Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AEK Larnaka : Fenerbahce - 13. října 2022   18:45

AEK Larnaka
AEK Larnaka
52' Tričkovski
1:2
(0:1)
Fenerbahce
Fenerbahce
16' João Pedro  (Alioski) • 80' Batshuayi
AEK Larnaka
Pirić – Rosales, Miličević, Tomović, Á. García – Ledes (75. Pons) – Mamas (63. Naoum), Oier (82. M. González), Faraj, Altman (75. Olatunji) – Tričkovski (C) (75. Lopes).
Gordić, Toumpas – Christoforou, Englezou, Andreou.
Raczkowski – Siejka, Kupsik
AEK Arena, Larnaka
6 947 diváků
Fenerbahce
Bayındır (C) – Szalai, G. Henrique, Aziz, Kadioglu – Alioski (70. Osayi-Samuel), Yüksek, Güler (69. Batshuayi) – Lincoln (76. Crespo), João Pedro (69. Valencia), Rossi (90+1. Kahveci).
Çetin, Eğribayat – Mor, Demir.

Stade Rennes uspělo na neutrální půdě proti ukrajinskému soupeři
z Kyjeva 1:0! a to značí jediné.

Fenerbahce a Stade Rennes se ve zbývajících duelech spolu poperou o umístění v zabulce skupiny B, jelikož oba mají postup do další fáze EL zajištěnou.

Zbývající soupeři se poperou o jedinou místenku do EKL, přičemž je na tom lépe Larnaka se ziskem tří bodů.
Neskutečné utkání! Tři góly, tři penalty, jedenáct žlutých karet a jedno vyloučení správně predikované o poločase! To vše nabídlo toto utkání.

Výkon AEK Larnaka byl na hranici možností a o poznání více zatopili soupeři než před týdnem. Nejlepší postavou kyperského týmu v dvoujutkání s tureckým velkoklubem byl brankář Pirić!

V padesátéprvní minutě se z penalty nemýlil kapitán Tričkovski a srovanl stav utkání 1:1!

Po hře rukou z další penalty jedenáct minut před koncem vrátil vedení Fenerbahce Batshuayi!

Pokus Valencii bravurně vyrazil Pirič a pět minut před koncem putoval ze hřiště po druhé žluté kartě Garcia, a třetí penlatu mohl proměnit právě Valencia jenže nechla pouze vyniknout skvělého Piriće.

Navíc v poslední minutě nastaveného času Kahveciho gólovou trefu opět mimo branku vyškrábl kdo jiný než Pirić!
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 18:19.
90+7'
90+7'
Po rozehrání rohového kopu rozhodčí Raczkowski ukončuje toto velmi emocemi nabité utkání.
90+6'
Po krásné patičce od spoluhráče v pokutovém území gólovou střelu İrfan Can Kahveci mimo branku konečky pstů vytěsnil na roh famózní Pirić!
90+5'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Imad Faraj) za nesportovní chování.
90+5'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Pere Pons) za faul.
90+4'
Miguel Crespo rozhýbal své nohy což se osudné stalo Ponsovi.
90+3'
Olatunji byl na útočné polovině poblíž středového kruhu faulován Gustavem Henriquem. Domácí hráči si marně žádali vyloučení po druhé žluté kartě také u tureckého soupeře.
90+2'
Lopes fauloval v osobním souboji Miguela Crespa.
90+1'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
ze hřiště odchází Diego Rossi, přichází İrfan Can Kahveci.
90+1'
Miguel Crespo taktickým faulem zastavuje středopolaře Larnaky Imada Faraje.
90'
Giorgos Naoum byl nedovoleně atakován ostrým chlapcem Osayi-Samuelem.
89'
Po ubráněném rohovém kopu nedokázali hráči Fenerbahce využít přečíslení tři na jednoho vzhledem k mizerné přihrávce na polovině hřiště.
88'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Victor Olatunji).

Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Gustavo Henrique).
86'
Valencia si vybral levou stranu, ale brankář Pirić svým skvělým zásahem pouze podtrhuje své skvělé výkonu v tomto dvojutkání!
85'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým AEK Larnaka FC (Ángel García) za faul.
84'
Po rozehrání rohu byl Rossi faulován Garciou a bude to již třetí penalta v tomto utkání!
83'
Valencia vyslal nebezpečnou střela, která po zásahu Piriće končí pouze rohovým kopem pro Fenerbahce!
82'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC:
ze hřiště odchází Oier, přichází Mikel González.
81'
Olatunji se provinil útočným faulem v souboji na bránícím Gustavo Henriquemu.
80'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je s velkou jistotou střídající MICHY BATSHUAYI, který brankáře poslal na druhou stranu branky – 1:2!
80'
Sudí dlouze rovná hráče obou týmů, aby stáli mimo pokutové území při zahrávání pokutového kopu.
79'
Osayi-Samuel udělal výbornou kličku Garciovi a jeho příhrávku před branku zastavil rukou Naoum a to je jasná penalta!
78'
Enner Valencia se provinil ofsajdovým postavením za obranou soupeře.
77'
Valencia byl při svém průniku v dostatečné vzdálenosti od pokutového území faulován Oier Sanjurjem.
76'
ze hřiště odchází Lincoln, přichází Miguel Crespo.
75'
ze hřiště odchází Gus Ledes, přichází Pere Pons,
ze hřiště odchází Ivan Tričkovski, přichází Rafael Lopes,
ze hřiště odchází Omri Altman, přichází Victor Olatunji.
74'
Faraj popd tlakem to zahrál chytře a i v těžké situaci udržel míč pro své spoluhráče.
73'
Oier Sanjurjo si vypomohl faulem proti důrazně hrajícímu Ismail Yüksekovi.
72'
Centr Salaie opět velmi snadno zpacifikovala zadní řada Larnaky v pokutovém území.
71'
Altman byl nedovoleně dohrán stejně důrazným protějškem v podobě Ismajla Yükseka.
70'
ze hřiště odchází Ezgjan Alioski, přichází Bright Osayi-Samuel.
69'
ze hřiště odchází Arda Güler, přichází Michy Batshuayi,
ze hřiště odchází João Pedro, přichází Enner Valencia.
69'
Rosales nedovoleně zajel v osobním souboji do Ismaila Yükseka.
68'
Přízemní centr proletěl z pravé strany napříč pokutovým územím před brankou Fenerbahce, jelikož před ní nebyl žádný hráč Larnaky ve správný čas.
67'
Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Serdar Aziz) za faul.
67'
Serdar Aziz opět nestačil na Altmana a bude za to následně od rozhodčího potrestán.
65'
Z velkého úhlu posílá Ferdi Kadioglu svůj střelecký pokus pouze do boční sítě.
64'
Sérii centrů hráčů Fenerbahce Istanbul dokázala opakovaně odvrátit kyperská obrana mimo své pokutové území.
63'
ze hřiště odchází Rafail Mamas, přichází Giorgos Naoum.
62'
Gustavo Ledes rozehrál rohový kop po kterém se mezi gólové střelce tohoto utkání nezapíše Oier Sanjurjo.
62'
Velmi aktivní Mamas byl pouze za cenu faulu zastaven zkušeným Serdarem Azizem.
61'
Arda Güler byl nedovoleně zastaven Ángelem Garciou, který dnes hodně ran rozdal, ale i přijal.
61'
Pier Sanjurjo se neprosadil se svým střeleckým pokusem, neboť minul tři brankové tyče.
60'
Garciu následně opět nedovoleně fauloval Ferdi Kadioglu.
59'
Po rohovém kopu rozehráném Ardou Gülerem se faulem v souboji proti Garciovi provinil Ismail Yüksek.
58'
Rossiho střelu opakovaně v tomto utkání srazil obětavě hrající Miličević na rohový kop pro Fenerbahce Istanbul.
57'
Výborně hrající makedonský hrot ve službách kyperského týmu Ivan Tričkovski (a zároveń kapitán) byl chycen do ofsajdové pasti.
56'
Altman se opět dostal do rozporu se svým stínem Ardou Gülerem, tato dvojice si opravdu nic neodpustí.
55'
Oiera nedovoleně dohrál v osobním souboji Osmail Yüksek.
54'
Rossiho nebezpečnou střelu dokázal do bezpečí vyrazit brankář Pirić!
52'
Larnaka právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je IVAN TRIČKOVSKI, který se dokázal zklidnit a soustředit se na tíhu okamžiku a i když si Bayindir šáhl na míč je srovnáno na 1:1!
51'
A rozhodčí Raczkowski po delším koukání rozhoduje jasným gestem směrem k bílému puntíku – penalta!
49'
Rozhodčímu nepomohl ani VAR systém a sudí tak musí osobně k monitoru, podívat se na celou inkriminovanou situaci.
49'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Ivan Tričkovski) za nesportovní chování. Hlouček kyperských hráčů marně protestoval u sudího, pozdější minuty ukázali, že měli pravdu.
48'
Omri Altman ukázal rychlé nohy a dle všeho ho brankář Bayindir fauloval a měl by to být penalta!
47'
Rossi se individuálně neprosadil proti dvěma bránícím hráčům, následný centr Szalaie nenalezl žádného hráče Fenerbahce v pokutovém území, jelikož se tam žádný z nich nenecházel.
46'
Szalai se s tím vůbec nepáral a odkopem z poloviny hřiště odehrál míč až k rohovému praporku.
46'

