Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Hafnarfjördur - 24. srpna 2017   20:45

Braga
Braga
39' Paulinho  • 80' Paulinho  • 90+3' Sousa
3:2
(1:1)
Hafnarfjördur
16' Bödvarsson   • 51' Bödvarsson
Braga
Matheus – Esgaio, Viana, Silva, Jefferson – Vukčević (C), Danilo, Horta (78. Martins) – Xadas (90. Fransérgio), Stoiljković (71. Sousa), Paulinho
Moreira – Rosić, Hassan, Martins, Fransérgio, Goiano, Sousa
Gil – Sapela, Borkowski (všichni Polsko)
Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků)
Nielsen – Gudmundsson, P. Vidarsson, Doumbia, Bödvarsson – Björnsson (67. Dvorneković), D. Vidarsson (C), Pálsson – Crawford (87. B. Vidarsson), Lennon, Gudnason (87. Valdimarsson)

Přestože mužstvo Hafnarfjörduru v utkání dvakrát vedlo, hubený náskok ani jednou neudrželo a kvůli gólu inkasovanému v nastavení odletí z Portugalska s porážkou 2:3. Braga se raduje! Vyhrála oba zápasy 4. předkola Evropské ligy a může se těšit na postup do skupinové fáze.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:0. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:13.
90+5'
90+3'
Braga právě vstřelila branku!
Hrubice vyběhnuvšího Nielsena pohřbila hafnarfjördurskou naději na vítězství. Gólman islandského týmu chyboval při hlavičce mimo vápno a toho dokonale využil střídající DYEGO SOUSA, který dopravil míč do opuštěné brány. O postupujícím do skupiny Evropské ligy je tedy rozhodnuto!
90+1'
Polák Pawel Gil nastavil pět minut nad rámec řádné hrací doby. Braga se stáhla a brání skóre.
90'
Avizovaná třetí výměna v týmu SC Braga: Bruno Xadas přenechal své místo Fransérgiovi.
89'
Střídání chystá také trenér Bragy. Mělo by k němu dojít při nejbližším přerušení hry.
87'
Poslední výměna v týmu FH Hafnarfjördur: Crawforda nahradil B. Vidarsson.
87'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Gudnason, přichází Valdimarsson.
87'
Za faul na D. Vidarssona si žlutou kartu vykoledoval Raúl Silva (SC Braga).
83'
Hosté jsou po inkasovaném gólu nervózní.
80'
Deset minut před koncem domácí podruhé vyrovnávají a jsou blízko postupu do základní skupiny Evropské ligy! Po centru zprava Dyego Sousa hlavou přiťukl balon PAULINHOVI a ten bez přípravy prostřelil Nielsena. Autor gólu má zaděláno na hattrick!
79'
Za držení Paulinha za dres uviděl žlutě zbarvený kartonek Bödvarsson (FH Hafnarfjördur).
78'
Střídání v týmu SC Braga: dohrál Ricardo Horta a místo něj nastoupil Fábio Martins.
76'
Ricardo Horta chtěl roztáhnout hru doleva, ale jeho přihrávka na Jeffersona byla příliš dlouhá. Balon skončil v zámezí a zpět do hry ho uvedou hosté.
74'
Hra nyní zabředla do středu hřiště.
72'
Do konce zápasu zbývá nějakých dvacet minut. Pokud průběžné skóre zůstane stejné i po vypršení řádné hrací doby, bude následovat prodloužení.
71'
Střídání v týmu SC Braga: utkání skončilo pro Stoiljkoviće, místo něj přišel do hry Dyego Sousa.
69'
Domácí neúspěšně rozehráli rohový kop, jehož exekutorem se stal Jefferson. Neujal se jeho centr na přední tyč, kde se nacházel jeden z obránců.
68'
Bruno Xadas si na hranici vápna vytvořil prostor pro zakončení, ale balon mezi tři tyče hafnarfjördurské brány nevtěsnal. Nielsen se chystá vykopávat.
67'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: hrací plochu opustil Björnsson a jeho místo zaujal Dvorneković.
65'
Přesto domácí sebrali odražený balon a pokračovali ve svém snažení. Ricardo Horta posadil míč na hlavu Paulinha a ten cílené zařízení netrefil.
64'
Z dalšího tažení Braga vytěžila roh. Ricardo Horta svým centrem žádného ze spoluhráčů nenašel.
63'
Paulinho (SC Braga) si nepohlídal ofsajdovou linii.
62'
Rána Bruna Xadase ze střední distance se neujala a Nielsen (Hafnarfjördur) tedy mohl zůstat v klidu.
60'
D. Vidarsson (FH Hafnarfjördur) zezadu skolil Vukčeviće a byl za to potrestán žlutou kartou.
59'
Další neproměněná šance Bragy, která by podruhé ráda vyrovnala! Stoiljković zprava našel z druhé vlny nabíhajícího Paulinha a jeho křižná rána prosvištěla těsně kolem tyče.
56'
Defenziva Hafnarfjörduru pak musela čelit rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
55'
O poznání více práce měl Nielsen s hlavičkovým zakončením Stoiljkoviće, který si na zadní tyči nechal přistát balon po lahodném centru z levé strany. Ani tentokrát však brankář Hafnarfjörduru míč za svá záda nepustil.
53'
Domácí se snažili rychle odpovědět, ale přízemní rána Ricarda Horty tolik nebezpečná nebyla, protože mířila přesně doprostřed brány.
51'
Hafnarfjördur právě vstřelil branku!
