Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Feyenoord : Lazio - 3. listopadu 2022   18:45

Feyenoord
Feyenoord
64' Giménez (Hartman)
1:0
(0:0)
Lazio
Lazio
Feyenoord
Bijlow – Geertruida, Trauner, Hancko, López (46. Hartman) – Timber (90+2. Wieffer), Dilrosun, Kökçü (C) – Szymański, Danilo (63. Giménez), Paixão (72. Wålemark).
Marciano, Wellenreuther – Holmgren Pedersen, Björkan, Rasmussen, Benita, Džahánbachš, Bullaude.
I. Peljto – D. Beljo, D. Lazić (všichni BIH)
Stadion Feijenoord (Rotterdam).
Lazio
Provedel – Lazzari (46. Marušić), Casale, Patric, Hysaj – Milinković-Savić (C), Antônio (67. Cataldi), Bašić (67. Vecino) – Cancellieri (81. Romero), Anderson, Zaccagni (63. Pedro).
Maximiano, Magro – Romagnoli, Radu, Gila, Alberto.

Domácí skáčou radostí, díky vydřené výhře po šťastném gólu dokázali poskočit ze třetí až na první pozici a díky tomu se může těšit na vyřazovací boje na jaře. Pro Lazio cesta Evropskou ligou končí, ale může být rádo aspoň za třetí příčku, která znamená postup play-off EKL.

Velkou a neuvěřitelně vzácnou zajímavostí je, že všechna čtyři mužstva skupiny F mají na konci shodně osm bodů, ovšem postupová matematika je jasná. Černý Petr, čili poslední příčka zůstal na rakouský Graz.

