Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Nantes - 16. února 2023   21:00

Juventus
Juventus
13' Vlahović (Chiesa)
1:1
(1:0)
Nantes
Nantes
60' Blas  (Mohamed)
Juventus
Szczęsny – De Sciglio (73. Cuadrado), Danilo (C), Bremer, Sandro – Fagioli (63. Kostić), Paredes (63. Locatelli), Rabiot – Di María (73. Soulé), Vlahović (86. Kean), Chiesa.
Pinsoglio, Crespi – Rugani, Iling, Gatti, Bonucci.
Pinheiro – Jesus, Maia (POR)
Allianz Stadium, Turín
Nantes
Lafont (C) – Centonze, Castelletto (88. Guessand), Girotto, Pallois (83. Corchia) – Moutoussamy, Chirivella (77. Mollet) – Blas, Sissoko, Coco (77. C. Traoré) – Mohamed (77. Simon).
Descamps, Petrić – Doucet, Diaz.

Utkání je u konce a spokojenější musí být hosté z Nantes. I přes poměrně slušnou převahu Juventusu totiž druhý gól už nepřišel, naopak v 60. minutě přišel úder na druhé straně. Po rychlém kontru se na levé straně dostal do volného prostoru Ludovic Blas a tvrdou ranou nad gólmanem srovnal. Domácí se pak pustili do náporu, hned o dvě minuty mohl zpět vedení vybojoval Chiesa, jenže střelou trefil břevno, brankovou čáru, tyč a gólmana. S přibývajícím časem to na Lafonta létalo ze všech pozic, dvakrát zakončoval Danilo, z rohu lízl břevno Kostić, ale vše bylo marné. Dalšího gólu jsme se nedočkali a do odvety se jde za výsledku 1:1.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:11.
90+11'
90+11'
Po dlouhém autu přišel krátký závar před Lafontem, Rabiot ale vše pokazil, když nevystřelil, ale ještě hledal spoluhráče.
90+10'
Tak už to vypadá, že budeme pokračovat, domácí vhazují.
90+9'
Ještě nekončíme, na trávníku totiž po srážce probíhá ošetřování na obou stranách.
90+8'
A penalta to není, rozhodčí ukazuje, že byl Centonze postrčen a to ovlivnilo celou situaci. Je tu odkop od Lafonteho branky.
90+7'
A sám hlavní rozhodčí se jde přesvědčit k videu, jak celá situace vlastně vypadala!
90+6'
Kontroluje se ale video, neboť míč se dotkl Centonzeho ruky, která rozhodně nebyla u těla!
90+5'
Po centru z pravé strany se do vzduchu pověsil Locatelli, jeho hlavička zblízka šla ale nad.
90+4'
Z dálky to zkusil Danilo, tento pokus byl ale o hodně horší, než ten pár minut starý.
90+3'
Chiesův centr byl sražen, Juventus spěchá s autovým vhazováním.
90+2'
Hosté zastavili další výpad Juventusu, domácí reklamovali faul, sudí však nechal hru plynout dál.
90+1'
Po jednom odvráceném centru se míč vrátil k vápnu Nantes, Chiesa přiklepl na Danila a jeho pohotová rána prolétla jen kousek nad brankou!
90'
Za jeden takový faul dostal žlutou kartu hostující Sébastien Corchia.
89'
Trochu nervóznější a rozkouskovaný závěr utkání, opět přibylo tvrdších zákroků.
88'
Hosté rozehráli roh, po centru se ale k míči dostal Cuadrado a rozjel protiakci. Zase to ale skončilo ještě před vápnem.
88'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Jean-Charles Castelletto, přichází Evann Guessand.
87'
Juventus nyní buší na hostující vrata, centry ovšem hráči Nantes zvládají odvracet.
86'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Moise Kean.
86'
Mezi obránce dostával přihrávku Rabiot, dvojice hráčů hostů ale včas scvakla nůžky a bylo po šanci.
85'
Locatelli mohl sám z hranice vápna zakončovat, volil ale ještě sklepnutí na pravou stranu a to byla chyba. Obrana Nantes přečkala těžký okamžik.
84'
Blas už startoval do dalšího rychlého kontru, ale je na něm vidět, že už nemá tolik sil. Tentokrát tak svého obránce nepřesprintoval.
83'
ze hřiště odchází Nicolas Pallois, přichází Sébastien Corchia.
82'
Na lavičce hostů se chystá další střídání, do hry půjde Corchia.
81'
Sražený centr z pravé strany, tohle si obrana Nantes pohlídala na výbornou.
80'
Simon to zkoušel z ostrého úhlu, jeho ránu srazil Locatelli na roh.
79'