Hosté si berou vedení zpět! Matheus vyrazil míč po střele z rohového kopu před sebe a pohotově dorážející BODVAR BÖDVARSSON neměl problém trefit odkrytou část brány. Úspěšný střelec se v tomto zápase trefil už podruhé.
50'
Domácí se ubránili jak standardní situaci, tak následnému rohovému kopu.
49'
Raúl Silva Lennon fauloval Lennona. Přímý volný kop rozehraje celek Hafnarfjörduru.
47'
Domácím se míč zatoulal do zámezí a výhodu autového vhazování tak získal Hafnarfjördur.
46'
Druhá půle začala kombinační souhrou hráčů Bragy.
46'
Pawel Gil svolává hráče obou týmů zpátky na hřiště.
Kdo očekával převahu Bragy, ten se mýlil. V prvním poločase byl totiž k vidění vyrovnaný boj. A byl to dokonce podceňovaný Hafnarfjördur, kdo po čtvrthodině hry otevřel gólový účet zápasu. Domácím se k obrovské radosti fanoušků povedlo vyrovnat až ve 39. minutě. Druhé dějství bude jistě zajímavé!
45+1'
45+1'
Úplnou tečkou za prvním poločasem se stal ofsajd Bruna Xadase (SC Braga).
45'
Pawel Gil nastavil v úvodním dějství jedinou minutku.
44'
Hráči už pokukují po časomíře a vyhlížejí svůj odchod do kabin. Ten se kvapem přibližuje.
43'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště.
42'
Doumbia (FH Hafnarfjördur) zastavil rodící se protiútok. Za podražení Stoiljkoviće inkasoval žlutou kartu.
39'
Je vyrovnáno! Stoiljković doběhl až ke koncové čáře a PAULINHOVI, který stál v levém rohu malého vápna, adresoval zpětnou přihrávku. Portugalec na nic nečekal a razantní střelou bez přípravy nedal Nielsenovi sebemenší šanci.
37'
Protože ale Ricardo Esgaio podrazil Bödvarssona, tak hosté zůstanou u míče.
36'
Takhle to nepůjde. Lennon (FH Hafnarfjördur) odcentroval míč na hlavu obránce a ten ho odvrátil mimo rizikovou zónu.
35'
Hra se obrátila a Braga bude čelit rohovému kopu.
34'
Tohle mohlo být zajímavé! Ricardo Horta (SC Braga) je však smolařem, protože mu chyběl kousíček, aby se dostal k centru zleva a mohl zakončit.
33'
Nielsen (FH Hafnarfjördur) znovu v akci. Tentokrát vyběhl až na hranici šestnáctky, aby před dotírajícím útočníkem stihl odkopnout balon do zámezí.
31'
Nielsen si bezpečně pohlídal Jeffersonův centr z levé strany a potom rozdal balon svým spoluhráčům v poli. Dobrá práce hafnarfjördurského gólmana.
28'
A tak zkusili hosté zahrozit dlouhým nákopem, jenomže Gudnason nedokázal vyvinout dostačující rychlost a balon doputoval až za koncovou čáru.
27'
Hafnarfjördurští navštívili území portugalského týmu, nicméně moc dlouho se na něm neohřáli.
26'
V posledních minutách míč velice často střídal majitele a nic se na tom nemění ani nyní.
24'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště, kde se mezi hráči odehrávají urputné bitvy o balon.
23'
Doumbia (Hafnarfjördur) uprostřed hracího pole nedovoleným způsobem atakoval Paulinha.
21'
Hráči portugalského týmu nakonec pronikli až na útočnou polovinu a jejich akci zakončil Ricardo Horta nepřesnou střelou od levého rohu šestnáctky.
20'
Domácí kombinují s míčem v blízkosti půlící čáry.
18'
Ofsajd a v něm Ricardo Esgaio (SC Braga).
16'
Islaňdané jdou po čtvrthodině hry překvapivě do vedení! Centr Lennona z přímého volného kopu domácí ubránili, ale míč zůstal na kopačkách hostů. Zpět do vápna ho vrátil Gudnason a na zadní tyči hlavou zakončující BODVAR BÖDVARSSON otevřel gólový účet zápasu.
13'
Braga zahrávala roh. Po odvráceném centru Jeffersona se k balonu dostal Ricardo Horta, který prověřil Nielsena přízemní střelou ze střední vzdálenosti.
11'
Nielsen (Hafnarfjördur) musel vyběhnout až k rohu pokutového území, aby do svých rukavic schoval míč před dobíhajícím Ricardem Hortou.
10'
Úvodní desetiminutovka nic zajímavého nenabídla, oba soupeři se v ní víceméně jen oťukávali.
9'
A ofenzivní akci Hafnarfjörduru zastavil Gudnasonův ofsajd. Hra bude navázána nepřímým volným kopem.
8'
Danilo (SC Braga) dlouhým pasem oslovil Vukčeviće, ten ale daleko nepronikl.
7'
Bezprostředně po uvedení míče do hry se hracího předmětu zmocnili domácí. Copak vymyslí?
6'
Gudnason (Hafnarfjördur) se pustil do souboje muž proti muži a vytěžil z něj alespoň autové vhazování.
4'
Hráči Hafnarfjörduru zůstali u míče, jenomže o ten záhy přišli, protože Lennon se zapomněl v ofsajdu.
3'
Rozehrál ho Lennon (Hafnarfjördur), jeho centr ovšem žádnou paseku nenadělal.
2'
Hosté zaútočili po levé straně a centr, který Gudnason cpal před bránu, odkopl Esgaio na roh.
1'
Zahajovací výkop provedli fotbalisté Hafnarfjörduru.
1'
Domácí odehrají zápas v červených dresech, zatímco hosté budou hrát v bílém kompletu.
Hlavní aktéři už nastoupili na hrací plochu.