Tímto se loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:16.
90+7'
90+6'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým S. S. Lazio (Luka Romero). Sedmnáctiletý hráč provedl velkou klukovinu, když s jednou žlutou na kontě zakopl míč mimo hru do zámezí a následovat nemohlo nic jiného, než druhá žlutá, čili červená.
90+5'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Luka Romero).
90+4'
Sergej Milinković-Savić zbytečně pouštěl míč za sebe, tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů, takže se domácí lacino dostávají k míči.
90+3'
Felipe Anderson tečoval balón hlavou pouze vedle bližší tyče.
90+3'
Hancko dokázal v poslední chvíli odvrátit nebezpečný centr na roh.
90+2'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam:
ze hřiště odchází Quinten Timber, přichází Mats Wieffer.
90+1'
Vecinovo nepříliš těžké zakončení Bijlow bez potíží chytá.
90'
Justin Bijlow chytá balón do rukavic a rozehrávku oddaluje, jak jen to jde.
89'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Ivan Provedel). Gólman italského celku ji inkasuje za nesportovní chování.
89'
Santiago Giménez sice nebyl rychlejší než obránce, přesto se mu povedlo míč po nějaký čas držet v útoku.
87'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Patric).
87'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Adam Marušić).
87'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Quinten Timber).
87'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Santiago Giménez).
86'
Diváci byli svědky potyčky mezi hráči, situace se poměrně rychle zklidnila, avšak arbitr bude udělovat karetní odměny.
85'
Stále stejná písnička, italský tým se snaží hrát, ale naráží na pevnou obrannou hradbu Feyenoordu. Čas hraje proti němu.
83'
Sražený centr putuje k Bijlowovi, jenž chytá balón do rukavic.
82'
Lazio kombinuje poblíž vápna, ale domácí dobře brání.
81'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Matteo Cancellieri, přichází Luka Romero.
80'
Kouč hostujícího celku inkasuje žlutou kartu za nějaké poznámky.
79'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Matteo Cancellieri).
79'
Naopak po faulu na Patrika Wålemarka se píská a hosté to snáší hodně nelibě.
78'
Ani teď se Lazio faulu nedočkalo, hra pokračuje.
77'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Pedro). Hostující hráč se skácel v pokutové území, ale místo penalty následuje žlutá karta.
76'
Těsný ofsajd domácího celku, který tak musí odevzdat míč soupeři.
75'
Javairo Dilrosun si vynutil faul, jeho tým tak udrží míč na útočné straně.
74'
Domácí přenáší hru ke svému brankáři, riskovat jistě nebudou chtít.
72'
ze hřiště odchází Igor Paixão, přichází Patrik Wålemark.
71'
Orkun Kökçü napřáhl z dálky a pravačkou poslal svou střelu po zemi na vzdálenější tyč, právě od ní se míč odrazil do zámezí. Provedel se natahoval, co mohl, ovšem na tuto střelu by nedosáhl.
70'
Domácí se budou jistě snažit natahovat čas, jeden z nich nyní leží na trávníku.
67'
ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Matías Vecino.
67'
ze hřiště odchází Marcos Antônio, přichází Danilo Cataldi.
67'
Branka je správně uznána.
66'
Rozhodčí ještě konzultuje gól s VAR, neboť hosté reklamovali faul na gólmana, ale ten v žádném případě nebyl, Provedela se dotkl jeho spoluhráč.
64'
Feyenoord právě vstřelil branku!
SANTIAGO GIMÉNEZ strávil na hřišti jen krátkou chvíli, ale už se mu povedlo otevřít skóre utkání. Hartman vyslal svého spoluhráče centrem do úniku a domácí devětadvacítka trochu se štěstím dokázala dostat míč do volné hostující svatyně.
63'
ze hřiště odchází Danilo, přichází Santiago Giménez.
63'
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Pedro.
62'
Igor Paixão si zakličkoval v pokutovém území a zakončil levačkou, ovšem jen do boční sítě.
61'
Sebastian Szymański to zkusil přímou střelou, ale rána mu nesedla a míč letí do zámezí. Hráč se sedmnáctkou na zádech se svým spoluhráčům omlouvá.
60'
Orkun Kökçü se snažil tak dlouho, až se odpískání faulu dočkal a jeho tým rozehraje standardku z poměrně dobré pozice.
58'
Sebastian Szymański s bolestivou grimasou leží na trávníku, Marcos Antônio si na něj docela vyšlápl, ale kartu nevidí.
56'
O balón se nyní hlásila obě mužstva, Javairo Dilrosun ale dobíhal k rohovému praporku zbytečně, je nařízen odkop, k nelibosti domácích.
55'
Felipe Anderson nabíhal osamocen z levé strany před brankáře, naběhl ale příliš blízko a gólman Feyenoordu dobře zmenšil soupeři střelecký úhel.
54'
Quilindschy Hartman odcentroval z levé strany, v pokutovém území ale nikoho nenašel.
52'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Mattia Zaccagni).
51'
Dávid Hancko čistým skluzem zastavil šanci soupeře, pak se hodně rozčiloval na pomezního arbitra, který přisoudil míč Laziu.
49'
Lazio kombinuje na své polovině, Patric posílá míč malou domů svému brankáři.
47'
