Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : FC Porto - 24. února 2022   18:45

Lazio
Lazio
19' Immobile (S. Milinković-Savić) • 90+5' Cataldi (Immobile)
2:2
(1:1)
FC Porto
FC Porto
31' Taremí   • 68' Uribe  (Taremí)
Lazio
Strakoša – Marušić, Luiz Felipe, Patric, S. Radu (54. Hysaj) – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (54. Cataldi), Luis Alberto – Felipe Anderson, Immobile (C), Pedro (71. Moro).
D. Aytekin – C. Dietz, D. Schaal (všichni GER)
Stadio Olimpico (Roma).
FC Porto
D. Costa – B. Costa, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – Otávio, Uribe, Vitinha (78. Grujić), Pepê (70. Mário) – Taremí (79. Evanilson), Toni Martínez (56. Galeno).

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 8:7. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 7:5.
Tak nakonec přeci jenom drama. Hráčům italského mužstva se dnes nedařilo proměňovat šance, ani ty největší tutovky nekončily za zády gólmana Porta. To dokázalo dvacet minut před koncem základní hrací doby strhnout vedení na svou stranu a ač Lazio v nastavení přeci jen podruhé vyrovnalo, na kýžený třetí gól mu už nezbyl čas.
90+8'
90+7'
Ale teď se povedlo soupeři osvobodit a navíc si vynutit i faul.
90+7'
Už se hraje presčas a Lazio má tlak.
90+5'
Lazio právě vstřelilo branku!
Italský tým se přeci jen dočkal srovnání, ale jen jestli už není pozdě. Diogo Costa se proti první přízemní střele natahoval co mohl, na balón nedosáhl, ten se sice odrazil od levé tyče ovšem před úplně prázdnou bránu, kam naběhl DANILO CATALDI a měl už snadnou práci.
90+3'
Sergej Milinković-Savić si nedokázal centrovaný míč v pokutovém území zpracovat, Pepe jej odkopává pryč.
90+2'
Málem se povedlo domácím dopravit míč do sítě, ovšem Mahdí Taremí stihl balón odkopnout do bezpečí.
90+1'
Nastavuje se dokonce ještě o minutu více, než tomu bylo v první půli, a sice šest minut.
90'
Hosté v klidu drží míč na kopačkách a přihrávají si mezi sebou. Zdá se, že je rozhodnuto.
86'
Ciro Immobile z bezprostřední blízkosti nedokázal poslat míč do sítě, nýbrž pouze trefil gólmana hostů do tváře a ten zůstává otřesený ležet na trávníku.
85'
Luis Alberto ve velké šanci nedokázal prostřelit skrumáž těl před sebou, zblokovaný balón pak zneškodnil vyběhnutý Costa.
83'
Sergej Milinković-Savić si nedokázal míč zpracovat, navíc stál v ofsajdu.
80'
Luis Alberto střílel bez přípravy na levé straně, diváci se už radovali, ale předčasně, míč rozvlnil pouze boční síť.
79'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mahdí Taremí, přichází Evanilson.
78'
Žlutou kartu dostává Otávio (FC Porto).
78'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Vitinha, přichází Marko Grujić.
78'
Žlutou kartu dostává Luis Alberto (S. S. Lazio).
76'
Žlutou kartu dostává Patric (S. S. Lazio).
76'
Žlutou kartu dostává Danilo Cataldi (S. S. Lazio).
75'
Moro byl faulován na útočné polovině a domácí mohou zkusit zahrozit.
73'
Mahdí Taremí netrefil před hranicí velkého vápna míč vůbec dobře a odehrál jej vysoko nad bránu.
72'
Málem se hráči Porta dostali do další velké možnosti, ale domácím se v poslední chvíli povedlo odehrát balón do bezpečí.
71'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pedro, přichází Raúl Moro.
70'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Pepê, přichází João Mário.
68'
Porto právě vstřelilo branku!
Porto může být zase o něco klidnější. Taremí hezkým obloučkem poslal míč před malé vápno, kde si míč zpracoval na prsa MATEUS URIBE a poté jej poslal za vyběhnutého gólmana.
68'
Galeno střílel nebezpečně z dálky, ovšem Strakoša vynikajícím zákrokem balón vyrazil.
66'
Ciro Immobile nedosáhl na přetažený centr, ten skončil v zámezí.
65'
Laziu nechybí snaha, ale zatím je vše zbytečné. Ještě před rozehrávkou dalšího rohu bude rozehrávka pozdržena kvůli menší potyčce ve velkém vápně.
62'
Luis Alberto střílel technicky, ale Diogo Costa byl připraven a tahle rána jej vůbec nepřekvapila.
60'
Domácí zahrávali roh, k hlavičce se dostal nepokrytý Patric, ale hlavou jej odehrál jenom nad břevno.
57'
Porto z rohového kopu nějak nezahrozilo a dopředu jde domácí tým, který stále ztrácí.
