Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Genk - 21. října 2021   21:00

West Ham
West Ham
45+2' C. Dawson (Cresswell) • 58' Diop (Cresswell) • 60' Bowen
3:0
(1:0)
Genk
Genk
West Ham
Aréola – Johnson, C. Dawson, Diop, Cresswell (69. Fredericks) – Souček, Rice (69. Noble), Lanzini – Bowen (83. Benrahma), Jarmolenko (83. Fornals), Vlašić.
Genk
Vandevoordt – An. Preciado, Cuesta (46. Sadick), Lucumi, G. Arteaga – Thorstvedt (84. Toma), Hrošovský, Heynen – Bongonda (75. Ndayishimiye), Onuachu (75. Ugbo), Ito (84. Oyen).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:9.
Je konec! West Ham poráží Genk 3:0 a zůstává stoprocentní! Domácí byli během prvního poločasu o něco aktivnější, ale dokázali se prosadit až během nastavení, kdy míč do sítě protlačil hlavou Dawson. Po změně stran londýnský celek pokračoval v dobrém výkonu. O druhou branku se po standardní situaci postaral Diop, na jehož zásah rychle navázal Bowen.
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Genk v závěru kombinuje na polovině soupeře, jenže hráči belgického celku už nemají moc sil ke kombinaci.
89'
Patrik Hrošovský poslal přihrávku na pravou stranu, kam spěchali další hráči v bílém, nicméně nikdo z nich se nedostal do zakončení.
88'
Fornals spěchal za dlouhým nákopem na polovinu soupeře, ale obránce v bílém jej odtlačil tělem a hlavou odehrál míč do bezpečí.
87'
Jarmolenko se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, nicméně jeho rána skončila na bloku prvního obránce.
86'
Souček získal míč na polovině hrací plochy, poslal přihrávku do šestnáctky, kam si naběhl Benrahma, ale nedokázal obdstřelit obránce.
85'
Závěr duelu se už pouze dohrává. Ani jeden z týmů se nikam příliš nežene. Domácí West Ham hraje s míčem na kopačkách a užívá si závěrečné minuty.
84'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Bastien Toma.
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Džunja Ito, přichází Luca Oyen.
83'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Jarrod Bowen, přichází Saïd Benrahma.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Pablo Fornals.
82'
Ito si v pokutovém území naběhl na centr z levé strany, ale moc dlouho si míč srovnával na kopačce, ale jeho rána mířila nad břevno.
80'
Johnson získal volný míč na pravé straně a jednoduše jej odkopl na polovinu soupeře. Genk se musí stáhnout z poloviny domácího mužstva.
79'
Genk se nastěhoval do blízkosti velkého vápna soupeře, jenže před branku West Hamu zatím nepřiletěl ani jeden centr.
78'
Lucumi si dal pozor na centr z levé strany a před dobíhajícím soupeřem jej raději odkopl na rohový kop.
77'
Džunja Ito prošel po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, odkud odcentroval na malé vápno, ale obránce Diop míč odehrál do bezpečí.
76'
Vlašič získal míč na levé straně, jenže nedokázal obejít ani prvního obránce v bílém dresu Genku. Hosté ale míč dlouho neudrželi.
75'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Youssouf Ndayishimiye.
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Paul Onuachu, přichází Ike Ugbo.
75'
West Ham si druhý poločas skutečně užívá. Domácí fotbalisté kombinují na polovině soupeře a Genku prakticky nepůjčují míč.
74'
Aktivní Tomáš Souček roztáhl hru na pravou stranu, kde byl Johnson, jenže krajní obránce West Hamu centrem trefil prvního soupeře.
73'
Souček našel přihrávkou do blízkosti velkého vápna Bowena, jenže druhý jmenovaný se s míčem nedokázal otočit. Genk získal míč.
72'
Johnson měl problémy se zpracováním na vlastní polovině, ale nakonec si před napadajícím soupeřem pomohl malou domů.
71'
Onuachu se s míčem u kopačky hnal mezi obránce West Hamu, ale důrazný Diop se s ním dobře vrátil a nepustil hostujícího útočníka do zakončení.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a zatím sledujeme jednoznačnou jízdu West Hamu za dalším vítězstvím.
