Rulli – Rensch, J. Timber, Bassey, Wijndal (46. Brobbey) – Berghuis, Álvarez, K. Taylor – Kudus, Tadić (C), Bergwijn (75. Klaassen).
Stekelenburg, Pasveer – Aertssen, Conceição, Fitz-Jim, Grillitsch, Hato, Lucca, Regeer.
Rönnow – Doekhi, Knoche, Leite – Juranović, Lajdúní, Khedira (C), Thorsby, Roussillon (90. Gießelmann) – Becker (82. Michel), Behrens (70. Siebatcheu).
Grill, Stein – Jaeckel, Leweling, Maciejewski, Sanogo, Kemlein.

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:13.
Je konec a zápas končí bezbrankovou remízou. Ve druhém poločasu už toho bylo k vidění daleko více, nicméně regulérního gólu jsme se nedočkali. Nadějně to vypadalo v 65. minutě, kdy rozvlnil síť Thorsby. VAR ale pak odhalil, že norský záložník si při zpracování pomohl rukou. Ajax se s blížícím se koncem zápasu zvedal, ale dnes se mu v ofenzivě vůbec nevedlo. Do odvety tak půjdou oba celky se stejnou startovací pozicí.
90+4'
90+3'
Berghuis to zkusil individuálně po křídle, ovšem přes dva obránce Unionu se nedostal.
90+2'
Brobbey měl na kopačce gól, ale ten by nakonec stejně neplatil, neboť domácí forvard se zapomněl v ofsajdu.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Niko Gießelmann.
89'
Rozehrávky se ujal Juranović, který ale nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů.
88'
Timber stáhl k zemi unikajícího Michela a bude z toho volný přímý kop pro Union.
87'
Kudus si šel pro roh, nicméně hlavní sudí nařídil odkop od brány. Rönnow už s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchá.
86'
Brobbey si píchl míč kolem Juranoviće, ovšem poté podklouzl a k balonu už se nedostal.
85'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Danilho Doekhi).
84'
Do šestnáctky hostů létal jeden centr za druhým, ovšem ani jeden z nich se neujal.
83'
Domácí začínají přitápět pod kotlem, v posledních okamžicích se hraje pouze na polovině Unionu.
82'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Sven Michel.
81'
Berghuis hledal od rohového praporku Klaassena, jenže toho uhlídal Leite.
80'
Calvin Bassey se po krátkém ošetření zvedl a vypadá to, že bude schopen pokračovat.
79'
Bassey se srazil s Thorsbym a hra byla okamžitě přerušena, neboť domácí obránce inkasoval úder do hlavy.
78'
Berghuis našel Brobbeyho, jenž zakončoval v pádu. Jeho pokus ale zblokoval Knoche a míč poté odkopl mimo vápno Doekhi.
77'
Kudus si chtěl narazit s Taylorem, jenže zpětný pas domácí středopolaře byl hodně nepřesný a balon se dostal za postranní čáru.
76'
Siebatcheu si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho pod kontrolu fauloval Timbera.
75'
Střídání v týmu Ajax Amsterdam:
ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Davy Klaassen.
74'
Lajdúní šel ve vápně k zemi a chtěl penaltu, ovšem zákrok Álvareze byl dle názoru hlavního arbitra v pořádku.
73'
Střídající Siebatcheu se po pár desítkách sekund na hřišti natahoval po centru Juranoviće, ovšem pár decimetrů mu nakonec chybělo.
71'
Taylor přenesl hru doleva na Bergwijna, ovšem ten nedokázal udržet balon ve hře.
70'
ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Jordan Siebatcheu.
69'
Timber se vydal dopředu a poté nabil Berghuisovi, jehož rána z první vylétla vysoko nad bránu.
68'
Po krátké pauze se opět hraje a balon drží domácí, kteří kombinují u půlící čáry.
