Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Villarreal - 7. března 2024   21:00

Marseille
Marseille
23' Veretout (Clauss) • 28' Mosquera(vl.)  • 42' Aubameyang  • 59' Aubameyang (Harít)
4:0
(3:0)
Villarreal
Villarreal
Marseille
P. López – Clauss (60. Meïté), Mbemba, Balerdi, Merlin (85. Soglo) – Veretout (73. Luis Henrique), Kondogbia (C), Harít – Sarr, Aubameyang (85. Moumbagna), Ndiaye (60. Únáhí).
Blanco – Correa.
S. Gözübüyük – E. Zeinstra, J. Balder (všichni NED)
Stade Vélodrome, Marseille
Villarreal
Reina – Mosquera, Mándí (46. A. Moreno), Bailly, Cuenca – Achúmáš, Comesaña (46. Parejo), Coquelin (69. Capoue), Baena (46. Sørloth) – G. Moreno (C) (65. Femenía), Guedes.
Jørgensen, I. Álvarez – A. Altimira, Trigueros, Morales.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:15.
Druhá půle už toho moc nepřinesla, domácím se ještě povedlo jednou skórovat, čímž dali výsledku konečnou podobu. Hosté nezlepšili oproti prvnímu poločasu prakticky nic, ale měli štěstí, že ani domácí se už nikam moc nehnali, náskok do odvety mají více než slušný.
90+6'
90+4'
Faris Pemi Moumbagna svoji nepřesnou střelu adresoval vedle brány. Pepe Reina pohlídal míč v cestě do zámezí.
90+3'
Na hřišti se nic neděje, oba celky víceméně vyčkávají na závěrečný hvizd.
89'
Domácí se mohli prosadit popáté, obrana španělského celu však v tomto případě včas zareagovala.
88'
Hosté se ani moc nesnaží, hrají rezignovaně a spíš jen čekají na závěrečný hvizd, který jim přinese jistou úlevu.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází Emran Soglo.
85'
ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Faris Pemi Moumbagna.
83'
Ismaïla Sarr centroval na střed pokutového území, kde nenašel žádného spoluhráče.
81'
Ovšem teď to z dálky zkusil Quentin Merlin, jeho pokus byl hodně nepřesný.
80'
Domácí kombinují před vápnem Villarrealu a spíš se snaží šetřit čas, než útočit.
77'
Luis Henrique se lapil do ofsajdové pasti.
76'
Teď to byli domácí, kdo fauloval, zákrok se obejde bez karetního trestu.
73'
Ismaïla Sarr mohl přidat pátý gól, jeho zakončení i trochu se štěstím zneškodnil hostující brankář, jenž podržel teď svůj tým.
73'
ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Luis Henrique.
72'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Jorge Cuenca).
71'
Gonçalo Guedes mohl snížit a dát do odvety svému celku přeci jen lepší výsledek, ovšem jeho střelu zblokoval bránící Quentin Merlin.
69'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Étienne Capoue.
67'
Jeden z hráčů Villarrealu zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
65'
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Kiko Femenía.
62'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Villarreal CF (Alberto Moreno). Hráč Villarrealu si byl dobře vědom žluté karty, kterou disponoval, přesto šel do souboje o míč hodně tvrdě, načež vidí druhou žlutou a půjde předčasně pod sprchy.
60'
ze hřiště odchází Iliman Ndiaye, přichází Azzáedín Únáhí.
60'
ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Bamo Meïté.
59'
Marseille právě vstřelilo branku!
Krátce před dovršením hodiny hry se domácí dostávají už do čtyřgólového trháku. PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG využil křižné přihrávku na levou stranu, poté chtěl spíše centrovat, ale udělal to tak šikovně, že míč skončil ve vzdálenějším horním rohu brány.
57'
Jordan Veretout pálil pravačkou z dálky, míč proletěl vysoko nad bránou.
54'
Iliman Ndiaye málem zvýšil náskok svého celku, jeho střela však končí mimo bránu.
52'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Alberto Moreno). Trochu zbytečný skluz na Ilimana Ndiayeho, po kterém hráč zaslouženě inkasuje trest.
51'
Iljás Achúmáš si prudkou přihrávku na pravé křídlo nedokázal zpracovat, míč mu utíká do autu.
48'
Z následného rohu hosté nic nevytěžili a hra se otáčí.
47'
Hosté rozehráli přímý kop, Gerard Moreno na sebe vzal zodpovědnost, ale jeho pokus byl tečován do zámezí.
46'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Alexander Sørloth.
46'
ze hřiště odchází Ajsa Mándí, přichází Alberto Moreno.
46'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Dani Parejo.
46'
Zatím docela dominance domácího mančaftu, který je lepším týmem a díky třem zásahům si odnáší do kabin tříbrankový náskok. Nemusí to být jistě konečná, ale i tak by to bylo do odvety hodně slibný výsledek, avšak nepředbíhejme, Villarreal má celý druhý poločas k nápravě.
45+3'
45+1'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Santi Comesaña).
45'
První půle se pomalu chýlí ke konci, domácí drží míč ve své moci.
42'
Autorem branky z pokutového kopu je PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG. Domácí hráč proměnil penaltu se štěstím, když míč adresoval ze svého pohledu na pravou stranu, Reina směr vystihl, ale o kousek na balón nedosáhl.
41'
Verdikt je jasný, bude to penalta a Marseille má velkou šanci před koncem první půle zvýšit náskok.
40'
Hlavní arbitr se jde podívat sám na video.
39'
Ismaïla Sarr vedl míč po pravé straně, nepovedlo se mu však přihrát ani vystřelit. Nyní se však řeší, zda nebyl v pokutovém území faulován.
37'
Leonardo Balerdi velmi dobře pohlídal míč v cestě za postranní čáru, Pau López bude rozehrávat.
35'
Pepe Reina zabránil třetímu gólu, Iliman Ndiaye střílel nebezpečně na vzdálenější tyč a hostující gólman se musel pořádně natáhnout, levačkou se mu povedlo míč vyrazit.
33'
Ofsajd zastavuje španělský mančaft, který toho směrem dopředu ještě mnoho nepředvedl.
32'
Marseille nevyšla kombinace v pokutovém území Villarrealu, vinou čehož přichází o balón.
30'
Domácí se dostávali do další příležitosti, tentokrát jim ale balón utekl za čáru.
28'
Tohle je pro Villarreal hodně tvrdá rána, YERSON MOSQUERA ve snaze odehrát míč do bezpeční tečoval balón pravačkou do protipohybu brankáře svého mužstva a to tak smolně, že míč skončil v síti.
26'
Domácí zakopli míč za postranní čáru, soupeř bude vhazovat.
23'
Francouzský tým jde do vedení. Po kombinaci poslal Clauss centr do malého vápna, obrana španělského mužstva tentokrát zaváhala, když ponechala úplně volného JORDANA VERETOUTA, který zblízka hlavou adresoval míč do sítě.
22'
Nebezpečná přihrávka z pravé strany byla zneškodněna obranou Villarrealu.
19'
Míč končí u Reiny, který rozehrává na krátko.
17'
Rychlá kombinace Marseille k šanci nevedla, jeden z hráčů Villarrealu míč odhlavičkoval do bezpečí.
16'
Pierre-Emerick Aubameyang poslal hodně nepřesnou přihrávku k postranní čáře, míč skončil za ní.
13'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Quentin Merlin). Kartu vidí za faul na Achúmaše.
9'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Ajsa Mándí). Po jeho faulu končí na trávníku Pierre-Emerick Aubameyang.
8'
Španělskému mužstvu nevyšla kombinace před vápnem, načež přichází o balón.
6'
Zblokovaná střela Lópeze neohrozila, hosté budou rozehrávat roh.
4'
Francouzský tým si vynutil faul, rozehrávat bude kousek za středovou lajnou.
1'

