Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Fenerbahce - 15. září 2022   21:00

Rennais
Rennais
52' Terrier (Meling) • 54' Majer (Terrier)
2:2
(0:1)
Fenerbahce
Fenerbahce
60' Kahveci  (Yandaş) • 90+2' Valencia
Rennais
Mandanda – H. Traoré (C), Theate, Rodon, Meling – Bourigeaud, Ugochukwu (78. Doku), Majer (78. Tait) – Sulemana (65. D. Doué), Gouiri (64. Truffert), Terrier (74. Abline).
Alemdar, Salin – Assignon, Belocian, G. Doué, Francoise, Wooh.
Žuk, Masljanko – Šimusik
Stade de la Route de Lorient, Rennes
Fenerbahce
Bayındır (C) – Osayi-Samuel, G. Henrique (67. Mor), Szalai, L. Peres (57. Alioski) – Kahveci, Yandaş (86. Rossi), Yüksek, Lincoln – King (66. João Pedro), Batshuayi (66. Valencia).
Eğribayat – Arão, Aziz, Crespo, Güler, Kadioglu, Zajc.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:11.
Dramatický zápas je u konce, Stade Rennes nakonec doma pouze remizovalo 2:2 proti Fenerbahce. V prvním poločase bylo něco aktivnějším týmem Fenerbahce, ale vytvořilo si jen dvě zajímavé šance a ke své smůle ani z jedné neskórovalo. Nejprve už v sedmé minutě spálil tutovku Batshuayi a poté se už sice Kahveci ve 25. minutě radoval z gólu, ale ten VAR nakonec odvolal kvůli ofsajdu Batshuayie. Druhý poločas byl úplně jiný, dočkali jsme se hned čtyř gólů a pořádného dramatu. Rennes si dvěma góly během tří minut vypracovalo dvoubrankový náskok, trefili se Martin Terrier a Lovro Majer. Febernahce se ale povedlo rychle zareagovat, v 60. minutě snížil na 1:2 İrfan Can Kahveci. Domácí dlouho drželi náskok, ale závěr zápasu vůbec nezvládli. Nejprve byl za zbytečný faul vyloučen kapitán Rennes Hamari Traoré a poté ještě domácí nabídli Fenerbahce už v nastaveném čase penaltu, kterou proměnil střídající Enner Valencia a srovnal na konečných 2:2.
90+8'
90+7'
Ezgjan Alioski posílal centr před branku, ale jen do prostoru, kde byl připraven míč sebrat Steve Mandanda.
90+7'
Už se hraje přes čas, ale po penaltě se docela dlouho nehrálo, takže rozhodčí určitě ještě něco nastaví.
90+5'
VAR ještě rychle zkontroloval, jestli by se neměla udělovat červená karty za strkanici po proměněné penaltě, vylučovat se ale nebude.
90+4'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Arthur Theate).

Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (João Pedro).
90+2'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Hosté nabídnutou šanci využívají a srovnávají na 2:2! Hrdinou okamžiku se stává střídající ENNER VALENCIA, který s jistotou proměnil pokutový kop.
90+1'
Fenerbahce bude zahrávat pokutový kop! Benjamin Bourigeaud ve vápně zatáhl za dres Ennera Valenciu, a ten šel k zemi.
90+1'
Nastavuje se šest minut.
90'
Nyní už se zase hra přesouvá na polovinu Stade Rennes.
89'
Ezgjan Alioski se dopustil faulu a Rennes nyní nebude s rozehrávkou nikterak spěchat.
88'
Na zemi zůstává v šestnáctce ležet Flavien Tait, který se nešťastně srazil se svým vlastním brankářem.
87'
Jeremy Doku se raduje z excelentního obranného zákroku skluzem, který provedl u lajny.
86'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
ze hřiště odchází Mert Hakan Yandaş, přichází Diego Rossi.
85'
Určitě nás ještě čeká drtivý závěrečný tlak Fenerbahce. Ten už začal rohovým kopem, který však domácí dokázali ubránit.
83'
Žlutá karta se ruší a kapitán Stade Rennes Hamari Traoré je vyloučen! Tak poslední minuty zápasu ještě budou pro domácí hodně těžé.
83'
Ale ještě to nemusí být pro Traorého konečná, protože sudí Žuk se jde přeci jen podívat na monitor.
82'
Hamari Traoré dostává žlutou kartu a tleská ironicky Kahvecimu, který je najednou v pořádku na nohou.
82'
Hamari Traoré zasáhl mimo hru Kahveciho do obličeje a celou situací se už zabývá VAR.
81'
Jeremy Doku po krásné individuální akci oslovil přihrávkou před brankou Flaviena Taita, ale tomu zakončení nesedlo ideálně.
80'
Attila Szalai dokázal najít veledlouhým pasem za obranou Rennes Enera Valenciu, ale tomu nevyšlo těžké zpracování míče.
78'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Flavien Tait,
ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Jeremy Doku.
77'
Rennes nestihlo dokončit střídání, tak tu máme zajímavou situaci, kdy Majer už opustil hrací plochu, ale domácí ještě neměli připraveného náhradníka a tak nyní hrají o desíti.
76'
Majerovi trvá jeho střídání příliš dlouho, a proto dostává žlutou kartu.
75'
Ani z rohového kopu domácí neudeřili, Meling svou hlavou minul branku.
74'
ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Matthis Abline.
73'
Benjamin Bourigeaud se dostal po Treoreho přihrávce ke střele, ale náskok Rennes nenavýšil, protože Altay Bayındır předvedl výborný zákrok.
72'
Ezgjan Alioski našel pěknou průnikovou přihrávkou Emreho Mora, který hned posílal centr před branku. Tam ale našel jen připraveného Mandandu.
71'
Désiré Doué se dopustil zcela zjevného faulu a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
70'
Benjamin Bourigeaud se snažil hledat kolmicí za obranu Terriera, ale nepovedlo se mu narýsovat přesnou přihrávku.
69'
Po sérii střídání se nám hra konečně zase rozběhla a hned tu byla velká šance hostů na vyrovnání. Jenomže Kahveciho střela po zemi skončila vedle.
67'
ze hřiště odchází Gustavo Henrique, přichází Emre Mor.
66'
ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Enner Valencia,
ze hřiště odchází Joshua King, přichází João Pedro.
65'
ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Désiré Doué.
64'
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Adrien Truffert.
62'
Hned po rozehrávce se zase do velké šance dostávali domácí, ale dodatečně se mával ofsajd.
60'
Z ničeho nic je tu gól Fenerbahce na 1:2! Hosté ubránili rohový kop a poté se vydali sami dopředu. İRFAN CAN KAHVECI si navedl míč na svou silnější levou nohu a trefil se nádherně do levého horního rohu branky Steveho Mandandy. Asistence: Mert Hakan Yandaş.
60'
Hned z rohového kopu měl Martin Terrier další šanci na skórování, ale Altay Bayındır předvedl fantastický zákrok.
59'
Mohlo to být 3:0! Martin Terrier si našel prostor na zakončení vevnitř pokutového území a jeho sražená střela skončila na tyči!
58'
Fenerbahce neprobrala ani druhá inkasovaná branka, i v těchto chvílích se jen brání.
57'
ze hřiště odchází Luan Peres, přichází Ezgjan Alioski.
55'
Gólu se ještě snažil na brankové čáře zabránit Luan Peres, ale to se mu nepovedlo a navíc se přerazil o tyč a musí být ošetřován.
54'
Rennes právě vstřelilo branku!
Druhý gól během tří minut pro domácí tým a ten tedy nyní vede už 2:0! Tentokrát se role vyměnili, Terrier našel krásným pasem za obranu LOVRA MAJERA, který kličkou obešel brankáře a pak z úhlu poslal míč do odkryté branky. Asistence: Martin Terrier.
52'
Domácí potvrzují povedený vstup do druhého poločasu gólem! Mailing našel skvělou průnikovou přihrávkou MARTINA TERRIERA, který se pohyboval na hranici ofsajdu, ale pravidla neporušil. No a potom předvedl parádní zakončení, míč se od tyče odrazil do brány. Asistence: Birger Meling.
51'
Rohový kop zvládlo Fenerbahce odvrátit, ale hned bude čelit další stejné standardní situaci.
50'
Vše se nyní soustředí před branku Fenerbahce, protože domácí budou zahrávat rohový kop.
48'
Domácí mají pozitivní vstup do druhého poločasu, naopak hráči Fenerbahce vypadají, jako by se ještě zapomněli v šantě.
46'
