Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AEK Larnaka : Rennais - 8. září 2022   18:45

AEK Larnaka
AEK Larnaka
33' Oier (Rosales)
1:2
(1:1)
Rennais
Rennais
29' Theate  (Sulemana) • 90+4' Assignon  (Sulemana)
AEK Larnaka
Pirić – Rosales (46. Christoforou), Miličević, Tomović, García – Oier, Ledes – Faraj (90+3. Naoum), Tričkovski (C) (79. Pons), Altman (63. Gyurcsó) – Olatunji (80. Lopes).
Gordić, Toumpas – M. González, Englezou, Mamas, Andreou.
Kruašvili – Varamišvili, Pipja
AEK Larnaka, Larnaka
4 103 diváků
Rennais
Mandanda – Meling (58. Terrier), Theate, Rodon, H. Traoré (C) – Majer (83. Assignon), Santamaría, Tait – Truffert, Abline (58. Bourigeaud), Sulemana.
Alemdar, Salin – G. Doué, Francoise, Wooh.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:14.
AEK Larnaka předvedl velmi dobrý, bojovný výkon, utkání dlouho směřovalo k remíze a až branka last minute v nastaveném čase z kopačky Assignona rozhodla o tom, že v prvním utkání základní skupiny EL míří všechny tři body do Francie!
90+4'
90+4'
Rennes právě vstřelilo branku!
Utkání se sice už pomalu schylovalo k remíze, s čímž nesouhlasil centrující Sulemana a zejména neskutečně akrobaticky, zakončující LORENZ ASSIGNON, který svou parádou vykouzlil velké úsměvy na tvářích francouzských fandů – 1:2! Asistence: Kamaldeen Sulemana.
90+3'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC:
ze hřiště odchází Imad Faraj, přichází Giorgos Naoum.
90+2'
Rozheraný roh Bourigeuada skončil předčasně po útočném faulu Assignona na bránícího Ponse.
90+1'
Tait si vedl až příliš důrazně v osobním souboji proti Oier Sanjurjovi.
90'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Kypros Christoforou).
89'
Při následném kontru ve středu hřiště byl zcela jasně držen protihráčem pronikající rychlonožka Sulemana.
89'
Pas Gyurcsó v pokutovém území si skvěle pohlídala obrana Stade Rennes.
88'
Sulemana si tentokráte odpískání faulu na svou osobu před pokutovým územím nevykoledoval.
87'
Zmatky před brankářem Pirićem vyřešila nakonec obrana na čele s Miličevićem.
86'
Rafa Lopes byl držen v osobním souboji Santamariou, faul byl s mírným zpožděním přeci jen odpískán.
85'
Centr zleva končí pouze v jistých rukavicích brankáře Piriće.
84'
A právě nově příchozí hráč na trávník Assignon se dopustil neodvoleného zásahu proti Garcíovi.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Lorenz Assignon.
82'
Sulemana byl po centru z rohového kopu neúspěšným vykonavatelem při zakončení.
82'
Sudí neodpískal údajný faul Traorého a následně hráči Stade Rennes z celé akce vytěžili rozehrání rohového kopu.
81'
Lopes byl neúspěšný zakončovatel.
80'
Centr přímo z rohového kopu končí pouze v rukavicích připraveného brankáře Mandandy.
80'
ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Rafael Lopes.
79'
ze hřiště odchází Ivan Tričkovski, přichází Pere Pons.
79'
Brejk jednoho proti dvoum skvěle vyřešil zástupce kyperského klubu a z minima vytěžil maximum v podobě rohového kopu.
78'
Terrier nepřesně zakončoval mimo branku.
78'
Bourigeaud šikovnou kolmicí v pokutovém území nakonec donutil zasahujícího Tomoviće k zahrání balonu na rohový kop.
77'
Sulemana se nechal vlákat do ofsajdové pasti připravené soupeřem.
76'
Centr Lovro Majera byl opět bránícím týmem odehrán mimo pokutové území.
75'
Olatunji se sice snažil o změnu nerozhodného stavu, ale při tomto pokusu byl neúspěšný.
74'
Fandové kyperského klubu i za účasti malé skupiny fanoušků přející francouzskému klubu vytváří důstojnou atmosféru EL.
72'
Velmi utěšenou střelu ze střední vzdálenosti vyslal Baptiste Santamaria a ta jen o kousek prosvištěla kolem levé tyče!
70'
Sulemana si nevedl při zakončení o moc lépe než jeho protivník před malou chvílí.
69'
Imad Faraj si sice pěkně povodil obránce soupeře, ale jeho následný pokkus zcela minul prostor tří tyčí.
68'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Baptiste Santamaría) za faul.
68'
Santamaria velmi zbytečně po ztrátě míče podkopl nevinného Luśe Gustava Ledese a po zásluze padne první žlutá karta tohoto utkání.
68'
García nedovoleně zasrtavil v osobním souboji Bourigeauda.
66'
Bourigead dal nabíhajíícmu Traorému balon poněkud na paty, ten si s tím poradil a jeho centr musel krotit brankář Pirić.
65'
Ani změna exekutora rohového kopu místo Majera – Bourigeaud, k úspěchu Stade Rennes nevedla.
64'
Centr hostujícího týmu byl sražen mimo hrací plochu za postranní čáru.
63'
ze hřiště odchází Omri Altman, přichází Ádám Gyurcsó.
63'
Po hlavičkovém souboji se v pozici ležícího hráče na trávníku ocitl Omri Altman.
62'
Faraj si šikovně počkal na centr v nejlépe možnou pravou chvílí, ale nikdo jej v pokutovém území z jeho spoluhráčů nezasáhl.
60'
Hráči Stade Rennes se díky kombinaci na velmi malém prostoru dostali do ofsajdové pozice, konkrétně se provinil Terrier.
59'
Rodon si počínal v souboji, tak, že Olatunji od něj musel přijmout ránu.
58'
ze hřiště odchází Matthis Abline, přichází Benjamin Bourigeaud,
ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Martin Terrier.
57'
Celké emoce zejména na domácí lavičce vzdbudil odpískáný faul Miličeviće na pronikajícího Majera, když bránící hráč dával nohu zpět ze souboje, což mu, ale nebylo nic platné.
56'
Tait byl nedovoleně dohrán v osobním souboji Oierem.
55'
Nepřesný pas z kopačky Sulemany předčasně ukončil útočnou akci Stade Rennes.
54'
Hráčům Larnaky se nelíbilo pozdní odpískání faulu na středopolaře Santamariu ze Stade Rennes.
53'
Následně se Sulemana provinil útočným faulem proti bránícímu Garcíovi.
51'
Pěkný obstřel obránce ze střední vzdálenosti v podání střílejícího Sulemany musel vytěsnit rukavicemi na rohový kop brankář Pirić!
50'
Olatunje si opět pomohl faulem v osobním souboji, tentokráte proti Joe rodonovi.
49'
Rychlé nohy před Garcíou v osobním souboji předvedl kapitán Stade Rennes Traoré.
48'
Po dalším rohovém kopu byl neúspěšně zakončujícím hráčem Lovro Majer.
47'
Centr Lovro Majera z rohového kopu odvrátila domácí obrana mimo pokutové území.
46'
ze hřiště odchází Roberto Rosales, přichází Kypros Christoforou.
46'

