (61. Kossounou).
Grill, Lomb – Kossounou, Paulinho, Azmún, Sinkgraven, Fosu-Mensah, Hincapié.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:15.
Utkání je u konce a domácí tým se může začít radovat z úspěšného prvního kroku. Atalanta vstoupila do druhé půle velice aktivně a už ve 49. minutě se dnes podruhé trefil Luis Muriel. Atalanta vedla o dvě branky a pro italský celek to vypadalo velice dobře. Přišly i další šance, jenže Lukáš Hrádecký dnes předváděl jeden skvělý zákrok za druhým. Další gól už Atalanta nepřidala, naopak hosté dokázali z jedné z ojedinělých akcí snížit a Moussa Diaby upravil na konečných 3:2. I tak má Atalanta do odvety o něco lepší výchozí pozici.
90+3'
90+2'
Na pravé straně vápna upadl po souboji Diaby, rozhodčí ale nepískal. Hosté mají pouze autové vhazování.
90+1'
Hrádecký rozehrává od vlastní branky, samozřejmě s tím docela dost pospíchá.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Domácí teď docela zariskovali v obraně, do té se dostal Diaby a poté přihrál pod sebe na Paulinha. Ten se s ničím nepáral a z první vyslal tvrdou ránu. Jenže pouze vysoko nad...
89'
Po rozehrání centroval Mirančuk, Tolói míč lehce lízl hlavou a jeho teč prolétla kousek vedle pravé Hrádeckého tyče.
88'
Bpga vybojoval na půlce míč, rozvinul akci levou stranou a ve vápně byl Aránguiz donucen odkopávat na rohový kop.
87'
Platí to ale i na opačné straně, Hateboer neprošel pravou stranou.
86'
Leverkusen ještě nevzdává případnou remízu, obrana domácích ale zvládá výpady zastavovat.
85'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Sardár Azmún.
84'
Roh domácích, jenže prakticky ihned po rozehrání se pískal útočný faul v šestnáctce.
83'
Hateboer vystřelil kousek za pokutovým územím, trefil však pouze jednoho z obránců a je z toho roh.
82'
Od Mussa začíná postupná akce Atalanty, nic rychlého.
81'
Trocha bojovné hry na půlce, tohle ale hráčům Atalanty v tuto chvíli bohatě stačí.
80'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Paulinho.
80'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Timothy Fosu-Mensah.
78'
Další žlutá karta pro hosty, za faul a následná nesportovní gesta ji dostal Florian Wirtz.
77'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Alexej Mirančuk.
77'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Joakim Maehle.
77'
Z dálky to zkoušel Tolói, jeho rána šla poměrně vysoko nad.
76'
Zappacosta neodcentroval, nicméně i nadále jsou domácí fotbalisté na dostřel.
75'
Murielův roh propadl na malé vápno, v tuto chvíli se hosté zvládli v poklidu ubránit.
75'
Boga vybojoval pro domácí tým rohový kop.
73'
Hosté sáhli k faulu, aby akci zastavili a je tu žlutá karta pro Mitchela Bakkera.
72'
Atalanta opět v útoku, po pravé straně táhnou akci Hateboer a Freuler.
70'
Boga se hned zapojil do ofenzívy a u vápna přihrával Murielovi. Ten už zakončoval, ale trefil pouze clonícího hráče.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází José Luis Palomino.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Jeremie Boga.
67'
Roh pro Atalantu.
66'
Hrádecký si připisuje další zákrok a ihned rozehrává protiakci Bayeru.
64'
Za následné protesty pak dostal žlutou kartu domácí Rafael Tolói.
63'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Zničehonic je tu gól hostů a snížení. Bayer vybojoval Adlim míč na útočné půlce hra se pak dostala až na hranici šestnáctky, kde levačkou zakroutil technickou střelu po zemi MOUSSA DIABY a trefil se přesně k tyči. Musso se natahoval marně a je to 3:2.
61'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Odilon Kossounou.
60'
Nemít Leverkusen Hrádeckého, byl by náskok domácích už vskutku obrovský. Gólman hostů nyní vyrazil střelu Hateboera z pravé strany...
58'
Po rohu zakončoval Tolói, Hrádecký musel opět do práce!
57'
Muriel měl na noze hattrick, když k němu po rychlém brejku doputovala Freulerova přihrávka, jenže střelu po zemi dokázal Hrádecký vykopnout na roh!
55'
Leverkusen má skutečně problém, ve druhé půli se Bayer prakticky ještě nedostal za půlku.
