Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Saint Gilloise : Union Berlin - 3. listopadu 2022   21:00

Saint Gilloise
0:1
(0:1)
Union Berlin
6' Michel  (Becker)
Moris – Nieuwkoop, Burgess, Sykes, Kandouss (72. Lapoussin) – Teuma /C/ (72. Rodríguez), Lynen, Lazare (64. El Azzouzi), Adingra – Vanzeir (64. Eckert), Nilsson (46. Boniface).
Imbrechts, Pirard – Francois, Puertas, Van der Heyden.
Treimanis – Gudermanis, Spasjoņņikovs (LVA)
Den Dreef, Lovaň (BEL)
7433 diváků
Rønnow (46. Grill) – Doekhi, Leite, Knoche – Trimmel /C/, Haraguči (62. Schäfer), Haberer (62. Thorsby), Khedira, Ryerson – Becker (89. Leweling), Michel (62. Behrens).
Stein – Jaeckel, Gießelmann, Puchacz, Kemlein, Siebatcheu, Skarke.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:7. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:23.
První porážku utrpěl při své evropské premiéře bruselský Saint-Gilloise až v posledním kole základní skupiny, což nic nemění na jeho prvenství ve skupině a postupu do osmifinále Evropské ligy. Union Berlín uhájil unikátní sérii šesti výsledků 1:0 a uhrál si druhé místo o bod za dnešním soupeřem, takže ho čeká předkolo proti klubu ze třetích míst Ligy mistrů.
Dnešní zápas rozhodla krásná trefa berlínského Michela z voleje hned v 6. minutě, většinu času se pak hrál spíše opatrnější fotbal a několik málo dalších šancí na obou stranách gólem neskončilo.
90+3'
Při odchodu ze hřiště ještě padla žlutá karta pro Saint-Gilloise, adresátem je za nemístné řeči k rozhodčímu José Rodríguez.
90+3'
90+3'
Zřejmě poslední možnost zvrátit osud utkání měl Adingra, z rohu velkého vápna však nastřelil jen do hlavy obránce Doekhiho.
90+3'
Hosté bezpečně drží míč na útočné polovině.
90+1'
Žlutá karta pro 1. FC Union Berlín. Za faul na Adingru je trestán Christopher Trimmel.
90'
Na druhé straně centroval Thorsby na Behrense, který byl dobře pokryt.
89'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Jamie Leweling.
89'
Domácím fotbalistům odskakuje míč za čáru a jejich tlak končí jen odkopem od brány Unionu Berlín.
88'
Hosté byli blízko vyřazení z Evropské ligy! Lapoussinův centr vyboxoval Grill jen před Rodrígueze. Ten přihrál rozhozenou obranou na malém vápně Eckertovi, který posunul ideálně na volného Boniface a nigerijský útočník nastřelil jen berlínského obránce Knocheho na brankové čáře.
87'
Další Beckerův pokus po dlouhém slalomu zpoza velkého vápna doskákal vedle domácí levé tyče.
85'
Sheraldo Becker opět zkusil štěstí z dálky, surinamský útočník však sedmizápasové čekání na gól nepřesným pokusem neukončil.
84'
Ruka je pískána berlínskému Behrensovi, který si zpracovával mezi beky poskakující míč.
83'
Hra je neustále kouskována, nehraje se déle než pár desítek vteřin v kuse.
82'
Obrana Saint-Gilloise byla připravena při Beckerově dloubnutí do pokutového území.
80'
El Azzouzi si chránil rukou obličej při prudkém odkopu míče hostujícího Ryersona. Pískána je ruka a trestný kop pro Berlínské.
80'
Druhá žlutá v rychlém sledu pro Royale Union Saint-Gilloise. U koncové čáry se snažil dostat k nakopnutému míči s pomocí faulu Dennis-Yerai Eckert.
79'
Odražený míč po trestném kopu napálil bez přípravy z 30 metrů vedle bruselské brány Becker.
78'
Žlutá karta pro Saint-Gilloise. Trochu sporně ji za vysokou nohu do obličeje Thorsbyho vidí Simon Adingra. Hostující hráč seděl na trávníku, když ho lehce zasáhla soupeřova kopačka.
78'
Střídají se fauly a nepřesnosti, málokterý náhodný divák by asi hádal na souboj vicemistra Belgie s lídrem německé bundesligy.
76'
Behrens zezadu stáhl za dres Burgesse.
75'
Něco přes čtvrt hodiny před koncem zápasu se blíží šestý výsledek 1:0 v řadě, oba brankáři měli práci okolo 60. minuty a od té doby zase sledují hru jen na dálku.
72'
Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise:
ze hřiště odchází Teddy Teuma, přichází José Rodríguez,
ze hřiště odchází Ismaël Kandouss, přichází Loïc Lapoussin.
70'
Lynen přenesl hru na pravé křídlo Saint-Gilloise, kde Nieuwkoopovi utíká míč za postranní čáru.
70'
Dnešní utkání sleduje 7433 diváků.
68'
Hosté praktikují vysunutý presink a nedovolují žlutomodrým rozvinout rozehrávku.
65'
Teumův křížný pas zleva do pokutového území Berlína byl příliš nízký a Behrens ho odpálil přes půl hřiště.
64'
Dvakrát střídá Royale Union Saint-Gilloise:
ze hřiště odchází Dante Vanzeir, přichází Dennis-Yerai Eckert,
ze hřiště odchází Jean-Thierry Lazare, přichází Oussama El Azzouzi.
64'
Belgický vicemistr kombinoval kolem šestnáctky, po lehkém faulu Kandousse však musí míč odevzdat.
62'
Trojnásobné střídání Unionu Berlín:
ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází András Schäfer,
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Morten Thorsby,
ze hřiště odchází Sven Michel, přichází Kevin Behrens.
61'
Vyznamenal se i Anthony Moris na opačné straně, když po chybě obrany zneškodnil nájezd Sheralda Beckera z mírného úhlu!
59'
Náhradní brankář Grill podržel hosty při první šanci Saint-Gilloise! Po Vanzeirově přetaženém centru pálil z voleje na přední tyč Bart Nieuwkoop, gólman s pouhými šesti ligovými starty byl ale na místě.
57'
