Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Galatasaray - 10. března 2022   21:00

Barcelona
ter Stegen – Dest, R. Araújo (46. Piqué), García, J. Alba (C) – González (46. S. Busquets), F. de Jong, Pedri – Traoré (80. L. de Jong), Depay (61. Aubameyang), F. Torres (46. O. Dembèlé).
Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA)
Camp Nou (Barcelona)
Galatasaray
Peña – Boey, Nelsson, Marcão, van Aanholt – Kutlu, Antalyalı – Babel (68. Kılınç), Fíghúlí (C) (79. Cicâldău), Aktürkoğlu (90+2. Barış Yılmaz) – Mohamed (68. B. Gomis).

Hosté možná budou litovat, že v 74. minutě byl odvolaný gól střídajícího Gomise kvůli těsnému ofsajdu. Gomis dostal perfektní pas za obranu a sám proti ter Stegenovi vystřelil do jeho protipohybu. Nicméně vzhledem k tomu, že od 30. minuty Barcelona dominovala, tak asi budou s plichtou spokojeni.
I přes místy až drtivou převahu Barcelony uhrál Galatasaray remízu, která je pro Barcelonu ztrátou. Domácí měli nespočet vyložených šancí, ale totálně selhali v koncovce. Například de Jong napálil z hrany malého vápna tyč. Za zmínku stojí také perfektní standardka Depaye z prvního poločasu, kterou vytahoval skákající Pena do brankové konstrukce. I tak mohl zapsat čisté konto proti týmu, odkud přišel do Galatasaraye. Při bývalé postupové matematice by se Barceloně asi hodilo doma neinkasovat, ale to už je hudba minulosti. Takhle ji nečeká v Turecku vůbec nic jednoduchého.
Zákroky brankářů
Marc-André ter Stegen (Barcelona) – jeden zákrok
Iñaki Peña (Galatasaray) – čtyři zákroky
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:0. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:10.
90+6'
90+5'
Sergio Busquets prodlužoval na Piquého, ale domácí nezakončili.
90+5'
Pena boxoval centr nad sebe, domácí ještě kopou roh z druhé strany, opět běží k praporku Dembele.
90+4'
Yilmaz neobešel na pravé straně Albu, z kontru Frenkie de Jong posunul křížem na Dembeleho, jeho nástřel propadl vedle zadní tyče, ale bylo to s tečí. Ještě roh proti hostům.
90+4'
Alba poslal centr z levé strany jen do obránce a Gomis drží míč na hranici středového kruhu.
90+3'
Emre Kılınç vypíchl balón Albovi, pak se nedohodl Busquets se spoluhráčem, ale narážečka Yilmaze s jedním z hostů na pravé straně nebyla přesná.
90+2'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Karem Aktürkoğlu, přichází Barış Yılmaz.
90+1'
Boey a Alba na sebe zle podívali u levé lajny, sudí je musel uklidňovat, Alba už jednu kartu dostal a není to tak dlouho.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90+1'
Na přední tyči si hosté věděli rady.
90'
Boey odhlavičkoval centr z pravé strany na roh, ten zahraje Dembele.
89'
Boey hned vystoupil z pravé strany na Aubameynga, navíc pak se pískal faul domácích a kartu za řeči dostal Alba.
88'
Ousmane Dembèlé přišel o míč, ale domácí jej vybojovali zpět, nicméně po centru z pravé strany Penu neohrozili.
87'
Pena kontroloval centr Frenkieho de Jonga z pravé strany a chvilku tahal čas.
87'
Dembele naznačil střelu na pravé straně proti Akturkogluovi, ale potom jej zablokoval Kutlu.
86'
Alexandru Cicâldău nemohl zpracovat nahrávku na pravé straně a na balónu jsou tak domácí.
85'
Boey zakročil na zadní tyči, poté ale Barcelona získala balón zpět díky velice dobrému presinku.
85'
Sudí se dotkl balónu nedaleko hostujícího vápna, ten patří domácímu Busquetsovi.
83'
Gomis podržel balón proti Garcíovi, potom si hosté vybrali levou stranu, kde také po zákroku Piquého budou vhazovat.
