Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Midtjylland : Feyenoord - 6. října 2022   21:00

Midtjylland
Midtjylland
54' Isaksen  • 85' Juninho (Evander)
2:2
(0:2)
Feyenoord
Feyenoord
21' Szymański   • 45' Kökçü
Midtjylland
Lössl – J. Andersson (74. Thychosen), Dalsgaard, Sviatchenko (C) (46. Juninho), Paulinho (84. Dyhr) – E. Martínez, K. Olsson, Evander – Isaksen, Kaba (46. Dreyer), Sisto (74. Chilufya).
Ólafsson, Ugboh – Gartenmann, Nibe Hansen, Charles, Sörensen, Byskov Andreasen.
Al-Hakim – Klyver, Wilde – Fabbri (VAR)
Arena Herning, Herning
Feyenoord
Bijlow – Geertruida, Trauner, Hancko, López – Timber, Kökçü (C) (66. Holmgren Pedersen) – Szymański (79. Giménez), Dilrosun (66. Wålemark), Idrissi (32. Džahánbachš) – Danilo (79. Wieffer).
Marciano, Wellenreuther – Rasmussen, Björkan, Paixão.

Děkuji vám za pozornost, přeji krásný zbytek večera a všem Hanušům ještě všechno nejlepší k svátku!

Fauly: 13:16
Remízový výsledek je zcela zasloužený pro oba týmy. Feyenoord rozhodně byl lepším jen chvílemi, dvoubrankové vedení po prvním poločase držel ze značné části díky štěstí. Domácí Midtjylland to každopádně nezabalil, přestál hluchou pasáž na začátku druhé půle a pak už šel odhodlaně za vyrovnáním, kterého zaslouženě dosáhl.
90+4'
90+3'
Závěr zápasu patří přeci jen celku z Herningu, který už nepouští Feyenoord na vlastní polovinu.
90+2'
Domácí stihli ještě jeden povedený centr k levé tyči, odkud těsně mimo branku hlavičkoval Chilufya.
90+1'
Džahánbachš hrál na útočné polovině vysokou nohou, takže musí přenechat míč soupeři.
89'
V závěru utkání je hra otevřená, takže se Gustav Isaksen ještě jednou dostal poměrně daleko a z pravé strany posílal nebezpečný balón před bránu.
88'
Nizozemský tým bojuje na útočné polovině, ale proti srovnané obraně Midtjyllandu nenachází cestu k bráně.
87'
Hosté očividně s remízou nebudou spokojení, a tak se ihned ženou do útoku. V pokutovém území před Lösslem nastala nepřehledná situace, kterou musel přezkoumat VAR kvůli možné hře rukou. Druhou penaltu ale Feyenoord nedostane.
85'
Midtjylland právě vstřelil branku!
Krásná brazilská spolupráce zajišťuje vyrovnání! Evander si na levé hranici šestnáctky počkal, aby vyslal perfektní nákop nabíhajícímu JUNINHOVI. Ten zavíral vzdálenější tyč, u které jen nastavil nohu, aby přesměroval balón za bezmocného Bijlowa. Asistence: Evander.
84'
Střídání v týmu FC Midtjylland:
ze hřiště odchází Paulinho, přichází Nikolas Dyhr.
83'
Teď už domácí upřeli všechnu svou pozornost do útoku, po rohovém kopu střílel zpoza šestnáctky Dreyer, míč ale šel přesně do rukou Bijlowa.
82'
Nalevo zkoušel štěstí Mads Thychosen, po jeho akci následuje rohový kop domácích.
81'
Evander si v rychlosti navedl míč na osu hřiště, kde si ho musel přehodit na pravou nohu. Na to obránce stihl zareagovat a zblokovat Evanderovu tvrdou ránu.
80'
Midtjyllandu už čas ubíhá velmi rychle a zrovna se hraje na opačném konci hřiště, než by si domácí přáli.
79'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam:
ze hřiště odchází Danilo, přichází Mats Wieffer.
79'
ze hřiště odchází Sebastian Szymański, přichází Santiago Giménez.
77'
Žlutá karta pro tým FC Midtjylland (Paulinho).
77'
Pedersen měl plno práce s nově příchozím Chilufyou, a tak raději odkopl míč na rohový kop.
76'
Feyenoord rozehrával nakopával míč dopředu ze středového kruhu, domácí obrana v klidu odvrací.
75'
Žlutá karta pro tým FC Midtjylland (Emiliano Martínez).
74'
ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Edward Chilufya,
ze hřiště odchází Joel Andersson, přichází Mads Thychosen.
73'
Pione Sisto kroutil míč téměř dokonale, jeho střela se odrazila od břevna mimo hřiště.
71'
Evander si troufl na průchod mezi třemi hráči, což skončilo faulem. Vzhledem k tomu, že se to stalo těsně před pokutovým územím, tak bude Midtjylland rozehrávat velmi nebezpečný přímák.
70'
Džahánbachš přebíral míč v pozici, která vypadala jako ofsajdová, rozhodčí však praporek nezvednul. Následoval tak nebezpečný nákop už v šestnáctce zprava na střed hřiště, ale ani tentokrát hosté nevystřelili.
69'
Útočné akce Feyenoordu sice málokdy končí střelou, ale to zjevně není ani jejich hlavním účelem.
68'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Alírezá Džahánbachš).
67'
