Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : Rennais - 16. února 2023   18:45

Šachtar
Šachtar
12' Kryskiv (Mychajličenko) • 45' Bondarenko
2:1
(2:0)
Rennais
Rennais
59' Toko Ekambi  (Doku)
Šachtar
Trubin – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Kryskiv (77. Petrjak) – L. Traoré (78. Sikan).
Pjatov, Ševčenko – Djurasek, Kozik, L. Taylor, Topalov, Nazaryna, Rakyckyj, Kelsy.
Peljto (BIH) – Ibrišibegović (BIH), Beljo (BIH)
Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Varšava
Rennais
Mandanda – Spence, Omari, Belocian, Truffert – Doku, Bourigeaud, Ugochukwu (78. Majer), Toko Ekambi (78. Santamaría) – Kalimuendo (86. Meling), Gouiri (72. D. Doué).
Alemdar, Salin – G. Doué, Rodon, Theate, Tait, Wooh.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 7:7. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:11.
Je konec! Šachtar nakonec ovládl dnešní duel a vítězí 2:1. Do vedení se domácí celek dostal ve 12. minutě zásahem Kryskiva. Za hosty mohl srovnat Toko Ekambi, ale domácí brankář jej vychytal. V závěru poločasu navíc Lesley Ugochukwu fauloval ve vápně a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Bondarenko. Hosté po změně stran snížili zásluhou Toko Ekambiho, ale vyrovnat se jim nakonec nepovedlo.
90+4'
90+2'
Šachtar zahrával rohový kop. U zadní tyče sice číhal Petrjak, ale z voleje trefil míč hodně nečistě.
90'
Blíží se závěr duelu a domácí Šachtar bez problémů drží těsné vedení. Ukrajinský celek se hlavně snaží držet míč na kopačkách.
89'
Doué se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, ale jeho dělovku zablokoval obětavě hned první soupeř.
88'
Do rozehrávky domácích se v závěru musel zapojit brankář. Jeho nákop přiletěl na polovinu hřiště, kde balón získali hosté.
87'
Spence uspěl v souboji na pravé straně hřiště, jenže k odraženému balónu se nedostal nikdo v bílém dresu Rennes.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Birger Meling.
85'
Žlutá karta pro tým FK Šachtar Doněck (Bohdan Mychajličenko).
84'
Do vápna se dostal Ivan Petrjak, jenže Warmed Omari se mu obětavým způsobem položil pod nohy a skluzem srazil míč na roh.
83'
Šachtar se drží míč v zadních řadách. Ani hosté nyní rozehrávku soupeře nenapadají zrovna vysoko.
81'
Ani z tohoto přímého kopu Rennes branku domácích neohrozilo. Benjamin Bourigeaud chtěl soupeře překvapit střelou z úhlu, nicméně trefil obránce.
80'
Bohdan Mychajličenko v blízkosti vápna složil Trufferta a daroval Rennes přímý kop z dobré pozice. Francouzský celek bude zahrávat přímý kop.
79'
Rennes se usadilo na polovině soupeře a postupnou kombinací se tlačí vpřed. Na levé straně zabojoval Majer, ale míč dlouho neudržel.
78'
ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Lovro Majer,
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Baptiste Santamaría.
78'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
ze hřiště odchází Lassina Traoré, přichází Danylo Sikan.
77'
ze hřiště odchází Dmytro Kryskiv, přichází Ivan Petrjak.
76'
Lassina Traoré uspěl v dalším hlavičkovém souboji na polovině soupeře. Domácí hráč však prodloužil míč jen do míst, kde byli zadáci Rennes.
75'
Šachtar v posledních minutách dokázal otupit sílící aktivitu a soupeře a bez problémů kontroluje vedení. Domácí se dokonce tlačí kupředu.
74'
Spence udržel míč na pravé straně hřiště, zakombinoval s Ugochukwem, nicméně ani jeden z nich nakonec nedokázal odcentrovat.
73'
Olexandr Zubkov si hodně sebevědomě troufl na zakončení ze střední vzdálenosti. Jeho pokus levou nohou skončil blokem obránce.
72'
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Désiré Doué.
71'
Juchym Konoplja poslal přihrávku mezi obránce Šachtaru, nicméně tam neměl nikoho v bílém dresu.
70'
Taras Stěpaněnko si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, ale obránce jej čistým způsobem odstavil. Rennes se tlačí vpřed.
69'
Arťom Bondarenko sklepl míč na střed hrací plochy, kde byl Stěpaněnko. Druhý jmenovaný ale o míč okamžitě přišel.
68'
Zubkov střílel z hranice velkého vápna a jeho skákavý pokus se lehce otřel o zadní tyč!
66'
