Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : HJK Helsinki - 3. listopadu 2022   21:00

Real Betis
Real Betis
20' Ruibal (Miranda) • 40' Ruibal (Sabaly) • 90+2' Fékir (Iglesias)
3:0
(2:0)
HJK Helsinki
Real Betis
R. Silva – Sabaly (46. Canales), E. González, V. Ruiz, Miranda – Akouokou (77. Guardado), Carvalho (C) (46. Iglesias) – L. Henrique (67. Fékir), Rodri, Ruibal – José (67. Pérez).
Bravo, D. Martín – Moreno, Pezzella, Garreta, E. Fernández.
Collum (SCO) – McGeachie (SCO), Mulvanny (SCO)
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
Hazard – Peltola (55. Toivio), Hoskonen, Raitala (C) – Browne, Boujellab (80. Yli-Kokko), Väänänen (80. Tanaka), Lingman, Soiri – Hostikka (68. Olusanya), Abubakari (80. Radulović).
Taannander, Niemelä – Arajuuri, Saksela, Martic, Serrarens.

Je dobojováno. Druhá půle se nesla v podobném duchu, jako část před pauzou, Betis měl převahu a hostující tým měl problém se dostat do zakončení. Svou největší šanci měl hned po návratu z kabin, kdy to z přímého kopu zkoušel Hostikka, tím to ale prakticky skončilo. Sevilla si v poklidu hlídala svůj náskok, nikam se nehnala, přesto měla několik možností na třetí gól. Ten skutečně přišel, ale až v nastaveném čase, kdy se po rychlém brejku a Iglesiasově přihrávce do listiny střelců zapsal Nabil Fékir. Betis tak vyhrál 3:0, s 16 body zcela ovládl skupinu C a do jarních bojů postupuje z prvního místa. Helsinky v pohárové Evropě končí.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:5.
90+3'
90+2'
Real Betis právě vstřelil branku!
Ještě jeden úder Sevilly. Hostující Olusanya neprošel do vápna, přišel o míč a Betis založil protiútok. Na půlce převzal míč Iglesias, po sprintu jej naservíroval na nohu NABILA FÉKIRA a ten zblízka neměl problém trefit odkrytou část Hazardovy branky – 3:0.
90+1'
Miranda tlačil centr do vápna, ten odvrátil připravený Hoskonen.
89'
Čekal se centr do pokutového území domácí už ale nechtějí riskovat případnou ztrátu míče a brejk, a tak rozehráli nakrátko.
88'
Tanakův faul, Betis bude rozehrávat z levé strany.
87'
Další Hazardův zákrok, nyní proti Mirandově střele z hranice vápna. Gólman HJK byl na zemi včas.
86'
Domácí publikum už pomalu slaví další výhru v rámci soutěže a upevnění prvního místa v tabulce.
85'
Slaboučký Tanakův pokus nemohl Silvu ohrozit, ten už opět přenáší hru na útočnou polovinu Betisu.
84'
Vypadá to na poklidné udržení dvoubrankového náskoku pro domácí tým, Helsinky nemají moc šancí se vůbec dostat na dostřel.
83'
Roh už pro obranu Helsinek nebezpečný nebyl, hra se přelila na opačnou polovinu.
82'
Teprve sedmnáctiletý Pérez dostal příhru do běhu, zasekl a ve vápně vystřelil. Hazard musel bleskově na zem a jeho ránu vyškrábl na roh.
81'
Canales se snažil kličkou obejít Hazarda a zakončit, jenže přihrávku a svou osobu přijímal v ofsajdovém postavení.
80'
Střídání v týmu HJK Helsinki:
ze hřiště odchází Malik Abubakari, přichází Bojan Radulović.
80'
ze hřiště odchází Santeri Väänänen, přichází Atomu Tanaka.
80'
ze hřiště odchází Nassim Boujellab, přichází Johannes Yli-Kokko.
79'
Střídat se bude i na straně Helsinek, zde to bude dokonce trojnásobná změna.
77'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Paul Akouokou, přichází Andrés Guardado.
77'
Další centr už byl klasický na malé vápno, míč skončil u obrany ve žlutém.
76'
Domácí nyní zkusili signál po rohu, ke střele to ale nevedlo. Přesto vybojoval Fékir další pokus od rohového praporku.
75'
Přímý kop pro Betis, tohle ale na přímou střelu nebude, k brance je ještě daleko.
73'
Za obranu HJK dostal přihrávku Iglesias, udělal i kličku Hazardovi a zakončil do prázdné branky, jenže jeho radost hned skončila, neboť si všiml, že mu sudí odmávali a odpískali ofsajd.
72'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, oba celky se snaží o zakončení.
70'
Na opačné straně se po Gonzálezově chybě dostal do zakončení Abubakari, jeho pokus ale šel vedle Silvovy branky.
69'
Canales touží po úspěšném zásahu, nyní pronikal levou stranou, pozorný Hazard si však vše pohlídal a skryl míč u sebe.
68'
ze hřiště odchází Santeri Hostikka, přichází Anthony Olusanya.
67'
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Nabil Fékir.
67'
ze hřiště odchází Willian José, přichází Daniel Pérez.
66'
Zpoza šestnáctky vystřelil domácí Canales, tohle ale skončilo na jednom z obránců Helsinek.
65'
Na lavičce Sevilly se chystá hned dvojnásobné střídání, čeká se na přerušení hry.
64'
Hned dva rohové kopy pro Betis, oba centry mířily na malé vápno, obrana HJK a gólman Hazard si poradili.
62'
Canalesův pas za obranu HJK byl až moc prudký a skončil mimo hrací plochu.
61'
Další akce už vypadala po kombinační stránce dobře, jenže Rodriho zakončení z vápna bylo hodně nepovedené. Míč z výborné pozice poslal mezi diváky za brankou.
60'
Hosté jsou pod tlakem. Nejprve musel Hazard rychle rozehrát před dotírajícím útočníkem a o malou chvíli později se jej pokoušel z pravé strany překvapit Henrique. Střela šla vedle.
59'
Betis překombinoval svou akci v šestnáctce soupeře, výsledkem byl pouze Rodriho centr, který dopadl na horní síť Hazardovy branky.
57'
Z úhlu zakončoval Iglesias, Hazard si ale s jeho poměrně ráznou střelou dokázal poradit a hned rozehrál na své spoluhráče.
56'
Tak naštěstí ne, Lingman se z toho všeho otřepal a bude pokračovat ve hře.
55'