Po snížení vypadal Midtjylland chvilku nebezpečně, v posledních minutách však hosté velmi dobře přistupují k domácím hráčům a drží je daleko od Justina Bijlowa.
66'
ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Marcus Holmgren Pedersen,
ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Patrik Wålemark.
64'
Orkun Kökçü schytal na hranici vápna pořádnou ránu do holeně od Joela Anderssona. Sudí si ale zákroku nevšiml a nechal hru pokračovat.
63'
Z rohového kopu ale hosté nic nevytěžili, tento typ standardních situací dnes ohrožení brány nepřináší ani na jedné straně.
62'
Na druhé straně předvedl skvělé zpracování Alírezá Džahánbachš. Posunul si balón směrem k brance, Lössl jeho ránu vytěsnil nad břevno.
61'
MIdtjylland velmi rychle a nečekaně rozehrál akci na ose hřiště přihrávkou do běhu Isaksenovi, jenž si míč zasekávačkou připravil na pravou nohu a nebezpečně vystřelil.
60'
Lutsharel Geertruida si u své šestnáctky troufl na velmi složitou akci, ze které ho vysvobodil faul soupeře.
59'
Kökçü nedoběhl balón mířící do outu, ale chtěl ho vzít a zdržet tak rozehrávku soupeře. Anders Dreyer k němu proto ihned měl několik zjevně důležitých slov.
58'
Přímý kop Feyenoordu na útočné polovině k ničemu nevedl, před Lösslem míč získávají domácí.
57'
Hra se přitvrdila, takže je možné, že sudí začne brzy rozdávat žluté karty ve velkém.
56'
Povzbuzený domácí tým jde najednou bezhlavě do útoku, takže má spoustu volného prostoru ve vlastních zadních řadách. Toho chtěl využít Kökçü, ale při přebírání balónu sám fauloval.
54'
Pione Sisto tentokrát z levé strany odcentroval velmi dobře, Gernot Trauner hlavičkou pouze prodloužil ke GUSTAVU ISAKSENOVI. Ten z těžké voleje míč napálil o zem tak, že přeskočil i brankáře Bijlowa a zapadl k protější tyči. Bez asistence.
52'
Hosté už se ve většině stáhli na vlastní polovinu a budou spoléhat na protiútoky. Na jeden se vydali právě teď, moc daleko ale nedošli, až příliš ochotně chtěli po rozhodčím odpískat faul.
51'
Pione Sisto na levé straně míč hezky zpracoval a předvedl pohlednou kličku směrem k šestnáctce, pak ale míč nešikovně napálil až k protějšímu rohovému praporku, kde pochopitelně nikdo nebyl.
50'
Gustav Isaksen tentokrát nedoběhl příliš dlouhý nákop ze středu hřiště, balón končí za brankovou čárou. Justin Bijlow tedy bude odkopávat.
49'
Pione Sisto nyní sice stylovým způsobem udržel míč těsně před pomezní čárou, za což si vysloužil potlesk, ale soupeř mu balón krátce nato ukradl.
48'
Feyenoord sice přímým kopem Lösslovu bránu neohrozil, ale s radostí teď kombinuje na útočné polovině.
47'
Quinten Timber si na pravé straně nádherně obhodil Juninha a pelášil vpřed, takže ho Brazilec nedovoleně stáhl k zemi. Po necelých dvou minutách na hřišti tak dostává žlutou kartu.
46'
ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Anders Dreyer,
ze hřiště odchází Erik Sviatchenko, přichází Juninho.
46'
Zápas začínal v klidném tempu, které vydrželo zhruba 20 minut. To si zrovna domácí vytvářeli tlak, když přišla rána z nohy Sebastiana Szymańského, Feyenoord byl ve vedení a najednou na koni. Ke konci poločasu ještě zvýšil vedení z penalty, takže domácí Midtjylland bude muset spoléhat na Csaplárovu past.
45+5'
45+5'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Dávid Hancko).
45+4'
Hráči i fanoušci Midtjyllandu jsou po druhém gólu pořádně frustrovaní, což dávají najevo při každém osobním souboji.
45+3'
Domácí rozehrávali rohový kop z pravé strany, po kterém následoval do vápna ještě druhý nákop ze středu hřiště. Fanoušci se nyní dožadovali penalty pro vlastní tým, ale při souboji v šestnáctce rozhodně nešlo o faul.
45+2'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Marcos López).
45'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Hostující kapitán ORKUN KÖKÇÜ penaltu mířil ze svého pohledu nalevo, což gólman Lössl přečetl správně. Na míč si dokonce sáhl, ale ne natolik, aby ho udržel před čárou.
44'
Žlutá karta pro tým FC Midtjylland (Evander).
43'
Feyenoord Rotterdam bude zahrávat pokutový kop!
43'
Tohle pro domácí nevypadá dobře, hlavní sudí Al-Hakim se běží sám podívat na displej.
42'
VAR má ale zase práci, protože musí rozhodnout, zda má Feyenoord kopat penaltu kvůli možné hře rukou právě blokujícího hráče.
41'
Orkun Kökçü napálil balón do jednoho z blokujících hráčů, takže je po šanci.