Lafont si vyběhl na centr z levé strany a předvedl efektní vyboxování míče po tygřím skoku.
78'
Chiesa měl na malou chvíli možnost vystřelit, využil toho, šlo to ovšem velký kus vedle Lafontovy brány.
77'
ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Charles Traoré.
77'
ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Moses Simon.
77'
ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Florent Mollet.
75'
Žlutá karta na straně Juventusu, za faul na Coca ji dostal Danilo.
73'
ze hřiště odchází Mattia De Sciglio, přichází Juan Cuadrado.
73'
ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Matías Soulé.
72'
Z dálky to zkusil hostující Moutoussamy, křížný pokus prosvištěl kousek vedle levé Szczęsnyho tyče.
70'
Prudký Di Maríův centr odvrátil Mohamed, Juventus má ale i nadále míč ve svém držení a snaží se o tlak.
69'
Pallois nevybíravě fauloval Chiesu, ten je dnes opravdu hodně okopáván. Je tu standardka pro Juventus.
68'
Lafont si připisuje další úspěšný zákrok, nyní po Locatelliho střele z dálky.
66'
Kostić rozehrál rohový kop tak šikovně, že míč zakroutil od rohového praporku přímo na Lafontovo břevno!
65'
Začal se zase hrát fotbal ve velkém tempu, Juventus se snaží o znovuzískání vedení.
63'
ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Manuel Locatelli.
63'
ze hřiště odchází Nicolò Fagioli, přichází Filip Kostić.
62'
Moc nescházelo, aby domácí opět vedli. Míč se dostal na levou stranu, kde se do něj opřel Chiesa a jeho dělovka se od břevna odrazila na brankovou čáru, poté do tyče a nakonec do náruče gólmana Lafonta!
60'
Nantes právě vstřelili branku!
A je srovnáno! Celé akci předcházel zákrok na Chiesu, kdy si domácí žádali penaltu, jenže hra pokračovala, Nantes se dostalo do rychlého brejku a po dvou přihrávkách měl na levé straně prostor na střelu LUDOVIC BLAS. Ten se s tím nemazal a prudkou ranou nad gólmana upravil na 1:1!
58'
Vlahoviće neomaleně fauloval Castelletto a ten mohl být rád, že sudí tentokrát přimhouřil oči a neudělil mu druhou žlutou kartu!
57'
Hostující Mustafa Mohamed u sudího vehementně protestoval, že byl stažen k zemi. Měl pravdu, jenže rozhodčímu zákrok unikl a hráč Nantes byl naopak potrestán žlutou kartou za protesty.
56'
Castelletto tak dlouho váhal s centrem, až mu do toho skočil jeden z obránců a míč srazil na autové vhazování.
54'
Přímý kop pro Nantes a navíc se uděluje žlutá karta. Tu za nedovolený zákrok dostal Federico Chiesa.
53'
Sissoko nenašel odvahu střílet přes obránce a tak posunul na Blase. Sám si pak naběhl na centr, byl ale až moc rychlý a vystavil se do ofsajdu.
51'
Táhlý Centonzeho centr z pravého křídla skončil u obrany Juventusu, Szczęsny byl bez práce.
49'
Di Maríovi zatím není dnes přáno, opět to zkoušel v plné rychlosti, ale ani napotřetí mu to proti Lafontovi nevyšlo.
48'
Dva delší míče k vápnu Nantes, oba dokázala obrana hostů zastavit ještě před případným zakončením.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém měli více ze hry domácí hráči a už ve třetí minutě přišla prudká Di Maríova střela. Tu Lafont vyrazil, ale ve 13. minutě už byl proti rychlé akci domácích bezmocný a vedoucí branku si připsal Dušan Vlahović. Daší šance italského klubu už skončily buď vedle, nebo hosty podržel výborný Lafont. Ten zneškodnil i nepříjemný přímý kop z nastaveného času a jelikož ofenzíva Nantes za celou půli Szczęsnyho moc neprověřila, tak se do kabin odešlo za stavu 1:0.
45+2'
45+2'
Přímý kop z levé strany šel rovnou na branku, účel překvapit Lafonta ale úplně nevyšel, neboť gólman Nantes prudký míč vyrazil.
45+1'
Je tu první žlutá karta utkání, za zákrok na Chiesu u pokutového území ji dostal hostující Jean-Charles Castelletto.
44'
