Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : AEK Larnaka - 3. listopadu 2022   21:00

Rennais
Rennais
17' Abline (Bourigeaud)
1:1
(1:0)
AEK Larnaka
AEK Larnaka
76' Lopes  (Gyurcsó)
Rennais
Alemdar – Assignon, Rodon, Belocian, Meling – Bourigeaud (C) (64. D. Doué), Tait, Majer (64. Ugochukwu) – Terrier (56. Doku), Abline (56. Gouiri), Kalimuendo (71. Truffert).
Mandanda, Salin – Theate, Wooh, H. Traoré, G. Doué.
M. Al-Hakim – Klyver, Wilde (SWE)
Roazhon Park, Rennes
AEK Larnaka
Pirić – Christoforou, Miličević, Tomović, Á. García – Pons, Ledes (88. M. González) – Rosales, Mamas (73. Lopes), Gyurcsó (88. Englezou) – Olatunji (90+2. Andreou).
Gordić, Toumpas – Naoum.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:12.
V 2. poločase se trefili pouze hosté, konkrétně to byl Rafael Lopes, který dostal míč do sítě po velkém zaváhání celé domácí obrany asi 3 minuty po svém příchodu na hřiště. Jinak jsem toho moc zajímavého neviděli, za zmínku snad stojí pouze šance Arnauda Kalimuenda, který v 67. minutě z malého vápna neprostřelil blok.

