Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  BATE Borisov : FK Oleksandrija - 17. srpna 2017   19:00

BATE Borisov
9' Ivanič
1:1
(1:1)
FK Oleksandrija
20' Banada
Chichkan – Berezkin, Gayduchik, Kendysh, Polyakov, Signevich, Tuominen
Bognar
Borisov Arena, Borisov
Levanidov – Bondarenko, Kalenchuk, Kulish, Pashaev, Ponomar, Starenkiy

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:7.
Je dobojováno. Nesmírně nezáživné utkání končí remízou 1-1. Tento výsledek jednoznačně značí lepší výchozí pozici do odvety pro Oleksandriji, které k případnému postupu bude stači i bezbranková remíza.
90+4'
90+3'
Volodko posílal do pokutového území centr, který si Pankiv v poklidu sbírá do své náruče.
90+2'
Hosté se v posledních minutkách pouze brání. Bate svírá svého soupeře u jeho vlastní šestnáctky, hrát se budou ještě necelé dvě minutky.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Domácí mohli rozhodnout! Ivanič napřáhl zhruba ze třiceti metrů a táhlou střelou trefil horní konstrukci.
89'
Ani Oleksandrija nikam nespěchá, remízový stav je vzhledem k předzápasovým prognózam určitě vítaným výsledkem.
87'
Míč se opět potuluje po nohách hráčů Borisova, kteří nevyvíjejí žádný tlak na svého dnešního soupeře.
85'
Mnozí nezaujatí diváci by si jistě přáli konečný hvizd tohoto nudného zápasu. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, uvidíme nějakou branku?
84'
Po celý zápas byl hodně nenápadný domácí útočník Rodionov, kterého velmi dobře střežila obrana Oleksandrije.
83'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Rodionov, přichází Tuominen.
82'
Domácí sportovně odevzdali balón soupeři, míč doplachtil až k Pankivovi, který jej okamžitě vyhodil na levou stranu.
81'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky. Stav je stále nerozhodný, dle herního projevu obou mužstev to už na změnu stavu nevypadá.
80'
Menší zdravotní problém měl jeden z hostů, nicméně to vypadá, že by měl pokračovat ve hře. Nic jiného mu ani nezbývá, vzhledem k tomu, že už jeho celek nemá možnost střídání.
79'
Tsurikov nepustil nedovoleným zákrokem za sebe Draguna, BATE okamžitě rozehrálo a žene se k opačné šestnáctce.
78'
Hostující lodivod už sáhlo ke všem třem střídání, domácí trenér si stále schovává poslední.
77'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Gordejchuk, přichází Kendysh.
77'
Střídání v týmu FK Oleksandrija: ze hřiště odchází Polyarus, přichází Starenkiy.
76'
Na hrací ploše se neděje nic zajímavého. Ani jeden z týmů se netlačí do ofenzívy, a když už, tak útok hodně rychle skončí.
75'
Ukrajinský zástupce v Evropské lize se ještě prodral k rohovému kopu. Ten byl opět zahrán hodně mizerně, na což jsme už zvyklý.
74'
Oleksandrija si vytvořila slibnou pozici z přímého kopu. Kalenchuk obstřelil jak zeď, tak i domácí svatyni.
73'
Gordejchuk hezkým způsobem převzal přihrávku, posléze se dostal do většího střeleckého úhlu. Z této pozice stačil vyprodukovat střelu vysoko nad.
72'
Žlutou kartu dostává Milunovič (BATE Borisov).
71'
Nuda, nuda, šeď, šeď. Dnešní utkání opravdu nepatří k těm atraktivním. Sice vidíme bojovný fotbal, avšak na úkor ofenzivní podívané.
70'
BATE zahrávalo standardní situaci kousek od levé autové čáry, míč plachtil tak dlouho, až přistál v rukavicích Pankiva.
69'
Střídání v týmu FK Oleksandrija: ze hřiště odchází Grytsuk, přichází Ponomar.
68'
Oleksandrija toho směrem dopředu moc nepředvedla, nicméně stále má lepší výchozí pozici do odvety, která se odehraje už příští týden.
67'
Hezky to zamýšlel domácí středopolař Dragun, který naznačil střelu a následně se pokusil vysunout Rodionova. To zmátlo i domácího útočníka, který na prudkou přihrávku nedosáhl.
66'
Žlutou kartu dostává Stasevich (BATE Borisov).
65'
Žlutou kartu dostává Grytsuk (FK Oleksandrija).
64'
Sitalo si skvěle hrudí zpracoval vysoký balón, čistým způsobem se prezentoval Dragun, který protihráče připravil o hrací předmět.