Fauly: 8:8
Úvod utkání byl veden ve velkém počtu slušných šancí ke skórování. Po vedoucí brance Fenerbahce se utkání změnilo v menší jatka a dovoluji si predikovat, že toto utkání se bez červené karty nedohraje.

Již v první minutě ránu Gülera srazil na rohový kop brankář Pirić. Mamasovu ránu ze střední vzdálenosti z páté minuty stejně bravurně srazil na rohový kop Bayindir po němž dokonce Tričkovski dostal balon do sítě,a le pouze z ofsajdu.

Po odehrané čtvrthodině hry regulérní branku zaznamenal João Pedro po pěkné akci Rossiho a nahrávajícího Alioskiho.

Poslední fotbalový moment předvedl Gustavo Henrique jenž byl vychytán skvělým Piričem! Gify ze zajímavých situací tohoto utkání připravil Michal Raška.

Následně během deseti minut sudí musel rozdat hned čtyři žluté karty (2:2).
45+1'
45+1'
I přes veškerou svou snahu domácí v nastaveném čase nedokázali vyrovnat, když vertikální pas do pokutového území snadno přečetl brankář Bayindir.
44'
João Pedro se provinil faulem proti obránci Nenadovi Tomovičovi.
43'
Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Lincoln) za faul.
43'
V momentě, kdy jeden z tureckých hráčů se skácel k zemi, byl průnik Altmana zastaven až velmi tvrdým skluzem Lincolna.
42'
Na hřišti se pořádně jiskři a polský sudí Raczkowski má plné ruce práce.
41'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Rafail Mamas) za faul.
41'
Mamas předvedl nehezké přišlápnutí soupeře zezadu ve středu hrací plochy na Ismaila Yükseka. Protesty domácích jsou marné, šlo o jasný faul.
40'
Střed hřiště v těchto minutách hry zcela jednoznačně ovládli hráči Fenerbahce Istanbul.
39'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Ángel García) za faul.
38'
Nestíhající Garcia pouze za použití své ruky zastavil rychlejšího Arda Gülera.
37'
Mamas udělal vyběhnutému brankáři Bayindirovi příliš dlouhou kličku, navíc byl pískán ofsajd.
36'
Sražený centr končí rohovým kopem po kterém nepřesně mimo branku Larnaky zakončoval Serdar Aziz.
35'
Miličević u postranní čáry pouze za cenu faulu zastavil nebozpečného Diega Rossiho.
33'
Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Arda Güler) za faul.
33'
Arda Güler během kríátké chvíle ukázal druhý, tvrdý faul, tentokráte proti Garciovi a bude potrestán žlutým napomenutím.
32'
Ismail Yüksek pouze nedovoleně zastavil útočnou snahu v podání Rafaila Mamase.
31'
Altman byl v osobním souboji zcela evidentně podkopnut Ardou Gülerem.
30'
Rafail Mamas byl perfektně uhlídán soupeřem u levého rohového praporku.