SC Braga: Matheus – Esgaio, Viana, Silva, Jefferson – Vukčević (C), Danilo, Horta – Xadas, Stoiljković, Paulinho
Náhradníci: Moreira – Rosić, Hassan, Martins, Fransérgio, Goiano, Sousa

FH Hafnarfjördur: Nielsen – Gudmundsson, P. Vidarsson, Doumbia, Bödvarsson – Björnsson, D. Vidarsson (C), Pálsson – Crawford, Lennon, Gudnason
Náhradníci: Jóhannesson – D'Ulivo, Olafsson, Valdimarsson, B. Vidarsson, Björnsson, Dvorneković

Rozhodčí: Gil – Sapela, Borkowski (všichni Polsko).
První zápas

Hafnarfjördur – Braga 1:2 (1:0)
Branky: 40. H. O. Björnsson – 62. Paulinho, 79. Stoiljković.
Žluté karty: Ólafsson, Vidarsson, Pálsson – Vukčević, Fransérgio, Jefferson.
FH Hafnarfjördur

Islandský mistr z předchozích dvou sezon neúspěšně válčil v předkolech Ligy mistrů, odkud spadl o úroveň níže. S Vikingurem si ještě poradit dokázal, nad jeho síly byl až Maribor.

V lize odehrál Hafnarfjördur zatím čtrnáct zápasů s bilancí šesti výher, stejného počtu remíz a dvou porážek. Zisk čtyřiadvaceti bodů ho zařadil na průběžné třetí místo.
SC Braga

Braga se do závěrečného předkola Evropské ligy probojovala přes AIK Stockholm. V hlavním městě Švédska uhrála remízu 1:1 a v domácím prostředí zvítězila 2:1 po prodloužení.

Do ligové soutěže vstoupila Braga porážkou na hřišti obhájce titulu Benfiky Lisabon, následující dvě utkání ale zvládla a patří jí pátá pozice.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrteční večer. Vítám Vás u sledování odvetného zápasu 4. předkola Evropské ligy, který obstará souboje mezi Bragou a Hafnarfjördurem. Duel začně ve 20:45 a textovým přenosem Vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.