40'
Žlutá karta pro tým FC Midtjylland (Henrik Dalsgaard).
39'
Danilo se dostal až k hranici pokutového území, kde udělal šikovnou kličku. Na tu nestihl zareagovat Henrik Dalsgaard, jenž se tak dopustil faulu. Hosty čeká přímý kop ze skvělé pozice.
38'
Midtjylland si teď se zakládáním útoků neví rady, a tak i fanoušci v Herningu poněkud utichli.
37'
Hosté jsou v obraně natolik rychlí a precizní, že teď bez problémů vytlačili soupeře až na druhou polovinu hřiště.
36'
Feyenoord zatím před vlastní bránou vyhrává klíčové hlavičkové souboje a stíhá blokovat i následné dorážky. Díky tomu zatím Justin Bijlow neměl moc práce.
35'
Z toho sice přímé ohrožení branky nepřišlo, ale Gustav Isaksen vybojoval už opravdu rohový kop zprava.
34'
V levém rohu Midtjylland vybojoval další přímý kop, takže se dá očekávat centr jako při rohovém kopu.
33'
Na druhé straně pocítil bolest i jeden z domácích útočníků, byl to rychlý Isaksen, který byl nepříjemně faulován.
32'
ze hřiště odchází Oussama Idrissi, přichází Alírezá Džahánbachš.
31'
Domácí soucitně zakopli balón a k Idrissimu běží ošetřovatelé. Nevypadá to, že by mohl v dnešním utkání pokračovat.
30'
Hosté zkoušeli další nákop z obrany přes velkou část hřiště. Míč mířil na Oussamu Idrissiho, který se po několika rychlých krocích zastavil a lehnul si na zem. V bolestech se drží za zadní stehenní sval, což u fotbalistů neznamená nic dobrého.
29'
Žlutá karta pro tým FC Midtjylland (Erik Sviatchenko).
27'
Hra se nicméně zrychlila, takže lze nyní očekávat akčnější fotbal.
26'
Midtjylland je najednou nervóznější a kvůli nepříjemnému pressingu rotterdamského týmu se musí vrátit až k brance.
25'
Domácí chtějí rychle odpovědět, jenže to by Evander musel být v pokutovém území soupeře opatrnější. Takhle se píská faul a Feyenoord bude v klidu rozehrávat.
24'
VAR zkoumal, zda nešlo o ofsajd, takže až nyní je gól oficiálně uznán.
21'
Rázem přichází velká změna, protože hostům stačil jednoduchý nákop dopředu. Útočníci ho zpracovali a po několika nepříliš přehledných odrazech dostal míč překvapivě do brány SEBASTIAN SZYMAŃSKI. Bez asistence.
20'
Nadějnou akci domácích hatí útočný faul, takže nizozemský celek bude mít klid na rozehrávku od vlastní brány.
19'
Právě Sisto byl faulovaný znovu, ovšem tentokrát na levé straně mnohem blíž k brance. Odsud už se dá do vápna poslat nebezpečný balón.
18'
Domácí ale získávají sebevědomí a působí odhodlaněji. Hosté si častěji pomáhají faulem, jako například nyní, kdy to ve středovém kruhu schytal Pione Sisto.
16'
Přetažený centr nevyústil v zakončení, obrana Feyenoordu bez problémů odolává.
15'
Gustav Isaksen byl znovu v akci, po pravé straně se dostal za obranu. Zakončení ale na poslední chvíli zblokoval Hancko, takže to bude rohový kop pro domácí.
14'
Nyní hru jistě ovlivní déšť, který začal hustě zavlažovat trávník.
13'
Stále se ale hraje poměrně opatrné utkání, obě obrany jsou pozorné.
12'
Midtjylland hnaný domácím publikem se zatím do útoku dostává jednodušeji, Justin Bijlow už musel likvidovat střelu z pravé strany.
10'
Hosté si několikrát pohledným způsobem vyměnili balón, ale celou situaci překombinovali.
9'
Rychlou kombinací se dopředu dostal Feyenoord. Idrissi našel na středu Orkuna Kökçüho, který byl v dobré pozici, ale nakonec si na střelu netroufl.
7'
K přímému kopu se postavila hned trojice hráčů, ale nakonec rozehrával sám faulovaný Isaksen. Míč o kousíček přeletěl břevno Bilowovy brány, hostující gólman by ale nejspíš střelu chytil.
6'
Gustav Isaksen se dostal k hranici pokutového území soupeře, kde ho neopatrně poslal k zemi Dávid Hancko. První dobrá šance pro Midtjylland.
5'
Kromě zaváhání domácích hned po rozehrání utkání jsou zatím oba týmy velmi opatrné, takže si vyměňují balón daleko od jedné či druhé brány.
4'
Feyenoord přenesl hru přes šíři celého trávníku k levé postranní čáře, ale nikam nespěchá, a tak raději balón obezřetně vrací k vlastnímu gólmanovi.
3'
Domácí se snažili prodrat dopředu po levé straně, ale po ztrátě míče znovu faulovali, takže se musí vrátit.
2'
Oussama Idrissi vypomáhal obraně až ve vlastní šestnáctce, kde byl faulovaný.
1'
Hned po dvanácti sekundách hosté zachytili rozehrávku Henrika Dalsgaarda a Sebastian Szymański byl v dobré palebné pozici na ose hřiště. Silnou ranou přestřelil.
1'