54'
Domácí Koopmeiners měl na levé straně dost prostoru na průnik, centr mu ale moc nesedl. Vybojoval však pro Atalantu alespoň rohový kop.
52'
Zappacosta mířil za dlouhým nákopem, tohle ale hosté zvládli rychle odvrátit.
50'
A domácí tým pokračuje v aktivní hře, Bayer má plné ruce práce s bráněním.
49'
Bergamo právě vstřelilo branku!
A tlak nese své ovoce. Domácí tým opět předvedl pěknou kombinaci, Malinovskij přiklepl na hranici vápna na LUISE MURIELA a na jeho okamžitou střelu se Hrádecký natahoval Marně. Útočník Atalanty dal svůj dnes druhý gól a je to 3:1.
47'
Atalanta se hned po zahájení hry pouští do útoku a vytváří na soupeře velký tlak.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi velmi akční první půle, kdy oba celky předváděly útočný fotbal, k vidění byly šance a také tři góly. Jako první se prosadili hosté, když Charles Aránguiz nejprve trefil z přímého kopu tyč, aby pak byl v 11. minutě na konci akce a pohotovou střelou otevřel skóre. Atalanta se pak pustila do snahy za srovnáním skóre a byla úspěšná ve 23. minutě po přesné ráně Ruslana Malinovského. Ten se o dvě minuty později změnil v nahrávače a po jeho pasu otočil skóre Luis Muriel. Do konce půle pak přišlo ještě několik střel, zachytal si zejména hostující Hrádecký, další gól už ale nepadl a do kabin se odešlo za stavu 2:1.
45+1'
45+1'
Aránguiz s Frimpongem teď hrozili na opačné straně, střela však byla sražena a Musso zasahovat nemusel.
44'
Centr od rohového praporku propadl k zadní tyči, kde byl na chviličku volný Malinovskij, jenže zblízka hlavičkoval nad!
44'
Hrádecký se teď rozhodně nenudí, Zappacosta se na něj řítil levou stranou a gólman hostů vyrážel na roh!
42'
Prudkou střelu zpoza vápna vyslal Koopmeiners a Hrádecký se musel natáhnout, aby tuto ránu zvládl vyrazit. Jak vidno, Atalanta mocně touží po pojišťující brance.
41'
Atalantě patří závěr půle, teď se hraje prakticky pouze na polovině Leverkusenu.
39'
Rozehra Atalanty vyvrcholila příhrou na Muriela, ale i jeho střelu z ostrého úhlu Hrádecký vyrazil.
38'
Nedovolený zákrok u půlky na domácího Malinovského, provinil se Florian Wirtz.
37'
Levou stranou zasprintoval Zappacosta, dostal se i do vápna, jenže střela byla z ostrého úhlu a Hrádecký si to pokryl.
35'
Po autovém vhazování se pravou stranou probíjel do vápna Florian Wirtz, vše ale skončilo jeho útočným faulem.
34'
Je tu trochu poklidnější fáze zápasu, spíše se teď bojuje ve středu hrací plochy.
32'
Koopmeiners se pokusil přenést hru na pravou stranu na Hateboera, ale ani on nenašel prostor pro rozvinutí akce.
30'
Hostující Diaby obehrál obránce u soupeřovy šestnáctky a poté vyslal technickou střelu levou nohou. Myšlenka to byla dobrá, provedení už horší, ani tohle na branku nešlo.
29'
Na opačné straně to z křídla zkusil Muriel, bylo to ale hodně odvážné a míč skončil velký kus vedle.
28'
Demiral na křídle nepustil k centu Alaria, ale akce hostů ještě chvíli pokračovala a z velké dálky to zkusil Tapsoba. Prudká rána prosvištěla kousek od branky.
26'
I nadále pokračuje útočný fotbal, dopředu se nyní ženou hosté a touží co nejdříve srovnat.
25'
No tak to je obrat jako hrom! Po zisku míče se domácí tým vydal do rychlého kontru, Malinovskij se nyní změnil na nahrávače a LUIS MURIEL nedal prudkou ranou po zemi Hrádeckému šanci na zákrok – 2:1.
23'
Je srovnáno! Domácí tým teď předvedl povedený postup do šestnáctky, Muriel na hranici ofsajdu narazil na RUSLANA MALINOVSKÉHO, ten využil volného prostoru a nekompromisně zamířil k tyči – 1:1.
22'
Domácí Zappacosta se snažil dostihnout přihrávku podél levé postranní čáry, míč však skončil v autu.