Tato remíza uzavírá působení obou celků ve skupině B Evropské ligy UEFA, Rennes končí s dvanácti body druhé za Fenerbahce, které zvítězilo nad Dynamem Kyjev. Celek z Francie tak čeká předkolo play-off této soutěže, zahraje si proti některému týmu z 3. místa základní skupiny Ligy mistrů.
Larnaka končí s pěti body třetí a propadá se tak do předkola play-off Evropské konferenční ligy, zahraje si proti celku, který skončil druhý v základní skupině této soutěže.
90+6'
90+5'
Poslední nebezpečí v podobě centru zleva bylo odvráceno, následoval faul jednoho z domácích hráčů, zápas pomalu končí.
90+4'
Flavien Tait byl publikem vyzýván ke střele, provedení jeho pokusu o ohrožení branky ale bylo špatné.
90+3'
Roh domácích se sice odrazil před prázdnou branku, tam ale číhala pouze hlava jednoho z hostujících obránců.
90+2'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC:
ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Henry Bates Andreou.
89'
Ofsajd hostů.
88'
ze hřiště odchází Ádám Gyurcsó, přichází Nikos Englezou,
ze hřiště odchází Gus Ledes, přichází Mikel González.
85'
Domácí pokračovali ihned ve hře a dokonce skórovali, rozhodčí ale už dávno přerušil hru a vrátil míč zpátky, následný centr z přímého kopu skončil v rukavicích Piriće.
85'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Roberto Rosales).
83'
Jeremy Doku pokračuje ve hře a nyní se snažil odcentrovat, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
81'
Jeremy Doku je v problémech, asi bude muset být ošetřen.
81'
Flavien Tait teď nepropálil z dobré pozice obranou zeď domácích.
80'
Další závar v domácím vápně domácí zvládli jen s velkými problémy.
79'
Sny o 1. místu pro Rennes se tak rychle rozpadají.
76'
Obrana Rennes zaváhala a je ihned potrestána! První pálil ze skvělé pozice Ádám Gyurcsó, jeho střelu vyrazil Alemdar pouze k RAFAELU LOPEZOVI, který už pouze uklidil míč do poloodkryté klece.
75'
Domácí skvělým presinkem vybojovali míč na polovině Larnaky.
74'
Zmatek v domácím vápně uhasil až mladík Belocian.
73'
ze hřiště odchází Rafail Mamas, přichází Rafael Lopes.
72'
Doku padnul ve vápně, rozhodčí ale penaltu nepísknul a místo toho se píská faul na hostujícího hráče na polovině hřiště, všechno ještě přezkoumával VAR, penalta to ale nakonec nebude.
71'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Adrien Truffert.
70'
Protiútok vedl Doku, míč po jeho přízemním centru propadnul až na Lorenza Assignona, ten dal míči špatnou faleš a branku tak vůbec netrefil.
70'
Amine Gouiri udělal kličku přímo do Hrvoje Miličeviće, s míčem tak nyní hraje Larnaka.
69'
Désiré Doué vypálil ze zajímavé pozice mimo.
67'
Doku našel Kalimuenda, který pálil už z malého obdélníku, bohužel pro domácí byl zablokován následná střela z druhé vlny branku neohrozila.
64'
Ángel García přidal další nepřesnou přihrávku, která letěla směrem do vápna soupeře.
64'
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Désiré Doué,
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Lesley Ugochukwu.
63'
Ádám Gyurcsó vypálil nepřesně, odkop od branky domácích.
60'
Gyurcso už byl ve vápně, znovu ale nedokázal vytvořit nějakou větší šanci pro Larnaku.
59'
Momentálně sledujeme hodně nepřesností.
57'
Dlouhý nákop si pohlídal Lorenz Assignon, míč odhlavičkoval do bezpečí.
56'
ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Jeremy Doku,
ze hřiště odchází Matthis Abline, přichází Amine Gouiri.
56'
Mamas opět selhal v předfinální fázi protiútoku.
54'
Belocian to zkusil z velké dálky, míč se teď po jeho pokusu nachází někde na tribuně.
53'
Abline měl skvělý nápad, chtěl uvolnit spoluhráče napravo, jeho přihrávka se ale nakonec nevešla do hřiště.
53'
Olantunji předvedl zbytečný faul uprostřed pole a dostal od sudího varování, příště už uvidí žlutý kartonek.
51'
Assignonův centr byl sražen do autu.
49'
Po pohledné kombinaci domácích se balón dostal znovu k Ablinemu, kterému ale znovu selhal první dotek s míčem.
46'
Kalimuendo vracel z první před branku, míč si následně našel Ablineho ,který svou střelu nedostal skrz obranný val Larnaky.
46'
Momentálně by z 1. místa postupovalo Fenerbahce, to vede nad Dynamem Kyjev o dva góly, tím pádem má na 1. místě náskok dvou gólů na Rennes.
Druhý poločas začne zhruba v 22:03.
Stade Rennes FC vede po 1. poločase nad AEK Larnaka FC o jeden gól, domácí po většinu poločasu kontrolovali hru a zapsali si kromě gólu Matthise Ablineho i pár dalších zajímavých šancí, za zmínku stojí hlavně protiútok 3 na 2, který zkazil špatným zpracováním právě střelec 1. gólu, druhý gól jim nebyl uznán pro velmi těsný ofsajd. Hosté měli sice pár docela zajímavých výpadů, ale zatím selhávají v předfinální fázi.
45+1'
45'
Majer se pokusil o narážečku s Kalimuendem, jeho zpětná přihrávka byla ale příliš dlouhá.
44'
Hosté se snaží o postupný útok míč má na levé straně Tomovič.
42'
Arnaud Kalimuendo zkusil procpat míč do velkého obdélníku, nakonec měl i trochu smůly, protože jeho pokus o asistenci proletěl mezi jeho spoluhráči.
40'
Meling vrátil míč zpátky svému brankáři, který se s tím nemazal a balón poslal hluboko na soupeřovu polovinu.
38'
Gyurcsó odcentroval od rohového praporku, po pár odrazech skončil míč u brankáře Alemdara.
37'
Kypros Christoforou byl vpravo úplně volný a měl kolem sebe plno prostoru, celou akci bohužel pro hosty "zabil" mizernou přihrávkou před vápno.
35'
Stejný hráč se dostal za obranu, jeho přihrávka před branku se ale nepovedla, z vápna domácích ji odklidil Rodon.
34'
Ádám Gyurcsó se pokusil o razantní střelu, ta se mu nepovedla a bude to tak odkop od branky.
32'
Martin Terrier vybojoval míč a domácí postupovali 3 na 2, Terrier nahrál doprava Ablinemu, který si ale míč nezpracoval ideálně a jeho střela tak ani neprošla k Pirićovi.
32'
Ádám Gyurcsó byl zastaven praporkem pomezního, mává se ofsajd.
30'
Majer trefil svou střelou pouze Ablineho, který následně vypálil tvrdě nad.
28'
Žlutá karta pro tým AEK Larnaka FC (Hrvoje Miličević).
28'
Victor Olatunji postupoval podél pravé postranní čáry, v útoku ho ale nikdo ze spoluhráčů nepodpořil a tak je u míče znovu Rennes
27'
Majerův centr byl ale nepřesný, Rennes pokračuje v držení míče.
26'
Terrier fauloval Ablineho, bude to tak volný přímý kop pro domácí, kteří mají dobrou možnost ke skórování.
24'
Další pokus o navýšení vedení překazil dobrým obranným zákrokem Joe Rodon.
22'
Lovro Majer sice skóroval, ale praporek asistenta rozhodčího mu zkazil radost, jeho gólu předcházel ofsajd.
20'
Larnaka se nyní snaží o odpověď, ale domácí si zatím všechny útočné akce soupeře hlídají.
18'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Flavien Tait).
17'
MATTHIS ABLINE vystřelil k bližší tyči a jeho střela k úžasu všech propadla za záda Kenana Piriće, který si jeho pokus měl určitě pohlídat.
15'
Míč se po chybě domácích odrazil k Rosalesovi, který z první vůbec netrefil prostor branky.
13'
Potencionální protiútok hostů zastavil zpětnou přihrávkou Kypros Christoforou, Larnaka teď trpělivě kombinuje a čeká na nějakou tu mezírku v obraně Rennes.
11'
Arnaud Kalimuendo vystřel z pravé strany vápna, jeho střele chyběly asi dva metry.
10'
Po rohovém kopu mají míč na kopačkách hosté, kteří se snaží obehrát vysoký presink domácích.
9'
Meling našel Kalimuenda vlevo, ten vybojoval roh.
8'
Roberto Rosales ubránil Gustava a po následném faulu Melinga budou pokračovat hosté.
7'
Po vhazování Melinga hrají domácí na vlastní polovině.
5'
Tentokrát se po jeslích snažil na druhé straně centrovat Martin Terrier, jeho pokus byl odvrácen mimo nebezpečí.
3'
Stejný hráč po rohovém kopu nebezpečně vypálil, jeho střela asi mířila do branky, byla ale opět zablokována.
3'
Ángel García se snažil po svém náběhu odcentrovat, bude to první roh pro hosty.
1'
Domácí se ihned chopili otěží zápasu.
1'

