Adán – Diomande, Coates, Inácio (81. Reis) – Esgaio, Ugarte, Morita, Santos (87. A. Gomes) – P. Gonçalves, M. Edwards, Trincão (81. Chermiti).
Juventus
Szczęsny – Danilo, Bremer (72. Gatti), Sandro – Locatelli – Cuadrado, Miretti (72. Pogba), Rabiot, Chiesa (78. Kostić) – Di María, Vlahović (71. Milik).
Perin, Pinsoglio – Bonucci, De Sciglio, Paredes, Rugani, Soulé.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
Italové tak živí naději na celkový triumf a přímou účast v Lize mistrů, kterou se jim však pokusí sebrat Sevilla, jenž po remíze 2:2 a domácí výhře 2:0 vyřadila Manchester United. Do Budapešti se tak jistě přijedou podívat fanoušci italského, či španělského celku.
Stará dáma slaví, zahraje si semifinále Evropské ligy! Ve druhé půli už gól nepadl, a přestože Sporting předvedl proti favoritovi velmi dobrý výkon, s pohárovou Evropou se v tomto ročníku loučí po venkovní prohře 0:1 a domácí remíze 1:1, ve které však několika šancemi sahal alespoň po prodloužení – neúspěšně.
90+5'
90+5'
Sporting už trápí křeč v kombinaci, jde znát, že jeho snaha není tak lehká, jak by mohla být. Juventus dobře brání své vápno.
90+4'
Juventusu se daří držet hru daleko od své branky a pomalým tempem míří za postupem do semifinále.
90+3'
Marcus Edwards (SPL) po pravé straně pronikal do vápna, kde po souboji s bránícím hráčem spadl a vidí žlutou kartu za přihraný zákrok.
90+2'
Dobývání šestnáctky Juventusu nadále probíhá, leč bez úspěchu. Juventus úspěšně odvrací jeden míč za druhým.
90+1'
Esgaio zkoušel zakroutit míč do vápna z pravé strany, ale jeho pobídka na přední tyč končí u Szczęsného.
90+1'
Domácí mají pět minut na to, aby si vybojovali alespoň prodloužení. Za statečný výkon by si ho i zasloužili.
90'
Ve vápně se tlačil do zakončení Coates, jehož pokus hosté odvrátili před brankovou čárou do bezpečí!
89'
Taktický faul Paula Pogby (JUV) je potrestán žlutou kartou, což je vzhledem k aktuální situaci přijatelné.
88'
Vydařená kombinace domácích gólem nekončí! Edwards krásně prošel po pravé straně, odkud našel zpětnou přihrávkou Coatese, jehož rána však letí vysoko nad branku.
87'
Střídání v týmu Sporting Lisabon:
ze hřiště odchází Nuno Santos, přichází Arthur Gomes.
85'
Sporting už pokračuje ve svém ofenzivním snažení, ale čas se krátí a Juventus je postupem času v defenzivě pevnější a pevnější.
83'
Federico Gatti (JUV) se okamžitě omlouval a spěchal za soupeřem, tento nezaviněný souboj je potrestán žlutou kartou.
83'
Nepříjemnost ve vápně Sportingu! Po standardní situaci se Gatti pokusil trefit míč, jenže při odkopu trefil Diomandeho krk.
82'
Juventus se pokoušel zaútočit, ale jeho protiútok zastavuje Reisův faul, po němž sudí přerušuje hru.
81'
ze hřiště odchází Gonçalo Inácio, přichází Matheus Reis,
ze hřiště odchází Francisco Trincão, přichází Youssef Chermiti.
80'
Juventusu se daří přerušovat rozehrávku Sportingu, ať už odkopem do zámezí, lehkým přistrčením, nebo i zachycením kombinace.
78'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Filip Kostić.
77'
Sporting se v závěru tlačí za dalším gólem, který by mu vybojoval alespoň prodloužení, ale kombinaci přerušuje Pogbův faul.
