Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Lok. Moskva - 30. září 2021   21:00

Lazio
Lazio
13' Bašić (Pedro) • 38' Patric (Alberto)
2:0
(2:0)
Lok. Moskva
Lok. Moskva
Lazio
Strakoša – Lazzari (74. Marušić), Patric, Acerbi, Hysaj – Alberto (60. S. Milinković-Savić), Cataldi (60. Lucas Leiva), Bašić – Pedro (74. Moro), Immobile (C) (42. Muriqi), Anderson.
Pawson (ENG) – Betts (ENG), Hussin (ENG)
Stadio Olimpico, Řím
Lok. Moskva
Guilherme (C) – Živogljadov, Barinov, Pablo, Rybčinskij – Žemaletdinov (82. V. Lisakovič), Maradišvili (72. Kerk), Kulikov, Beka Beka – Smolov, Anjorin (82. Petrov).
Savin, Chudjakov – Babkin, Kamano, Kerk, V. Lisakovič, Nenachov, Petrov, Siljanov, Ivankov.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Římské Lazio potvrdilo roli velkého favorita a na domácím stadiónu porazilo Lokomotiv Moskva 2:0. O obě trefy se svěřenci kouče Sarriho postarali už v prvním poločase. Nejprve ve 13. minutě skóroval hlavou Toma Bašić, na spoluhráče později navázal Patric. Druhé dějství mužstvo z hlavního města Itálie kontrolovalo komfortní náskok, soupeře po celých devadesát minut nepustilo do žádné velké příležitosti a tři body tak získali do tabulky po právu.

Lazio dalo zapomenout na nezdar v Istanbulu proti Galatasarayi a zásluhou vítězství nad Lokomotivem se vyhouplo na druhé místo tabulky skupiny E, ruský celek je s jedním bodem poslední.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:11.
90+4'
90+3'
Ještě jeden nedovolený zákrok, a to v podání Lucase Leivy, který nabral velkou rychlost a nestihl zabrzdit před Barinovem, jehož nepříjemně srazil na trávník.
90+2'
Hráči v černých dresech standardku ubránili a podívali se s míčem na útočnou polovinu. Gyrano Kerk naivní kličkou neobelstil pozorného Milinkoviće-Saviće.
90+1'
Žlutý test si vykoledoval Dmitrij Rybčinskij. Všemi dostupnými prostředky se snažil dostat před Andersona, jehož nakonec odhodil rukama. Nebylo co řešit.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Spíše než útočnými dovednostmi o sobě dává Vedat Muriqi vědět útočnými fauly. Jeden takový nyní předvedl proti Rybčinskému, jemuž stoupl na pravou nohu.
88'
Gólmana Strakošu do hry zapojil Felipe Anderson. Dlouhou malpou domů si šestadvacetiletý Albánec zpracoval, načež odkopl kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
87'
Kličkovanou Fjodora Smolova utnul až Lucas Leiva. Domácí hráč se postavil soupeři do cesty a jeho ránu zblokoval holenním chráničem.
86'
Fotbalisté Lokomotivu přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Zleva centroval Dmitrij Živogljadov, pro balón si vyběhl Tomas Strakoša.
85'
Stoper Luka Romero Dmitrij Barinov pořádně zaskočil Muriqiho kličkou po pravé ruce. Kosovský útočník pozdě reagoval, nataženou nohou už jen soka podrazil.
84'
Toma Bašić udělal to nejlepší, co v danou chvíli mohl. Pod tlakem nastřelil clonícího Gyrana Kerka a získal autové vhazování.
83'
Sergej Milinković-Savić rozhazuje rukama, ale by to on, kdo podcenil rychlostní schopnosti spoluhráče a Andersona a míč mu poslal za paty.
82'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Rifat Žemaletdinov, přichází Vitalij Lisakovič.
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Faustino Anjorin, přichází Maxim Petrov.
81'
Pěknou kombinaci domácího mužstva zhatil Lucas Leiva. Balón si při zpracování dal až moc před sebe, tuto skutečnost potrestal dlouhým odkopem do bezpečí Pablo.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězství Lazia není pochyb, Lokomotiv je po celou dobu střetnutí směrem dopředu neškodný.