83'
Pena chytá Albův centr z levé strany u protější tyče a rozehrává nakrátko s obráncem.
82'
Pedriho nahrávku patou z levé strany na Albu odkopl Emre Kılınç.
81'
Hosté přečkali Albův centr z levé strany, na Dembeleho míč si počkal Pena na přední tyči.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Luuk de Jong.
79'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Sufján Fíghúlí, přichází Alexandru Cicâldău.
78'
Gomis dostal pěknou přihrávku zleva na střed za obranu a sám proti ter Stegenovi zakončil okolo pravé ruky na svou levou stranu do protipohybu gólmana. Gól ale neplatí pro těsný ofsajd.
78'
Pena si počkal na centr u zadní tyče. Soudě podle posledních minut, hosté by plichtu z dnešního duelu brali.
77'
Taylan Antalyalı fasuje kartu za počínání vůči Dembelemu na levé straně.
76'
Karem Aktürkoğlu byl na pravé straně vyhnaný mimo hrací plochu.
75'
Po výborném sólu Traorého na pravé straně přišel centr na nůžky Aubameyanga a potom se balón odrazil na nohu de Jonga do malého vápna, ten v obrovské šanci pálil do levé tyče.
74'
Traoré neměl prostor ke střele z pravé strany, protože byl zdvojený. Poté pohlídal Taylan Antalyalı jednoho z domácích fotbalistů.
73'
Van Aanholt vystál Traorého z pravé strany, pak střílel Dembele za vápnem těsně nad branku.
72'
Traoré si přehodil míč na levačku na pravé straně, ale potom minul dlouhou tyč.
69'
Dembele centroval z levé strany na vzdálenější tyč, kterou zavíral z druhé vlny Aubameyang, ale na jeho ochotný pád na hranici malého vápna francouzský sudí neskočil.
69'
Dembeleho centr z levé strany odvrácený, ale tlak Barcelony pokračuje.
68'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Emre Kılınç.
68'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Bafétimbi Gomis.
67'
Babela berou křeče a žádá si ošetřování. Zároveň je v předklonu Alba.
67'
Galatasaray reklamoval útočný faul Aubameyanga na zadní tyči, následně jej Barcelona svírá.
66'
Ousmane Dembèlé vytěžil ze souboje s Boeyem roh pro Albu z levé strany.
65'
Hosté se po dlouhé době vydali do útoku, ale střelu Kutla z levé strany srazil obránce, vzápětí byl Karem Aktürkoğlu v ofsajdu.
64'
Frenkie de Jong vypálil z pravé strany, Penovi vypadla jeho střela z náruče, ale Pierre-Emerick Aubameyang se nedostal k dorážce.
64'
Dembele přihrával po levé straně, Alba nastřeloval na bližší tyč, hosté se ubránili.
63'
Barcelona byla aktivní po ztrátě míče, ale Boey může vhazovat z pravé strany.
62'
Traoré udělal kličku na pravé straně proti Akturkogluovi, odražený balón vracel Alba volejem těsně vedle levé tyče.
61'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
61'
Pena nemusel zasahovat, ale Barcelona zůstala na míči, posléze natáhl Depay k zakončení z levé strany, ale trefil balón nečistě.
60'
Dest vnikl z pravé strany do šestnáctky, obránce si dával pozor, aby neudělal penaltu, pak Dest v pádu otřel balón o van Aanholta.
59'
Pierre-Emerick Aubameyang půjde za malou chvíli na plac!
58'
Babel seběhl na levou stranu, podpořil ho Fíghulí, ten byl ovšem zdvojený.
57'
Busquetsovu střelu z levé strany boxoval Pena, pak Nelsson odehrál balón hlavou ze své šestnáctky.
56'
Dembeleho střela z levé strany se odrazila na pravou stranu k Traorému, ten si ještě hodil míč kolem van Aanholta, jenž ještě dokázal zablokovat jeho pokus.
55'
Fíghulí byl na levé straně v ofsajdu, tou dobou se rozcvičuje Pierre-Emerick Aubameyang.