ataké hlavně dvě branky!

Nejprve se pěkně prosadil levou nohou Theate, ale ze necelé řtyři minuty následně srovnal z nezprostřední blízkosti Oier.
45+2'
45+2'
Lovro Majer jako poslední událost z první půle bude rozehrávat rohoivý kop.
45+1'
Altman nedovoleně dohrál velmi aktivního Lovro Majera.
45'
Po rohovém kopu Majera neúspěšně zakončoval Mleing, ale brankáře Piriće nedokázal překonat.
43'
Pas Trufferta před branku byl vracejícím se hráčem sražen na rohový kop pro Stade Rennes.
41'
Skákavou střelu ze střední vzdálenosti po odraženeném míči z kopačky Lovro Majera dokázal zlikvidovat brankář Pirić.
40'
Olatunji během několika málo vteřin po sobě dokázal nejprve faulovat Melinga a následně také Santamariu.
39'
Kenan Pirić výkopem od své branky uvede opět míč zpět do hry.
38'
Šikovnou kolmici na levé straně hřiště dokázala s přehledem vyřešit obrana týmu AEK Larnaka.
37'
Sulemana je dalším hráčem, který se dopustil nedovoleného zásahu vůči protihráči.
35'
Kapitán Stade Rennes Traoré toho času ležící na zeleném pažitu potřebuje lékařské ošetření.
34'
Faraj nedovoleně atakoval v osobním souboji obránce Melinga.
33'
Larnaka právě vstřelila branku!
Dlouhý nákop z poloviny hřiště skvěle poslal dál na svého spoluhráče po vyhránem souboji Rosales proti Melingovi a i když si na střelu hlavou OIERA šáhl brankář Mandanda, vyrovnání nedokázal zabránit – 1:1! Asistence: Roberto Rosales.
32'
Přetažený cnetr Rosalese z přímého kopu nebyl na vzdálenější tyči úspěšný.
32'
Adrien Truffert se proti fotbalovým pravidlům provinil hrou rukou.
31'
Abline nedovoleně dohrál v osobním souboji Miličeviće.
29'
Celá akce začala nenápadně u Traorého u pravé postranní čára, Sulemana prodloužil míč do druhé vlny a velmi přesně zakončující svou levačkou ARTHUR THEATE otvírá skóre tohoto utkání – 0:1! Asistence: Kamaldeen Sulemana.
28'
Hráči Stade Rennes již plně kontrolují hru pod svou taktovkou.
27'
Altman se provinil nedovoleným zákrokem proti Traorému.
25'
I další souboj mezi Luísem Gustavem a Sulemanou byl hlavním arbitrem posouzen jako nedovolený.
24'
Rosales zezadu přišlápl pronikajícího Trufferta.
22'
Centr na vzdálenější tyč byl bez úspěchu vrácen zpět do velké skrumáže před branku Mandandy.
22'
Rohový kop kyperského klubu bude rozehrávat Luís Gustavo.
20'
Ten rychle rozehrál z ruky čímž nejvíce překvapil své spoluhráče v obraně a jejich neskutečný kiks nedokázal potrestat slabě zakončující kapitán Tričkovski!
19'
Přetaženž míč zprava od koncové čáry končí pouze v náruči brankáře Mandandy.
18'
Po nebezpečných momentech před svou brankou jsou hráči AEK Larnaky na útočné polovině hřiště.
16'
Luis Gustavo Ledes byl nedovoleně atakován v osobním souboji Lovro Majerem.
15'
Po rozehraném rohovém kopu Lovro Majera trefil obránce Theate pouze brankovou konstrukci!
15'
Přízemní pas byl v pokutovém území několikrát odražen, ale přesto nebezpečnou střelu po zemi následně vyslal Sulemena a brankář Pirić tento pokus vytáhl na rohový kop!