56'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Toni Martínez, přichází Galeno.
55'
Otávio střílel velmi tvrdě na bližší tyč, ale Strakoša se natáhl a balón stačil vyrazit.
54'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan Radu, přichází Elseid Hysaj.
54'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
53'
Pedro nedokázal odcentrovat z levé strany před bránu soupeře a nebude to ani rohový kop.
51'
Domácí rozehráli rohový kop, šance z toho ale nebyla.
49'
Stejný hráč o chvíli později byl blízko vyrovnání, ale jeho střela lízla bližší tyč a skončila v zámezí.
47'
Luis Alberto se chytil do ofsajdové pasti.
46'
První dějství přineslo dva góly, domácí skórovali jako první a srovnali celkový stav, jenže vedení dlouho neudrželi, krátce po půl hodině hry dokázali hosté z penalty vyrovnat a v tuto chvíli tak drží osud zápasu ve svých rukách. Bude to ještě zajímavá druhá půle.
45+6'
45+5'
Pedro v útoku celkem zbytečně přišel o balón a hosté nikam nepospíchají.
45+3'
Sergej Milinković-Savić hlavičkoval mimo tři tyče, sám si byl vědom, že s touto šancí mohl naložit jinak.
45+2'
Žlutou kartu dostává Zaidu Sanusi (FC Porto).
45+2'
Zaidu Sanusi centroval z levé strany, ale svůj centr přetáhl.
45+1'
Nastavuje se ještě pět minut.
45'
Zeď ale splnila svůj účel a Diogo Costa zasahovat nemusel.
44'
Pedro si vynutil faul a Lazio rozehraje standardku z hodně dobré pozice.
42'
Lazio hodně dlouho kombinovali u velkého vápna, ale vázne zakončení.
39'
Italský tým kombinuje na útočné polovině, ale ke střele se nemůže dostat.
37'
Sergej Milinković-Savić byl faulován a Lazio rozehraje na útočné polovině.
36'
Lazio bylo pod tlakem, ale povedlo se mu odehrát míč na soupeřovu polovinu.
35'
Hosté přihrávají svému brankáři, který s rozehrávkou nepospíchá.
34'
Domácí si faul na levém křídle nevybojovali a musí pro míč rychle zpátky.
31'
MAHDÍ TAREMÍ poslal míč ze svého pohledu přesně do levého dolního rohu brány a ač Tomas Strakoša stranu vystihl, na přesně mířenou střelu nedosáhl.
30'
Tak pozor, vše je jinak. Hlavní sudí se šel sám podívat na video, žlutou kartu odvolává a bude to pokutový kop.
28'
Ačkoliv rozhodčí se ještě radí s VAR.
26'
Luis Alberto rozehrál rohový kop na vzdálenější tyč, ale jeho tým se do žádné šance nedostal, navíc byl vzápětí odmáván ofsajd.
24'
Otávio hlavičkoval příliš mimo, míč nemohl nadělat brankáři Lazia nějaké problémy.
22'
Ciro Immobile dává další gól, ale už předtím byl jeho spoluhráč v ofsajdu a tak je radost domácích zbytečná.
19'
Teď už je gól naprosto regulérní a CIRO IMMOBILE si spravuje chuť. Nejlepší střelec Lazia využil opět zaváhání hostující obrany, naběhl do útoku a z pravé stran překonal gólmana prudkou střelou na bližší tyč, kde Diogo Costa ponechal až moc volného místa.
18'
Ciro Immobile naběhl za soupeřovu obranu, zjevil se sám před brankářem, kterého překonal střelou na vzdálenější tyč, avšak branka není pro ofsajd uznána.
17'
Centrovaný míč kryje do náruče Diogo Costa.
16'
Ciro Immobile si vypracoval první velkou šanci utkání, ale naběhl až příliš do úhlu a levačkou po zemi těsně minul vzdálenější tyč.
13'
Tomas Strakoša vyběhl hodně daleko z brány, zpracoval si letící míč a pak jej odehrál na soupeřovu stranu.
12'
Role se vyměnily, Otávio fauloval Stefana Radua, avšak rozdíl je v tom, že hostující borec žlutou kartu nevidí. Nutno říct, že není důvod.
10'
Hlavnímu arbitrovi to poměrně dlouho trvalo, ale nakonec přeci jen faul na hostujícího fotbalistu odpískal. Porto rozehraje ze středové lajny.
7'
Hosté chvíli pobyli v útoku, ale do žádné šance se nedostali, z protiútoku přišel centr do šestnáctky, který si pohlídal Diogo Costa.
4'
Žlutou kartu dostává Stefan Radu (S. S. Lazio), který hodně tvrdě fauloval Otávia.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Marušić, Luiz Felipe, Patric, S. Radu – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto – Felipe Anderson, Immobile (C), Pedro.
Náhradníci: Reina, Furlanetto – Akpa-Akpro, Kamenović, Hysaj, Acerbi, Romero, A. Anderson, Cataldi, Bašić, Cabral, Moro.
Trenér: M. Sarri.