A další možné zranění na straně hostů, úder do obličeje schytal Lingman.
55'
ze hřiště odchází Matti Peltola, přichází Joona Toivio.
53'
Chvíli teď nebudeme hrát, neboť v pokutovém území HJK sedí Matti Peltola a vypadá to, že bude muset střídat. Na lavičce Helsinek se tak chystá bleskové střídání.
52'
Prudkou ránu zpoza vápna vyslal domácí Henrique, dělovkou však pouze trefil Boujellaba.
51'
Trocha zmatků v pokutovém území HJK, Lingman vše řešil poměrně prudkou hlavičkou ke svému brankáři.
49'
Hostikka to zkusil i z nepříliš dobrého úhlu a poslal míč na branku. Silva byl připraven a pokus vyrazil.
48'
Faul na Abubakariho, žlutou kartu za to dostal domácí Edgar González
46'
ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Sergio Canales.
46'
ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Borja Iglesias.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první půle, která přinesla velkou převahu domácího celku, který ovšem měl docela dlouho problém se prosadit přes obranu HJK. Povedlo se to až ve 20. minutě, kdy se z levé strany posunul na střed Aitor Ruibal a parádní ranou k tyči otevřel skóre. Helsinkám se nedařilo najít odpověď a pokud se vůbec hosté dostali na dostřel, byl pokus zblokován, nebo byl gólman Silva na svém místě. V závěru se ještě jednou prosadil Aitor Silva a svým sklepnutím Sabalyho centru upravil na současných 2:0.
45'
44'
Tentokrát se Abubakari už dostal i do zakončení, přes obranu ale předvedl pouze slabé sklepnutí a Silva to neměl těžké.
43'
O odpověď se snažil Abubakari, při jeho sprintu pravým křídlem se mu ale tak trochu zamotal míč mezi nohami a celá akce byla přibrzděna.
40'
Domácí tým uniká do dvoubrankového náskoku. Na pravé straně měl dostatek času na centr Sabaly, našel ve vápně nabíhajícího AITORA RUIBALA, který Hazardovi nasadil sklepnutím jesličky a svým dnes druhým gólem upravil na 2:0.
39'
Další ofsajd domácích při pokusu o průnik za obranu, nachytat se nechal Ruibal.
39'
Míč je u Ruie Silvy, ten nemusel rozehrávat dlouhým výkopem, vystačil si s přihrávkou na svou obrannou řadu.
37'
Hodně nepovedený centr domácích, Luiz Henrique neměl žádnou šanci míč dostihnout na hrací ploše.
35'
Přes obranu HJK se prohnal Rodri a zkusil křížnou střelu. Ta skončila vedle Hazardovy branky.
34'
Udělovala se žlutá karta a za faul na Lingmana ji dostal střelec jediné branky Aitor Ruibal.
33'
O malou chvíli později střílel po zemi Hostikka, jenže přesně doprostřed branky, kde byl připravený Silva.
33'
Alespoň na chvíli se to změnilo po akci Helsinek, Abubakari ale nedokázal zpracovat vysoký pas.
31'
Tempo nyní lehce pokleslo, sledujeme kombinace v uctivé vzdálenosti od šestnáctek.
29'
Už se zase hrálo před Hazardem, kterého chtěl ohrozit Henrique. Hoskonen jej ovšem zvládl uhlídat.
28'
Hosté reklamovali Mirandovu ruku v pokutovém území, ten byl ve skluzu a do paže jej trefil Hostikka. Rozhodčí to na penaltu neviděl a nechal pokračovat ve hře.
27'
Je to teď fotbal na jenu branku, Hazard má teď napilno, musí řešit centry hlavně z levé strany.
25'
Ruibal to nyní zkoušel levým křídlem, jenže přes obránce nepřešel a navíc se mu stejně pískal ofsajd.
24'
Domácí v rychlém protiútoku, tentokrát ale vše skončilo zblokovanou střelou a Hazard byl bez práce.
23'
Na sebe to nakonec vzal prvně jmenovaný, jeho tečovaná rána skončila na rohovém kopu.
22'
Helsinky budou moci reagovat přímým kopem, u míče jsou nachystáni Lingman a Hostikka.
20'
A tak když to nejde zblízka, musí to jít z větší vzdálenosti. Zleva si na střed navedl míč AITOR RUIBAL, nasadil u toho jesličky Lingmanovi a poté pravou nohou vyslal prudkou střelu, která skončila přesně u Hazardovy pravé tyče – 1:0.
20'
Není to zatím zrovna strhující zápas, oba celky pracují s propracovanou defenzívou a nepouští soupeře na dostřel.
18'
Dlouhý pas za obranu Betisu byl až moc vysoký a prudký, tohle skončilo u gólmana Silvy.
17'
Snaha Betisu o kombinace a narážečky po zemi končí u obrany HJK, hosté v obraně pracují na výbornou.
15'
Helsinky v protiakci, vše ale skončilo po přihrávce na levou stranu, kde byl v ofsajdovém postavení Hostikka.
14'
William Carvalho se snažil o efektní patičku, která by vysunula spoluhráče, skončilo to ovšem na žlutém valu, který míč odkopl.
12'
Jenže snaha Sevilly často končí nedovolenými zákroky, tak jako nyní v případě Henriqueho.
10'
Helsinky se u míče moc dlouho neudržely, takže už zase kombinuje Betis a pozvolna se přibližuje k Hazardovi.
9'
Ruiz s Gonzálezem vzali do kleští hostujícího Boujellaba, hosté budou rozehrávat další přímý kop, nyní z hloubi pole.
8'
Následný centr od rohového praporku propadl na Williana Josého, jeho hlavička ale skončila velký kus vedle branky.
7'
Hostující gólman Hazard má svůj první úspěšný zákrok, povedlo se mu vyškrábnout Henriqueho střelu z pravé strany.
6'
Už je po všem, centr skončil u Silvy, ten neváhal a rychle rozehrál do protiútoku.
5'
A zase nedovolený zákrok. Domácí Henrique přibrousil soupeře a Väänänen bude rozehrávat přímý kop.
4'
Začalo se v tvrdém stylu, domácí Rodri nyní fauloval Browneho, rozhodčí má tak od úvodu docela dost práce.
3'
Centr domácích z pravého křídla, na přímý kop si naskakoval Ruiz, ale míč nezasáhl. A nevyšla mu ani reklamace teče soupeře, roh se nekoná.
2'
Domácí tým v útoku, před vápnem se o sklepnutí do lepší pozice snažil Rodri, rohle už ale obrana HJK odvrátila.
1'