79'
Elseid Hysaj vystihl rozehrávku a po pravé lajně rychle rozehrál na Adama Marušiće, který utekl osobnímu strážci, ale vyběhnuvšího gólmana nepřehodil, následně došlo k jejich vzájemné srážce.
78'
Útočným faulem se prezentoval Vedat Muriqi. V hlavičkovém souboji sice přeskočil Beku Beku, ale smolně jej přitom zasáhl loktem do obličeje.
77'
Další velkou příležitost měl Felipe Anderson. Brazilec obdržel na střed ideální pas od Mora, jenže levačkou míč usměrnil vedle pravé tyče.
76'
Všechno udělal Sergej Milinković-Savić dobře, až do zakončení. Výborně převzal nahrávku od pravé lajny, udělal kličku Pablovi, ale z malého vápna kromě gólmana přeloboval i bránu.
75'
Mylně se Hysaj domníval, že Vedat Muriqi poběží k pravé tyči, aby doklepl Španělovu nahrávku do sítě. Míč se dokutálel do zámezí.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pedro, přichází Raúl Moro.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Adam Marušić.
73'
Ofenzivu podpořil Dmitrij Rybčinskij. Lazzari před ním přestal couvat na kraji vápna, překvapený soupeř do něj v plné rychlosti narazil.
72'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Konstantin Maradišvili, přichází Gyrano Kerk.
71'
Už se zdálo, že Vedat Muriqi poběží do samostatného úniku, jenže kosovského forvarda zastavil zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajd.
70'
Těsně za šestnáctkou vypálil Sergej Milinković-Savić. Mezi střelce zápasu se srbský středopolař nezapsal, technickým pokusem minul.
69'
Pravý obránce Dmitrij Živogljadov zvolil nahrávku po lajně na Žemaletdinova, jenž vyzval k souboji jeden na jednoho Bašiće, vybojoval alespoň aut.
68'
Faustino Anjorin si pohybem řekl o míč, avšak nákop Maradišviliho byl příliš dlouhý. Anglický útočník míč dostihl až mimo hrací plochu.
67'
Manuel Lazzari se hodně diví žlutému trestu, který mu udělal sudí Pawson za stažení Smolova k zemi. Pravý bek si musí dát ve zbylých minutách na podobné zákroky velký pozor.
66'
Ruský brankář rozehrál na krátkou vzdálenost. Dmitrij Živogljadov mu okamžitě míč vrátil, následovalo přenesení hry doleva na Rybčinského.
65'
Třetí gól měl na kopačce Pedro. Španěl obdržel parádní přízemní nahrávku do vnitra pokutového území, placírkou ovšem napálil míč do břevna, míč pak ještě spadl na levou tyč a zůstal ve hře.
64'
Rozestoupené obrany využil Felipe Anderson. S míčem se dostal až do šestnáctky, ale pak vypálil do míst, kde stál připravený Guilherme.
63'
Domácí přeci jen mírně polevili a nechávají hrát i soupeře. Dávají si ovšem pozor na defenzivu, ruský celek se zatím k žádné větší příležitosti ještě nedostal.
62'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zbývá posledních třicet minut. Lazio směřuje za očekáváným ziskem tří bodů, nad Lokomotivem drží dvoubrankový náskok.
60'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Sergej Milinković-Savić.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Lucas Leiva.
59'
Defenzivní povinnosti si Manuel Lazzari splnil na jedničku. Natlačil tělo před Anjorina, načež si situaci nekomplikoval a hrál malou domů.
58'
Dobrá zpráva je taková, že albánský stoper odkráčel za postranní čáru po svých. Avšak zůstává otázkou, zda bude moci naplno pokračovat v zápase.
57'
Na trávníku zůstává ležet Elseid Hysaj, který si ublížil při střetu s Kulikovovem. Vypadá to na problém s levou nohou, v akci jsou i zdravotníci.
56'
Stoper Patric neměl ideální přehled o situaci, míč pouze prodloužil za sebe. Měl velké štěstí, že kolega Hysaj přehlavičkoval Beku Beku.
