Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Olympiacos - 27. října 2022   21:00

Freiburg
Freiburg
90+3' Kübler (Günter)
1:1
(0:1)
Olympiacos
Olympiacos
17' El Arabi
Freiburg
Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart (77. Sildillia), Günter (C) – Doan (63. Weisshaupt), Keitel (63. Eggestein), Höfler, Grifo – Gregoritsch (72. Petersen), Kyereh (63. Džong).
Atubolu, Uphoff – Höler, Schade, Schlotterbeck, Siquet, Wagner.
Tohver – Kaivojaová, Klaasen (EST)
Europa-Park Stadion, Freiburg
Olympiacos
Paschalakis – Pipa, Ntoi, O. Ba, Vrousai (82. Retsos) – G. Rodrigues (39. Reabciuk), M'Vila, Hwang In-beom, Masouras (82. Valbuena) – Biel (69. Kunde), El Arabi (C) (82. Hwang Ui-jo).
Papadoudis, Tzolakis – Androutsos, Bouchalakis, Bowler, Sapountzis, Kalogeropoulos.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 0 – 1.
Freiburg zachránil aspoň bod a udržel svou neporazitelnost. Skupinu G vede už o šest bodů před druhým Karabachem. Olympiakos je po pěti zápasech na dvou bodech a kromě dnešního vítězství ztratil i jakoukoliv šanci na postup do jarních bojů v pohárové Evropě.
Ve druhé půli byl na hřišti pouze jeden tým. Freiburg ve vytrvalém tlaku utahal obranu Olympiakosu a začal hrozit takřka z každé útočné akce. Řecký tým díky skvělému Paschalakisovi dlouho odolával. O výhru přišel až ve třetí nastavené minutě, kdy jeden z mnoha rohových kopů přetavil ve vyrovnání na konečných 1:1 Lukas Kübler.
90+7'
90+7'
Konečně došlo na tolikrát odkládaný roh. Obrat se ale nekonal, Kiliann Sildillia svůj souboj sice vyhrál, ale brána byla pro jeho hlavičku malá.
90+7'
Přibyly i další dvě žluté pro Retsose a Gintera. Estonský rozhodčí nehodlá tolerovat sebemenší strkanice.
90+6'
Ousseynou Ba si nedal pokoj. V mlýnici před brankou se nechal vyprovokovat a strčil do Gintera. Sudí Tohver ho nemilosrdně vyhodil druhou žlutou kartou během jediné minuty.
90+5'
Andreas Ntoi stál v cestě střely Eggesteina. Před rohovým kopem si zbytečnou žlutou kartu vykoledoval také Ousseynou Ba.
90+4'
Pierre Kunde něco povídal směrem k hlavnímu rozhodčímu. Tohver si to nenechal líbit a vytáhl žlutou kartu.
90+3'
Freiburg právě vstřelil branku!
Olympiakos obřímu tlaku ve třetí minutě nastavení nakonec podlehl! Pod vyrovnávající gól se podepsal Christian Günter. Centrem od rohového praporku se spojil s LUKASEM KÜBLEREM a Paschalakis tentokrát nenašel na prudkou hlavičku žádnou odpověď.
90+2'
Grifův centr začal nebezpečně padat do branky. Paschalakis raději vyskočil ke své levé tyči a vyrazil míč na roh.
90+1'
Alexandros Paschalakis „ozdobil“ skvělý výkon mezi tyčemi žlutou kartou za úmyslné zdržování.
89'
Kiliann Sildillia byl při dalším rohovém kopu stažen k zemi. Rozhodčí se na to podívali na videu, ale diváky nařízením pokutového kopu nepotěšili.
88'
Prodloužený roh Grifa. Na zadní tyči v dobré pozici hlavičkoval Džong, ale Paschalakis vytasil další světový zákrok!
86'
Domácí tlak nepolevuje. Do vápna létá jeden kvalitní pas za druhým. Olympiakos už delší dobu odolává s vypětím všech sil.
85'
Ba vyrazil míč na okraj vápna. Hwang Ui-jo ho do úplného bezpečí neodkopl, naopak ho nechal domácím a Sildillia teď hodně lituje své nepřesné křížné střely.
83'
Další špičkový centr před branku Olympiakosu. V náběhu bylo kvarteto domácích hráčů, jenže všem chyběl krok k zakončení.
82'
Střídání v týmu Olympiakos FC:
ze hřiště odchází Marious Vrousai, přichází Panagiotis Retsos.
82'
ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Mathieu Valbuena.
82'
ze hřiště odchází Youssef El Arabi, přichází Hwang Ui-jo.
82'
El Arabibu se nechtělo ze hřiště. Kráčel šnečí rychlostí, což mělo i karetní dohru.
81'
Bezchybné představení Alexandrose Paschalakise s přibývajícím časem graduje. Po výborné standardce Grifa skokem k tyči zastavil nebezpečnou hlavičku Petersena.
80'
Masouras podle všeho netušil, že hra byla už dávno přerušena. Vyvážení míče po lajně sudí Tohver posoudil jako nesportovní chování.
77'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Philipp Lienhart, přichází Kiliann Sildillia.
76'
Nicolas Höfler excelentně připravil volej Petersenovi. Rána to od něj byla dobrá, ale Paschalakis ještě lépe odpověděl reflexivním zákrokem levou rukou!
75'
Čtvrthodina do konce. Freiburg tlačí a od startu druhé půle i pravidelně zakončuje. Paschalakis všechny míče pohodlně sbírá, teď si pohlídal střelu z uctivé vzdálenosti.
74'
Flekkena trochu rozhodila nepříjemná malá domů. Velmi zle rozehrál, nicméně protiakci Olympiakosu zhatil ofsajd El Arabiho.