Do druhého poločasu nastupují obě mužstva beze změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
První poločas je za námi, branka v utkání mezi domácím Stade Rennes a Fenerbahce Istanbul nepadla. V prvním poločase bylo něco aktivnějším týmem Fenerbahce, ale vytvořilo si jen dvě zajímavé šance a ke své smůle ani z jedné neskórovalo. Nejprve už v sedmé minutě spálil tutovku Batshuayi a poté se už sice Kahveci ve 25. minutě radoval z gólu, ale ten VAR nakonec odvolal kvůli ofsajdu Batshuayie.
45+3'
45+2'
V nastaveném čase první půle se toho zatím moc neděje, poločas se spíše jen tak dohrává.
45+1'
Nastavují se dvě mintuy.
44'
Michy Batshuayi fauloval v souboji o míč svého krajana Theateho, hrát tedy budou moci domácí.
42'
Domácí nebezpečně zaútočili středem pole, ale Kamaldeen Sulemana si neodpustil nepovedený kontakt s míče, který celou akci nakonec zazdil.
41'
I napodruhé se hosté ubránili, ale míč zůstává pro tento okamžik na kopačkách francouzského týmu.
40'
Domácí zahrávali rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Martin Terrier. Altay Bayındır musel zasahovat a je z toho další rohový kop.
39'
Michy Batshuayi byl přistižen znovu v ofsajdovém postavení, takže akce tureckého celku nemohla pokračovat.
38'
Amine Gouiri si dobře načasoval náběh do šestnáctky, ale nedostal se nakonec k míči přes Attilu Szalaie.
36'
Rohový kop směřoval velmi prudce na první tyč. Tam se snažil patou zakončovat Traoré, ale netrefil branku.
35'
Vše se nyní přesouvá před branku Fenerbahce, domácí mají svůj první rohový kop večera.
34'
Míč mířil od rohového praporku přímo na branku Rennes, ale Steve Mandanda se nenechal zaskočit a balón vyboxoval.
33'
Michy Batshuayi sice z pravé strany nedokázal odcentrovat, ale vybojoval alespoň rohový kop.
32'
Hamari Traoré si nabíhal na přihrávku na levé křídlo, ale nevyšlo mu zpracování a poté se stejně mával ofsajd.
31'
İsmail Yüksek fauloval Terriera, ale bylo to hodně daleko od branky Fenerbahce a Rennes navíc rozehrává směrem ke své brance.
29'
Michy Batshuayi zatím nehraje nejlepší zápas. Nejprve neproměnil velkou šanci a poté právě kvůli jeho ofsajdu nebyl uznán gól jeho týmu.
27'
Špatné zprávy pro Fenerbahce a jeho fanoušky, gól nakonec kvůli ofsajdu skutečně neplatí.
26'
Hosté ale možná slavili předčasně, protože VAR ještě přezkoumává, zda nedošlo před gólem k ruce Batshuayie nebo ofsajdu.
25'
Hosté byli na začátku utkání aktivnějším týmem a nyní se po zásluze dostávají do vedení! Po dlouhém autovém vhazování se po sérii odrazů dostal k míči İrfan Can Kahveci a nekompromisně ho z blízka napálil pod břevno.
23'
Konečně se Rennes povedla rychlá akce. Po autovém vhazování se dostal ke střele po výborné přihrávce Terrier, ale Benjamin Bourigeaud vystřelil levačkou nepřesně.
22'
Bright Osayi-Samuel hledal dlouhým pasem za obranou Kahveciho, ale ten neměl takovou rychlost, aby ten míč mohl dostihnout.
21'
Hráči Rennes zatím mají problém s vytvářením šancí, Fenerbahce většinou zastavuje jeho akce už okolo poloviny hřiště.
20'
Birger Meling se dobře vrátil a míč odebral Kahvecimu, který útočil po pravém křídle. Poté se Rennes pokusilo rychle vyrazit dopředu, ale jeho snaha byla zastavena.
17'
Gustavo Henrique uprostřed hrací plochy domácího Gouiriho.
16'
Domácí poté zahrozili rychlým protiútokem, nakonec ale byla jejich snaha zbytečná, protože se jednalo o ofsajd.
15'
Fenerbahce rozehrálo rohový kop na krátko a trvalo to dlouho, než míč zamířil před branku: Nakonec hlavičkoval Gustavo Henrique, ale nepřesně.
14'
Po rychlé akci Fenerbahce po levém křídle je tu další rohový kop pro turecký tým.
13'
Na trávníku zůstává ležet İsmail Yüksek a drží se za kotník. Nakonec ale asi nebude potřebovat žádné ošetření.
12'
Bright Osayi-Samuel se dopustil nedovoleného zákroku, ve středu pole budou rozehrávat domácí.
11'
Fenerbahce je možná trochu překvapivě v úvodu utkání aktivnějším týmem. Nyní další centr z pravé strany lapil do svých rukavic Mandanda.
9'
Dlouhý nákop dopředu v podání Fenerbahce byl hodně nepřesný, King neměl šanci míč na hrací ploše dostihnout.
7'
Po rohovém kopu se dostal do první velké šance v utkání belgický útočník Michy Batshuayi, ale z blízka z fantastické pozice nedokázal překonat Mandandu.
6'
Lincoln vybojoval pro Fenerbahce první rohový kop tohoto utkání.
5'
Vypadalo to na první rychlou akci Rennes v tomto utkání, kterou táhnul Terrier. Nakonec ale domácí vše zabrzdili a dostali se jen k centru, který vyboxoval Altay Bayındır.
4'
Hamari Traoré se dopustil faulu u půlící čáry, hrát tedy budou moci hosté.
3'
Zatím se hra odehrává převážně ve středu pole, čekáme na nějakou zajímavou akci z jedné či druhé strany.
2'
Na stadionu panuje fantastická atmosféra, a to přesto, že není pro tento zápas umožněna plná kapacita kvůli vysoké rizikovosti zápasu.
1'
Na hřišti se objevily dýmovnice, takže start utkání bude mírně pozdržen.
Domácí Stade Rennes dnes bude hrát ve svých tradičních červeno-černých dresech, Fenerbahce se dnes představí celé v bílém.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník stadionu Stade de la Route de Lorient, utkání co nevidět začne.