54'
Karem Aktürkoğlu se zamotal v levé polovině šestnáctky po dobrém přenesení a potom mu nevyšlo sklepnutí na Kutla.
53'
Frenkie de Jong zabíhal na pas Pedriho zleva, ale hosté odpálili balón z vápna.
53'
Nelson odkopl Dembeleho nahrávku z levé strany.
52'
Francouzský rozhodčí píská faul Busquetse na bližší tyči na brankáře Penu, španělský záložník se výroku hlavního arbitra dost diví.
51'
Traoré pronikl na pravé straně až do vápna, ale potom van Aanholt srazil jeho centr do boční sítě.
50'
Albův centr zprava o zem na vzdálenější tyč směřoval do rukou Peny.
49'
Traoré udělal kličku a nakonec si na pravé straně vynutil faul Kutla zezadu, ten už jednu kartu má...
48'
Nepřesná rozehrávka hostů skončila na hranici domácí šestnáctky na kopačce ter Stegena.
47'
Mohamed dobře presoval Garcíu z pravé strany, následně se na druhé straně otočil Aktürkoğlu, ale jeho centr byl odvrácen hlavou.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Gerard Piqué.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nico González, přichází Sergio Busquets.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Ousmane Dembèlé.
46'
V prvním poločase jsme branku neviděli. Půl hodiny to byla pořádná nuda než Pedri vybojoval standardní situaci, tu kopl Depay do ruky Peny a od té šel balón do tyče. Jednalo se o vůbec první střelu na branku. To tak nějak dokumentovalo, že Barceloně byla výrazná převaha na držení míče úplně k ničemu. Hosté zahrozili především perfektním sólem, kdy Karem Aktürkoğlu prošel přes dva hráče, zasekl Frenkiemu de Jongovi, ale García na poslední chvíli přizvedl jeho pas nad bránu. V závěru poločasu měl ještě dobrou příležitost Depay, ale směrem na opačnou tyč neskóroval.
Přesnost přihrávek v procentech – 87:82
45+2'
45+1'
Van Aanholt byl lepší v souboji s Traoérem na pravé straně a hosté už by chtěli dohrát první poločas u svého vápna.
45+1'
V úvodu jediné nastavené minuty hosté vhazují z pravé strany.
45'
Traoré posouval šajtlí z pravé strany na Depaye na bližší tyč, ale Pena si zakřičel a stáhl míč do rukavic.
44'
Araújo nepustil Mohameda k nákopu na levé straně, navíc došlo k faulu na Desta.
43'
Útok Barcelony středem dopadl nedovoleným zákrokem na Marcaa.
42'
Křižnou nahrávku nezpracoval na pravé straně Depay, ani Traoré a Pena tak bude vykopávat.
42'
Povedenou střelu Depaye z levé strany na vzdálenější tyč posílá Pena levou rukou na roh.
41'
Alba se položil do voleje z levé strany poté, co se mu odrazil balón, ale míč skončil na zádech Boeye.
40'
Dobrý centr z pravé strany, nicméně Mohamed mířil hlavou nad branku a i tak byl v ofsajdu.
40'
Depay vzal roh z levé strany, ale na přední tyči odhlavičkoval balón vyskakující Nelsson.
39'
Domácí si vyměňovali balón až prošla nahrávka na Torrese na levou stranu, ten pak zkazil posunutí na střed.
38'
Marcao se na druhé tyči odpoutal od beka, ale zakončoval hlavou ze záklonu pouze do náruče ter Stegena.
36'
Karem Aktürkoğlu se drží za hlavu a není se čemu divit! To bylo parádní sólo. Nezastavili jej González, ani Dest na levé straně, takže si hodil míč ve vápně na pravačku, zasekl Frenkiemu de Jongovi, načež García přizvedl jeho pokus tlačený na zadní tyč nad branku.
35'
Depay vidí kartu za podražení Boeye na pravé straně po ztrátě míče.
35'
Dest si na pravé straně navedl míč na levačku, ale trefil jen záda otáčejícího se obránce.
34'
Centr Traorého zprava na vzdálenější tyč se stočil do rukou Peny.
