Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Frankfurt - 9. března 2022   18:45

Real Betis
Real Betis
30' Fékir (Canales)
1:2
(1:2)
Frankfurt
Frankfurt
15' Kostić  (Sow) • 32' Kamada  (Lindström)
Real Betis
C. Bravo – Sabaly, Pezzella, González, Ruibal (77. Tello) – G. Rodríguez, W. Carvalho (61. Joaquín) – Canales (C), Fékir, Juanmi (61. Miranda) – José (77. Iglesias).
Guida M
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Frankfurt
Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Knauff, Jakić, Sow, Kostić – Lindström (73. Hauge), Borré (86. S. Lammers), Kamada (78. Lenz).

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera.
Druhý poločas další branku nepřinesl. O vítězi utkání tak rozhodla první část utkání, ve které byli úspěšnější hostující hráči Eintrachtu Frankfurt. Domácí v druhém poločase sice měli převahu co se držení balónu týče, ale nedokázali si vypracovat ideální příležitost na změnu skóre. Naopak skvělé protiútoky využívali hosté, kteří měli možností mnoho. Ani jednu, včetně pokutového kopu ale nevyužili a skóre se tak zastavilo na konečných 2:1 pro Frankfurt.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:20.
90+4'
90+4'
Ten nepřinesl větší možnost na změnu skóre. Míč se přestěhoval na druhou stranu hrací plochy, kde rovněž uvidíme rohový kop.
90+3'
A následně v rychlém protiútoku mohl navýšit vedení Kostič! Ze strany si navedl míč a zkoušel obstřelit Brava. Gólman Betisu však pohotově vyrazil na rohový kop.
90+2'
Sow zavezl míč středem před velké vápno Betisu. K míči se dostal Lammers, jenž rychle pálil. Míč však končí nad břevnem domácí branky.
90+2'
Ve druhém poločase nastavuje hlavní arbitr utkání čtyři minuty nad rámec základní hrací doby. Domácí Betis tak máš ještě zhruba dvě minuty na to, aby se průběžným skórem něco udělal.
90+1'
Miranda poslal balón do vápna, ale našel pouze jednoho z protihráčů. Následně se ke střele z hranice vápna dostal Fekir, ale míč doslova narval pouze do hráče před sebou.
89'
Hauge našel dlouhou přihrávkou Kostiče na levém křídle a hosté mohli podržet balón. Zbytečně ho však zbavili po nepřesném centru a dávají domácím šanci.
88'
Real Betis získává balón a připravuje se na závěrečný tlak ve snaze dovést utkání alespoň do remízového stavu.
87'
Ansgar Knauff se s míčem dostal do vápna, ale ve chvíli, kdy se odhodlal ke střele ho nechal za sebou. Jeho rána pak neměla dostatečnou razanci a míč se sotva dokutálel k Bravovi.
86'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Sam Lammers.
85'
Ten dnes již tradičně nepřinesl žádné nebezpečí. Hosté připravují další střídání.
84'
Kostič našel centrem ve vápně Borreho. Ten hlavou sklepl na Jakiče, který měl hodně prostoru, ale nedokázal se před brankou Betisu zorientovat, a tak hosté vybojovali pouze rohový kop.
83'
Další možnost německého celku opět z levé strany. Ve vápně však nebyl snad žádný z hostujících útočníků, a tak míč proletěl přes šíří hřiště do zámezí.
82'
Kostič hledal z levé strany centrem ve vápně Betisu Jakiče, ale dostal balón pouze k Gonálezovi, který si poradil na jedničku, bez problémů odvrátil.
81'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních devět minut. Fekir u postranní čáry faulován Ndickou. Betis však po rychlé rozehrávce ztrácí zbytečně balón.
80'
Tello dostal míč na hranici šestnáctky a mohl zakončovat, rozhodl se ale o zaseknutí a sám se vyhnal do strany. Frankfurt se zmocnil balónu a domácím se čas hodně krátí.
80'
Ti aktivně pronikli dopředu, na autové vhazování odvrací Hinteregger,
79'
Frankfurt se dostal na levé straně k pozemnímu centru, který následně směřoval do vápna, ale Kostič ani Borre se k míči nedostali. Dopředu mohou spěchat domácí.
78'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Christopher Lenz.
77'
Canales po rychlé akci střílel z velkého vápna z otočky. Jeho ránu ale pokryl Kevin Trapp, jenž neměl těžkou práci.
77'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Cristian Tello.
77'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Willian José, přichází Borja Iglesias.
76'
Fekir nejprve rozehrál přímý kop z dálky, po kterém míč zamířil za branku a následoval rohový kop. Jeho exekuci si vzal na starost stejný hráč, ale centr od rohového praporku Fekirovi vůbec nevyšel.
75'
Hinteregger při protiútoku Betisu tahal za ruku jednoho z nabíhajících hráčů, čehož si všiml hlavní rozhodčí, jenž vytahuje další kartu.
75'