75'
Danilo ztratil míč, což mohl potrestat Esgaio, ale jeho dalekonosná střela letí jen mimo branku Juventusu.
74'
Sporting byl blízko gólu! Zajímavý pokus ze střední vzdálenosti vyslal Gonçalves, jehož ránu vyškrábl Szczęsny nad branku.
72'
ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Paul Pogba,
ze hřiště odchází Gleison Bremer, přichází Federico Gatti.
71'
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Arkadiusz Milik.
71'
Sporting rozehrál a zlobí se na sudího, že neodpískal souboj ve vápně v jejich prospěch. Na hřišti však zůstává ležet jeden z hostů a bude se střídat.
70'
Úspěchem nekončí ani brejk Sportingu, respektive žádným zakončením. Lisabon si vybojoval alespoň aut v blízkosti rohového praporku.
69'
Zajímavý protiútok Juventusu zakončil Vlahovič, jemuž ale střela zpoza šestnáctky na levé straně hřiště nesedla a míří nad!
68'
Rabiot při snaze odkopnout míč trefil jednoho ze soupeřů, tudíž sudí fouká do píšťalky a přisuzuje míč hostům. Ti ho však rychle nepřesným centrem posílají k domácímu brankáři.
67'
Ti čekají na chybičky a možnosti k brejkům, ale Di María je na útočné polovině často osamocen.
66'
Sporting si v posledních minutách více užívá míče, jenže jeho kombinační snaha naráží na pevnou a zodpovědnou defenzivu hostů.
65'
Ofenzivní tažení Juventusu nevyšlo, načež se museli Italové bránit, ale svého soka alespoň vytlačili na jeho polovinu hrací plochy.
64'
A znovu ta komunikace! Na hranici vápna poskakoval sražený míč, za nímž se hnali rovnou dva hráči Sportingu a jeden trefil druhého.
63'
Sporting je opět usazen na polovině Juventusu, kde úspěšně kombinuje.
62'
Ofenzivní snahu Sportingu, který tentokrát zaútočil vzduchem, zastavuje zdvižený praporek sudího – ofsajd.
61'
Do vápna létal jeden neúspěšný centr za druhým, načež Santos zkusil změnu a z voleje zkusil vystřelit. Střela mu však nesedla a letí vysoko nad.
60'
Sporting se znovu usazuje na útočné polovině, ale skrz pevně postavenou defenzivu Turínských příliš cestiček nevede.
59'
Kombinaci Sportingu završil na levé Santos, který ještě stihl míč před brankovou čárou, ale jeho vysoký cent brankář Juventusu sebral.
58'
Juventus měl vzápětí rohový kop, při němž rozehrál nakrátko, ale do dalšího zakončení už se nedostal. Na tahu je Sporting.
57'
Akce téměř jako přes kopírák! Přízemní přihrávka za obranu, rychlá přihrávka pod sebe a Vlahovič na předním rohu malého vápna pálí mimo.
56'
Juventus pokračuje ve velmi dobré pasáži, kdy je aktivnější a nebezpečnější. Sporting se aktuálně trošku ztrácí.
55'
Velká šance Juventusu! Italové na středu zachytili mizernou rozehrávku domácích, načež Cuadrado dostal prudký pas za obranu a poslal míč na malé vápno, kde byl nehlídaný Vlahovič, ale ten z těžké pozice hlavičkuje mimo!
54'
Nastřelený centr z levé strany doplachtil až do rukavic Szczęsného, který tak v poklidu rozehrává z ruky.
53'
Oba týmy úspěšně zachytávají rozehrávku soupeře, jenže z protiútoků jsou vzápětí neúspěšní.
51'
Žádná penalta se však nekoná, hra tak pokračuje za stavu 1:1 a rozehrávkou od branky domácího týmu.
50'
Hlavní sudí přerušuje hru, protože VAR zachytil podezření na ruku ve vápně Sportingu!