63'
Střídání v týmu FK Oleksandrija: ze hřiště odchází Zaporozhan, přichází Kalenchuk.
62'
Stále sledujeme nezáživnou podívanou, který chybí lepší myšlenka. Domácí mají ve druhém poločas navrch, nicméně stále se nemohou dostat k zakončení.
59'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Volodko, přichází Signevich.
58'
Volodko svalil na zem Sitala, který se ještě si vypětím všech sil snažil o kloudnou přihrávku. V leže toho už moc nezmohl a hlavní arbitr byl nucen písknout.
57'
Rodionov si nepohlídal ofsajdovou linii, čehož si všiml pomezní rozhodčí a je mu odmáváno ofsajdové postavení.
56'
Domácí se díky své aktivitě dostali i k rohovému kopu. Ten pouze proletěl napříč pokutovým územím, velmi blízko zakončení byl Milunovič.
55'
Ivanič opět režíroval hru, po krátkém driblinku s míčem si všiml naběhnuvšího Rodionova, kterého ale skvěle zakřižoval Basov a je po nadějné šanci.
54'
Sitalo se přes veškerou snahu nedokázal dostat k prudkému balónu na hrací ploše, Borisov má v posledních minutách mírně navrch.
53'
Stasevich hezkou šajtlí vysunul Ivaniče, který servíroval k penaltovému puntíku nepříjemný centr. S tím si nedokázal poradit Gordejchuk.
52'
Hra v úvodu druhého dějství pokračuje podobným stylem hry, jako v úvodním poločase. Sledujeme velmi vyrovnanou bitvu, ve které si ani jeden z celků nedává na hřišti téměř žádný prostor.
51'
Pankiv byl vyrušen ze zimního spánku, když se do jeho prostoru snášel ztečovaný centr. Hostující brankář se v dnešním utkání zatím nemusel moc činit.
50'
Na zeleném pažitu si ustlal hostující Grytsuk, jehož pád na zem nesou hodně těžko domácí příznivci. Oleksandrija bude rozehrávat ze své poloviny.
49'
Ivanič vhodil autové vhazování na Rodionova, který sice otřel balón o protihráče, hrací předmět se ale udržel na hrací ploše.
48'
Dragun vhazoval u pravé postranní čáry, jeden z hostů balón srazil a domácí budou znovu vhazovat.
47'
Druhý poločas je již v plném proudu, úvodní slovo si vzali tentokráte domácí fotbalisté.
46'
45+1'
45'
Oleksandrija se dostala ještě k jednomu rohu, který nedopadl dle představ. Zachvíli nám už poběží nastavený čas.
43'
Navíc to dle herního projevu obou mužstev to už na další branku v úvodním dějství nevypadá. Přeci jenom zbývá ještě několik minutek, uvidíme tedy ještě nějaký gól?
42'
Z hlediště se ozývá pískot, domácí příznivci jednoznačně nejsou spokojeni s výkonem svých miláčků. V loňských sezónách byli zvyklý na vyrovanané střetnutí s nejlepšími evropskými týmy.
40'
Banada si odnesl s z předchozího osobního souboje nějaký šrám na hlavě. Nějakou tu vteřinu se nehrálo, hostující středopolař je momentálně v péči lékářů.
39'
První poločas se blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá maximálně s jednominutovým nastavením.
38'
Pankiv si dával s výkopem od své branky docela na čas. Hlavní sudí nechal tuto časovou prodlevu bez povšimnutí.
37'
Polyarus tak váhal s rozehrávku míče až o něj přišel. Gordejchuk stačil ještě balón otřít o protihráče a Borisov tak bude vhazovat.
36'
Zatím jsme neregistrovali příliš přesných střeleckých pokusů. Povětšina střel byla díky centrovaným balónům, po kterých následovalo nepřesné zakončení.
35'
Milunovič si docela zahrával při hrátkách s míčem u vlastní šestnáctky. Nepříjemnou situaci nakonec vyřešil na jedničku a zahájil útok svého týmu.
34'
Oleksandrija měla k dispozici rohový kop, který doplachtil přesně na hlavu Banady. Ten v těžké pozici hlavičkoval mimo prostor tří tyčí.
33'
Grytsuk narýsoval kolmici přesně na naběhnuvšího Tsurikova, který ani nadvakrát neodkázal procedit balón k malému vápnu.
32'
Pokračuje bitva ve středu hřiště, kde se odehrává nespočet osobních soubojů. V nich jsou povětšinou úspěšnější domácí, kteří okamžitě spěchají dopředu.
31'