Real Betis: R. Silva – Sabaly, E. González, V. Ruiz, Miranda – Akouokou, Carvalho (C) – L. Henrique, Rodri, Ruibal – José.
Náhradníci: Bravo, D. Martín – Fékir, Iglesias, Canales, Moreno, Pezzella, Guardado, Garreta, Pérez, E. Fernández.
Trenér: Manuel Pellegrini

HJK Helsinki: Hazard – Peltola, Hoskonen, Raitala (C) – Browne, Boujellab, Väänänen, Lingman, Soiri – Hostikka, Abubakari.
Náhradníci: Taannander, Niemelä – Arajuuri, Saksela, Toivio, Martic, Radulović, Olusanya, Tanaka, Serrarens, Yli-Kokko.
Trenér: Toni Koskela

Rozhodčí: Collum (SCO) – McGeachie (SCO), Mulvanny (SCO).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Benito Villamarín začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude William Collum, kterému budou na pomezí asistovat David McGeachie a Alan Mulvanny. Čtvrtým rozhodčím byl nominován David Dickinson. Všichni pánové jsou ze Skotska. U videa pak budou sedět Stuart Attwell z Anglie a Fedayi San ze Švýcarska.
Real Betis

Španělský celek je jasným lídrem skupiny s 13 body a už nyní mají jistý postup do jarní fáze soutěže. Jedinou ztrátu Betis zaznamenal ve čtvrtém kole doma proti AS Řím, jinak vybojoval čtyři výhry. Ta poslední přišla v minulém kole na trávníku bulharského Ludogorce, kde o výsledku 1:0 rozhodl v 56. minutě Fékir.

I hosté už mají jistotu, a to tu, že v letošní sezóně odehrají poslední zápas v evropské soutěži. Mají totiž pouze jediný bod za domácí remízu 1:1 s Ludogorcem. Naposledy ale HJK prohrálo doma s AS Řím, kde sice Hetemaj zareagoval na gól hostujícího Abrahama, ale v 62. minutě si dal vlastence Hoskonen a zápas tak skončil výsledkem 1:2.
Dobrý večer u dalšího utkání Evropské ligy. Společně se podíváme na duel skupiny C mezi týmy Real Betis a HJK Helsinki.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.