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Theate, Rodon, Meling – Bourigeaud, Ugochukwu, Majer – Sulemana, Gouiri, Terrier.
Náhradníci: Alemdar, Salin – Abline, Assignon, Belocian, Doku, D. Doué, G. Doué, Francoise, Tait, Truffert, Wooh.
Trenér: Genesio

Fenerbahce Istanbul: Bayındır (C) – Osayi-Samuel, G. Henrique, Szalai, L. Peres – Kahveci, Yandaş, Yüksek, Lincoln – King, Batshuayi.
Náhradníci: Eğribayat – Alioski, Arão, Aziz, Crespo, Güler, João Pedro, Kadioglu, Mor, Rossi, Valencia, Zajc.
Trenér: Jesus

Rozhodčí: Žuk, Masljanko – Šimusik.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se ještě nikdy neutkaly.
Fenerbahce Istanbul

Fenerbahce patří historicky mezi nejlepší turecké kluby, v minulé sezóně obsadilo v Superlize druhé místo a vybojovalo si tím postup do předkol Ligy mistrů. V nich ale neuspělo, když nestačilo na Dynamo Kyjev. Následně Fenerbahce zvládlo předkola Evropské ligy, když vyřadilo nejprve Slovácko a pak i rakouskou Austrii Víděň. V domácí soutěži je Fenerbahce po pěti kolech s deseti body na sedmém místě tabulky, naposledy vyhrálo 2:0 doma nad Kayserisporem, o posledním víkendu žádný zápas nehrálo.
Stade Rennes FC

Stade Rennes je francouzským klubem, který nepatří do úplné špičky, ale v posledních letech se mu daří dostávat do evropských pohárů. V minulé sezóně Rennes prošlo do osmifinále Konferenční ligy a v domácí soutěži obsadilo skvělé čtvrté místo, díky kterému přímo postoupilo do základní skupiny o něco prestižnější Evropské ligy. Začátek ligové sezóny nemělo Rennes úplně povedený, když z prvních čtyř utkání vyhrálo jediné ,v posledních zápasech už ale zase pravidelně sbírá body a tabulkou už se posunulo na šesté místo s 11 body. Naposledy Rennes vyhrálo vysoko 5:0 nad Auxerre. Na úvod Evropské ligy Rennes vyhrálo 2:1 na půdě kyperské AEK Larnaky.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy Stade Rennes FC a Fenerbahce Istanbul. Zápas se odehraje na Stade de la Route de Lorient v Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.