Hostující Pallois centroval z levého křídla a Centonze nebyl až tak daleko od toho, aby míč sklepl na Szczęsnyho branku.
42'
Trochu se nám přitvrdilo, na trávníku leží jak domácí De Sciglio, tak i hostující Sissoko.
40'
Slaboučká střela hostů skončila o velký kus vedle levé tyče, Szczęsny situaci pouze kontroloval pohledem.
39'
Hosté si dali rohový kop, samotný centr nebezpečný nebyl, ale akce pokračovala. Další pas našel za zadní tyčí Castelletta, jenže ten nedokázal pozici využít k hlavičce na branku.
38'
Juventus se opět snažil projít středem hrací plochy, prudký pas od Rabiota vyl ale nad síly útoku.
37'
Na opačné straně se rohový kop konal, centr našel Sandra, jeho hlavičce ale scházela jakákoliv přesnost. Míč skončil vysoko nad břevnem.
35'
Federico Chiesa nyní zaúřadoval v obraně, nepustil soupeře k míči a z toho všeho je pouze odkop od Szczęsnyho branky.
34'
Akce hostů pravou stranou skončila nepřesným pasem do vápna, obrana Juventusu nechala míč prolétnout mimo hrací plochu.
33'
Domácí se snaží napadat rozehrávku Nantes, hráči ve žlutém teď mají problém se vůbec dostat z vlastní poloviny.
31'
Vlahović v šanci, když se nenápadně odpoutal od obránce a najednou stál u Lafonta. Ten předvedl dobrý postřeh a volný míč vyboxoval.
30'
Fagioli na pravé straně marně vyhlížel spoluhráče, ti byli pokrytí. A tak to domácí vzali rozehrou do šířky.
28'
No a ten přišel právě teď! Ke střele z dálky napřáhl Di María a dnes už podruhé notně protáhl Lafonta.
27'
Po akčním úvodu zápasu nám tempo lehce pokleslo a my čekáme na nějaký vzruch.
26'
Nantes poprvé na delší dobu u míče, kombinace u šestnáctky však skončila pouze nepřesným centrem do rukavic gólmana Szczęsnyho.
24'
Chiesa měl na středu trochu času a prostoru na rozvinutí akce, hledal Vlahoviće, dal mu to ovšem pouze na paty.
22'
Další faul, nyní od hostů. Na zemi se ocitl Vlahović, Juventus bleskově rozehrál nakrátko.
20'
Útočný faul domácích, při průniku levou stranou se provinil Aléx Sandro. Lafont už rozehrává.
18'
Z levé strany se k centru dostal Coco, vysoký pas byl hravě odvrácen. Následný pokus hostů dostat míč do vápna zneškodnil vyběhnutý Szczęsny.
17'
Domácí jsou ve velkém laufu, na Lafonta se žene útok za útokem a obrana Nantes má plné ruce práce to vše zastavit.
15'
Moc nescházelo a Vlahović se dostal do další šance, tentokrát však dostal příhru na paty a musel se zastavit. A to obraně Nantes stačilo na zformování se.
13'
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Po centru na levou stranu se za obranou zjevil Chiesa, hlavou perfektně přiťukl na nabíhajícího DUŠANA VLAHOVIĆE a ten zblízka sklepl za marně zasahujícího Lafonta – 1:0.
12'
Na opačné straně neprošel k šestnáctce Ludovic Blas, ani on nedostal šanci zakončit.
11'
Zleva to zkusil Chiesa, byl ale o míč ještě před případným centrem obrán a nebyl z toho ani rohový kop.
10'
Juventus kombinuje u středu hrací plochy, nyní trpělivě vyčkává na okénka v obraně soupeře.
9'
Po rozehrání vznikl před Szczęsnym krátký zmatek, zasahovat ovšem nemusel. Jeho spoluhráči odkopli na další roh, který už ale hráči Nantes k šanci nevyužili.
8'
První rohový kop pro Nantes, ten po zblokovaném centru vybojoval Centonze.
7'
Fagioli operoval na pravém křídle, tentokrát ale prostor pro centr před Lafonta nenašel.
6'
Ángel Di María si sám vybojoval míč, středem se nebojácně probíjel k šestnáctce a zastavila jej až přesila hostů.
5'
Na malou chvíli se hosté dostali k vápnu, centr před Szczęsnyho z toho ale nebyl.
4'
Nantes se zatím nemůže dostat na delší dobu k míči, domácí tým má úvod ve své moci
3'
Teď už tu ale byla skutečná šance domácích. Ke tvrdé střele napřáhl Di María a Lafont musel pohotově vyrážet!
2'
Juventus v prvním útočném výpadu, centr z pravé strany v podání Fagioliho však hosté odvrátili.
1'

