Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tiraspol : Real Sociedad - 6. října 2022   18:45

Tiraspol
Tiraspol
0:2
(0:0)
Real Sociedad
53' D. Silva  (Sörloth) • 62' Elustondo  (Méndez)
Tiraspol
Koval – Zohouri, Kiki, Radeljić (C) – M. Diop, Atiemwen (66. Mudasiru), Badolo, Kyabou – Pernambuco (66. Ouattara), Vizeu (77. Kpozo), Akanbi.
Celeadnic, Pașcenco – Heron, Guedes.
Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (AUT)
Stadionul Zimbru, Kišiněv
Remiro – Sola (69. Arambarri), Elustondo (C), Pacheco, Rico – Méndez (77. Turrientes), Guevara, Merino (77. Illarramendi), D. Silva (69. Fernández) – Kubo, Sörloth (81. Karrikaburu).
Marrero, Zubiaurre – Muñoz, Navarro, Zubimendi, U. González, Marín.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:13.
Děkuji za pozornost a krásný zbytek večera.
Po nepříliš zajímavém prvním poločase vstoupil Real Sociedad do toho druhého mnohem lépe a přineslo to své ovoce, když zkušený David Silva nekompromisně zakončil a v 53. minutě poslal svůj tým do vedení. O pár minut později následovala červená karta na straně domácích. Hned z této šance španělský celek udeřil podruhé a bylo téměř rozhodnuto. Sheriff se v druhém poločase kromě beznadějných střel z dálky k ničemu nedostal a zaslouženě prohrál 0:2.
90+3'
90+2'
Centr Akanbiho adresovaný do vápna našel pouze hlavu Pacheca, který míč odhlavičkoval.
90+1'
Kubo se při snaze získat míč, dopustil nedovoleného zákroku.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty navíc.
88'
Ouatarra se snažil dostat do vápna, ale byl včas dostoupen a o míč odebrán.
86'
Faul Fernándeze u postranní čáry, míč do hry uvede Radeljič.
84'
Real Sociedad si momentálně vyměňuje míč v zadních řadách a nikam se nežene.
82'
Rico potáhl míč po lajně a našel volného spoluhráče ve středu hřiště, který dobře rozvíjející se šanci bohužel přibrzdil.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Jon Karrikaburu.
80'
Hra je teď přerušena. Kubo schytal úder loktem, ale naštěstí to nebude nic závažného.
79'
Na míči je momentálně tým Sheriffu, ale bezradně si přihrává na své polovině hřiště.
77'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol:
ze hřiště odchází Felipe Vizeu, přichází Patrick Kpozo.

ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Asier Illarramendi,
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Benat Turrientes.
75'
Hráči Sheriffu si nejsou schopní poradit s obranou Realu Sociedad a střílí z jakékoliv pozice. Bohužel pro ně však úplně mimo.
73'
Tak teď tomu snad nevěří ani sám Merino! Mendéz excelentně prostrčil přihrávku mezi celou obranou Sheriffu a našel volného Merina, který dobáhal na malé vápno, ale nepochopitelně z bezprostřední blízkosti bránu přestřelil.
71'
Radeljič se pokusil o střelu z dálky, avšak mířil pouze doprostřed.
70'
Fernandéz se hned zapojil do hry a fauloval protihráče na polovině hřiště.
69'
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Aritz Arambarri,
ze hřiště odchází David Silva, přichází Carlos Fernández.
68'
Zohouri poslal velmi dobrý centr na Vizeua, ten si však míč nezpracoval a míč odkopl Elustondo.
66'
ze hřiště odchází Iyayi Atiemwen, přichází Salifu Mudasiru,
ze hřiště odchází Pernambuco, přichází Abou Ouattara.
64'
Elustondo se teď nacházel v ofsajdovém postavení.
62'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Dvojitý trest pro Sheriff Tiraspol. Mendéz si vzal na starost standardní situaci po faulu Kyaboua a poslal nadýchaný centr na bránu. ARITZ ELUSTONDO si míč našel, jemně ho nadzvednul a skóroval. Stav utkání 0:2. Asistence: Brais Mendéz
61'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Šeriff Tiraspol (Moussa Kyabou).
60'
Závar před vápnem španělského celku, když hráči Tiraspolu dvakrát zkoušeli vyslat střelu, ale obě brány byly zblokovány.
58'
Postupná akce Realu Sociedad skončila špatnou přihrávkou. Útok může založit Sheriff.
56'
Rico přes sebe Atiemwena nepustil a získal pro svůj tým odkop od brány.
55'
Pomezní rozhodčí teď zvedl svůj praporek a hlásí ofsajd. Hrát bude Sheriff Tiraspol.
53'
Skvěle rozjetá akce na polovině hřiště pokračovala ve vápně u Sorlotha, který parádně oklamal hned několik obránců a předložil míč DAVIDU SILVOVI, který se parádní střelou z hranice vápna trefil přesně do levého horního rohu. Stav utkání je 0:1. Asistence: Alexander Sorloth
51'
Badolo se dopustil faulu a míče se ujme Pacheco.
50'
Sola se dostal k odraženému míči a zkusil zakončit, ale byl příliš daleko od brány.
49'
Sorloth parádně vyvezl míč z vlastní poloviny hřiště a přenesl hru do křídla, kde už operoval Kubo, ale svým centrem nikoho nenašel.
48'
Solův únik po pravé straně hřiště zastavil čistým zákrokem Akanbi.
46'
Atiemwen výborně podržel míč, poslal ho na Badola, který se snažil svým centrem najít Kyaboua, ale přihrávka byla velmi nepřesná.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:50.
Zatím se nehraje moc zajímavý fotbal, oba týmy výborně brání a šancí bylo na obou stranách opravdu málo. Sheriff se dostal pouze ke střelám z hranice vápna. Největší šanci zápasu měl David Silva, když svým pokusem z přímého kopu pouze o pár centimetrů minul pravý horní roh branky.
45+1'
45'
Roh Realu Sociedad šanci nepřinesl a byla to poslední věc, kterou jsme v prvním poločase viděli.
42'
Centr se Pernambucovi vůbec nepovedl a Sorloth ho odvrátil do zámezí.
41'
Akanbi se snažil dostat po křídle za obranu, ale Sola mu vypíchl míč pouze na rohový kop.
39'
Rohový kop byl s přehledem odvrácen a Kubo se Silvou rozjeli nadějný protiútok, který nepřesností zbrzdil Sorloth.
38'
Kiki teď zůstal ležet na polovině hřiště a volá si ošetření.
36'
Zajímavý pokus Pernambuka, při kterém musel zasahovat musel Remiro. Následovat bude rohový kop Sheriffu.
34'
Badolo teď zbytečně fauloval v rohu hřiště.
33'
Centr propadl až k Mendézovi, který byl na malém vápně sám před bránou, ale mířil kousek vedle pravé tyče.
32'
Tohle byl jasný faul Atiemwena, rozehrávat bude obrana španělského celku.
31'
Žlutá karta pro tým FC Šeriff Tiraspol (Iyayi Atiemwen).
31'
Diop už byl v úniku, ovšem Sola ho taktickým zákrokem zastavil, kterým byl ohodnocen žlutou kartou.
30'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Álex Sola).
29'
Centr Mendéze si našel brankář Koval a zneškodnil šanci skórovat.
28'
Faul Akambiho znamená zajímavou příležitost pro Real Sociedad, rozehrávat bude Mendéz.
26'
Střela Badola neměla gólové parametry, a proto bude Remiro rozehrávat od brány.
24'
Skvělý úmysl od Badola, který vyslal nadějnou přihrávku za obranu, předčil svým zákrokem a čtením hry Sola.
23'
Takefusa Kubo mířil svou přihrávku do vápna, spoluhráče však nenašel.
21'
Real Sociedad rozehrál dva rohové kopy za sebou, ani jedním však bránu domácích neohrozil.
19'
Akanbi ukázal skvělý um s míčem a povedlo se mu přejít přes obranu, následně vystřelil, ale pro Remira to nebyl příliš těžký zákrok.
18'
Pouze kousek dělil Davida Silvu od skórování, když jeho střela z přímého kopu minula těsně vedle brány.
17'
Výborný průnik Sorlotha byl zastaven faulem. David Silva se ujme přímého kopu ve velmi dobré pozici.
17'
Žlutá karta pro tým FC Šeriff Tiraspol (Moussa Kyabou).
15'
Výborná kombinace trojice Elustondo, Silva, Kubo na jeden dotek skončila pouze u obrany Tiraspolu.
13'
Cedric Badolo vyslal z hranice velkého vápna zajímavou střelu, ale mířila těsně nad břevno.
12'
Pozorná obrana španělského celku dokázala odvrátit hned dva centry soupeře.
11'
Mikel Merino přistrčil Diopa a Sheriff bude rozehrávat na své polovině hřiště.
10'
Faul na polovině hřiště, přestupku se dopustil David Silva.
9'
První střela na bránu na straně Realu Sociedad. Sorloth si výborně navedl míč na levou nohu, střela ovšem nebyla nijak nebezpečná.
8'
Dobře rozvíjející se šance bohužel nepřinesla úspěch, když David Silva nahrál nepřesně.
6'
Hráči Sheriffu výborně presují a Real Sociedad se zatím nemůže dostat za obranu soupeře.
4'
Nákop za obranu na Mendéze měl slušné parametry, míč ale přešel do zámezí.
2'
První útok hráčům Realu Sociedad nevyšel, ale u balonu nadále zůstanou.
1'
Hráči jsou nastoupeni na hřišti a utkání zanedlouho začne.