55'
Rifat Žemaletdinov mohl nahrávat Anjorinovi, ale rozhodl se vzít situaci na sebe. Udělal kličku Cataldimu a vypálil z osmnácti od brány, míč poslal nad bránu.
54'
Za dlouhým nákopem Smolova spěchal Anjorina. Na míč nedosáhl, ještě ze vzduchu si jej bezpečně stáhl pro sebe gólman Tomas Strakoša.
53'
Zákrok Acerbiho již anglický sudí posoudil jako nedovolený. V souboji s Žemaletdinovem sice trefil balón, ale nejprve pravou nohu soka.
52'
Pokutový kop si chtěl vymodlit Pedro. Proskočil mezi dvěma protihráče, načež upadl, aniž by došlo ke kontakt. Arbitr Pawson ve hře správně nechal pokračovat.
51'
Pokutové území Lazia navštívil Faustino Anjorin. Dlouho si ovšem pobytu v něm neužil, míč mu odkopl z pod kopaček Patric.
50'
Proti pravidlům hrál Toma Bašić. Vůbec se nerozčiloval, protože si byl sám moc dobře vědom, že do Maradišviliho vletěl nešetrně.
49'
Hosté drží míč na kopačkách, ale zatím pouze na vlastní polovině. Dále je vysoko napadající soupeř, zatím, nepustil.
48'
Na útočný výlet se vydal Patric, jenž využil volnějšího středu hřiště. Dostal se na polovinu soupeře, před Kulikovovem raději nahrál Pedrovi.
47'
Prvním hráčem potrestaným žlutým kartónkem v hostujících řadách se stal Alexis Beka Beka. Rozběhnutého Lazzariho podrazil bez snahy hrát míč.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Lazio potvrzuje roli favorita a po prvním poločase vede nad Lokomotivem Moskva 2:0. Italský celek poslal do vedení ve 13. minutě hlavou Toma Bašić, na nějž navázal o pětadvaceti minut později Patric, ten se prosadil po centru od rohového praporku a chybě vyběhnuvšího Guilhermeho. Domácí jsou na hřišti jasně lepší a bylo by velkým překvapením, pokud by se hostům podařilo utkání zdramatizovat, případně dokonce bodovat.
45+2'
45+2'
Těsně před odchodem do kabin ještě inkasoval kartu žluté barvy Danilo Cataldi. Jeho zákrok na Kulikovova nebyl příliš tvrdý, ale arbitr Pawson dal středopolaři najevo, že mu sečetl všechny předešlé prohřešky.
45+1'
Střílený centr Pedra odkopl Barinov nepovedeně přímo k nohám Cataldiho, který zkusil štěstí z první, míč napálil těsně vedle levé tyče.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Alexis Beka Beka si na středu vyměnil míč s Kulikovem a postupoval vstříc domácí bráně. Cestu mu zatarasil Acerbi, stoper předvedl výborný obranný zákrok.
43'
Nedovolený zákrok odpískán Albertovi. Španěl se nezvládl probojovat za záda Maradišviliho, stejného soka pak zatáhl za dres.
42'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Vedat Muriqi.
41'
Blízko navýšení vedení byl Felipe Anderson. Odražený balón ale netrefil vůbec dobře, napálil pravačku obránce Pabla.
40'
Radost střídá smutek. Domácí se sice dostali do dvoubrankového vedení, jenže kvůli zranění bude muset jít ze hry kapitán Ciro Immobile, jenž špatně došlapuje na pravou nohu.
38'
Lazio právě vstřelilo branku!
Velké zaváhání Guilhermeho znamená druhý gól v síti Lokomotivu! Gólman úplně minul centr Alberta od rohového praporku, stoper Patric prakticky z brankové čáry bez problémů navýšil náskok Lazia.
37'
Rozehrávajícímu Barinovovi pořádně znepříjemnil situaci napadající Pero, ten donutil konkurenta k dlouhému nákopu, který sebral pro sebe Patric.
36'
Svým dlouhým odkopem hledal Guilherme útočníka Fjodora Smolova. I navzdory velkému úsilí se nezvládl probojovat k míči přes dvojici stoperů.