Žlutou kartu dostává Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt).
73'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Jens Hauge.
72'
Frankfurt zbytečně tratil balón na polovině hřiště. Domácí rychle rozehráli autové vhazování, k centru se dostal Miranda, který však nebyl úspěšný. Následuje odkop od branky a první střídání celku z Bundesligy.
71'
Exekuci vzal na sebe Nabil Fekir, jenž tvrdou ranou poslal balón pouze do připravené zdi před ním. Betis se ihned ujímá míče a může pokračovat v útočné snaze.
70'
Betis přesto dostane možnost na změnu skóre. Nedovolený zákrok znamená přímý kop zhruba tři metry od velkého vápna.
69'
V posledních minutách střelecky o dost aktivnější Frankfurt, což je vzhledem k průběžnému skóre velmi překvapivé. Domácí sice předvádí úspěšnou kombinaci, ale pouze na vlastní polovině, což nikam nevede.
67'
Borre potřetí mohl ve druhém poločase měnit skóre! Po velké chybě domácí obrany spěchal ze strany na branku Kamada, jenž velmi šikovně našel patičkou ve vápně volného Rafaela Borreho, jenž tváří v tvář Bravovi poslal míč pouze do středu branky, kde byl k zákroku připraven právě brankář Betisu!
66'
Domácí se dostávají k balónu a vyměňují si ho na vlastní polovině. To však prozatím nikam nevede.
65'
Borre se dostal do obrovské šance, když si naběhl do vápna na průnikovou přihrávku a pohotově pálil ze strany. Jeho střelu ale vytěsnil z prostoru tří tyčí velmi pohotově vyběhnuvší Claudio Bravo! Následuje rohový kop pro Eintracht Frankfurt.
64'
Opět po rohovém kopu nedošlo k přímému ohrožení domácí branky. Z druhé vlny pak pálil jeden z hostujících záložníků. Se skákavkou střelou však neměl Bravo žádné problémy.
63'
Kamada našel na levé straně Lindstroma, ten napálil míč do jednoho z protihráčů a následovat bude další rohový kop hostujícího Eintrachtu.
63'
Jenže práci měl nyní spíše Bravo. Průniková přihrávka Frankfurtu vypadal v první chvíli hodně nebezpečné, ale nakonec si gólman z Chile pro míč došel bez problémů.
62'
Do konce střetnutí nám zbývá zhruba půl hodiny. Domácí nyní na vývoj utkání reagují dvěma střídáními, které by měly pomoct k vyšší aktivitě.
61'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Joaquín.
61'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Juan Miranda.
60'
Centr z rohového kopu skončil na hlavě Hintereggera, jenž odlhavičkoval kousek od vápna. Domácí pak ještě jednou centrovali na zadní tyč, ale pro míč si došel bez problémů Kevin Trapp.
59'
Betis se dostal k rozehrávce míče z hloubi pole, po kterém jeden z hostujících obránců odvrátil na rohový kop. Jeho exekuci si vezme na starost Nabil Fekir.
58'
Bravo nyní uhasil šanci Frankfurtu. Z pravého křídla se na zadní tyč snažil poslat přihrávku Lindstrom, ale gólman Betisu jeho úmysl vystihl a včas zasáhl.
57'
Fekir opět nebezpečně zkoušel projít do vápna Frankfurtu, ale pohotově ho zastavil obránce Hinteregger.
55'
Centr do vápna Frankfurtu nepřinesl větší možnost. Dopředu naopak mířili hosté a k dobré možnosti se dostal Kostič. Křídelník ze Srbska pak nakonec pálil ze strany těsně mimo tři tyče branky Betisu.
54'
Rychlý protiútok Betisu, skončil střelou Canalese. Ta byla na poslední chvíli sražena. Následuje rohový kop Betisu.
53'
Hodně nepovedená penalta v podání Borreho. Tohle by mohlo hráče Frankfurtu ještě dnes mrzet. Domácí totiž po neproměněném pokutovém kopu opět přidávají na aktivitě.
52'
Exekuci si vzal na starost Rafael Borre, který nezahrál pokutový kop vůbec ideálně. Bravo si počkal na jeho střelu, která měla nesjpíš směřovat k tyči, ale nesedla mu a skončila v náruči pohotového gólmana Betisu!
50'
Uvidíme penaltu! Lindstrom se dostal s míčem do vápna v rychlém protiútoku, Ruibal ve snaze zabránit přihrávce ve skluzu zahrál rukou a je tu pokutový kop!
49'
Kamada našel na levé straně Sowa, Ndicka pak zkoušel projít do vápna Betisu, ale jeho úmysl vystihli domácí obránci, kteří získávají balón.
48'
Rafael Borre musel bát napomínán hlavní arbitrem. Poslal k zemi veprostřed hřiště domácího kapitána. Za kartu to však tentokrát nebude, i tak by si měl dát záložník Eintrachtu na podobné zákroky pozor.
47'
Hinteregger byl po dlouhém nakopu napadán Josém, ale podařilo se mu bez větších problémů dostat míč po lajně do bezpečí.
46'
Kamada fauloval Carvalha ve středu pole. Domácí tak na úvod poločasu rozehrávají už podruhé ze středového kruhu.
46'
Střely na branku po prvním poločase:

Real Betis – 2
Eintracht Frankfurt – 2
Po prvním poločase vede hostující Frankfurt 2:1. V 15. minutě otevřel skóre Filip Kostič, jenž se snažil centrovat na zadní tyč a nasměroval míč za gólmana Brava. Domácí pak zvýšili aktivitu a odměněni za to byli ve 30. minutě, v niž Canales přihrával Fekirovi, který si krásně navedl balón a poslal ho ke vzdálenější tyči branky Betisu. Hned o dvě minuty později však hosté odpověděli po velké chybě domácí obrany. K míči se dostal Lindstrom, jenž našel ve vápně osamoceného Kamadu. Ten stanovil na konečných 2:1 pro Eintracht po prvním poločase.
45+1'
45'
Canales to zkoušel pozemní ranou k tyči z velké dálky, ale míč vůbec nenasměroval mezi tři tyče. Trapp navíc celou situaci bez problémů kontroloval.
45'
Domácí se dostali na pravé křídlo, kde se však míče vzápětí zmocnili hosté, kteří pohotově odkopli po lajně na obranou polovinu Betisu.
43'
Kostič u velkého vápna Betisu přenesl balón na Knauffa, jenž byl pak zahnán do rohu. Míč tak zamířil do středu a následně do zámezí. Autové vhazování pro Eintracht.
42'
Fekir opět ve středu hřiště sražen k zemi a domácí fanoušci se hodně zlobí. Rozhodčí přerušuje hru, ale další karetní trest to nyní nebude. Následuje rozehrávka Betisu.
41'
Jenže rozehrávka se Fekirovi tentokrát vůbec nepovedla. S centrem si poradila hostující obrana a následný odkop od branky obstará brankář Kevin Trapp.
40'
Sabalyho centr srazil na rohový kop Kostič. Fekir si tak ve čtyřicáté minutě chystá míč u rohového praporku a pošle ho do vápna Frankfurtu.
39'
Betis se teď rovněž dostane ke standardní situaci. Betis bude rozehrávat z hloubi pole po faulu na střelce branky Nabila Fekira.
38'
Kostič od postranní čáry adresoval centr na hranici malého vápna, kde nenašel hlavu ani jednoho z jeho spoluhráčů. Naopak míče se opět zmocnili domácí, kteří mohou spěchat vpřed ve snaze vyrovnat ještě v prvním poločase.
37'
Eintracht se na malou chvíli usadil u velkého vápna Betisu. Juanmi navíc zahrál rukou, a tak následuje standardní situace pro klub z německé nejvyšší soutěže.
35'
Ten už nepřinesl žádnou větší možnost. Real Betis tak po delší odmlce může pokračovat v dominaci při držení míče.
34'
Fekir obloučkem hledal ve vápně Juanmiho. Domácí pak vybojovali rohový kop, po kterém se míč velmi nebezpečně poodrážel ve vápně. Následuje další rohový kop.
32'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Frankfurt pohotově reaguje! Zpět do vedení posílá hosty DAJČI KAMADA, jenž společně se spoluhráči využil velké chyby v domácí obraně. Lindstrom ukořistil míč a našel ve vápně právě Kamadu, který zakončil do téměř prázdné svatyně domácího Betisu. Asistence: Lindstrom.
30'
Real Betis právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Canales ze středu hřiště adresoval přihrávku na NABILA FÉKIRA, který na hranici velkého vápna převzal balón, navedl si ho a obstřelil obranu Frankfurtu i brankáře Trappa, který na přesnou střelu k tyči nedosáhl. Asistence: Canales.
29'
Míč se vznesl do vápna Betisu, odkud ho šikovně odhlavičkovali domácí obránci. Betis pak mohl jít do přečíslení, ale domácí nevyřešili situaci ideálně.
28'
Na druhé straně získává Frankfurtu po sražené přihrávce rohový kop. Kostič si staví míč u rohového praporku.
27'
Sabaly měl po rychlé akci hodně prostoru na pravém křídle a už to vypadalo, že napodobí střelce jediné branky Kostiče. Centrovaný balón však nakonec skončil vysoko nad.
27'
Rozběhnutou akci Betisu zastavil jeden ze záložníků hostů. Míč skončil v zámezí, navíc byl tečován. Následuje vhazování pro Eintracht.
25'
Sow se nyní také zlobí, ale zaslouženě je rovněž odměněn žlutou kartou. Hra se začíná přiostřovat. Švýcarský záložník poslal k zemi obránce Betisu Ruibala.
25'
Žlutou kartu dostává Djibril Sow (Eintracht Frankfurt).
24'
Carvalho nakonec zastavil útočnou akci Frankfurtu po pravé straně, následně chtěl postupovat vpřed, ale byl zatáhnut a hra je přerušena.