FC Šeriff Tiraspol: Koval – Zohouri, Kiki, Radeljić (C) – M. Diop, Atiemwen, Badolo, Kyabou – Pernambuco, Vizeu, Akanbi.
Náhradníci: Celeadnic, Pașcenco – Heron, Kpozo, Ouattara, Guedes, Mudasiru.
Trenér: Stjepan Tomas

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Sola, Elustondo (C), Pacheco, Rico – Méndez, Guevara, Merino, D. Silva – Kubo, Sörloth.
Náhradníci: Marrero, Zubiaurre – Fernández, Illarramendi, Karrikaburu, Muñoz, Navarro, Turrientes, Zubimendi, U. González, Marín, Arambarri.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Lechner – Heidenreich, Kolbitsch.
Poté, co moldavský mistr selhal v předkole Ligy Mistrů s Plzní, dokázal se probojovat alespoň do Evropské ligy, kde zatím bojuje velmi statečně. Po jednoznačné výhře 0:3 na hřišti kyperské Omonie, přišla na domácí půdě očekávaná prohra se slavným Manchesterem United 0:2. Ovšem překvapivě se jednalo o vyrovnané utkání a anglický celek to nedostal zadarmo. V lize je Sheriff zatím neporažen, takže se dá říci, že je ve skvělé formě, avšak úroveň moldavské ligy a evropské scény je diametrálně odlišná.

Real Sociedad je v konkurenci španělské ligy momentálně na 7. místě se ztrátou tří bodů na 3. místo. Po posledním velmi divokém zápase, ve kterém dokázal dobýt hřiště Girony 3:5, tým ze San Sebastianu bude doufat v poněkud poklidnější utkání. Do zápasu bude vstupovat ve skvělé pozici jakožto lídr skupiny E po výhrách 2:1 s Omonií a 1:0 s Manchesterem United. Real Sociedad nečeká lehké utkání, ale určitě bude chtít v této sérii pokračovat a nadále tak vévodit skupině.
Ve čtvrteční podvečer se rozehrají zápasy 3. kola skupinové části Evropské ligy. Hned od 18:45 je v plánu zápas moldavského Sheriffu Tiraspol se španělským Realem Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.