73'
Ze špatného centru Küblera vznikl aspoň aut nedaleko od rohového praporku. Střílel z něj Eggestein, ale Hwang In-beom nadzvedl vypálený míč příhodně pro svého brankáře.
72'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen.
72'
Grifo si navedl míč na pravou nohu, ale pak ho nedostatečně umístil k vzdálenější tyči. Rozchytaný gólman Olympiakosu to opět neměl moc složité.
71'
Hezké kombinaci Freiburgu chyběla jen lepší koncovka. Gregoritschovi volej ani trochu nesedl. Možná ho vyrušil vedle stojící spoluhráč Grifo.
70'
Woo-Jong Džong byl příjemcem přehnaně důrazného centru. Jen těžko si mohl zakončení z prvního doteku nachystat tak kvalitně, aby ohrozil čisté konto Paschalakise.
69'
ze hřiště odchází Pep Biel, přichází Pierre Kunde.
68'
V tabulce se stále nic nemění. Olympiakos je poslední o bod za třetím Nantes. Francouzský celek momentálně hraje s druhým Karabachem 1:1.
67'
Christian Günter se postavil k realizaci rohového kopu. Rozehrán byl na krátko, opožděný centr vyrušil skvěle hrající Ba.
66'
Gregoritsch sklepával vysoký míč na pravou část pokutového území. Už poněkolikáté daný prostor opanoval střídající Reabciuk.
64'
Kübler elegantně prostrčil míč k levačce Eggesteina, jenž se bezprostředně po nástupu představil střelou mimo tři tyče.
63'
ze hřiště odchází Daniel-Kofi Kyereh, přichází Woo-Jong Džong.
63'
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Noah Weisshaupt.
63'
ze hřiště odchází Yannik Keitel, přichází Maximilian Eggestein.
63'
Jeden z domácích odčinil lacinou ztrátu na hranici vápna. Míč vybojoval zpět pro Lienharta, který pozdravil Paschalakise dalekonosnou ranou na střed brány.
62'
Jenom to zahučelo! Doan o vlásek nestihl přiběhnout do předbrankového prostoru, kam zleva servíroval balon Kyereh.
61'
Držení míče: 60 % – 40 %.
60'
Teď je to docela svižný úsek. Hra se překlápí z jedné strany na druhou. Pokračoval v tom Lukas Kübler, ovšem Paschalakis mu střelu z pravé strany na přední tyči vyrazil.
59'
Freiburg opět nechal otevřený střed. Využít toho chtěl Pipa. Uběhl kus cesty před vápno, kde byl strůjcem nepřesné křížné střely. Ostatní spoluhráči se na něj nehezky podívali, raději by od něj dostali přihrávku.
58'
Günterův roh Höfler prodlužoval na bránu. Paschalakis stál na správném místě a svůj první zákrok tak měl velmi jednoduchý.
57'
Lukas Kübler pospíchal k praporku, aby odcentroval. Zásah Reabciuka měl za následek vznikl rohového kopu.
56'
Doan chtěl překonat zatažený blok narážečkou do pohybu. Nepovedlo se.
55'
Doan si vůbec nerozuměl se spoluhráčem, kterého měl kousek před sebou. Na tahu je Olympiakos, který dopředu nijak nespěchá.
54'
Masouras odbyl přihrávku na volnější pravou stranu. Vystihl ji Lienhart a založil protiakci. Na jejím konci byl Günter držen za dres M´Vilou. Penaltu však Tohver nenařídil.
53'
Drobných nedostatků je ve hře Freiburgu až příliš. Hodně přihrávek je chybných. Ostatní vznikají převážně kolem půlící čáry.
51'
Hwang In-beom kvaltoval otevřeným středem, jenže následnou přihrávkou zahnal spoluhráče až na koncovou čáru, odkud nešlo dostatečně umístit finální pas.
50'
Senegalec Ba zatím kraluje před brankou řeckého klubu. Nyní se bezvadně postavil do dráhy Küblerova centru.
49'
Gregoritsch patou prodlužoval Grifovu přihrávku za sebe. Nikdo další už v jeho okolí nebyl a Paschalakis si mohl oddechnout.
48'
Flekken asi nebyl rád za malou domů od Vrousaie. Do vteřiny byl pod velkým tlakem a byl donucen udělat riskantní manévr před presujícím El Arabim.
47'
Christian Streich ponechal ve hře celou základní jedenáctku. Míchel už jednou do sestavy sáhl, když se mu zranil křídelník Rodrigues.
46'
Freiburg v úvodu diktoval tempo. Vysoké držení míče ale bylo neefektivní a v sedmnácté minutě přišel šok v podobě gólu Olympiakosu. Po Flekkenově vyražení Bielovy šance se z dorážky prosadil El Arabi. Druhý gól měl na kopačce Masouras, jenže místo prázdné branky trefil jen vnější síť.
45+1'
45+1'
Doanův průnik eliminoval u blížící se zadní čáry Reabciuk. Moldavan naskočil do zápasu ve velkém stylu.
44'
Už delší dobu je k vidění marná snaha Freiburgu o odemknutí dobře organizované obrany. Na poklesu tempa utrpěla i atmosféra.
42'
Domácí presink požadovaný efekt neměl. V očích estonského arbitra totiž Keitel fauloval Masourase.
41'
Čerstvý Reabciuk s chladnou hlavou pokryl nákop do hostujícího pokutového území. Míč uklidil do bezpečí ve spolupráci s Paschalakisem.
40'