FC Porto: D. Costa – B. Costa, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – Otávio, Uribe, Vitinha, Pepê – Taremí, Toni Martínez.
Náhradníci: Marchesín – Cardoso, Marcano, R. Semedo, Grujić, Eustáquio, Vieira, Conceição, Galeno, Mário, Evanilson, Borges.
Trenér: S. Conceição.

Rozhodčí: D. Aytekin – C. Dietz, D. Schaal (všichni GER).
První duel play-off EL

Italský tým začal úvodní zápas na hřišti svého portugalského soupeře velmi dobře, když se ujal v 23. minuty zásluhou Zaccagniho vedení. Domácí však díky dvěma brankám Toniho Martíneze otočili nepříznivý stav a těsný náskok uhájili až do konce. Portu tak stačí k postupu jakákoliv výhra, případně remíza, porážka o gól by poslala duel do prodloužení, o více než gól znamená postup Lazia.
Vzájemné zápasy

Porto – Lazio 2:1 (EL, 17. února 2022)
Lazio – Porto 0:0 (Pohár UEFA, 24. dubna 2003)
Porto– Lazio 4:1 (Pohár UEFA, 10. dubna 2003)
FC Porto

Portugalský tým se v základní skupině B prestižní Ligy mistrů dlouho držel na postupové pozici zajištující osmifinále, ovšem vinou dvou posledních porážek klesl na třetí příčku. Nutno říct, že měl velmi těžkou skupinu, narazil v ní na Liverpool, Atl. Madrid a AC Milán, takže i třetí pozice je v konečném zúčtování úspěch, neboť italský tým zůstal pozadu jen o bod. Střelecky se hráčům Porta moc nedařilo, docílili čtyř gólů, zato jedenáct inkasovali.
V portugalské lize patří týmu z hlavního města vedoucí příčka s třiašedesáti body a šestibodovým náskokem před druhým Sportingem. V generálce na odvetu zvítězil těsně 1:0 na hřišti Moreirense.
Nejlepším střelcem je s dvanácti góly Íránec Mehdi Taremi.
S. S. Lazio

Lazio do 1/16 finále postoupilo z druhého místa skupiny E v Evropské lize, kde zaostalo o tři body za prvním Galatasarayem Istanbul, ovšem uhájilo jej o dva body před třetí Marseille. Během šesti utkání vybojovalo dvě výhry a tři remízy, prohrálo jen jednou, skórovalo sedmkrát a tři góly inkasovalo.
V Serii A mu náleží v tuto chvíli až šesté místo s třiačtyřiceti body, což je poslední příčka zajišťující aspoň kvalifikaci o EKL, a souboj o pohárová místa bude na Apeninském poloostrově ještě hodně dramatický. V generálce hrálo nerozhodně 1:1 s Udinese.
Spoléhat bude hodně na Cira Immobileho, jenž je s devatenácti zásahy nejlepším střelcem mužstva i celé ligy.
Dámy a pánové, vážení fotbaloví fanoušci. Nejen Liga mistrů, ale i Evropská liga dnes pokračuje dalšími zápasy, v tomto případě už odvetami 1/16 finále. V tomto přenosu budeme sledovat odvetu italsko-portugalského utkání mezi Laziem a Portem. O trochu větším favoritem je domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.