FC Midtjylland: Lössl – J. Andersson, Dalsgaard, Sviatchenko (C), Paulinho – E. Martínez, K. Olsson, Evander – Isaksen, Kaba, Sisto.
Náhradníci: Ólafsson, Ugboh – Juninho, Gartenmann, Thychosen, Dyhr, Nibe Hansen, Charles, Sörensen, Dreyer, Byskov Andreasen, Chilufya.
Trenér: Albert Capellas

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Geertruida, Trauner, Hancko, López – Timber, Kökçü (C) – Szymański, Dilrosun, Idrissi – Danilo.
Náhradníci: Marciano, Wellenreuther – Holmgren Pedersen, Rasmussen, Björkan, Džahánbachš, Wieffer, Paixão, Wålemark, Giménez.
Trenér: Arne Slot

Rozhodčí: Al-Hakim – Klyver, Wilde – Fabbri (VAR).
Feyenoord Rotterdam

Feyenoord je ve skupině Evropské ligy ještě před Midtjyllandem, protože v minulém utkání také naprosto exceloval – poměrem 6:0 smetl Sturm Graz. V našlapané nizozemské Eredivisii patří rotterdamskému týmu po osmi kolech čtvrté místo, které drží se 17 body. Na vedoucí Alkmaar je ztrácí tři, čelo tabulky je tam tedy velmi vyrovnané.

FC Midtjylland

Skupina F je po dvou kolech naprosto vyrovnaná. Všechny týmy mají po jedné výhře a jedné prohře, tím pádem i po třech bodech. Díky skóre je Midtjylland na druhém místě, k němuž si pomohl jednoznačným výsledkem 5:1 proti Laziu v minulém zápase. Co se týče dánské Superligy, tam je celek z Herningu zatím velkým zklamáním. V posledních pěti sezonách byl vždy nejhůře druhý, letos však po jedenácti kláních okupuje až sedmou příčku se 14 body.

02.10. [SL] Midtjylland – Viborg 1:1
18.09. [SL] Midtjylland – FC Kodaň 2:1
15.09. [EL] Midtjylland – Lazio 5:1
11.09. [SL] Nordsjaelland – Midtjylland 1:1
08.09. [EL] Sturm Graz – Midtjylland 1:0
Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu! V rámci skupiny F se dnes v Evropské lize utkají FC Midtjylland a Feyenoord Rotterdam.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.