Domácí se opět dostali do slušného náporu, který soupeř s trochou štěstí dokázal přežít. Následoval rohový kop, po kterém hlavičkoval Volodko vysoko nad.
29'
Polyarusovi se nepovedlo přenést těžiště hry na opačnou stranu, nicméně hráči domácího mužstvo se míče ihned zbavili.
28'
A mohlo být zle! Sitalo dostal ideálně balón do běhu a následně vypálil tvrdě pouze do rukavic Scherbitskyho. Borisov si v posledních minutách zahrává.
27'
Volodjko postupoval po levé straně hodně neohroženě, k hezkému průniku ale nepřidal přesný centr. Ten končí až v náruči připraveného Pankiva.
26'
Rodionov šel u půlící čáry do střelce vyrovnávací branky Banady hodně agresivně, je pískán faul a hosté budou pokračovat v kombinační činnosti.
25'
Dnešní utkání sleduje velmi málo osídlený stadion v Borisově. Pro fanoušky je toto zřejmě nezajímavé, neboť Oleksandrija není zrovna špičkovým evropským mužstvem.
24'
Domácí se zničeho nic dostali do nadějného protiútoku, který táhl Rodionov. Kapitán Borisova byl v útočné fázi sám a na případný úspěch tak neměl nárok.
23'
Posledních několik minutek mají územní převahu hosté z Ukrajiny. Po vyrovnávací brance nadále zlobí na útočné polovině soupeře.
22'
Rohový kop nebyl zrovna povedený, míč skončil až za brankovou čárou. Scherbitsky bude vykopávat od své svatyně.
21'
Sitalo obdržel přihrávku k pokutovému území, tam dokázal vybojovat první rohový kop pro svoje barvy. Do šestnáctky se okamžitě ženou vysocí obránci.
20'
Oleksandriya právě vstřelila branku!
Tak pozor, hosté totiž vyrovnávají stav utkání! Rychlá kombinace vyústila v centrovaný balón na EVGENA BANADU, který zblízka dokázal prostřelit brankáře.
19'
Baga před malým momentem nakopával balón daleko od svých spoluhráčů, hrací předmět bez jakéhokoliv kontaktu opustil hrací plochu.
18'
Ivanič postupoval po levém křídle k okraji pokutového území, tam se pokusil vysunout Rodionova. Výborný obranný zákrok předvedl Gitchenko, jenž zamezil kolmici.
17'
Oleksandrija je směrem dopředu zatím hodně bezzubá. Na útočnou polovinu se dostává naprosto minimálně a když už, tak se jedná o hodně krátký pobyt.
16'
Před Pankiva přiletěl přeci jenom ještě jeden vysoký balón, ten zakončoval Basov hlavičkou vysoko nad branku.
15'
Následný rohový kop doletěl pouze na hlavu Sitala, který balón odpravil ven z nebezpečného prostoru.
14'
Stasevich měl na pravé straně spoustu prostoru, celou situaci nevyřešil dobře, neboť jeho přihrávka pod sebe byla sražená.
12'
Oleksandrija nepochodila se slibně se vyvíjející protitakcí, na opačné straně se Gordejchuk dostal k velmi slabému centru.
11'
Další plachtící balón do šestnáctky ukrajinského celju musel odvrátit Basov, hosté jsou i nadále pod velkým tlakem.
10'
Domácí tak zaznamenali velmi dobrý vstup do utkání, což bylo určitě předzápasovým cílem. Nyní je na řadě hostující celek.
9'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! MIRKO IVANIČ dostal balón ideálně proti noze a z hranice šestnáctky vypálil velmi přesně ke vzdálenější tyči.
8'
BATE je v úvodu jednoznačně aktivnějším celkem. Momentálně mají míč na kopačkách domácí zadáci, kteří rozmýšli, kudy povedou útočnou akci.
7'
Buljat si nepřidělával zbytečně starosti a skákající míč radějí odkopl za autovou čáru. Oleksandrija bude vhazovat kousek od rohového praporku.
6'
Z pravé strany přiletěl do malého vápna velmi dobrý centr, který se dostal až k Rodionovi. Domácího útočníka to natolik zaskočilo, že nedokázal kloudně zakončit.
5'
Domácí kapitán Rodionov si nedokázal zpracovat vysoký balón, naopak velmi dobře zasáhl obránce Gitchenko.
4'
Míč se po nepřesnosti domácího tábora dostal až do moci brankáře Pankiva, který ho za několik vteřinek vykopne.
3'
Žlutou kartu dostává Basov (FK Oleksandrija).
3'
S kulatým nesmyslem se seznámili také hosté, nicméně nepochodili hned s první útočnou kombinací.
2'
Utkání nám konečně vypuklo, úvodní rozehrávku si vzali domácí fotbalisté.
1'