23'
Fekir ve snaze získat míč trefil jednoho z protihráčů, rozhodčí hru přerušil. Záložník Betisu pak dal hodně najevo, že se mu verdikt hlavní arbitra nelíbí a inkasuje první žlutou kartu v tomto střetnutí.
22'
Žlutou kartu dostává Nabil Fékir (Real Betis).
21'
Nákop od domácí obrany na Kamadu byl příliš dlouhý. Kulatý nesmysl se dostal až k gólmanovi Betisu, jenž ihned rozehrává na vlastní spoluhráče v obraně.
20'
Po souboji na půlící čáře zůstal Sabaly ležet na zemi. Rozhodčí přerušuje hru, napomínaným hráčem je Filip Kostič, který se postaral o úvodní trefu dnešního osmifinále Evropské Ligy.
19'
Fekir před velkým vápnem nechtěně trefil míč rukou. Hra je přerušena a míč se po delší době stehuje na kopačky Frankfurtu. Německý klub bude rozehrávat zhruba z poloviny vlastní poloviny.
18'
Hráči Realu Betis pokračují v kombinaci. Hosté se nikam neženou a nechávají domácí družstvo na obranné polovině kombinovat.
17'
Betis si ihned bere míč do svého držení a pokračuje v kombinaci na vlastní polovině. Zatím se ale domácím nedaří dostat se k větší příležitosti na ohrožení branky.
15'
Hosté jdou do vedení! Sow ze středu pole našel dlouhou přihrávkou FILIPA KOSTIČE na levém křídle. Ten ve snaze centrovat na zadní tyč krásným obloukem poslal míč za záda Claudia Brava, který poprvé v utkání z ničeho nic inkasuje. Asistence: Sow.
13'
Fekir předvedl krásnou kličku, zbavil se Jakiče a odhodlal se k ráně z hodně velké vzdálenosti. Francouzský ofenzivní záložník napálil ale prvního hráče před sebou a následuje tak autové vhazování.
13'
Betis nadále u míče. Z útočné poloviny se však domácí přesunuli až k brankáři, který si vyměnil přihrávku se stopery, kteří pokračují ve stejném duchu.
11'
Ani Betis opačné straně úspěšný nebyl. Po nepřesné přihrávce akce domácích skončila. Následovat bude autové vhazování pro Real.
10'
Dlouhý nákop na levé křídlo hostům vůbec nevyšlo. Obrana Betisu si bez větších problémů poradila a nyní to může být právě ona, kdo bude postupovat směrem vpřed.
9'
Aut pro Frankfurt uvidíme opět po několika soubojích ve středu hrací plochy. Hosté na malou chvíli získali balón, nakonec jeden ho jeden z domácích záložníků ve skluzu poslal do zámezí.
8'
Pasáž hry, kdy bylo k vidění několik soubojů ve středu pole je snad za námi. Z autového vhazování posílají míč zpět do hry domácí, kteří ho ihned posílají k vlastnímu vápnu, odkud se budou snažit založit první akci, která by mohla ohrozit branku Frankfurtu.
6'
Lindström po zisku balónu pálil z velké vzdálenosti a domácí fanoušci si hlasitě oddychli. V první chvíli se zdálo, že si míč najde cestu mezi tři tyče, ale nakonec zamířil zhruba o dvacet centimetrů nad horní tyči domácí branky.
5'
Nyní sledujeme delší kombinaci domácích na vlastní polovině. Míč na malou chvíli zamířil rovněž k brankáři Bravovi, který pokračuje v sérii přihrávkách.
4'
Fekir byl ve středu pole poslán po skluzu k zemi, domácí fanoušci se hodně zlobí, ale rozhodčí pískat nebude. S míčem pokračují fotbalisté z německého celku.
3'
První útočná snaha k vidění rovněž na druhé straně. Frankfurt postupoval do vápna z pravé strany, ale hosté nakonec ztrácí balón a k zakončení se tak nedostanou. I přesto pokračují na vlastní polovině s míčem na kopačkách.
2'
Kapitán Betisu Canales zkoušel poprvé prověřit Trappa, rána z hranice velkého vápna zamířila pouze do náruče německého gólmana, který si tak poprvé sáhl na balón.
2'
Úvodní nákop Hintereggera skončil přerušením hry. Borre s Carvalhem se na obrané polovině Betisu srazili a hra je tak na malou chvíli přerušena. Útočník Frankfurtu inkasoval ránu do tváře.
1'
Je odstartováno! O úvodní výkop ze středového kruhu se postarali fotbalisté v černém, tedy hráči Frankfurtu. Domácí Real Betis nastupuje v úborech zelených.
1'
Obě mužstva právě nastupují na hrací plochu! Utkání začne za několik okamžiků!