Stade Rennes FC: Alemdar – Assignon, Rodon, Belocian, Meling – Bourigeaud (C), Tait, Majer – Terrier, Abline, Kalimuendo.
Náhradníci: Mandanda, Salin – Truffert, Theate, Ugochukwu, Doku, Wooh, Gouiri, H. Traoré, G. Doué, D. Doué.
Trenér: Bruno Génésio

AEK Larnaka FC: Pirić – Christoforou, Miličević, Tomović, Á. García – Pons, Ledes – Rosales, Mamas, Gyurcsó – Olatunji.
Náhradníci: Gordić, Toumpas – M. González, Lopes, Englezou, Naoum, Andreou.
Trenér: Jose Luis Oltra

Rozhodčí: M. Al-Hakim – Klyver, Wilde (SWE).
Forma týmů v lize:

Stade Rennes FC: Domácí jsou v lize po třinácti kolech se sedmadvaceti body na třetím místě a formu mají skvělou, vyhráli posledních 5 zápasů, naposledy proti Montpellieru, ten zdolali na svém hřišti 3:0.

AEK Larnaka FC: Hosté jsou v domácí soutěži čtvrtí, po devíti kolech mají 16 bodů, v poslední době prohráli 0:1 na hřišti APOELU a o týden později porazili doma Karmiotissii v poměru 4:0.
Skupina B:

1. Fenerbahce, 11 bodů, skóre 11:7
2. Rennes, 11 bodů, skóre 10:7
3. Larnaka, 4 body, skóre 6:9
4. D. Kyjev, 1 bod, skóre 5:9

Fenerbahce i Rennes mají jistý postup do jarní fáze Evropské ligy, dnes se rozhodne pouze o 1. místě, které zajišťuje účast v osmifinále. Tým, který skončí druhý půjde ještě do předkola, kde se utká s týmem který skončil na 3. místě v základní skupině Ligy mistrů.

Vzhledem k tomu, že se ve vzájemných zápasech Rennes i Fenerbahce kopírovalo skóre, rozhodne při případné shodě bodů těchto týmů celkový gólový rozdíl (v tomto ohledu má Fenerbahce výhodu jednoho gólu), případně počet vstřelených gólů.

Larnaka už má díky lepší vzájemné bilanci s Dynamem Kyjev jisté 3. místo a "propadne" se tak do předkola play-off Evropské konferenční ligy, tam se postaví celku který skončil na 2. místě v základní skupině stejné soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.