69'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Mark Noble.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Aaron Cresswell, přichází Ryan Fredericks.
68'
Genk se usadil kolem velkého vápna West Hamu, jenže kombinace hostů skončila přetaženým centrem.
66'
West Ham se opět usadil na polovině soupeře, ale kombinace domácího celku skončila nepřesnou pobídkou mezi obránce.
65'
Fanoušci hostujícího Genku jsou průběhem dnešního souboje hodně zaskončení. Naopak domácí fandové hlasitým skandováním ženou West Ham vpřed.
64'
Nikola Vlašić dostal krásnou přihrávku do pokutového území, kde ihned zakončoval levačkou, ale ležící obránce jeho ránu obětavě zastavil!
63'
Lanzini se z levé strany tlačil do šestnáctky, ale vybojoval pro domácí celek pouze vhazování. West Ham ale pokračuje v ofenzivním snažení.
62'
Domácí West Ham se v posledních minutách dostal do výhodnější pozice a může hrát v naprostém klidu. Anglický celek má duel pod kontrolou.
60'
West Ham právě vstřelil branku!
Domácí celek rychle přidává další zásah a po hodině hry už vede o tři branky! JARROW BOWEN si z pravé strany navedl míč do pokutového území a levačkou prostřelil brankáře!
58'
West Ham po změně stran přidává i druhou branku a výrazně se přibližuje k vítězství! Po další standardní situaci se do zakončení dostal ISSA DIOP a jeho projektil se zastavil až v brance!
58'
Craig Dawson získal míč na hranici velkého vápna, sklepl jej na Jarmolenka, který bez váhání zakončil, ale poslal míč nad břevno.
57'
Aaron Cresswell prošel po levé straně na hranici velkého vápna, kde si míč přehodil na levačku, ale střelou nártem získal pro West Ham jen roh.
56'
Areola si dal pozor na další nadýchaný centr z levé strany hrací plochy a bez problémů si došel pro míč. Gólman domácího celku byl pozorný.
54'
Tomáš Souček diriguje rozehrávku domácího West Hamu na polovině hřiště. Jeho rozehrávka směřovala na levou stranu, kde číhali zadáci.
53'
Sadick dostal přihrávku na pravou stranu, prošel s míčem do blízkosti velkého vápna, ale jeho centr skončil v rukavicích pozorného Areoly.
51'
Londýnský celek si chce otevřít prostor pro zakončení v blízkosti velkého vápna, nicméně nikdo ve fialovém dresu se nedostal ke střele.
50'
Hráči West Hamu získali míč na polovině soupeře, nicméně nikdo ve fialovém dresu se ani tentokrát nedostal do zakončení.
49'
Genk se usadil na polovině West Hamu a zatím kombinuje kolem velkého vápna. Defenziva domácího mužstva je v úvodu pozorná.
48'
Tomáš Souček dostal přihrávku na polovinu hřiště, dobře se s míčem otočil, ale už nedokázal přenést hru na pravou stranu hrací plochy.
47'
Sadick se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do útoku belgického celku. Jeho pobídka mířila na značku pokutového kopu, kde zakročila obrana.
46'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Carlos Cuesta, přichází Mujaid Sadick.
46'
První poločas končí! Domácí West Ham nakonec odchází do kabin spokojenější! Domácí byli během prvního poločasu o něco aktivnější, ale dokázali se prosadit až během nastavení, kdy míč do sítě protlačil hlavou Dawson. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+3'
45+2'
Domácí West Ham se v nastavení prvního poločasu dostává do vedení! Domácí zahrávali rohový výkop. Creswell poslal míč do míst, kde byl CRAIG DAWSON, jehož hlavičkoa nakonec skončila v síti!
45+1'
45'
West Ham znovu kombinuje na polovině hrací plochy. Domácí fotbalisté jsou sice aktivní, ale jen těžko se dostávají za obranu soupeře. Genk v Londýně podává parádní výkon.
44'
Kristian Thorstvedt dostal přihrávku na pravou stranu, prošel na polovinu West Hamu, nicméně kombinace hostujícího celku skončila nepřesností.