35'
Centr faulovaného Alberta našel Cataldiho. Ital hlavičkoval zády k bráně vysoko nad, Guilherme mohl zůstat ledově klidným.
34'
Standardu vybojoval Luis Alberto. Šikovně si dal tělo před Maradišviliho, před nějž si dal tělo a počkal si na faul z jeho strany, který přišel.
33'
Levý obránce Elseid Hysaj podcenil rychlostní schopnosti Žemaletdinova, který Albánci utekl po pravé lajně. Slibně vypadající centr odpálil Acerbi do autu.
32'
V hlavičkovém souboji kraloval Fjodor Smolov. Jen měl smůlu, že prodlužoval za sebe, kde byli pouze obránci ve světlemodrém.
31'
Danilo Cataldi podklouzl, čehož využil Rifat Žemaletdinov. Zhruba dvacet metrů od brány našel na středu Maradišviliho, jehož rána měla k přesnosti hodně daleko.
30'
Těžko říct, co Alexis Beka Beka zamýšlel udělat. Nejspíše přenést hru k pravé lajně, ale zřejmě si nevšiml, že v tomto prostoru nemá spoluhráče.
29'
Do defenzivy příkladně zapracoval Daniil Kulikov. Zkřížil cestu Andersonovi a ve skluzu mu odpálil míč před nosem do autu.
28'
První zákrok neměl Tomas Strakoša nijak zvlášť složitý. Smolov jen tak helce píchl do míče po pasu Žemaletdinova, trefil levou nohu padajícího brankáře.
27'
Průnik Anjorina domácí středovou linii viditelně zaskočil. Devatenáctiletý Angličan se dostal skoro až do šestnáctky, těsně za ní vypálil nártem jen těsně nad bránu.
26'
Další vysoký balón do pokutového území Lokomotivu. Těsně před Immobilem zamezil nebezpečí včas vyskočivší Pablo.
25'
Střední záložník Danilo Cataldi schovává hlavu v dlaních. Po centru Lazzariho zprava halvičkoval z dobré pozice, ale nad bránu.
24'
Manuel Lazzari si pohybem řekl o míč. Pedro spoluhráče zaregistroval pozdě, přesto ještě zkusil nahrávku na jeho osobu, míč mu poslal za paty.
23'
Více volného prostoru dostal Dmitrij Živogljadov, ale nevyužil ho dobře. Stříleným centrem našel nejbližšího obránce, jímž byl Elseid Hysaj.
22'
Vracející se stoper Patric si proti Bekovi Bekovi pomohl nedovoleným zákrokem, což pozornosti arbitra Pawsona neuniklo. Přímý kop pro Lokomotiv.
21'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Luis Alberto. Proti přečíslení šikovně nastřelil Rybčinského, od nějž se balón odrazil mimo hru.
20'
Tentokráte se Ciro Immobile ke střele dostal. Z hranice šestnáctky mířil k pravé tyči, blokující Konstantin Maradišvili srazil kulatý nesmysl do zámezí.
19'
S dlouhým nákopem si u autové čáry poradil Felipe Anderson. Zkusil oblouček za obranu na Immobileho, Barinov jej ale skvěle pokryl.
18'
Další útok světlemodrých táhl středem Toma Bašić. Ke gólu chtěl chorvatský středopolař přidat asistenci, Cataldi po jeho pasu vysoko přestřelil.
17'
Pedro si narazil s Luisem Albertem a z levé strany šestnáctky zkusil technické zakončení na zadní tyč, míč se vykroutil těsně vedle ní.
16'
Lokomotiv se zkouší soupeři vyrovnat, ale nemá to vůbec jednoduché. Domácí totiž skvěle napadající a nedávají soupeři ani metr prostoru.
15'
Domácí pokračují v aktivním pojetí hry. Po pravé lajně se kolem obránce prohnal Manuel Lazzari a centrem našel Immobileho, jehož akrobatické zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
13'
Favorit se ujímá vedení po necelé čtvrthodině zápasu! Lazzari se prokličkoval až do pokutového území a nahrál Pedrovi. Ten si míč potáhl po pravé straně a naslepo nacentroval pod sebe, přičemž našel hlavu TOMY BAŠIĆE, jenž rozvlnil síť za bezmocným Guilhermem.