29'
Vyhrocený souboj Altmana s Kadioglem byl po menší časové prodlevě správně odpískán ve prospěch kyperského hráče.
27'
Imad Faraj se provinil ofsajdovým postavením.
26'
Arda Güler sice našel po rozehrávce rohu Lincolna Henriqueho, ten se nyní nepředstavil přesným zakončením.
25'
Kadioglu dělal více než velké problémy Altmanovi a ten proto raději odehrál míč na další rohový kop pro turecký klub.
24'
Střela João Pedra byla sražena bránícím Miličevićem na rohový kop pro Fenerbahce Istanbul.
22'
Lincoln Henrique poslal míč centrem z přímého kopu k levé tyči, kde balon byl poslán na Gustava Henriqueho a jeho pokus hlavou z výborné pozice končí pouze přímo na brankáři Pirićovi!
21'
Na útočné polovině hřiště fauloval Tomović pronikajícího João Pedra.
19'
A opět pouze nedovoleně byl zastaven Lincoln Henrique nestíhajícím Robertem Rosalesem.
18'
Ardu Gülera dohrál nedovoleně v osobním souboji Altman.
16'
Rossi rozehrál míč na levou stranu, z které přesně poslal míč před branku Alioski a dobrý výběr místa ke skórování ukázal JOÃO PEDRO – 0:1! Asistence: Ezgjan Alioski
15'
Dobrý driblink hráčů Fenerbahce s míčem dokázal přikovat ke svému pokutovému území hráče Larnaky.
14'
Gustavo Henrique velmi špatně odehrál míč před nabíhajícím Altmanem.
13'
Úvod utkání nabídl hned několik velmi nebezpečných příležitostí u obou týmů, nicméně stav je stále bezbrankový.
12'
Altman u postranní čáry pouze díky nedovolenému zásahu zastavil pronikajícího Ferdi Kadiogla.
11'
Mamys v osobním souboji nedovoleně dohrál útočníka João Pedro.
9'
Domácí tým rozehrávku Ardy Gülera z rohového kopu dokázal ubránit.
8'
Miličević srazil střelecký pokus Lincolna Henrique na rohový kop pro Fenerbahce Istanbul.
6'
Po rozehrání rohového kopu Ledesem dokázal v pokutovém území prodloužit míč Mamas s pomocí bránícího Yükseka až k Tričkovskému, který dostal míč do sítě, ale z ofsajdové pozice! Gól tedy nemůže platit!
5'
Skvělou bombu Rafaila Mamase vytěsnil na rohový kop svým zásahem brankář Bayindir!
4'
Po rozehrání rohového kopu Farajem končí následný centr pouze u brankáře Bayindira.
3'
Ferdi Kadioglu se dostal do rozepře s protihráčem Altmanem.
2'
Rossi byl před rozehráním rohového kopu nepříjemně osvícen do obličeje zeleným laserem.
1'
Nebezpečnou střelu vyslanou z kopačky Ardy Gülera skvěle vyrazil na rohový kop brankář Pirić!
1'
AEK Larnaca bude hrát v zelenožlutých dresech, Fenerbahce nastoupí k tomuto utkání v modré kombinaci dresů.