43'
Jarod Bowen při další akci prošel až do šestnáctky, kde zakončoval levačkou, nicméně jeho ránu srazil obránce v bílém na rohový kop.
42'
Tomáš Souček vyslal přihrávku vnějším nártem na hranici velkého vápna, nicméně zadáci Genku si poradili.
41'
West Ham se vydal na polovinu Genku, nicméně kombinace domácích skončila nepřesnou přihrávkou na pravou stranu, kde kralovala obrana.
40'
Hosté pět minut před přestávkou zahodili zajímavou možnost. K hlavičce se v pokutovém území dostal Onuachu, jehož pokus skončil nad břevnem.
39'
Další výpad West Hamu zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si na levém křídle nepohlídal Vlašič.
38'
West Ham už znovu kombinuje na polovině soupeře. Hráči domácího celku si jsou na míči hodně jistí, ale jen těžko otevírají skulinku v obraně soupeře.
37'
West Ham kombinuje s míčem na kopačkách kolem velkého vápna, nicméně obrana soupeře zatím brání v pevném bloku a nepouští domácí do šance.
36'
Lanzini si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, kde se otočil kolem Hrošovského a hledal Jarmolenka. Ukrajinského hráče si dobře nabral Cuesta.
35'
Obrana West Hamu vybojovala míč na vlastní polovině. Diop přenesl hru na pravou stranu, ale Johnson se s míčem daleko nedostal.
34'
Domácí fanoušci hlasitým skandováním tlačí své oblíbence do útoku. West Ham sice postupně zvyšuje svou aktivitu, ale nedostává se do zakončení.
32'
Areola si dal pozor na sraženou střelu, po které se míč odrazil vysoko do vzduchu. Domácí brankář míč schoval do rukavic a rozehrál na pravou stranu.
31'
Onuachu se hnal za další přihrávkou do pokutového území, jenže si míč zpracoval daleko před sebe a už vůbec nezakončil
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Domácí West Ham je sice o něco aktivnější, ale na vyloženou šanci celek z Londýna stále čeká.
29'
Théo Bongonda prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, jenže jeho průnik skončil u prvního soupeře, který jej dokázal odstavit.
28'
Bowen si naběhl na zpětnou přihrávku z pravé strany a zakončil pravačkou. Jeho prudkou ránu tečoval obránce Genku na roh.
27'
Tomáš Souček si navedl míč do blízkosti velkého vápna, procedil přihrávku na malé vápno, nicméně tam se k míči nikdo v domácím dresu nedostal.
26'
Za dlouhou přihrávkou za obranu West Hamu sprintoval urostlý Onuachu. Hostující útočník si pomohl faulem.
25'
Hra je přerušena! Tomáš Souček v jednom ze soubojů trefil soupeře loktem a otřesený hráč Genku nyní zůstává ležet na trávníku.
24'
Maarten Vandevoordt si dal pozor na dloubáček za obranu a došel si pro míč. Brankář belgického celku udržel míč v rukavicích.
23'
Hrošovský si aktivně došel pro přihrávku na vlastní polovinu, pod tlakem sklepl míč na pravou stranu, ale spoluhráč si pro změnu nepotykal se zpracováním.
22'
Lanzini prošel z pravé strany do pokutového území, jenže pokusem o přihrávku na značku pokutového kopu odevzdal míč zadákům soupeře.
21'
Rice získal odražený míč v blízkosti pokutového území soupeře, jenže jeho pokus o přenesení hry na levou stranu nenašel adresáta.
20'
Diop potáhl míč na polovinu Genku, kde domácí fotbalisté hledají skulinku v obraně Genku. Belgický celek ale skvěle brání a nedává domácím prostor.
19'
Cresswell vybojoval míč na levé straně, dostal se s ním do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho centr zablokoval hned první soupeř.
18'
Preciado vhazoval v blízkosti velkého vápna. Jeho pobídka přiletěla až do pokutového území, nicméně zadáci ve fialovém míč odkopli.
17'
Manuel Lanzini obral o míč statického Preciada, dostal se na hranici velkého vápna, ale jeho pobídku zablokoval první obránce v bílém.