33'
Babelův centr z pravé strany nebyl vůbec špatný, ale u zadní tyče kontroloval situaci Dest.
33'
Také Barcelona při své kombinaci i s ter Stegenem vůbec nikam nepospíchá.
32'
Hosté si přihrávají na své obranné polovině a chtějí trošku narušit tempo zápasu.
31'
Kutlu dostává za šlapák na nárt žlutou kartu.
30'
Galatasaray měl výhodu a zvolil pas na Babela na pravou stranu, ten poslal balón k Mohamedovi, jenž prováhal možnost křižné nahrávky do běhu.
29'
Traoré nesouhlasí s tím, že by fauloval u lajny.
28'
Dest si chtěl narazit s Torresem na pravé straně, což ale včas zjistila hostující obrana.
27'
Alba a Depay stáli u míče a Depay střílel dobře pravačkou k bližší tyči, kam skočil Pena a předvedl zatím svůj nejtěžší zákrok v tomto duelu, když vytáhl balón pravou rukou do tyčky a pak se míč odrazil do bezpečí.
26'
Možná právě proto si došel Pedri pro podražení Kutla a uvidíme standardní situaci z takových dvaadvaceti metrů.
26'
Zatím je to pořádná nuda. Jako kdyby Barcelona nevěděla, že se balón nehraje na držení míče.
25'
Při brejku hosté podrželi balón na levé straně a Barcelona se potom vrátila pod balón, poté ještě kombinují hráči Galatasaraye u středového kruhu.
24'
González se dostal z otočky před Kutla, ten si dával pozor, aby nefauloval a neřekl si o kartu. Následný centr sklepl van Aanholt hrudí do náruče Peny.
23'
Babel napálil před sebou stojícího Ferrána Torrese z pravé strany a především kvůli tomu se balón odrazil od španělského reprezentanta za branku tureckého celku.
22'
Depayův roh byl hodně nepřesný, posléze ale hosté zkazili pas na levou stranu na Akturtugla.
22'
Diváci by chtěli penaltu poté, co Traoré nastřelil bodlem z pravé strany ruku obránce, ta ale byla u těla.
21'
Nelssonovu rozehrávku hosté prodloužili, ale pak na středu udělali ztrátu, vzápětí ještě napadal Fíghulí středem ter Stegena.
20'
Barcelona vede na držení míče 76:24 (v procentech).
20'
Mohamed dotíral na Garcíu, ten zapojil ter Stegena, posléze si zahrál i Araújo.
19'
Patrick van Aanholt má nějaké zdravotní komplikace, ale Galatasaray zatím nebude střídat.
18'
Karem Aktürkoğlu chtěl využít přenesení hry na levou stranu, ale neprocpal pas přes dva hráče.
17'
Boey si včas všiml, že v případě nahrávky z pravé strany na Penu by riskoval, že ji zachytí presující Ferrán Torres.
16'
Karem Aktürkoğlu vymyslel nahrávku špičkou kopačky na levou stranu na Kutla, ale pak se tito dva fotbalisté nedohodli, kdo odcentruje.
15'
Karem Aktürkoğlu byl faulován, což hosté potřebovali. Následovala nahrávka na levou stranu, kde obránce dostoupil Mohameda.
14'
Na hrací ploše byly dva balóny, poté bude vhazovat Alba z levé strany na obranné polovině domácích.
14'
Barcelona je výrazně aktivnější, Galatasaray je pod pořádným tlakem, ale zatím čekáme na první střelu na branku.
13'
Dest se málem s míčem dostal na pravé straně mimo plac, následně přetáhl centr.
12'
Hosté si počkali na Pedriho na středu, ale Barcelona pořád obléhala vápno až všechno skončilo nepřesným pasem na levou stranu na Depaye.
11'
Traoré se kličkou na pravé straně zbavil van Aanholta, ale na bližší tyči zasáhl ve skluzu Marcao.
10'
Araújo ztratil balón na polovině hřiště, ale pas z pravé strany v podání Fíghulího pouštěla obrana do rukou ter Stegena.