49'
Oba týmy se tentokrát střídají v držení míče, jenže jejich ofenzivní výpady končí jen nepřesnými přihrávkami.
48'
Juventus vstoupil do druhého poločasu jako vyměněný, je velmi aktivní, ale do žádné výraznější šance se prozatím nedostal.
46'
Rozhodčí poslal oba týmy do šaten za nerozhodného stavu, ale ačkoliv Juventus gólem Adriena Rabiota po rohovém kopu v deváté minutě vedl, domácí mají herně navrch. Sporting vyrovnal z penalty trefou Marcuse Edwardse, ale svým napadáním a aktivitou dostával hosty do úzkých. V dalších šancích však neuspěl a stále dohání manko z Turína.
45+3'
45+3'
Juventus se ještě pokoušel zaútočit, jenže Vlahovič fauluje a Coates nebude s rozehrávkou příliš spěchat.
45+2'
Následuje však ztráta, po níž si sice Szczęsny dal opět na čas s rozehrávkou, ale tentokrát se svými spoluhráči napadání domácích ustál bez újmy.
45+1'
Celek z Lisabonu za podpory tribun pokračuje v ofenzivní kombinaci na polovině Juventusu, který se v pevném defenzivním bloku snaží přežít závěr prvního poločasu.
45+1'
A času mají dost, protože francouzský sudí nastavuje tři minuty! Nutno říct, že gól do šatny by přišel vhod.
45'
Sporting pokračuje v ofenzivní aktivitě a v závěru základní hrací doby prvního poločasu kombinuje kolem vápna soupeře.
44'
Polský gólman ve službách Juventusu si při rozehrávce přidělal potíže, když prováhal ideální chvíli, čehož chtěl využít Trincão, a přestože při svém napadání dokázal srazit Szczęsného odkop, míč míří do zámezí.
44'
Trošku jsem to zakřikl, protože i Sportiing při rozehrávce pochybil, čehož ale hosté nedokázali využít. Di Maríovu střelu zablokoval Inácio.
43'
Sporting v poklidu rozehrává, nikam se nežene a snaží se otevřít defenzivu Juventusu. Není důvod zmatkovat, domácí jsou aktivnější a trpělivost je zatím jejich silnou stránkou.
41'
Juventus však z přímého kopu nijak výrazně nezahrozil, Sporting se úspěšně brání. V ofsajdu byl načapán Chiesa.
40'
Juventus má na útočné polovině výhodu přímého kopu poté, co Miretti při odkopu trefil ruku jednoho ze soupeřů.
39'
Tentokrát už byl italský celek nebezpečný, jmenovitě způsobil rozruch Di María, jenž se šikovně protlačil po pravé straně ke střele, ale tu zastavil obětavý Esgaio.
37'
Juventus se postupně propracoval na polovinu soupeře, jenže jeho kombinaci zastavuje Vlahovičův útočný faul.
35'
Velká šance domácího týmu! Gonçalvesův zakroucený míč si ve vápně našel Diomande, jenž hlavičkuje pouze těsně vedle levé tyče!
34'
Danilo zastavuje nebezpečnou akci u své šestnáctky odkopem na rohový kop. Velmi dobrý výkon Sportingu pokračuje!
33'
Rozehrávka Juventusu je však mizerná, Italové dělají spoustu chyb a ulehčují domácím kombinaci kolem vápna.
32'
Trincão táhl míč po pravé straně, a přestože ještě stihl odcentrovat před brankovou čárou, bohužel pro něj míč zaletěl do zámezí.
30'
Di María zkoušel zatáhnout míč do velkého vápna, ale narazil na japonskou zeď v podobě Mority. Ačkoliv snaha Juventusu pokračovala, jeho centr zastavuje zdvižený praporek – ofsajd.
29'
Juventus šel do brejku, ale Miretti si na pravé straně vápna dával na čas, čehož využil Ugarte, jenž přiběhl z levé strany a odkopl míč do bezpečí.
