Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brøndby : Rangers - 4. listopadu 2021   18:45

Brøndby
Brøndby
45+1' Balogun(vl.)
1:1
(1:0)
Rangers
Rangers
78' Hagi  (Kent)
Brøndby
Hermansen – Rosted, Maxsö (C), Tshiembe – Bruus (64. B. Riveros), Mensah, Cappis (64. Slimane), Radošević, Frendrup – Uhre (74. Greve), Hedlund (85. Pavlović).
Mikkelsen – Börkeeiet, Divković, Fallenius, Gammelby, Greve, Heggheim, Pavlović, B. Riveros, Singh, Skipper, Slimane.
Dabanovic – Djukić, Todorović
Brøndby Stadium, Copenhagen
Rangers
McGregor – Barišić, Goldson, Balogun, Tavernier – Arfield (56. Hagi), S. Davis (72. J. Bacuna), Kamara – F. Sakala (56. Kent), Morelos (56. Roofe), Aribo.
Robby McCrorie, McLaughlin – J. Bacuna, Bassey, Hagi, Kelly, Kent, Lundstram, Patterson, Roofe, S. Wright.

Ode mě je to z dnešního vyrovnaného utkání vše. Děkuji za pozornost a těším se zase někdy u fotbalu, napočtenou.
Střely na branku: 0:3.
Střely mimo: 5:12.
Rohy: 10:6.
Ofsajdy: 4:1.
Fauly: 6:6.
Utkání končí remízou. Po aktivním vstupu hostů ze Skotska se postupem času chopili otěží zápasu domácí hráči Brondby. Ti se sice dostali do vedení, k tomu jim ale pomohla vlastní trefa Baloguna. Střídající Hagi vyrovnal skóre zápasu v 78. minutě, to bylo ale z gólů v dnešním zápase vše. Rangers si mohli v 92. minutě vystřelit výhru, ve velké šanci ale jeden z hostujících útočníků selhal a oba týmy si tak zapisují bod do tabulky.
90+3'
90+2'
V závěru mohli být šťastnější hosté. Velkou příležitost ale nakonec nedokázali využít.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Vše zatím nasvědčuje tomu, že z dnešního utkání nevyjde ani jeden tým bez bodu. Kvůli malému počtu šancí v celém zápase je remíza velmi pravděpodobná. Jeden z týmů bude muset do závěrečných minut pořádně zabrat, aby si ponechal všechny tři body.
88'
Žlutou kartu dostává Kevin Tshiembe (Brøndby IF).
85'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Simon Hedlund, přichází Andrija Pavlović.
85'
Rychlá akce domácích! Po skvělém přechodu přes střed a pravou stranu poslal nebezpečný míč do vápna Rangers jeden z křídelních hráčů Brondby. Stoperhostů ale poslal míč mimo nebezpečnou zónu.
84'
Po vstřelené brance hostů se herní obraz viditelně změnil. Hosté už se netlačí tolik do zakončení a teď několikrát jen odkopli míč na polovinu dánského celku.
80'
Hedlund se ocitl v ofsajdu a jeho průnik tak nebylo možné ani zakončit. Hosté rychle rozehrávají, ale jejich rychlý přechod končí v zámezí. K míči se tak opět dostanou hráči Brondby.
78'
Rangers právě vstřelili branku!
Po skvělé přihrávce Kenta propálil IANIS HAGI střelou na zadní tyč domácího brankáře. Trenéru Gerrardovi tak náramně vyšlo střídání. Tato akce byla dílem dvou hráčů, kteří do zápasu naskočili až z lavičky.
75'
Hráči domácích dostali po uplynulém střídání taktické pokyny od svého trenéra na malých papírcích. Uvidíme, jestli se jim podaří naplnit trenérovy požadavky.
74'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Mikael Uhre, přichází Mathias Greve.
72'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Steven Davis, přichází Juninho Bacuna.
71'
Posledních dvacet minut před námi, moc šancí k vidění ale zatím tento zápas nenabídl. Jedná se spíše o bitvu na fotbalovém trávníku. Paradoxem je také to, že vede tým, který ještě nevyslal ani střelu na bránu. Hosté ze Skotska ale nemají tak výraznou střeleckou převahu, z jejich kopaček letěly dvě střely na golmana Hermansena.
67'
Rangers se po několika tvrdých zákrocích dostali ke kombinaci na polovině domácích. Za ohlušujícího pískotu domácích příznivců se pokouší dobývat pevnost domácích.
65'
Brondby je zatím lepší. Další odvážný průnik končí až obranným zákrokem hostů. Domácí tak rozehrají další rohový kop.
64'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Andreas Bruus, přichází Blás Riveros.
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Christian Cappis, přichází Anis Slimane.
63'
Kemar Roofe upadl ve vápnu domácích. Sudí mu ale pokynul aby vstal, k žádnému přestupku podle něj nedošlo.
60'
Kentova rána také neletěla na bránu domácích. Byla ale zblokována a hosté tak můžou pokračovat ve hře díky rohovému kopu.
59'
Držení míče:(%)
Brondby 58 : Rangers 42