16'
Diop na polovině hrací plochy vybojoval odražený míč, který nakopl na pravé křídlo, nicméně jeho nákop obrana soupeře uklidila do bezpečí.
15'
Jarmolenko prošel po pravé straně až na hranici velkého vápna, jenže jeho dloubáček obrana Genku srazila na rohový kop. Domácí celek začíná tlačit.
14'
Arteaga nakopl míč na levou stranu, kam spěchal Ito, nicméně jeho průnik skončil u prvního obránce v dresu West Hamu.
13'
Domácí fotbalisté přestáli silnější pasáž belgického mužstva a už se opět tlačí na polovinu Genku. Obrana soupeře ale brání v pevném bloku.
12'
Benjamin Johnson si na pravé straně krásně posunul míč kolem obránce a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídka ale nenašla adresáta.
11'
Tomáš Souček spěchal s míčem u nohy po levé straně do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho akce skončila centrem do bloku obránce.
10'
Benjamin Johnson se na pravé straně dostal k volnému míči, který ihned předložil do pokutového území, ale k jeho pobídce se nikdo z hráčů West Hamu nedostal.
9'
Rice diriguje rozehrávku West Hamu na polovině hřiště. Středopolař domácího celku přenesl těžiště hry na levé křídlo, ale akce domácích neskončila centrem.
8'
Diop si pohlídal přihrávku za obranu domácího celku a bez problémů zakopl míč na tribunu. Genk bude vhazovat na polovině londýnského celku.
7'
Do rozehrávky Genku se musel zapojit brankář Vandervoordt. Gólman belgického mužstva poslal nákop na pravou stranu, ale Bongonda v hlavičkovém souboji neuspěl.
6'
Andrij Jarmolenko vhazoval na pravé straně hrací plochy. Za jeho pobídkou spěchal Vlašič, nicméně defenziva belgického celku byla pozorná.
5'
Domácí obránci uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Hráči Genku sice rozehrávku West Hamu skvěle napadají, ale nedostávají se k míči.
4'
Jarmolenko se dostal k volnému míči na pravé straně hrací plochy, jenže jeho centr zablokoval hned první obránce v bílém dresu belgického Genku.
3'
Bongonda si sice naběhl na přihrávku za obranu West Hamu, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu!
2'
Preciado nakopl míč na pravou stranu hrací plochy, jenže nikdo v bílém dresu se k jeho pobídce nedostal. Defenziva West Hamu brání skvěle.
1'
Genk obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Belgický celek se ihned vydal do útoku, ale nákop za obranu byl nepřesný.
1'

West Ham United: Aréola – Johnson, C. Dawson, Diop, Cresswell – Souček, Rice, Lanzini – Bowen, Jarmolenko, Vlašić.
Náhradníci: Fabiański, Randolph – Benrahma, Fornals, Fredericks, Masuaku, Noble, Ogbonna, K. Zouma.

KRC Genk: Vandevoordt – An. Preciado, Cuesta, Lucumi, G. Arteaga – Thorstvedt, Hrošovský, Heynen – Bongonda, Onuachu, Ito.
Náhradníci: Chambaere, Leysen – Eiting, Geusens, McKenzie, Oyen, Paintsil, Toma, Sadick, Ndayishimiye, Ugbo..
West Ham United

Domácí West Ham je na tom o něco lépe. Pro českého fanouška velmi zajímavý celek z Londýnan na úvod skupinové fáze zvítězil na půdě Dinama Záhřeb 2:0. Poté stejným výsledkem přehrál na domácí půdě Rapid Vídeň. V Premier League je West Ham po osmi kolech sedmý. O víkendu zvítězil na půdě Evertonu 1:0.
KRC Genk

Belgický celek zatím prožívá takovou průměrnou sezónu. Po dvou duelech v rámci Evropské ligy má na kontě tři body a drží třetí pozici. Na úvod totiž zvítězil na půdě Rapidu Vídeň, ale následně doma padl 0:3 s Dinamem Záhřeb. V belgické lize odehrál Genk jedenáct zápasů a zatím je jedenáctý. O víkendu padl na hřišti Sportingu Charleroi.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi West Hamem a KRC Genk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.