29'
Hezky protažený dlouhý aut propadl až na zadní tyč, kde z druhé vlny pálil Santos jen do bránícího hráče!
28'
Sporting velmi dobře napadá, dostává hosty pod velký tlak a nutí je k chybám. Když bude pokračovat, vše je stále otevřené. Domácí vhazují na útočné polovině.
27'
Italové mohli vzápětí zaútočit podruhé, jenže tentokrát byl nabíhající Rabiot v ofsajdu, tudíž může Adán rozehrát od své branky.
26'
Juventus zkoušel zaskočit domácí defenzivu dlouhým centrem za stopery, ale tato pobídka byla pro Di Maríu příliš dlouhá.
25'
Nestalo se, naopak domácí svým napadáním vybojovali míč a z velké dálky vyslal Ugarte velmi zajímavou střelu! Bohužel pro domácí však letí jen nad branku, ale pěkná žíně.
25'
Juventus drží míč na svých kopačkách, trpělivě kombinuje a čeká, až se v defenzivě Sportingu objeví díry.
24'
Padající míč na půlící čáře chtěli stihnout oba hráči, ale pozdní skluz Manuela Ugarteho (SPL) byl potrestán žlutou kartou.
23'
Útočný faul Sportingu sudímu neunikl, ale v tomto případě domácím trošku zakřivdil, jelikož o pár vteřin dříve nezachytil jasný faul Rabiota, jenž loktem trefil soupeře.
22'
Na polovině Juventusu sledujeme ztráty na obou stranách, po té poslední jsou však na míči domácí a kombinují na útočné straně hřiště.
22'
Vysoké napadání Juventusu k úspěchu nevede, jelikož je odpískán útočný faul na Ugarteho. Sporting může v poklidu rozehrát na své polovině.
21'
Nakopnutý míč do levé strany byl pro Edwardse příliš dlouhý, a přestože domácí vybojovali aut, musí se s míčem vracet ke své brance.
21'
Uvidíme, jak jednoznačná penalta zamíchá s dalším průběhem utkání. Tribuny výrazně ožily, Sporting drží míč a jde do útoku!
20'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
K pokutovému kopu se postavil MARCUS EDWARDS, jehož prudká rána do středu branky končí v síti a máme vyrovnáno. Sporting je zpátky ve hře a nutno říct, že zaslouženě.
18'
Obrovská radost na straně Sportingu! Skvělým napadáním vybojoval brejk, při němž Edwards krásně zatáhl míč do vápna, a přestože po centru trefil domácí hráč jen tyč, Rabiot vzápětí fauloval Ugarteho. PENALTA!
18'
Turínský celek drží míč na svých kopačkách, ale kombinuje hluboko na své polovině, kde mu napadání Sportingu dělá velké potíže!
17'
Juventus z rychlého brejku zahrozil po levé straně, ale individuální průnik Chiesy dokázal zastavit bránící hráč. Velmi dobrá práce!
16'
Sporting kombinoval kolem šestnáctky soupeře, vybojoval si i vhazování, ale nepřesný centr do strany končí v zámezí – rozehrávka od branky.
15'
Santosův prudký a zajímavý centr defenziva Juventusu odvrátila, přesto domácí pokračují ve své útočné aktivitě.
14'
Juventus sice vede, ale směrem dopředu se mu příliš nedaří. Nepřesná kombinace ho znovu připravuje o míč, načež se ho zmocňují domácí.
12'
Za prodlouženým míčem se vydal Edwards, jenž zpoza rohu velkého vápna zakroutil míč na branku, ale jeho pokusu chyběla razance i přesnost.
12'
Sporting však reaguje ideálním způsobem, a to útokem podél pravém lajny, po němž si vybojoval další rohový kop. Obrana Juventusu však dostává míč mimo vápno.
11'
Vedoucí trefu musel ještě posvětit VAR, který zkoumal právě souboj, z něhož odpadl domácí obránce. K přestupku nedošlo, gól platí!