Rohové kopy:
Brondby 7 : Rangers 3

Střely na bránu:
Brondby 0 : Rangers 1
56'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Alfredo Morelos, přichází Kemar Roofe.
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Ianis Hagi.
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Fashion Sakala, přichází Ryan Kent.
52'
A z něj mohli zahrozit. Po přihrávce ze strany ale jeden ze stoperů Rangers udělal důležitý krok kupředu a přečetl přihrávku hostů. Míč ale kvůli protihráčům v okolí nechtěl ani podržet a odpaluje ho za čáru vedle vlastní brány.
51'
Davis (RFC) neposlal ideální balón žádnému svému spoluhráči a Brondby získávají míč a hned zakládají protiútok
48'
Aribo pronikl po pravé straně až do vápna Dánů. Tam ho ale Hedlund čistě vytlačil ze hřiště a zbavil ho míče i šance. Domácí si tak konečně zase podrží míč na kopačkách i v druhé půli.
47'
Druhá polovina nám začala pozvolněji, než bychom při současném stavu čekali. Hosté sice drží míč na svých kopačkách, mají ale zatím problém přejít s ním až k brance domácího Brondby.
46'
První poločas mnoho zajímavých momentů nepřinesl. Po několika slibných šancích vždy následovalo nedůsledné zakončení týmů na obou stranách Nakonec jsou ale radostnější hráči dánského týmu, když si hosté vstřelili vlastní gól do kabiny. Čeká nás ale ještě napínavý duel, Rangers bude muset hru v druhé půli více otevřít.
45+2'
45+1'
Brøndby se ujímá vedení po vlastní brance hostů!
Autorem vlastní branky je LEON BALOGUN, který se po rohovém kopu snažil odvrátit míč do bezpečí, místo toho ho však poslal do vlastní sítě. Golman McGregor nedokázal zasáhnout proti hlavičce svého spoluhráče a na bližší tyči tak inkasuje první gól.
44'
Domácí budou zahrávat další rohový kop. Ani tentokrát z toho ale žádné nebezpečí nehrozilo. Rangers v klidu odhlavičkovali míč daleko od jejich branky.
38'
Hosté mohli zahrozit z přímého kopu na jejich pravé straně. Míč zamířil na střed, následná hlavička ale také nemířila na branku. Střeleckých pokusů mířících mezi tři tyče jsme dnes zatím mnoho opravdu příliš neviděli.
36'
McGregor předvedl důležitý zákrok. Po přihrávce domácích se ocitl v dobré příležitosti Uhre. Skotský golman ale vyběhl a zažehnal nebezpečí.
33'
Žlutou kartu dostává Fashion Sakala (Rangers FC). Ten nejdříve povalil svého protihráče, a poté na něj nepříjemně došlápl.
31'
Střely celkem:
Brondby 2 : Rangers 4