67'
Je to tak, turecký rozhodčí gól odvolává kvůli hře rukou. Pokračujeme tak za stavu 0:0.
66'
Tak pozor, vše je ještě přezkoumáváno u videa, neboť Thorsby si zřejmě při zpracování pomohl rukou.
65'
Union Berlin právě vstřelil branku! Union Berlín se v 65. ujímá vedení! Hosté několik desítek sekund kombinovali na útočné polovině a nakonec přišel centr Roussillona, který si ve vápně našel MORTEN THORSBY. Norský záložník si balon zpracoval a poté překonal Rulliho. Práce obránců Ajaxu byla naprosto trestuhodná.
64'
Exekuce se ujal Steven Bergwijn, který ale z dobré pozice bránu přestřelil.
63'
Knoche naprosto zbytečně fauloval Tadiće a doslova daroval domácím další volný přímý kop.
62'
Druhý poločas už je o něco záživnější, nicméně na první branku stále čekáme.
61'
A znovu byl Bassey v permanenci, tentokrát odhlavičkoval Juranovićův centr od rohového praporku.
60'
Behrens se probil s míčem až do vápna, kde ho fantastickým zákrokem odzbrojil Bassey. Následovat bude roh.
59'
Na centr Berghuise si naskakoval Bassey, kterého však nepustil k hlavičce Thorsby.
58'
Roussillon byl v souboji s Kudusem pozdě a poté, co ho poslal na trávník, bude následovat standardka.
57'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Rani Khedira).
56'
První gól nebyl daleko! Po centru z pravé strany se k hlavičce z malého vápna dostal Thorsby, jenž ale ztroskotal na připraveném Rullim.
55'
Do balonu se opřel Josip Juranović, který ale nedostal balon přes zeď. Od ní se pak míč odrazil do autu.
54'
Rensch poslal na trávník Lajdúního a nabídl hostům standardku z velmi nadějné pozice.
53'
Ani ten nepřinesl žádnou šanci, balon si ze vzduchu stáhl brankář hostů Rönnow.
52'
Na opačném konci hřiště pálil Berghuis, jehož střelu zblokovala obrana Unionu na další roh.
51'
Lajdúní to vyzkoušel zpoza vápna, avšak jeho technický obstřel Rulliho nezaměstnal.
50'
Tadić to v souboji s Doekhim přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.
49'
S tím si každopádně hosté poradili, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Roussillon.
48'
Berghuisova nabídka do vápna byla zblokována a následovat bude rohový kop Ajaxu.
47'
Behrens chtěl prodloužit Rönnowův nákop za sebe, ovšem Basseyho ve vzduchovém souboji nepředčil.
46'
ze hřiště odchází Owen Wijndal, přichází Brian Brobbey.
46'
Je za námi úvodní dějství, ve kterém jsme branku neviděli. Ajax od začátku zápasu držel víc balon, ovšem směrem dopředu je zatím naprosto bezzubý. Union se navíc prezentuje velmi koncentrovaným výkonem a snaží se vyrážet do rychlých brejků. Žádný se ale neujal, a do druhého poločasu tak budou muset oba celky vymyslet něco, na co nebude soupeřova defenziva připravená.
45+2'
45'
Výborně to nyní udělal Kudus, jenž se vymotal ze sevření dvou protihráčů a poté posunul míč na volného Taylora.
44'
Kudus hledal na zadní tyči Wijndala, který se však ve vzduchu neprosadil přes Juranoviće.
42'
Po zákroku Timbera hosté volali po odpískání penalty kvůli hře rukou, nicméně turecký arbitr na puntík neukázal.
41'
Roussillon poslal míč do vápna a poté nastaly před bránou Rulliho velké zmatky, které vyřešil rezolutním odkopem Bassey.
40'
Hostující forvard se po chvilce strávené na trávníku zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
39'
Hra byla teď přerušena, neboť po souboji s Álvarezem zůstal ležet Behrens.