Real Betis: C. Bravo – Sabaly, Pezzella, González, Ruibal – G. Rodríguez, W. Carvalho – Canales (C), Fékir, Juanmi – José.
Náhradníci: Robles, Rui Silva – Bartra, Iglesias, Joaquín, D. Lainez, Miranda, Rodri, V. Ruiz, Tello.
Trenér: Pellegrini

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Knauff, Jakić, Sow, Kostić – Lindström, Borré, Kamada.
Náhradníci: Grahl, Horz – Barkok, D. da Costa, Hasebe, Hauge, Hrustic, Chandler, S. Lammers, Lenz, Rode, A. Touré.
Trenér: Glasner

Rozhodčí: Guida M.
Eintracht Frankfurt

Německé mužstvo postupovalo ze skupiny přímo do osmifinále, kde ihned narazí na velmi silného soupeře. V Evropské lize Eintracht sice prozatím proplouvá bez většího zádrhelu, v domácí Bundeslize se však hostujícímu celku příliš nedaří. V nabité tabulce mu s čtyřiatřiceti body patří desátá příčka. Na vyřazovací část se však hráči Frankfurtu naladili dobře, když v sobotním utkání porazili Hertu 4:1. Hráčem, který v dresu Eintrachtu nastřílel v EL nejvíce branek je japonský forvard Daichi Kamada s třemi přesnými zásahy na kontě.

Poslední odehraná utkání Evropské ligy:
Fenerbahce – Frankfurt 1:1
Frankfurt – Antverpy 2:2
Olympiakos – Frankfurt 1:2
Real Betis

Španělé si naopak od svého dnešního soupeře museli postup vybojovat. Po postupu ze skupiny narazili na Zenit, který v prvním zápase porazili 3:2. Ve druhém klání pak nepadla ani branka a o postupu Betisu bylo jasno. Ve španělské LaLize se Betisu letos daří, s šestačtyřiceti body mu patří pátá příčka. V posledních dvou utkáních však Real dvakrát ztratil, když nejprve prohrál s druhou Sevillou á následně nestačil na Atletico Madrid. Nejlepším střelcem Betisu v Evropské Lize je útočník Borja Iglesias, jenž doposud zaznamenal tři přesné trefy.

Betis – Zenit 0:0
Zenit – Betis 2:3
Celtic – Betis 3:2
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z utkání osmifinále Evropské ligy, ve kterém se střetne domácí Real Betis s hostujícím Eintrachtem Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.