13'
Stade Rennes se snaží o co nejjasnější režii tohoto utkání, aby hráči tohoto klubu dostáli roli papírového favorita.
12'
Po dlouhém autovém vhazování bohužel s obrácenou falší posílá svou střelu daleko od branky Stade Rennes střílející Miličević.
11'
Centrovaný míč zprava místo do branky pouze do země poslal zakončující Altman.
10'
Střelu Ablineho zablokoval pohotový obránce Miličević.
9'
Centr hledající v pokutovém území Olatunjiho včas odehrál na rohový kop obránce Theate.
8'
Neskutečně komplikovanou rozrhrávku nakonec definitivně pohřbil brankář Pirić zakopnutým míčem do autu místo pasu na spoluhráče.
6'
Kolmice Stade Rennes mezi obránce soupeře neprošla, díky dobrému přečtění této situace.
5'
střelecký pokus ablineho končí pouze u brankáře Piriće.
5'
Tvrdé dohrání souboje předvedl Olatundji.
4'
Centr zprava nejprve neskutečně propadl brankáři Pirićovi, druhý pokus jak dostat balon pod kontrolu svých rukavic byl již úspěšnější.
3'
Skvěle driblujícího Garcíu musle až faulem zastavit obránce Hamari Traoré.
2'
Nepřesná kombinace na pravé straně hřiště, do které byl zapojen i kapitán francouzského klubu Traoré skončila neúspěchem.
1'
Brankář Mandanda v poklidu likviduje první útočnou snahu zástupce kyperské kopané.
1'
Stade Rennes bude hrát včervenočerné kombinaci barev, AEK Larnaka nastoupí k utkání ve žlutozelených dresech.

AEK Larnaka FC: Pirić – Rosales, Miličević, Tomović, García – Oier, Ledes – Faraj, Tričkovski (C), Altman – Olatunji.
Náhradníci: Gordić, Toumpas – M. González, Lopes, Pons, Englezou, Naoum, Christoforou, Gyurcsó, Mamas, Andreou.
Trenér: Jose Luis Oltra

Stade Rennes FC: Mandanda – Meling, Theate, Rodon, H. Traoré (C) – Majer, Santamaría, Tait – Truffert, Abline, Sulemana.
Náhradníci: Alemdar, Salin – Terrier, Bourigeaud, Assignon, G. Doué, Francoise, Wooh.
Trenér: Bruno Génésio

Rozhodčí: Kruašvili – Varamišvili, Pipja.
Předpokládané absence:

Stade Rennes

Doku a Kalimuendo (oba svalové zranění)
Gouiri (červená karta)
Omari (kýla)
AEK Larnaka smolně vypadla v kvalifikaci o LM s dánským Midtjyllandem, ale následně dokázala vyřadit favorizované soupeře v podobě srbského Partizanu Bělehrad a ukrajinského zástupce Dnipro-1.

Larnaka vstoupila tragicky do ligy, když ze dvou zápasů má pouze bod a žádnou vstřelenou branku na svém kontě.
Stade Rennes bylo přímo nasazeno do základní skupiny EL. Začátek sezóny nezastihl tento tým v nejlepší formě. Když po šesti odehraných zápasech má bilanci 2 – 2 – 2. Po porážce s Racingem Lens, zvládlo Rennes následné dvě utkání bez prohry 3:1 se Stade Brestois a 1:1 s ESTAC Troyes.
AEK Larnaka na kyperské půdě v rámci základní části EL přivítá francouzský tým Stade Rennes FC, který bude plnit roli papírového favorita. Půjde o první vzájemné meření sil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.