38'
Bassey hledal vzduchem Wijndala, ovšem pas nigerijského stopera byl hodně nepřesný. Následovat bude odkop od brány.
37'
Becker přišlápl kotník Wijndalovi a hlavní rozhodčí mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
36'
Behrens se hnal za nákopem Doekhiho, ale Rulli včas vyběhl a míč před ním schoval ve své náruči.
35'
Po rychlém brejku Unionu zakončoval Roussillon, jehož tvrdá pumelice z hranice pokutového území prolétla několik decimetrů od pravé tyče.
33'
Rulli vyboxoval míč na vápno k Beckerovi, který se s ničím nepáral a zakončil z první. Jeho pokus mířil k tyči, ovšem do sítě ho nepustil dobře postavený Timber.
32'
Kudus se tentokrát sám provinil proti pravidlům, a volný přímý kop tak budou mít i hosté.
31'
Roussillonova nabídka mířila do dobrého prostoru, jenže v daný okamžik se ve vápně nenacházel nikdo v černém dresu.
30'
Rulli nyní trochu zaspal a nedošel si pro míč, i když k němu měl nejblíž. Jeho lehké zaváhání tak musel řešit Bassey, jenž raději odehrál balon do autu.
29'
Nakonec přišel centr Tadiće, na který jen o kousek nedoskočil Timber.
28'
Kudus si došel pro faul a získal pro svůj tým další standardku, tentokrát už to bude z pozice, ze které se dá ohrozit brána.
27'
Jejich obehrávání však k ničemu nevedlo, Roussillon totiž vytlačil Berghuise do zámezí, a hosté tak budou vhazovat.
26'
Domácí ho rozehráli na krátkou vzdálenost a nyní kombinují kolem šestnáctky německého týmu.
25'
U postranní čáry byl faulován Álvarez. Domácí tak budou zahrávat volný přímý kop.
24'
Wijndal odcentroval slabší pravačkou a stoper Unionu Knoche měl co dělat, aby odhlavičkoval míč před napřahujícím se Tadićem.
23'
Becker se zjevil za obranou Ajaxu, ale i jemu bylo jasné, že v době přihrávky se nacházel v ofsajdu.
22'
Od začátku utkání na stadionu panuje vynikající atmosféra. Svůj podíl na tom mají i hostující fanoušci, kteří do Amsterdamu přicestovali v hojném počtu.
21'
Tentokrát už se Becker přes Basseyho dostal, ale jeho následný centr skončil v rukavicích Rulliho.
20'
Berghuis si posunul míč do lajny a chtěl odcentrovat, avšak místo do vápna poslal balon do autu.
19'
Dobrou práci teď odvedl Bassey. Nigerijský stoper se stačil vrátit s Beckerem a před vápnem mu čistě odebral balon.
18'
Rensch hledal dlouhým pasem rozběhnutého Bergwijna, ovšem ten neměl šanci zastihnout balon na hrací ploše.
17'
Ajax v posledních minutách více drží míč, jenže se mu vůbec nedaří přejít přes dobře zformovanou obranu hostujícího celku.
16'
Juranović se dostal pod tlak a chtěl vybojovat alespoň aut, nicméně to byl právě on, kdo se balonu dotkl jako poslední.
15'
Rulli dlouho váhal s rozehrávkou a nakonec měl co dělat, aby odehrál míč před dotírajícím Beckerem.
14'
Na druhou stranu mohl rychle uhánět Bergwijn, kterého však po pár metrech čistě odzbrojil Knoche.
13'
Rohový kop Unionu si vzal tentokrát na starost Juranović. Jeho nabídka ale nebyla vůbec povedená a defenziva Ajaxu si v pohodě poradila.
12'
Tadić se obtočil kolem Doekhiho a postupoval dopředu. Hlavní sudí byl však toho názoru, že srbský fotbalista si v souboji s hostujícím obráncem pomohl zakázaným způsobem.