Olympique Marseille: P. López – Clauss, Mbemba, Balerdi, Merlin – Veretout, Kondogbia (C), Harít – Sarr, Aubameyang, Ndiaye.
Náhradníci: Blanco – Únáhí, Meïté, Soglo, Moumbagna, Correa, Luis Henrique.
Trenér: J. Luis Gasset.

Villarreal CF: Reina – Mosquera, Mándí, Bailly, Cuenca – Achúmáš, Comesaña, Coquelin, Baena – G. Moreno (C), Guedes.
Náhradníci: Jørgensen, I. Álvarez – Femenía, A. Moreno, A. Altimira, Capoue, Parejo, Trigueros, Sørloth, Morales.
Trenér: Marcelino.

Rozhodčí: S. Gözübüyük – E. Zeinstra, J. Balder (všichni NED).
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se spolu utkali dvakrát, vždy v rámci přátelského souboje. Poprvé 21. července 2018, tehdy skončil mač nerozhodně 1:1, poté 31. července 2021, kdy se francouzský mančaft radoval z výhry 2:1.
Villarreal

Španělský celek prošel do osmifinále přímo díky prvnímu místo ve skupině F, které se však nerodilo vůbec snadno. Villarreal až do poslední chvíle soupeřil s jiným francouzským mužstvem, Rennes, o udržení čela tabulky, v posledním duelu skupiny na sebe právě tyto mančafty narazily a ten z Pyrenejského poloostrova se radoval ze šťastné těsné výhry 3:2, když protivníkovi nebyl v 90+12. minutě uznán vyrovnávací gól. Kdyby se tak stalo, konečné pořadí by bylo jiné.
Ve své soutěži se Villarrealu vůbec nedaří, je až dvanáctý, daleko za pohárovými příčkami, zajímavostí je, že také on si v generálce na dnešní klání připsal vítězství 5:1 a to nad Granadou.
Marseille

Francouzský celek si musel postup do osmifinále vybojovat, proti ukrajinskému Šachtaru to neměl vůbec snadné, první duel na hřišti soupeře skončil nerozhodně 2:2 a v odvetě se Doněck dostal do vedení po proměněné penaltě, Marseille však ještě v první půli vyrovnalo a dvěma zásahy v rozmezí 74. – 81. minuty rozhodlo o svém postupu.
Ve své lize mu patří sedmé místo, první "nepohárové", na šesté Lens ztrácí tři body. V generálce na dnešní mač si jeho hráči zastříleli a v Clermontu vyhráli vysoko 5:1.
Dobrý den, první osmifinálové zápasy má dnes na programu Evropská liga, do hry v ní vstoupí i dva čeští zástupci, my však budeme sledovat v tomto přenosu francouzsko-španělské zápolení, mezi Marseille a Villarrealem. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.