9'
Dest převzal dobrý pas na pravé straně, obránce jej nestíhal, ale s centrem na střed si defenziva poradila.
8'
Pena rozehrával na pravou stranu na Babela, ten se nedostal přes prvního obránce.
7'
Hosté reklamovali ofsajd Alby na levé straně a ten se s prodlevou skutečně odmával.
6'
Ferrán Torres zůstává ležet na zemi poté, co jej zezadu fauloval Marcao.
5'
Alba dobře nastřeloval z levé strany na bližší tyč, kde se odrazil balón od Marcaa do Depaye a potom vedle brány.
5'
Depay našel jen hlavu Nelssona na přední tyči a turecký tým poté vyhnal Barcelonu ke středovému kruhu.
4'
Barcelona podržela míč na své útočné polovině, posléze byl Traoré na pravé straně zdvojený, ale van Aanholt se dopustil podražení.
3'
Kutlu udržel balón na hřišti, následně pokračoval Babel na levé straně, ale vybojoval pouze aut z půle pro van Aanholta.
3'
Araújo chyboval na polovině hřiště, ale nahrávka do běhu na Mohameda byla dlouhá, z kontru získala Barcelona první roh, když dobře nakopával Alba na Torrese.
2'
Dest donucen k odkopu do autu, pak se neprosadil na levé straně Mohamed proti Araújovi.
1'
Galatasaray rozehrál, v prvním poločase hraje z pravé strany.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, R. Araújo, García, J. Alba (C) – González, F. de Jong, Pedri – Traoré, Depay, F. Torres.
Náhradníci: Neto, Tenas – Piqué, S. Busquets, Puig, O. Dembèlé, Braithwaite, Lenglet, L. de Jong, Aubameyang, Mingueza.
Trenér: Xavi

Galatasaray Istanbul: Peña – Boey, Nelsson, Marcão, van Aanholt – Kutlu, Antalyalı – Babel, Fíghúlí (C), Aktürkoğlu – Mohamed.
Náhradníci: Muslera, Çipe – Öztürk, Pulgar, Ö. Bayram, Moruțan, K. Arslan, Cicâldău, Barış Yılmaz, Kılınç, Dervişoğlu, B. Gomis.
Trenér: Dominic Torrent

Rozhodčí: Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA).
Galatasaray Istanbul
Slavný turecký celek je papírovým outsiderem tohoto dvojzápasu. Loni v létě se spekulovalo o tom, že by do Galatasaraye mohl přestoupit Nicolae Stanciu. Nestalo se. Hosté se v letošní sezoně pořádně trápí. V tabulce se nachází až na dvanáctém místě, takže Evropská liga už pro něj de facto představuje jedinou možnost, jak si zajistit účast v pohárové Evropě i pro příští sezonu. Z posledního titulu se bývalý zaměstnavatel Didiera Drogby či Wesleyho Sneijdera radoval na jaře 2019. Kapitánem mužstva je legendární uruguayský gólman Fernando Muslera, který v Istanbulu působí už jedenáct let. Zmínit můžeme také bývalého záložníka Liverpoolu Ryana Babela.
FC Barcelona
Prohra v Allianz Aréně v repríze čtvrtfinále Ligy mistrů 2020 poslala Barcelonu po dvaceti letech do jarní fáze Evropské ligy / poháru UEFA. Po remíze proti Neapoli zvítězila v Itálii 4:2 a zajistila si postup do osmifinále. Vítěz Champions League z roku 2015 se po vyhazovu nizozemského trenéra Koemana a nástupu klubové legendy Xaviho relativně zvedl. V tabulce LaLigy okupuje třetí pozici. Posílil bývalým kapitánem Arsenalu, Gaboncem Aubameyangem či Španělem Ferránem Torresem z Manchesteru City. Naposledy o víkendu Barcelona otočila zápas na půdě Elche, když nakonec ze značky pokutového kopu rozhodl nizozemský reprezentant Memphis Depay. Pro Barcelonu to byla devátá výhra ze čtrnácti ligových duelů pod Xavim.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z prvního osmifinále Evropské ligy mezi Barcelonou a Galatasarayem Istanbul. Začínáme ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.