11'
Úvod zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Je jasné, že nikdo nechce inkasovat jako první.
10'
Nabídku Lajdúního nasměroval na bránu Behrens, ovšem Rulli neměl s jeho slabým zakončením sebemenší problém.
9'
Heitingova družina velmi vysoko presuje, ale její soupeř si zatím ví s rozehrávkou rady.
8'
Berghuis ve středu hřiště zajel do Khediry a může bát rád, že vyvázl jen s domluvou.
7'
Po centru z levé strany se míč dostal k Tadićovi. Kapitán Ajaxu byl ale rychle dostoupen a zakončit nedokázal.
6'
Domácí se poprvé usadili na balonu a momentálně v klidu kombinují na vlastní polovině.
5'
Behrens dostal před vápnem hodně prostoru a odhodlal se ke střele. Ta mu však vůbec nesedla, takže Rulli mohl zůstat v klidu.
4'
Bassey rychle zakřižoval Beckera a stačil před ním odehrát balon do autu.
3'
Kudus aktivně napadal rozehrávající hráče a donutil Doekhiho ke zpětné nahrávce na brankáře Rönnowa.
2'
Hosté měli hned k dispozici rohový kop. Khedira poslal do vápna dobrý centr, ale míč odhlavičkoval Bassey.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Rozehrávku obstarali fotbalisté Unionu, kteří budou hrát v černých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílo-červenou sadu.
1'

Ajax Amsterdam: Rulli – Rensch, J. Timber, Bassey, Wijndal – Berghuis, Álvarez, K. Taylor – Kudus, Tadić (C), Bergwijn.
Náhradníci: Stekelenburg, Pasveer – Aertssen, Brobbey, Conceição, Fitz-Jim, Grillitsch, Hato, Klaassen, Lucca, Regeer.
Trenér: John Heitinga

1. FC Union Berlín: Rönnow – Doekhi, Knoche, Leite – Juranović, Lajdúní, Khedira (C), Thorsby, Roussillon – Becker, Behrens.
Náhradníci: Grill, Stein – Gießelmann, Jaeckel, Leweling, Maciejewski, Michel, Sanogo, Siebatcheu, Kemlein.
Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Halil Umut Meler (TUR) – Mustafa Eyisoy (TUR), Cevdet Komurcuoglu (TUR).
1. FC Union Berlín

Union se v první části sezony představil ve skupině Evropské ligy a vedlo se mu výborně. Celkem posbíral dvanáct bodů a ze druhého místa postoupil dál. Kromě toho se svěřenci trenéra Fischera skvěle prezentují také v Bundeslize, kde překvapivě nahání vedoucí Bayern Mnichov. Za bavorským gigantem zaostávají jen o jeden bod a 25. února je na programu jejich vzájemný zápas, takže v případě výhry by se mohl posunout do čela. I tak ale bude do dnešního utkání vstupovat v pozici outsidera. Uvidíme, zda dokáže Ajax překvapit.
Ajax Amsterdam

Ajax se na podzim představil v základní skupině Ligy mistrů. V té obsadil třetí příčku, takže následoval pád do Evropské ligy. Obecně se dá říct, že celek z Amsterdamu neprožívá ideální sezonu. V domácí Eredivisie je sice třetí, nicméně na přelomu kalendářního roku se mu vůbec nedařilo. Po sérii sedmi ligových mačů bez výhry byl navíc odvolán Alfred Schreuder, kterého na pozici hlavního kouče nahradil bývalý vynikající obránce John Heitinga. Tomu nástup na lavičku Ajaxu vyšel a všechny tři zápasy, které odkoučoval, vyhrál. Podaří se mu na tyto výkony navázat i proti Unionu Berlín?
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes startuje vyřazovací fáze Evropské ligy a k vidění bude všech osm utkání. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Ajaxu s Unionem Berlín, který začne v 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.