Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Ferencváros - 9. března 2023   18:45

Leverkusen
Leverkusen
10' Demirbay (Wirtz) • 86' Tapsoba (Hložek)
2:0
(1:0)
Ferencváros
Ferencváros
Leverkusen
Hrádecký (C) – Kossounou, Tapsoba, Tah, Hincapié – Frimpong, Amiri, Demirbay – Diaby (70. Hložek), Azmún (60. Adli), Wirtz (89. Schick).
Lomb, Pentz – Azhil, Bakker, Bellarabi, Fosu-Mensah.
Massa – Meli, Alassio (všichni Itálie)
BayArena, Leverkusen
Ferencváros
Dibusz – Botka (87. Wingo), Knoester, Abena, Ćivić – Esiti, Vécsei – Zachariassen – A. Traoré (87. Frederiksen), R. Mmaee, Marquinhos (78. Gojak).
Bogdán, Mergl – Kovačević, Manner, Tóth.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Fauly: 15:13.
Je za námi dnešní duel osmifinále Evropské ligy mezi Leverkusenem a Ferencvárosem. Důležité kroky k postupu dnes udělal německý celek, který zvítězil na domácím hřišti o dvě branky. Skóre otevřel v 10. minutě Kerem Demirbay, na kterého navázal v 86. minutě Edmond Tapsoba. U druhé branky se navíc výrazně přičinil Adam Hložek, což je pro české fanoušky další vynikající zprávou. Hosté však měli své šance, žádná z nich se jim ale nepodařila proměnit. V odvetě v Budapeští tak bude mít maďarský celek hodně co dohánět.
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým Ferencvárosi TC (Mats Knoester).
90+2'
Důležitý zákrok vytáhl Lukáš Hrádecký při střele Zachariassena, který byl volný uprostřed velkého vápna. Jeho přízemní střelu však dokázal domácí brankář zlikvidovat!
90+2'
Ćivić poslal do vápna nebezpečný centr, Kossounou však dokázal balon odvrátit do bezpečí.
89'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Patrik Schick.
89'
Adli se sice přes Esitiho neprodral, vybojoval však autové vhazování a domácí tak ušetří další cenné sekundy.
87'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC:
ze hřiště odchází Adama Malouda Traoré, přichází Nikolai Baden Frederiksen,
ze hřiště odchází Endre Botka, přichází Henry Wingo.
86'
Leverkusen právě vstřelil branku! Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Ke standardní situaci se postavil Adam Hložek, který krásnou ranou orazítkoval tyč hostující branky, míč se následně odrazil k EDMONDU TAPSOBOVI, který hlavou uklidil balon do sítě.
85'
Wirtz byl faulován Zachariassenem, domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci ze středu hřiště.
85'
Hincapié přistrčil ve vápně balon na Hložka, který pálil z jedné. Do jeho rány na poslední chvíli strčil nohu vpádu Knoester.
83'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Odilon Kossounou).
83'
Mmaee odvedl pro svůj celek dobrou práci, podržel balon a následně vybojoval faul. Hosté tak mohou podniknout další útočnou akci.
80'
Ćivić poslal do domácího vápna zajímavý centr, naskakoval si tam Gojak, avšak si při hlavičce pomohl faulem, čehož si sudí nemohl nevšimnout.
78'
ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Amer Gojak.
78'
Na hřišti zůstává ležet Marquinhos, který si přivodil nějaké zranění bez cizího přičinění.
77'
Amiri šikovně naznačil střelu, místo toho ale našel Adliho. Toho však zradilo zpracování, míč mu odskočil.
75'
Řada emocí po fauly Botky na Wirtze. Oba kohouti se poté do sebe slovně pustili, vše vyřesil sudí Massa žlutou kartou pro oba hráče.
75'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Florian Wirtz).

Žlutá karta pro tým Ferencvárosi TC (Endre Botka).
73'
Amiri hledal Hložka, který se však nechal předskočit Abenou a následně fauloval. Hosté se dostávají k balonu.
71'
Adam Hložek se ihned zapojil do útočné akce Bayeru. Individuálně se snažil prodrat přes Botku, hostující obránce nakonec míč dostal alespoň za autovou čáru. Leverkusen bude vhazovat.
70'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Adam Hložek.
70'
Adli se prodral až do vápna, kde padá po kontatku s Abenou. Hosté si žádají odpískání pokutového kopu, sudí Massa však jasně ukazuje, že pískat se nebude!
66'
Traoré si nabíhal za domácí obranu, při zpracování si pomohl rukou, a tak je hra přerušena. Rozehrávky se chopí domácí.
64'
Botka se snažil prodrat se k míči přes Tapsobu, což mu nevyšlo. Následně si aktéři souboje vyměnili několik výtek vůči sobě. Vše musel uklidnit až hlavní sudí Massa.
63'
Hosté podnikají nebezpečné protiútoky, při dalším z nich pálil Marquinhos. Rána hostujícímu hráči však vůbec nesedla, a tak Hrádecký zasahovat nemusel.