Amine Gouiri si navedl míč na hranici velkého vápna, ale obránce přečetl jeho kličku.
64'
Ukrajinský celek zahrával rohový kop. Na míč si naskočil Taras Stěpaněnko, ale hlavičkoval těsně nad břevno!
63'
Valerij Bondar nyní uklidňuje rozehrávku Šachtaru. Domácí celek se snaží rozkouskovat hru.
61'
Rennes je po vstřelení kontaktní branky na koni a tlačí se vpřed.
59'
Rennes právě vstřelilo branku! Je sníženo! Rennes se po hodině hry vrací zpátky do zápasu! Doku získal odražený míč po rohovém kopu a odcentroval k zadní tyči, kde se v náběhu prosadil KARL TOKO EKAMBI!
58'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Lesley Ugochukwu).
57'
Djed Spence v souboji na pravé straně udržel míč pro hostující celek. Rennes pokračuje v házenkářském obléhání pokutového území.
56'
Benjamin Bourigeaud si troufl na zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho plavající projektil domácí brankář vyboxoval mimo tři tyče.
55'
Ani z další standardní situace Rennes ohrožení branky soupeře nevytěžilo. Defenziva Šachtaru dnes pracuje na výbornou.
54'
Valerij Bondar se stáhl vypomoci defenzivě a srazil přízemní centr z levé strany na další rohový kop.
53'
Adrien Truffert se hnal za přihrávkou do pokutového území, ale tam neměl spoluhráče. Rennes je směrem dopředu prakticky bezzubé.
52'
Zubkov na levé straně bojoval o míč, jenže špičkou kopačky jej poslal do zámezí. Vhazovat tak bude francouzské Rennes.
51'
Z pravé strany odcentroval do pokutového území Adrien Truffert, jenže na jeho pobídku nikdo z dobíhajícím spoluhráčů nedosáhl.
50'
Lassina Traoré bojoval o míč na polovině hřiště, ale po tvrdém souboji skončil na trávníku. Sudí tentokrát do píšťalky nefoukl.
49'
Doku na levé straně ustál souboj s obráncem a rozběhl akci Rennes. Po jeho přenesení hry na levou stranu si však Toko Ekambi nepotykal se zpracováním.
48'
Stopeři Šachtaru kombinují s míčem na kopačkách a nikam se neženou. Ani hráči Rennes zatím soupeře neatakují.
47'
Domácí měli hned v úvodu druhého poločasu zajímavou možnost, nicméně Olexandr Zubkov si nepohlídal ofsajd.
46'
Šachtar obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek bude chtít navázat na dobrý výkon z první půle.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe domácí Šachtar. Do vedení se domácí celek dostal ve 12. minutě zásahem Kryskiva. Za hosty mohl srovnat Toko Ekambi, ale domácí brankář jej vychytal. V závěru poločasu navíc Lesley Ugochukwu fauloval ve vápně a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Bondarenko.
45+1'
45'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku! Šachtar před odchodem do kabin navyšuje své vedení! Exekuce pokutového kopu se ujal ARŤOM BONDARENKO, na jehož pokus si Mandanda sice sáhl, ale nezabránil míči v cestě do sítě!
45'
Pokutový kop pro Šachtar! Juchym Konoplja byl první v souboji a Lesley Ugochukwu jej poslal k zemi!
44'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Benjamin Bourigeaud).
43'
Lesley Ugochukwu diriguje rozehrávku Rennes kolem velkého vápna soupeře. Nikdo v bílém se zatím nedostává do zakončení.
42'
Valerij Bondar poslal nákop na pravou stranu, jenže jeho pobídka skončila v zámezí. Ani rozběhnutý Gouri míč nemohl dohnat.
41'
Žlutá karta pro tým FK Šachtar Doněck (Taras Stěpaněnko).
40'
Olexandr Zubkov si všiml hostujícího brankáře, který stál daleko od branky. Jeho pokus z velké vzdálenosti byl hodně nepřesný.
39'
Taras Stěpaněnko se dostal do zakončení z hranice velkého vápna, nicméně jeho skákavý projektil skončil v rukavicích brankáře.
38'
Lassina Traoré se tlačil do velkého vápna, ale předkopl si míč daleko před sebe, kam si pro balón bez problémů doklouzal Mandanda.
37'
Domácí celek se dostal vpřed po pravé straně, ale Jeanuel Belocian se obětavým skluzem postaral o to, že neprošel do vápna.
35'
Zubkov se po pravé straně dostal do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho nadýchaný centr přiletěl do rukavic gólmana.
34'
Rennes mohlo po obrovské chybě domácí obrany vyrovnat! V jasné pozici se zjevil Toko Ekambi, ale nepropálil vyběhnutého Trubina!
33'