Hra se přelévá od vápna k vápnu, aktivněji si počínají bundesligoví fotbalisté, ale prosadit se také nedokáží.
55'
Nakonec hráči ve vápně jen zvedli hlavy a sledovali, jak Christopher Trimmel zakroutil trestný kop z 22 metrů nad bližší šibenici.
54'
Trocha postrkávání před trestným kopem Unionu Berlín ve vápně, který zavinil faulem Teddy Teuma.
51'
Po chvíli se domácím podařilo odražený míč vrátit před bránu, kde mladý Grill zazmatkoval při výběhu, Adingra však zakončuje křížem tvrdě a také nepřesně.
51'
Teuma rozehrál přímý kop z nadějné vzdálenosti mizerně do zdi.
50'
Boniface si vynutil další faul kličkou kolem Leiteho ve vysoké rychlosti.
49'
Střídající Boniface chtěl z přímého kopu přímo ohrozit z dálky bránu, měl však velmi vychýlená mířidla.
48'
Žlutá karta pro 1. FC Union Berlín (Janik Haberer).
46'
Union Berlín o přestávce vystřídal brankáře. Místo lehce zraněného Frederika Rønnowa si do brány stoupl Lennart Grill.
46'
S jednou změnou nastoupil Royale Union Saint-Gilloise:
Gustafa Nilssona nahradil do druhé půle Victor Boniface.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 50% – 50%, střely na bránu 1:1, střely mimo 0:3, rohy 1:2, ofsajdy 1:3, fauly 9:10.
Nepříliš zajímavý průběh měl první poločas v belgické Lovani, kde hraje kvůli nevyhovujícímu stadiónu své evropské zápasy malý bruselský klub Saint-Gilloise. Hosté udeřili z krásné akce hned v 6. minutě a své tradiční skóre 1:0, kterým skončily zatím všechny jejich zápasy, si bezpečně hlídají. Žádná další šance až do přestávky k vidění nebyla.
45'
45'
Hráči Saint-Gilloise kombinují jen na vlastní polovině, odkud vyrovnají těžko. Faktem však je, že je nic nenutí, první místo ve skupině mají jisté.
43'
Pro Vanzeirovu průnikovou přihrávku se Rønnow jen shýbl.
42'
Mává se vzápětí i na opačné straně, kde se při ťukesu zapomněl Trimmel.
41'
Vzrušení při nájezdu Simona Adingry a skvělém zákroku Frederika Rønnowa bylo zbytečné, bruselský útočník vybíhal z ofsajdu.
40'
Trestný kop metr před velkým vápnem si žádali domácí, rozhodčí však ukazuje, že Trimmel hrál před zákrokem nejprve míč.
38'
Braga otevřela skóre proti Malmö, za této konstelace musí Union Berlín k postupu z druhého místa udržet v Lovani vedení.
37'
Nilsson postupoval osou hřiště s míčem na noze, pálil již uvnitř šestnáctky, ale jen do Knocheho, který mu vložil do střely včas nohu.
35'
Domácí Nieuwkoop se hlásí o roh a měl zřejmě pravdu, jenže rozhodčí nepostřehli teč Knocheho, který se nehodlá přiznávat.
34'
Trestný kop Unionu Berlín zhatil útočný faul Khediry ve vápně.
32'
Na Trimmelův roh naskočil nejvýše Leite, hlavičkoval však vysoko nad.
31'
Ryerson kličkoval s míčem poblíž rohového praporku a po zásahu Burgessovy kopačky je to roh pro lídra bundesligy.
30'
Na přelomu úvodní půlhodiny se fotbal trochu zvrtl v nepřetržitou řadu ztrát a faulů uprostřed hřiště.
28'
Becker pronikl v tryskové rychlosti do pravé strany šestnáctky, centroval po zemi naslepo, jenže adresát nebyl v místě určení.
26'
Hosté otáčejí hru, jenže Doekhi zajel nedovoleně do domácího Nilssona.
24'
Centrovaný míč zprava má v náruči berlínský brankář Frederik Rønnow.
23'
Vanzeir se v šestnáctce krásně otočkou protáhl mezi dvojicí těsně bránících strážců, když by většina jiných útočníků padala a simulovala. Poté mu však míč utíká za čáru.
23'
Vanzeirův průnik zastavil brilantním čistým skluzem Diogo Leite.
21'
Sheraldo Becker se odpoutal od bruselského obránce a připravil si po pěkné kombinaci na jeden dotek míč ke střele zpoza šestnáctky, která míří nad břevno.
20'
Lynenův rohový kop proletěl nikým netečován malým vápnem a stočil se do zámezí.
19'
Teuma rozehrál trestný kop za Haragučiho zákrok kolmicí a Vanzeir vybojoval v těsném souboji roh pro Saint-Gilloise.
18'
Union Berlín vede 1:0, což je skóre, které platilo ve všech pěti zápasech skupiny po závěrečném hvizdu. Třikrát v jeho prospěch, dvakrát naopak. Udrží se unikátní série až do konce základní skupiny?
17'
Znovu v ofsajdu střelec zatím jediné branky Michel.
16'
Trimmel zezadu podkopl z vlastní půlky unikajícího Adingru.
15'
Rønnowa dostal Vanzeir do potíží napadáním, hostující brankář musel rozehrávat po nepříliš šťastné malé domů skluzem.
14'
Trimmel rozehrál rohový kop na Doekhiho, jehož hlavička proletěla těsně nad břevnem.
13'
Christopher Trimmel natáhl k driblinku s vybojovaným míčem a po sérii přihrávek kolem vápna získává Union Berlín roh.
12'
Okamžitě po berlínském nákopu vpřed se Michel nachází v ofsajdu.
11'
Belgičané nedotáhli akci po levém křídle, drobný faul si na v Evropě debutujícím Nilssonovi vynutil Khedira.
9'
Žlutá karta pro Union Berlín. Sheraldo Becker po ztrátě míče přišlápl Kandousse.
6'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Oku lahodící akce bundesligového lídra otevírá rychle gólový účet. Sheraldo Becker podebral míč zprava jemně do šestnáctky a SVEN MICHEL ho ve skoku umístil z voleje špičkou boty k tyči.
4'
Ismaël Kandouss zasáhl ve výskoku ve středovém kruhu loktem Michela.
2'
Zatím se hraje uprostřed hřiště, hostující Adingra si pomohl faulem na Doekhiho.
1'
Domácí hrají ve žlutých dresech a modrých trenýrkách, hosté v červenobíle pruhovaných úborech
1'