9'
Juventus právě vstřelil branku!
Euforii Sportingu krotí vedoucí gól hostů! Ve vápně zůstal po souboji ležet Inácio, který pak chyběl na malém vápně, kde důrazný ADRIEN RABIOT z otočky usměrnil míč do sítě. Asistence: Alex Sandro.
8'
Centr Di Maríi k zakončení nevedl, přesto Juventus nemusí sklápět hlavy, vybojoval si rohový kop!
8'
Útok Prortugalců zhatila nepřesná přihrávka, po níž se Juventus zmocňuje míče a postupným útokem může zaútočit.
7'
Italský celek se pokoušel uspět kombinací po zemi, jenže na pravé straně hřiště se zahnal do zámezí – Sporting může pokračovat v ofenzivě.
6'
Centr do středu vápna nebyl vůbec špatný, dva hráči v zeleno-bílých dresech se však nepohodli a vzájemnou hlavičkou poslali míč do zámezí.
5'
Fanoušci Sportingu jsou na začátku zápasu velmi hlasití, k čemuž jim pomáhá dobrý nástup Lisabonských. Útočnou akcí středem hřiště vybojovali rohový kop.
3'
Hlavní sudí přerušil hru, protože po jednom ze soubojů zůstal ležet na hřišti Chiesa. Zdá se, že jeho šrám bude lehčího rázu.
2'
Na tahu je pro změnu Sporting, jenž se pokouší zaútočit postupným útokem středem hřiště.
1'
Italský celek vstoupil do utkání aktivně, ofenzivní výpad po pravé straně vedl Di María, jehož pas před branku obrana odvrátila.
1'
Zajímavé info před utkáním! Juventusu byly oficiálně zrušeny tresty pro funkcionáře a hlavně vráceno 15 bodů do ligové tabulky! Stará dáma je tak aktuálně třetím týmem soutěže, přesto její případ ještě půjde k soudu.

Sporting Lisabon: Adán – Diomande, Coates, Inácio – Esgaio, Ugarte, Morita, Santos – P. Gonçalves, M. Edwards, Trincão.
Náhradníci: Israel – Alexandropoulos, A. Gomes, Bellerín, Essugo, Issahaku, Chermiti, Reis, Neto, Rochinha, Tanlongo.
Trenér: R. Amorim

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bremer, Sandro – Locatelli – Cuadrado, Miretti, Rabiot, Chiesa – Di María, Vlahović.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Bonucci, De Sciglio, Gatti, Kostić, Milik, Paredes, Pogba, Rugani, Soulé.
Trenér: M. Allegri

Rozhodčí: F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni.
Sporting, jenž usiluje o historicky druhou účast v semifinále Evropské ligy, má však proti Italům co dohánět. Ve třech soutěžních zápasech na hřišti Juventusu dvakrát padl, doma s ním před šesti lety uhrál ve skupině Ligy mistrů pouze remízu 1:1, která by mu dnes na postup nestačila.
Sporting si po vyřazení Arsenalu pomýšlí na skalp dalšího giganta, k čemuž nemá úplně daleko. Na venkovní porážku 0:1 však navázal pouze domácí remízou s pátou Aroucou, čímž si výrazně oddálil naděje na první tři místa v tabulce a kvalifikaci Ligy mistrů – Evropská liga může být jedinou cestou.

I proto je pozorný Juventus, jenž po svém skandálu přišel o patnáct bodů a po poslední porážce v Sassuolu je pět bodů za šestou Atalantou. Ačkoliv se Stará dáma odvolala, dá se očekávat, že Evropská liga začne být pro italský celek absolutní prioritou. Triumf v Budapešti by totiž byl vstupenkou do milionářské soutěže.
Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu! Klubové soutěže míří do cíle a program Evropské ligy završí od 21:00 odveta čtvrtfinále mezi Sportingem a Juventusem.