Útočný výpad domácích byl zastaven včas, ovšem hosté odkopli míč pouze do autu.
46'
ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Adam Marušić.
46'
ze hřiště odchází Marcos López, přichází Quilindschy Hartman.
46'
První půle tak branku nenabídla, šance měly oba celky, hosté trefili např. břevno, ovšem fanoušci si gól nezakřičeli ani v jednom případě. Zatím je to hodně vyrovnaný duel, kde se činí oba gólmani. Podaří se oběma udržet čistý štít až do konce nebo některý z nich nakonec kapituluje?
45+3'
45+2'
Může se pokračovat, Hancko odchází za postranní lajnu a těžko říct, zda nastoupí i do druhé půle.
45+2'
Slovenský hráč se nemá k návratu na nohy, takže z jedné minuty budou minuty dvě.
44'
Marcos Antônio byl faulován, což bylo pro jeho tým docela štěstí, soupeř se už dostával do dobré možnosti.
43'
Lutsharel Geertruida si počínal hodně tvrdě, po jeho zákroku zůstal jeden z hostů ležet na trávníku, vše ale bylo dle hlavního arbitra v pořádku.
41'
Sergej Milinković-Savić přes přesilu obránců neměl šanci dostat se k míči, ten tak doputoval do rukou už připraveného Bijlowa.
40'
Přihrávka na Dilrosuna byla až příliš prudká, domácí fotbalista neměl šanci míč dohonit a ten skončil za postranní čárou.
39'
Sebastian Szymański se snažil levačkou odcentrovat do vápna, balón si to ale namířil přímo do náruče připraveného brankáře hostů.
38'
O chvíli později se už faul píská a domácí rozehrají volný kop.
37'
Sebastian Szymański uklouzl na mokrém povrchu, situaci se snažil ještě zachránit sedící na zemi, ale nepovedlo se.
35'
Dávid Hancko se dostal v pokutovém území do zakončení, hlavička mu ale moc nevyšla, míč odehrál do země, od které se balón odrazil a doputoval do Provedelových rukou. Moc práce nyní gólman hostů neměl.
35'
Ivan Provedel musel být ve střehu, včas ale vyběhl z brány, sklouzl se po trávníku a míč lapil do své moci.
34'
Javairo Dilrosun svého spoluhráče napodobil, jeho centr z pravého křídla letí daleko do zámezí. Takto to asi domácí jedenáctka nezamýšlela.
32'
Jeden z domácích fotbalistů nyní odehrál míč hodně nepřesným nákopem pouze do zámezí, rozehrává brankář Lazia.
32'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Manuel Lazzari).
30'
Jasný ofsajd hostujícího týmu, takže veškeré další vzrušení bylo zbytečné.
28'
Lutsharel Geertruida si zpracoval letící míč na prsa a poté chtěl rychle střílet, jenže se netrefil a poté už druhou šanci nedostal.
26'
Sebastian Szymański si zpracoval přihrávku a hned střílel, jenže pouze do protihráče před sebou.
25'
Igor Paixão velmi dobře pálil pravačkou na pravou stranu a horní části hostující svatyně, ovšem zaskvěl se i Provedel, který rychle skočil a bravurně míč vyrazil.
23'
Krásná kombinace Lazia, na jejím konci střílel z malého vápna tváří v tvář brankáři Manuel Lazzari, ovšem Bijlow výborně zasáhl a míč vyrazil do zámezí.
22'
A zahrozil nizozemský tým, Javairo Dilrosun levačkou minul vzdálenější horní roh soupeřovy svatyně.
21'
Z protiútoku zahrozilo Lazio, Matteo Cancellieri si ale příliš dlouho rozmýšlel, jak naloží s přihrávkou, rozhodl se pro střelu ke vzdálenější tyči, kterou minul. Kdyby střílel rychleji, mohlo z toho být větší nebezpečí.
21'
Lutsharel Geertruida se snažil centrovat z pravého křídla, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
19'
Quinten Timber si nedokázal míč zpracovat, ten mu utekl k hostujícím obráncům, kteří si už věděli rady.
18'
Dlouho ale pauza netrvala a může se pokračovat dál.
17'
Felipe Anderson byl faulován a zpět na nohy se mu moc nechce.
15'
Elseid Hysaj měl možná zkusit střelu z první, místo toho se rozhodl pro přihrávku, kterou ale jeho spoluhráč nezpracoval.
14'
Teď se jim ale nepovedlo projít přes obranu hostů a musí rychle zpátky.
12'
Domácí kombinují na své polovině, lehce za středovou lajnou.
10'
Nyní se hráči hostujícího celku faulu nedovolali, Feyenoord tak zůstává u míče.
9'
Takto to hosté nejspíš nezamýšleli, po jejich nepřesné kombinaci končí míč opět v zámezí a rozehrává Justin Bijlow.
8'
Toma Bašić nedokázal projít přes protihráče, jeho tým bude vhazovat.
7'
Marcos Antônio zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku, Quinten Timber se hodně diví, že jeho zákrok byl vyhodnocen jako faul.
5'
Hostům teď rozehrávka úplně nevyšla, míč letí za postranní lajnu.
3'
Na druhé straně o poznání větší šance italského celku, Felipe Anderson tvrdou ranou počastoval domácího gólmana, ten se štěstím vyškrábl míč na břevno, od kterého se balón následně odrazil do zámezí.
2'
První slušná možnost utkání, Danilo využil zaváhání v obraně Lazia, naběhla do pokutového území, kde to zkusil levačkou na bližší tyč, kterou minul.
1'
Hosté špatně rozehráli, míč poslali jen k soupeři na jeho polovinu.
1'
Začátek zápasu je kvůli pyrotechnice opožděn, neboť přes hustý kouř není nic vidět. Bohužel IQ některých fans je opět k vidění v celé své kráse.