Střely na branku:
Brondby 0 : Rangers 0
30'
Glen Kamara fauloval svého protihráče a jeho spoluhráči tak přichází o míč po dobré kombinaci.
25'
Domácí fanoušci se starají o fantastickou atmosféru. Jejich oblíbenci si ale zatím nedokázali vytvořit dostatečně dobrou příležitost, aby jim udělali radost a pobídli je ještě k většímu nadšení v ochozech.
22'
Domácí snajpr Uhre si připravil dobrou pozici. Nakonec se ale dopískává jeho ofsajdové postavení.
18'
Opět se hraje kolem středového kruhu. Tentokrát hrají na míči ale více domácí. Po odvážném pokusu o dlouhou přihrávku se ale k míči dostávají celkem jednoduše hráči skotského celku.
15'
Domácí posílají jeden centr do vápna za druhým. Hosté ten poslední odvrátili do zámezí. Domácí tak budou rozehrávat další rohový kop.
14'
Andreas Maxsö si počínal v souboji tvrdě. Rozhodčí tak přerušuje hru a hosté budou rozehrávat.
11'
Domácí si také zahrají rohový kop. Následná přihrávka z rohu hřiště ale nebyla úplně povedená a míč nenašel nikoho v domácím žlutomodrém dresu.
10'
I u dalšího důležitého momentu utkání byl Morelos. Ten si dokázal udělat dobře prostor, jeho střela ale už tak povedení nebyla a zamířila vysoko nad branku.
7'
Morelos byl zatím v utkání u všeho podstatného. Kromě žluté karty si připsal i neuznaný gól. Po předchozím rohovém kopu si na zadní tyči naskočil na míč a pohodlně ho posunul. Míč ale neletěl přímo z rohu a zmiňovaný střelec si nepohlídal ofsajdové postavení. Skóre se tak zatím nemění.
6'
Hosté se dostali na útočnou polovinu soupeře. Brondby se ale stihlo zformovat a Rangers tak mají výhodu rohového kopu.
4'
Žlutou kartu dostává za nevybíravý zákrok Morelos (Rangers FC).
4'
Utkání nám už pár minutek běží. Oba týmy si párkrát vyměnili míč po několika nepovedených přihrávkách. Hraje se především kolem středového kruhu.
1'
Rangers FC

Skotský mistr momentálně vévodí skotské Premiership. Po 12 kolech se jim podařilo získat 27 bodů, na druhý Celtic mají náskok 4 bodů. Skotský celek z posledních pěti utkání ani jednou neodcházel ze hřiště jako poražený. Hned dvakrát ale v ligových utkáních remizoval. Nejprve1:1 s Hearts a o jedenáct dnů později 2:2 s Aberdeen.
Rangers zatím tažení druhou nejlukrativnější celoevropskou soutěží zvládá, na pražskou Spartu ztrácí jen jeden bod. V případě dnešní výhry a zároveň v případě prohry českého zástupce by Skotové měli lepší výchozí pozici pro postup do jarní fáze soutěže.

Nejlepší střelci týmu: Kemar Roofe (9 gólů za 16 utkání), Alfredo Morelos (7 gólů za 19 utkání).

Brøndby IF

Aktuální dánský mistr je momentálně až na šestém místě v tabulce. Z posledních pěti ligových utkání Brøndby vytěžilo téměř maximální počet bodů. Drobné zaškobrtnutí mistrovského klubu přišlo v zápase v Randers FC, když utkání dvou dánských klubů na evropské scéně skončilo nerozhodně 1:1.
Evropská liga už ale Dánům tolik nevychází. Brøndby je s jedním bodem za remízu se Spartou na posledním čtvrtém místě a stále čeká na vítězství. Poslední utkání odehrál dánský klub právě s dnešním soupeřem, Rangers vyhráli 2:0. Podaří se Brøndby oplatit porážku a využít výhodu domácího prostředí?

Nejlepší střelci týmu: Mikael Uhre (9 gólů za 18 utkání), Christian Cappis (5 gólů za 16 utkání).

Vítejte u komentáře dnešního utkání. 4. kolo ve skupině A nabídne kromě duelu Lyon Sparta, také souboj dánského Brøndby Kodaň se skotskými Rangers. Oba týmy ve skupině dělí jen dva body, rozhodně je tak o co hrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.