Djed Spence se po pravé straně dostal do pokutového území, jenže jeho zpětnou přihrávku srazila domácí obrana na čtvrtý roh Rennes.
32'
Georgij Sudakov si v souboji na polovině hrací plochy pomohl nedovoleným zákrokem přímo před očima rozhodčího.
31'
Lassina Traoré si dal pozor na centr z levé strany a bez problémů odkopl míč mimo nebezpečné území.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a Šachtar zatím proti francouzskému soupeři hraje povedenou partii. Rennes čeká na svou první šanci.
29'
Georgij Sudakov táhl útok Šachtaru po levém křídle. Do zakončení se nakonec dostal Lassina Traoré, jehož pokus skončil nad břevnem.
28'
Juchym Konoplja si dal pozor na napadajícího rivala v bílém dresu a raději si pomohl malou domů.
27'
Doku se na pravé straně otočil kolem soupeře, jenže si opět pomohl jen přihrávkou na střed, kde byl bráněn Ugochukwu.
26'
Hra je přerušena! Juchym Konoplja byl trefen ostrým šlapákem a potřebuje ošetření.
25'
Rennes zahrávalo další roh. Na malém vápně se k míči tlačil Adrien Truffert, ale Taras Stěpaněnko před ním hlavou přizvedl míč mimo vápno.
24'
Spence z pravé strany načechral centr k zadní tyči, nicméně domácí zadák Valerij Bondar balón hrudí srazil na rohový kop.
23'
Jeremy Doku se otočil na polovině hrací plochy, přenesl hru na pravou stranu, kde měl Ugochukwa, ale ten si musel pomoci přihrávkou zpět.
21'
Sám faulovaný Adrien Truffert se ujal rozehrávky přímého kopu. Jeho pobídka směřovala na malé vápno, kde sudí odhalil útočný faul.
20'
Adrien Truffert byl faulován v blízkosti velkého vápna, ale je z toho pouze přímý kop. Valerij Bondar měl nyní i kus štěstí.
19'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Jeho exekuce se ujal Benjamin Bourigeaud, nicméně prudkým centrem našel jen hlavu domácího stopera.
18'
Georgij Sudakov kouzlil s míčem na levé straně, ale jeho strážce se kličkou nenechal rozhodnit a vypíchl míč do autu.
17'
Spence si netroufl na individuální průnik a raději si pomohl rozehrávkou do zadních řad. Rennes se zatím směrem vpřed moc nedaří.
16'
Mandanda se zapojil do rozehrávky francouzského celku. Pobídka hostujícího brankáře směřovala na pravou stranu, kde si Spence nepotykal s prvním dotykem.
15'
Jeremy Doku si navedl míč na střed hrací plochy, odkud zakončil levačkou, jenže jeho rána se vznesla nad břevno.
14'
Olexandr Zubkov na pravé straně udržel odražený míč ve hře a snažil se procedit přihrávku do vápna. Nikdo ze spoluhráčů však nezareagoval.
12'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku! Šachtar se v úvodu utkání dostává do vedení! Bohdan Mychajličenko dohnal odražený míč na levé straně, vlétl s ním do vápna a zakončil. Mandanda míč vyrazil jen před sebe a dobíhající DMYTRO KRYSKIV z dorážky otevřel skóre!
11'
Amine Gouiri napadal Kryskiva na pravé straně, ale v souboji si míč předkopl jen mimo hrací plochu.
10'
Jeremy Doku dostal přihrávku na pravou stranu, snažil se obejít svého strážce, nicméně Bohdan Mychajličenko mu míč špičkou kopačky vypíchl.
8'
Rennes napadalo rozehrávku Šachtaru na jeho polovině. Hráči v bílém byli důrazní a získali pro sebe vhazování.
7'
Další ofenzivní snažení francouzského mužstva zastavil zdvižený praporek asistent rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Kalimuendo.
6'
Rennes se dostalo na polovinu soupeře, nicméně centr z pravé strany přiletěl jen na hlavu domácího stopera.
5'
Zpoza velkého vápna si na zakončení placírkou troufl Benjamin Bourigeaud, ale jeden z obránců proti němu vystoupil a střelu zablokoval.
4'
Stopeři Rennes kombinují s míčem na kopačkách v zadních řadách. Francouzský celek zatím trpělivě hledá skulinku v obraně Šachtaru.
3'
Do velkého vápna se po levém křídle dostal Lassina Traoré, jenže jeho přihrávka levačkou před branku nenašla adresáta.
2'
Lassina Traoré si dal pozor na napadajícího soupeře, skvěle si před ním zasekl míč a přenesl hru na pravé křídlo. Šachtar rozjíždí postupnou akci.
1'
Hostující Rennes obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Francouzský celek je v souboji s Šachtarem favoritem.
1'
Oba týmy už jsou na trávníku. Rennes bude hrát v bílém, zatímco Šachtar oblékne černooranžové dresy.