20'
Konečně fotbalovější moment i od domácích, po rychlém přechodu k vápnu střílel po zemi Tolói a Hrádecký musel bleskově zasahovat. Měl štěstí, že to šlo přesně do míst, kde byl připraven.
19'
Roh Bayeru, Aránguizův centr na první tyč byl obranou Atalanty odvrácen rázným odkopem.
18'
Středem se snažil dostat do lepší pozice de Roon, jenže domácím teď míče odskakují od kopaček a nemohou se dostat na dostřel.
16'
Velká malá domů na Hrádeckého, ten měl hromadu času na poklidnou rozehrávku.
14'
Domácí Muriel se pokusil o individuální akci, když se chtěl prokličkovat levou stranou, na hranici vápna byl ale odzbrojen.
13'
Leverkusen teď podržel míč kousek od vlastního vápna, aby pak vyrazil dlouhým pasem do kontru. obrana Atalanty to na poslední chvíli dokázala zastavit.
11'
Teď už to ale hostům vyšlo a vedou. Bayer předvedl narážečku u hranice šestnáctky, Wirtz ve finální fázi přiklepl na CHARLESE ARÁNGUIZE a ten střelou z první uklidil míč přesně k levé tyči Mussovy branky – 0:1.
10'
Atalanta u míče, nyní postupuje pomaličku vpřed. Soupeř se snaží rozehrávku napadat.
9'
Chyběly jen centimetry a hosté šli do vedení! Přímý kop si postavil Aránguiz, parádně překonal zeď, ale svou střelou trefil Mussovu tyč!
8'
Teď už se ale pískalo, neboť domácí de Roon fauloval Alaria a je z toho nebezpečný přímý kop kousek za hranicí vápna.
7'
Frimpong nacentroval do vápna Atalanty, tam po souboji hosté reklamovali ruku, ale pokračuje se ve hře.
6'
Dlouhý nákop domácích na útočnou polovinu, Jonathan Tah jej ale zkušeně zpracoval a zase otočil hru na opačnou stranu.
5'
První výpad Leverkusenu, Musso však mohl zůstat v klidu, obránci mu vydatně pomohli.
4'
Atalanta je v úvodu hodně aktivní, Leverkusen se prakticky ještě nedostal za půlící čáru.
3'
Přímý kop domácích, prvotní centr soupeř odkopl, poté se ještě k míči dostával Malinovskij, ale ani teď mu nebylo přáno.
3'
Z velké dálky to zkusil Malinovskij a i když to nebyla nejprudší střela, tak musel Hrádecký na zem a vytáhnout první zákrok.
2'
Domácí tým hned v úvodu rozehrál rohový kop, centr se stáčel na první tyč, obrana Bayeru zvládla odhlavičkovat.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Demiral, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Zappacosta – Koopmeiners – Malinovskyj, Muriel.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Maehle, Palomino, Boga, Gi. Pezzella, Mihăilă, Pessina, Scalvini, Al. Mirančuk, Pašalić.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, E. Tapsoba, Bakker – Ch. Aránguiz, Palacios – Diaby, Wirtz, A. Adli – Alario.
Náhradníci: Grill, Lomb – Kossounou, Paulinho, Azmún, Sinkgraven, Fosu-Mensah, Hincapié.
Trenér: Gerardo Seoane

Rozhodčí: Jovanović (SRB) – Stojković (SRB), Mihajlović (SRB).
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Gewiss Stadium začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Srdjan Jovanović, kterému budou na pomezí asistovat Uroš Stojković a Milan Mihajlović. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Novak Simović. Celá čtveřice je ze Srbska. U videa pak budou Chris Kavanagh a Stuart Attwell, oba z Anglie.
Atalanta Bergamasca Calcio

Italský celek se do osmifinále probil před úspěšné playoff, ve kterém se utkal s Olympiakosem Pireus a Atalanta vyhrála oba zápasy. Nejprve doma 2:1, poté i v odvetě a to jasně 3:0. Dvěma góly se v tomto dvojutkání blýskli doma Djimsiti a venku Malinovskij.

Bayer Leverkusen

Německý tým nemusel jít přes playoff, neboť ve společnosti Realu Betis, Celticem Glasgow a maďarským Ferencvárosen dokázal v základní skupině G vybojovat plných 13 bodů a skončit na prvním místě. Dnes tak Bayer zažije premiéru v jarní části pohárové sezóny a půjde do ni povzbuzen cenou remízou 1:1 z trávníku Bayernu Mnichov.
Dobrý večer u osmifinále Evropské ligy. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Atalanta Bergamasca Calcio a Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.