62'
Individuální akci předvedl Mmaee, který se však dostal do obležení hráčů Bayeru, a tak neměl jeho průnik moc šancí na úspěch.
62'
Diaby natáhl ke střele z velké dálky, jeho dalekonosnou ránu zblokoval obětavě Esiti.
61'
Tapsoba vyhrál osobní souboj uprostřed hřiště, sebral balon a krásnou nahrávkou našel Adliho. Novic na hřišti však nedokázal dobře zpracovat balon, míč mu odskočil.
60'
ze hřiště odchází Sardár Azmún, přichází Amine Adli.
59'
Diaby uzmul balon ve středu hřiště, rychle se otočil a snažil se vybídnout ke střele Azmúna, ten však se neprotlačil přes Abenu.
58'
Řada nepřeností na obou stranách v posledních minutách, míč mění rychle svého majitele.
55'
Po zaváhání hostů ve středu hřiště se dostal až k zakončení ve vápně Diaby, jeho rána levačkou jen prosvištěla kolem levé tyče branky Dibusze.
53'
Hosté vytáhl své napadání a dostali pod tlak Hrádeckého. Domácí brankář však zachoval klid a přesnou rozehrávkou naopak založil protiútok domácích.
51'
Traoré se zkusil prodrat přes Taha, hostující křídelník vybojoval pro svůj celek alespoň rohový kop.
51'
Mmaee udržel na svých zádech Taha, následně dokonce vybojoval faul. Hosté pokračují s balonem na kopačkách.
50'
Florian Wirtz vymyslel krásnou přihrávku na Diabyho. Domácí křídelník si však blbě zpracoval balon, a tak mu míč utekl do zámezí.
49'
Hincapié se prodral za záda Zachariassena, který poté musel skluzem faulovat. Za svůj prohřešek vidí hostující hráč žlutou kartu.
49'
Žlutá karta pro tým Ferencvárosi TC (Kristoffer Zachariassen).
48'
Hosté podnikli zajímavý protiútok, Marquinhos přistrčil balon na kopačky Mmaeeho, který však pálil vysoko nad branku.
47'
Traoré to zkusil z netradiční pozice, z velké dálky měl však malou šanci na úspěch, což se i ukázalo. Balon daleko minul branku domácích.
46'
Domácí neopouštějí od aktivního napadání, které hostům dělalo v první půli problémy. Díky tomu musel Dibusz zvolit další dalekonosný odkop od své branky.
46'
Všichni aktéři jsou zpět na hrací ploše, za malou chvilku odstartuje druhý poločas!
První dějství je minulostí. Během prvních pětačtyřiceti minut jsme viděli jednu branku. O tu se v 10. minutě postaral domácí Kerem Demirbay, který přesnou střelou otevřel skóre zápasu. I hosté měli poté zajímavé příležitosti, v té největší napálil Zachariassen břevno. Domácí jsou podle očekávání aktivnějším celkem. více drží míč na svých kopačkách, avšak hosté pečlivě brání a podnikají zajímavé výpady. Rozhodně nás tak čeká zajímavý druhý poločas!
45+1'
45'
ŽLutí se i na straně hostů. Marquinhos zatáhl za ruční brzdu, přidržel si Amiriho, což nezůstalo bez povšimnutí hlavního sudího.
45'
Žlutá karta pro tým Ferencvárosi TC (Marquinhos).
43'
K odraženému balonu se dostal Demirbay, který neváhal a okamžitě vypálil. Dalekonosná rána jen těsně minula pravou tyč hostující branky.
42'
Do rychlého protiútoku se hnali domácí. Hincapié hledal ve vápně Diabyho, který ještě míč propouštěl za sebe, kde však nikdo v červeném dresu nebyl.
41'
Na centr z pravé strany si nabíhal Hincapié, míč mu však odskočil a nedokázal přesně zakončit. Dibusz neměl problém míč ukradnout do své náruče.
40'
Domácí se snaží postupnou kombinací si proklestit cestu před hostující branku. Obrana Ferencvárose se však dobře posouvá a vyplňuje všechny prostory.
39'
Centr do vápna domácích dokázal odvrátit Kossounou, k balonu se opět rychle dostávají hráči Bayeru.
38'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Kerem Demirbay).
34'
Bouřlivost domácího trenéra Alonsa teď vyvolal odpískaný ofsajd Amiriho. Pokud by se tak nestalo, tak by domácí záložník mířil sám na Dibusze. Rozehrávat však bude hostující brankář.
30'
Další centr do vápna hostů uklízí do bezpečí Knoester, domácí sniper Azmún se zatím nedostává k zakončení, hostující stopeři si ho bedlivě stráží.
28'
Poslední minuty zápasu patří maďarskému celku. Po další ztrátě Bayeru se dostal ke střele z dálky Vécsei. Přízemní rána maďarského záložníka jen těsně prolétla kolem pravé tyče branky Hrádeckého.
27'
Velký potlesk si teď od tribun vysloužil Demirbay, který dostihl Marquinhose a čistě mu odebral balon, dobrá práce do obrany od domácího středopolaře.