BATE Borisov: Scherbitsky – Baga, Buljat, Milunovič, Volodjko – Volodko, Dragun – Stasevich, Ivanič, Gordejchuk – Rodionov (C)
Náhradníci: Chichkan – Berezkin, Gayduchik, Kendysh, Polyakov, Signevich, Tuominen

FK Oleksandrija: Pankiv – Chebotaev, Gitchenko, Basov, Batsula – Grytsuk, Zaporozhan (C), Banada – Polyarus, Sitalo, Tsurikov
Náhradníci: Levanidov – Bondarenko, Kalenchuk, Kulish, Pashaev, Ponomar, Starenkiy

Rozhodčí: Bognar.

Ukrajinská Oleksandrija patří v posledních letech k nejlepším týmům své domácí soutěže. V loňské sezóně se tento klub umístil na páté pozici, což znamená kvalifikaci Evropské ligy. Oleksandrija si ve třetím předkole poradila s favorizovanou Astrou Giurgiu, kterou přemohla po výsledcích 1:0 a 1:1. Mimo jiné je i naplno rozeběhlá ukrajinská nejvyšší soutěž, jejíchž začátek hostující celek dnešního utkání zaspal. Výsledkem je pozice v sestupovém pásmu a čekání na první ligovou výhru.

Běloruská domácí soutěž už dlouhá léta patří BATE Borisov. Tento celek obhájil svojí tamní ligu už pojedenácté v řadě, a tak se i pro letošní sezónu může těšit na evropské poháry. Pravidelný účastník skupinové fáze Ligy mistrů se do nejprestižnější soutěže letos nepodívá. Ve třetím předkole totiž narazil na pražskou Slavii, která byla v konečném součtu úspěšnější. Pro Borisov tak zbývá už jen "pouze" Evropská liga, ještě před skupinovými boji musí projít přes nevyzpytatelnou Oleksandrijí.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga se chystá do posledních předkol, my se společně zaměříme na souboj mezi BATE Borisov a FK Oleksandrija.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.