Doan hezky zalepil dalekonosnou přihrávku přes šířku hřiště. V okamžiku byl zdvojen a uvolnění bylo nad jeho síly.
39'
Rychlonohý Garry Rodrigues několikrát provětral domácí obranu. Teď ale předčasně střídá. Zřejmě kvůli zdravotním problémům ho nahrazuje Oleg Reabciuk.
39'
Nic dramatického se u Paschalakise nedělo. Souběžně s produkovaným rohem Grifa se útočného faulu dopustil Lienhart.
38'
Po faulu Keitela neuvěřitelně zpackal rozehrávku stoper Ba. Domácí získali míč zadarmo a s ním také rohový kop.
37'
Daniel-Kofi Kyereh se nepohyboval v kapse na malém vápně, kam servíroval zajímavý centr Grifo.
36'
Pokus o vyšachování domácí obrany nebyl úspěšný. Flekken byl mimo pozici, ale přihrávku před odkrytou branku sebral Nicolas Höfler.
35'
Třetí tým Bundesligy už delší dobu brzdí velký počet nepřesností. Navzdory územní převaze ještě neměl žádnou kvalitní šanci.
33'
Paschalakis si dával načas s odkopem. Míče se zbavoval na poslední chvíli, Rodriguese ještě k tomu našel v ofsajdu.
32'
Do ofenzivy ještě Míchelovi svěřenci nějaké rezervy mají. Třeba Yann M'Vila teď nepoužitelnou střelou z velké dálky balon de facto odevzdal.
31'
Zlepšení Olympiakosu v bránění je patrné na první pohled. Freiburg zdaleka neproniká tak jednoduše, jako tomu bylo v prvním vzájemném zápase.
30'
Držení míče: 63 % – 37 %.
29'
Grifo i tuto standardku rozehrál do strany. Gregoritschova snaha o posunutí balónu do ohně dopadla neúspěchem.
28'
Yann M'Vila si neodpustil další ostrý zákrok, který nebyl v souladu s pravidly. Za skluz na Gregoritsche už byl potrestán kartou.
27'
Domácí se ve vzduchu neprosadili ani k nutnému sklepnutí Grifovy diagonály na pravý okraj vápna.
26'
M´Vilův nedovolený zákrok na Grifa má za následek standardní situaci. Na přímou střelu je to ještě daleko.
25'
Řekové to nepřehání s presinkem a raději si hlídají případné dlouhé míče na špici útoku. Jeden takový nyní hlavou znehodnotil Ousseynou Ba.
23'
Po ubráněném rohu šli hosté dva na jednoho. Rodrigues měl k sobě Masourase, jenž po převzetí přihrávky obešel Flekkena, ale zleva se trefil jen do vnější boční sítě.
22'
Na centr Grifa nejlépe zareagoval stoper Ba a v souboji vyhlavičkoval balon na rohový kop.
21'
Menší rozpaky uprostřed hřiště vyřešili domácí fotbalisté velkou malou domů na Flekkena.
20'
Po souboji s M´Vilou byl v bolestech Gregoritsch. Zvedl se však bez zásahu doktorů a osobně uvedl míč zpět do pohybu.
19'
Byl to teprve druhý gól Olympiakosu v probíhající základní skupině. Na posun tabulkou mu ale nestačí, protože ve vedení je i třetí Nantes.
17'
Olympiakos právě vstřelil branku!
Řecký šampion se konečně vymanil ze sevření a umlčel rozjařené publikum vedoucím gólem! Georgios Masouras navázal na výpad Rodriguese. Zprava poskytl míč na penaltový bod Bielovi. Jeho střelu z prvního doteku Flekken vyrazil kousek před sebe a tam už byl připraven dorážet YOUSSEF EL ARABI.
15'
Ousseynou Ba nenechal projít finální přihrávku z dílny Kyereha. Míč se pro něj odrazil tak šťastně, že se nechystá ani roh.
14'
Přestože v tomto zápase o nic nejde, tak na něj dorazil zaplněný stadion. Ve Freiburgu je po evropském fotbale velký hlad.
13'
Vrousai přenesl hru na pravou stranu. Domácí ji rychle zahustili. Hwang In-beom zacouval a dokonce to pokračovalo malou domů.
12'
Küblerův procítěný centr z rohu pokutového území nesplnil hlavní cíl v podobě vytvoření hlavičkové šance.
11'
Zrychlení nastalo z nákopem na hrot. Gregoritsch si ho nebyl schopen zpracovat a míč utekl k Paschalakisovi.
10'
Zase míč jenom cirkuluje v domácí zadní řadě. Ginter, Günter a další už mají na kontě nespočet přihrávek.
9'
Pipa urazil s míčem na noze velký kus cesty. Přihrávku doleva mu vystihl Kübler, jenž byl okamžitě povalen Masourasem.
8'
Z obou stran je to opatrný začátek. Freiburg teď několik desítek sekund nerušeně kombinuje na vlastní polovině.
6'
Freiburg si vypresoval míč na útočné polovině. Hosté ale měli k dispozici zahuštěný val a nedovolili přesun do palebných prostranství.
5'
Ve vápně řeckého týmu to zavánělo rukou. Rozhodčí si počkal na verdikt kolegů u videa. Ti žádný penaltový přestupek nenalezli.
4'
Estonský rozhodčí volá doktory, protože byl svědkem tvrdé srážky. S bolístkami z ní odešel Kyereh i Hwang In-beon.
3'
Masouras v prvním náznaku šance nezkrotil neposedně se pohybující míč. Těžkou střelou netrefil Flekkenovu bránu o mnoho metrů.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v červenobílých dresech. Olympiakos musel do šedého kompletu.
1'