FK Šachtar Doněck: Trubin – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Kryskiv – L. Traoré.
Náhradníci: Pjatov, Ševčenko – Djurasek, Kozik, L. Taylor, Petrjak, Sikan, Topalov, Nazaryna, Rakyckyj, Kelsy.

Stade Rennes FC: Mandanda – Spence, Omari, Belocian, Truffert – Doku, Bourigeaud, Ugochukwu, Toko Ekambi – Kalimuendo, Gouiri.
Náhradníci: Alemdar, Salin – D. Doué, G. Doué, Majer, Rodon, Meling, Santamaría, Theate, Tait, Wooh.

Rozhodčí: Peljto (BIH) – Ibrišibegović (BIH), Beljo (BIH).
Zápas se odehraje na Stadionu Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ve Varšavě a výkop je naplánován na 18:45. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Irfan Peljto, kterému budou na pomezí asistovat Senad Ibrisimbegović a Davor Beljo. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Miloš Gigovic, stejně jako jeho kolegové, i on je z Bosny a Hercegoviny. U videa pak budou hlídat Marco Guida a Fabio Maresca, oba z Itálie.
FK Šachťar Doněck

Ukrajinský tým se do dvojutkání proti Rennes dostal přes Ligu mistrů, když ve skupině F skončil na třetím místě za Realem Madrid a RB Lipsko. Do dnešního zápasu jde ale bez ostrého duelu v zádech, Šachťar od ledna sehrál pět přípravných zápasů, z nichž jeden prohrál, třikrát remizoval a ten poslední Doněck konečně vyhrál, když vysoko udolal Sarajevo 4:0.

Stade Rennes FC

Francouzský tým pokračuje v Evropské lize, ve skupinové fázi skončil za Fenerbahce na druhém místě skupiny B. Rennes je více rozehrané, než soupeř, neboť Ligue 1 je v plném proudu. Forma ale není nejlepší, z posledních pěti zápasů mužstvo vyhrálo pouze jednou a navíc vypadlo i z domácího poháru. V tomto dvojutkání bude mít jednu možná malou, možná větší výhodu, Šachťar se totiž nebude moci opřít o vysloveně domácí prostředí.
Dobrý podvečer u Evropské ligy. Společně se podíváme na utkání play-off mezi týmy FK Šachťar Doněck a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.