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Geertruida, Trauner, Hancko, López – Timber, Dilrosun, Kökçü (C) – Szymański, Danilo, Paixão.
Náhradníci: Marciano, Wellenreuther – Holmgren Pedersen, Björkan, Rasmussen, Hartman, Benita, Wieffer, Džahánbachš, Wålemark, Giménez, Bullaude.
Trenér: A. Slot.

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, Patric, Hysaj – Milinković-Savić (C), Antônio, Bašić – Cancellieri, Anderson, Zaccagni.
Náhradníci: Maximiano, Magro – Romagnoli, Radu, Gila, Vecino, Pedro, Romero, Cataldi, Marušić, Alberto.
Trenér: M. Sarri.

Rozhodčí: I. Peljto – D. Beljo, D. Lazić (všichni BIH).
Vzájemné zápasy

Kromě souboje v této skupině, který vyzněl lépe pro Lazio, které na svém hřišti vyhrálo 4:2, se dnešní soupeři utkali v roce 2000 v rámci Ligy mistrů a Feyenoord nejprve vyhrál na hřišti soupeře 2:1 a poté s ním hrál doma nerozhodně 0:0.
Lazio

Italský mančaft je sice první, ale postup do jarní fáze EL ještě úplně jistý nemá, stačí mu však k němu uhrát dnes aspoň remízu. Z pěti utkání si Lazio odneslo dvě výhry a stejný počet remíz, debakl 1:5 utrpělo na hřišti posledního Mydtjyllandu ve druhém zápase skupiny, vinou toho má na kontě nejvyšší počet inkasovaných gólů ve skupině, a sice deset, devět branek jeho hráči vstřelili.
V Serii A patří celku z hlavního města pátá pozice, na druhou Atalantu ztrácí tři body, v generálce na tento mač prohrálo Lazio doma 1:3 se Salernitanou.
Feyenoord Rotterdam

Nizozemský tým se nachází na třetí příčce, což znamená postup do jarních bojů EKL, ovšem stále se může posunout výš, stačí aby dnes zvítězil. V opačném případě může skončit až na úplném dně, pokud by dánský Midtjylland potvrdil roli favorita a porazil doma rakouský Sturm Graz. Vše tak může být v této zamotané skupině ještě úplně jinak.
Feyenoord má na kontě pět bodů za jednu výhru a dvě remízy, vstřelil dvanáct gólů, nejvíc ve skupině, ovšem inkasoval devět branek, což je paradoxně po prvním Laziu druhý nejvyšší počet.
V nizozemské lize patří Feyenoordu pátá pozice, ale na vedoucí Ajax ztrácí jen čtyři body, v generálce na dnešek hrál doma nerozhodně se Sittardem 1:1.
Příjemný dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Nejen Liga mistrů, ale i Evropská liga dnes skončí svou základní část, v některých skupinách je o postupujících do jarní fáze rozhodnuto, jinde se bude bojovat až do úplného konce. Což je i případ souboje mezi Feyenoordem Rotterdam a Laziem. Očekává se vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.