Royale Union Saint-Gilloise: Moris – Nieuwkoop, Burgess, Sykes, Kandouss – Teuma (C), Lynen, Lazare, Adingra – Vanzeir, Nilsson.
Náhradníci: Imbrechts, Pirard – Rodríguez, El Azzouzi, Boniface, Eckert, François, Puertas, Van der Heyden, Lapoussin.
Trenér: Geraerts

1. FC Union Berlín: Rønnow – Doekhi, Leite, Knoche – Trimmel (C), Haraguči, Haberer, Khedira, Ryerson – Becker, Michel.
Náhradníci: Stein – Thorsby, Jaeckel, Schäfer, Gießelmann, Puchacz, Kemlein, Leweling, Siebatcheu, Behrens, Skarke.
Trenér: Fischer

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjoņņikovs (LVA).
Union Berlín
Senzace bundesligy, kterou vede po 12 kolech s jednobodovým náskokem před horkým favoritem Bayernem Mnichov, ještě v Evropské lize nemá jisté pokračování.
Kuriozitou je, že všech pět utkání Unionu skončilo 1:0. První dva zápasy ztratil, další tři ale nejtěsnějším poměrem vyhrál. Pokud nezvítězí v Belgii a zároveň Braga porazí Malmö, spadne celek z východního Berlína na třetí místo a čeká ho sešup do jarního předkola Konferenční ligy.
Na Evropu se naladil bundesligovou víkendovou výhrou 2:1 nad Borussií Mönchengladbach.

Střelci: 7 – Becker, 4 – Siebatcheu, 3 – Knoche, Haberer, Michel.
Royale Union Saint-Gilloise
Malý bruselský klub je příjemným překvapením Evropské ligy, do které propadl po senzačním stříbru v nováčkovské sezóně v belgické nejvyšší soutěži z kvalifikace o Ligu mistrů, když nestačil na pozdějšího otloukánka soutěže Glasgow Rangers. Kolo před koncem skupiny má za 13 bodů jisté prvenství a jarní osmifinále, když zatím ztratil jen domácí remízou 3:3 s Bragou.
V belgické Jupiler Pro League je Saint-Gilloise čtvrtý, když po nevýrazném startu sedmkrát v řadě neprohrál a ztrácí jen bod na druhé Antverpy.
Pohárové zápasy hraje Saint-Gilloise kvůli nevyhovujícímu stadiónu v Lovani.

Střelci: 9 – Vanzeir, 7 – Teuma, 6 – Boniface.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.