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Danilo (C), Bremer, Sandro – Fagioli, Paredes, Rabiot – Di María, Vlahović, Chiesa.
Náhradníci: Pinsoglio, Crespi – Kean, Kostić, Rugani, Cuadrado, Locatelli, Soulé, Iling, Gatti, Bonucci.
Trenér: Massimiliano Allegri

FC Nantes: Lafont (C) – Centonze, Castelletto, Girotto, Pallois – Moutoussamy, Chirivella – Blas, Sissoko, Coco – Mohamed.
Náhradníci: Descamps, Petrić – Corchia, Simon, C. Traoré, Guessand, Doucet, Mollet, Diaz.
Trenér: Antoine Kombouare

Rozhodčí: Pinheiro (POR) – Jesus (POR), Maia (POR).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Juventus FC

Domácí Juventus je zvyklý hrát v jarní části Ligy mistrů. Italský celek ale nezvládl skupinu s Benficou, PSG a Maccabi Haifa, obsadil se třemi body až třetí místo a může být rád za účast v Evropské lize. Na domácí scéně přitom Juventus postihla ztráta patnácti bodů jako sankce za prohřešky v účetnictví. V únoru ale zatím celek ze severu Itálie vyřadil z Coppa Italia Lazio a v lize přehrál Salernitanu i Fiorentinu.
FC Nantes

Francouzský celek odehrál na podzim náročnou skupinu s Freiburgem, Karabachem a Olympiakosem. Nantes v této společnosti obsadilo druhou pozici pět bodů za Freiburgem. V domácí soutěži však Nantes drží až třináctou pozici, přičemž teprve v novém roce dokázalo vylepšit své postavení v tabulce a vzdálit se sestupovým vodám. O víkendu však doma přehrálo 1:0 Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.