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Doan, Keitel, Höfler, Grifo – Gregoritsch, Kyereh.
Náhradníci: Atubolu, Uphoff – Eggestein, Höler, Džong, Petersen, Schade, Schlotterbeck, Sildillia, Siquet, Wagner, Weisshaupt.
Trenér: Christian Streich

Olympiakos FC: Paschalakis – Pipa, Ntoi, O. Ba, Vrousai – G. Rodrigues, M'Vila, Hwang In-beom, Masouras – Biel, El Arabi (C).
Náhradníci: Papadoudis, Tzolakis – Androutsos, Bouchalakis, Bowler, Hwang Ui-jo, Kunde, Reabciuk, Retsos, Sapountzis, Valbuena, Kalogeropoulos.
Trenér: Míchel

Rozhodčí: Tohver – Kaivojaová, Klaasen (EST).
1. vzájemný zápas

15.09.2022
Olympiakos – Freiburg 0:3
Branky:
5. Hofler, 25. Gregoritsch, 52. Gregoritsch.
SC Freiburg

Německé mužstvo se veze na úspěšné vlně. Během vydařené minulé sezóny se přestěhoval na nový stadion a v blízké budoucnosti si na něm zahraje jarní fázi Evropské ligy. Freiburg si zajistil postup ze skupiny G s velkým předstihem. Po výhře nad Karabachem na řecké půdě přejel Olympiakos a za plný počet bodů zvládl i dvojutkání s Nantes. Celkové skóre má 11:1. Na dnešní duel se Freiburg naladil ligovou výhrou 2:0 nad Brémami. V Bundeslize je třetí o pouhé dva body za vedoucím Unionem Berlín.
Olympiakos FC

Řecký mistr se od začátku sezony hledá. V domácí soutěži ztrácí na vedoucí Panathinaikos už deset bodů. Ve skupině Evropské ligy je úplně poslední a zcela bez šance na postup do její vyřazovací fáze. Olympiakos prohrál 1:2 s Nantes a 0:3 s Freiburgem. Ještě více alarmující byl dvojzápas s Karabachem. Se soupeřem z Ázerbájdžánu tým zraněného brankáře Tomáše Vaclíka doma ostudně prohrál 0:3. První bod do tabulky si připsal venkovní remízou 0:0.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola základních skupiny Evropské ligy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Freiburgem a Olympiakosem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.