26'
Na rohový kop si vyskočil Abena, jeho hlavička však mířila mimo ohrožení domácí branky.
26'
Obrovská šance hostů! Vécsei našel za obranou domácích Zachariassena, který ve vyložené příležitosti trefil pouze břevno branky!
23'
Traoré se ihned zapojil do další akce, v souboji s Frimpongem však neuspěl a navíc domácí hráč vybojoval autové vhazování pro svůj celek.
22'
Na zemi zůstává ležet Traoré, který byl faulován Tapsobou. Nebude to však nic vážného, opora útočných řad hostů bude moci v zápase pokračovat.
21'
Frimpong si vyměnil balon s Diabym, následně první jmenovaný patičkou hledal dobře postaveného spoluhráče. Úmysl to byl sice dobrý, avšak neúspěšný.
20'
Diaby předvedl další pohlednou individuální akci, jeho následný centr prolétl vápnem, avšak Azmún na jeho nabídku jen těsně nedosáhl.
17'
Hosté se pomalu osmělují, v posledních minutách tráví čas na útočné polovině, zatím se však k vážnějšímu ohrožení branky nedostali.
16'
Hosté podnikli rychlý výpad, při kterém pálil Vécsei. Rána maďarského středního záložníka však mířila vysoko nad branku.
14'
Diaby se zbavil protihráče na pravé straně, jeho následný centr do vápna stihl Knoester alespoň tečovat ke svému brankáři, Dibusz uklidňuje hru pro hosty.
11'
Centr do vápna si pohlídala hostující obrana, Botka odhlavičkovává míč do bezpečí.
11'
Abena musel zatáhnout za ruční brzdu, po jeho faulu budou domácí rozehrávat standardní situaci.
10'
Leverkusen právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení! KEREM DEMIRBAY si narazil s Wirtzem, dostal dostatek prostoru za vápnem a přesnou střelou otevírá skóre zápasu!
8'
Po dlouhé kombinaci se pokoušel Demirbay přenést hru na nabíhajícího Amiriho, jeho pas však nebyl vůbec přesný.
7'
Hostům dělá velké problémy napadání domácího celku. Při další rozehrávce maďarský celek rychle přišel o balon a Leverkusen může rozjet další akci.
6'
Diaby nabral rychlost, prodral se přes dva protihráče a řítil se na Dibusze. Při kličce však domácí křídelník ztratil stabilitu a poslední manévr proti protihráči nezvládl.
5'
Hincapié si narazil balon s Wirtzem a následně odcentroval. Balon ve vápně našel však pouze Abenu, který odpaluje balon do bezpečí.
3'
Domácí zatím se svojí kombinancí nikam nespěchají, postupným útokem se snaží uspat dobře se pohybující hosty.
2'
Frimpong si přebral balon ve středu hřiště a okamžitě hledal nabíhajícího Diabyho. Domácímu hráči však přihrávka vůbec nevyšla, míč končí u brankáře Dibusze.
1'
Úvodního nákopu se ujali hosté, dlouhý balon však rychle uzmuli do své moci hráči Leverkusenu, kteří rozjíždí svoji první útočnou kombinaci.
1'
Všichni aktéři dnešního zápasu jsou již nastoupeni na hrací ploše, za malou chvilku půjdeme na to!
Ferencvárosi TC
Maďarský celek ovládl svoji skupinu Evropské ligy před Monacem, Trabzonsporem a CZ Bělehrad. Díky tomu si zajistili svěřenci trenéra Čerčesova účast rovnou v osmifinále soutěže. Maďarský celek půjde do zápasu v dobrém rozpoložení. Tamní soutěž vede o patnáct bodů a pohodlně si kráčí pro další ligový titul. Z posledních čtyřech duelů však tým z hlavního města Maďarska remizoval, což není na jejich poměry obvyklé. Uvidíme, jak to tým poznamená do čtvrteční bitvy na německé půdě.
Bayer Leverkusen
Německý celek do Evropské ligy spadl po podzimu z Champions League, kde skončil na třetí příčce. V 1. kole play-off poté svěřenci trenéra Alonsa vyzvali francouzské Monaco, se kterým svedli dramatické dvě bitvy. O postupujícím musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy. Bayeru se v probíhajícím ročníku moc nedaří na ligové scéně. Aktuálně je Leverkusen na deváté pozici, na pohárové pozice ztrácí osm bodů. V Bayeru si tak rozhodně uvědomují, že z Evropské ligy může vést jediná cesta do pohárové Evropy v příštím roce. Leverkusen je hodně sledován i u nás. Moc dobře každý ví, že v tomto týmu působí české duo Patrick Schick a Adam Hložek. První jmenovaný se vrací po zranění, Adam Hložek si vypracovává místo v týmu po letním přesunu z pražské Sparty.
Krásný podvečer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Evropská liga pokročila už do osmifinále, které dnes odstartuje. Společně se budeme věnovat souboji mezi německým Leverkusenem a maďarským Ferencvárosi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.