12'
I přes velkou snahu se Hysajovi nepodařilo udržet míč na hrací ploše. Společně s ním dojel těsně za autovou čáru.
11'
Kombinačně zkoušeli štěstí také hosté. Průnikovou nahrávku vyzkoušel Konstantin Maradišvili na Barinova, v poslední chvíli zakročil ve skluzu Cataldi.
10'
Útok Lazia pokračoval rohovým kopem. Skutečnosti, že gólman míč podběhl Francesco Acerbi nevyužil, hlavičkoval vedle brány.
9'
Blízko prvnímu gólu byl Luis Alberto! Přes Hysaje a Immobileho se míče ujal již zmíněný Španěl, který střelou k pravé tyči nechal vyniknout Guilhermeho.
8'
Už se zdálo, že by Anjorin mohl postupovat do slibné příležitosti, ale lehce si pomohl v souboji s Acerbim rukama, což pozornosti rozhodčího neuniklo.
7'
Váhající Elseid Hysaj se dostal pod tlak presujícího Smolova. Albánský reprezentant sáhl k odkopu po lajně, volný míč sebral Maradišvili.
6'
Do hry nohama se zapojil dokonce i Tomas Strakoša. Dlouho si jej neužil, druhým dotekem přenesl hru doprava na Lazzariho.
5'
Úvod zápasu se nese v opatrnějším duchu. Favorizované Lazio drží míč na kopačkách, ale spíše kolem poloviny hřiště, hosté trpělivě brání.
4'
Na druhé straně se pokusil zahrozit Faustino Anjorin. Také on utekl po levé straně, načež odcentroval na hlavu stopera Acerbiho.
3'
Po levé lajně se kolem svého osobního strážce odpoutal Pedro. Následoval centr do vnitra pokutového území, pro balón si vyběhl Guilherme.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních světle modrých dresech. Hostující Lokomotiv pro pohárové střetnutí oblékl dresy barvy černé.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari, Patric, Acerbi, Hysaj – Alberto, Cataldi, Bašić – Pedro, Immobile (C), Anderson.
Náhradníci: Furlanetto, Reina – Akpa-Akpro, Escalante, Lucas Leiva, Luiz Felipe, Marušić, S. Milinković-Savić, Moro, Muriqi, S. Radu, Romero.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme (C) – Živogljadov, Barinov, Pablo, Rybčinskij – Žemaletdinov, Maradišvili, Kulikov, Beka Beka – Smolov, Anjorin.
Náhradníci: Savin – Babkin, Kamano, Kerk, V. Lisakovič, Nenachov, Petrov, Siljanov.

Rozhodčí: Pawson (ENG) – Betts (ENG), Hussin (ENG).
FK Lokomotiv Moskva

Lomomotiv mezi největší favority na postup ze skupiny E nepatří, ale to neznamená, že by o něj nemohl zabojovat. Ostatně první zápas zvládl velmi dobře, když na domácím stadiónu uhrál remízu 1:1 s francouzským Marseille. Nikolićova družina v letošní sezóně stále ještě čeká na prvního přemožitele. V lize má za sebou devět utkání, které sice zvládla bez prohry, ale přesto zapsala pár ztrát, hned pětkrát totiž remizovala. V posledních dvou utkáních proti Chimki a Uralu gól nevstřelila, ale ani neinkasovala, zrodily se dvě bezbrankové remízy.
S. S. Lazio

Fotbalisté Lazia mají co napravovat. V úvodním skupinovém utkání totiž nepotvrdili roli favorita a na horké turecké půdě v Istanbulu podlehli Galatasarayi 1:0. Od té doby odehráli svěřenci kouče Martusciella tři zápasy v Serii A a neprohráli ani jednou. Remizovali s Cagliari a Turínem, minulý víkend zvládli derby s AS výsledkem 3:2. Celkově zatím Lazio nasbíralo v ligové soutěži 12 bodů, což momentálně stačí na pěkné čtvrté místo.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer. Vítám vás při sledování Evropské ligy, u zápasu skupiny E mezi Laziem Řím a Lokomotivem Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.