AEK Larnaka FC: Pirić – Rosales, Miličević, Tomović, Á. García – Ledes – Mamas, Oier, Faraj, Altman – Tričkovski (C).
Náhradníci: Gordić, Toumpas – M. González, Lopes, Pons, Christoforou, Olatunji, Englezou, Andreou, Naoum.
Trenér: José Luis Oltra

Fenerbahce Istanbul: Bayındır (C) – Szalai, G. Henrique, Aziz, Kadioglu – Alioski, Yüksek, Güler – Lincoln, João Pedro, Rossi.
Náhradníci: Çetin, Eğribayat – Valencia, Kahveci, Osayi-Samuel, Batshuayi, Crespo, Mor, Demir.

Arao (nespecifikované zranění)
Fenerbahce Istanbul také zrovna dvakrát nezáří v turecké Süperligze, kdy z osmi zápasů má pouze sedmnáct bodů. Nicméně žlutomodří mají zápas k dobru a poslední utkání zvládli lépe v nevídané gólové přestřelece proti týmu Fatih Karagumruk 5:4!
AEK Larnaka má velký problém ukočírovat náročnou sezónu což se projevilo na nepovedeném startu sezóny zvláště do ligy 3 – 1 – 2. Nicméně si hráči začínají pomalu zvykat na náročný zápřeh což potrvdili nejprve vysokou výhrou nad Anorthosisem Famagustou 4:0, po které následovalo další vítězství nad Arisem Limassolem 2:1.
Vzájemné utkání:

Fenerbahce Istanbul – AEK Larnaca 2:0 (1:0)

Branky: 26. Batshuayi, 79. (vlastní) Mamas

ŽK: 39. Osayi-Samuel, 45+2. Lincoln – 9. Oier, 12. Faraj, 39. Altman

Fenerbahce Istanbul: Bayındır (C) – Osayi-Samuel (72. Kadioglu), G. Henrique, Szalai, Alioski – Yüksek – Crespo, Lincoln (72. Valencia) – Mor (72. Kahveci), Batshuayi (88. Güler), Rossi (87. Aziz).

AEK Larnaca: Pirić – Á. García, Tomović (C), Miličević, Rosales – Ledes, Oier (69. Naoum), Mamas – Altman (69. Olatunji), Lopes (80. Pons), Faraj.

Diváci 38 860

Statistika:
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 18:12.
Odehraná utkání Fenerbahce Istanbul:

Stade Rennes – Fenerbahce 2:2 (0:0)

Branky: 52. Terrier, 54. Majer – 60. Kahveci, 90+2. (penalta) Valencia

ŽK: 76. Majer, 90+1. Bourigeaud, 90+3. Rodon, 90+4. Theate – 90+3. Joao Pedro

ČK: 83. Traore (Stade Rennes)

Ve dvacátépáté minutě nebyl uznán gól Kahveciho kvůli ofsajdu.

Fenerbahce – Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Branky: 35. Gustavo Henrique, 90+2. Batsuhayi – 63. Cygankov

ŽK: 50. King, 68. Rossi, 72. Yandas, 82.Alioski, 90+6. Bayindir – 11. Garmaš, 78. Syrota, 87. Buščan
Odehraná utkání AEK Larnaka FC:

Dynamo Kyjev – AEK Larnaka 0:1 (0:1)

Branka: 8. Gyurcsó

ŽK: 35. Andrijevskij, 76. Sydorčuk – 42. Garcia, 44. Mamas, 63. Pons, 83. Pirić

Ve dvacátédeváté minutě nebyla uznána branka Buvalského kvůli porušení pravidla o ofsajdu.

AEK Larnaka – Stade Rennes 1:2 (1:1)

Branky: 33. Sanjurjo – 29. Theate, 90+4. Assignon

ŽK: 90. Christoforou – 69. Santamaria
Ve skupině B EL se střetne prozatimní lídr skupiny Fenerbahce Istanbul (1), který zatím nahrál sedm bodů, s kyperským protivníkem AEK Larnakou (3), která zatím nahrála tři body. Nicméně se očekává vyrovnanější průběh utkání, než jaký byl k vidění před týdnem v Istanbulu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.