Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Stockholm - 3. srpna 2017   22:00

Braga
Braga
74' Rui Fonte  • 120+1' Raúl Silva
2:1
(0:1)
Stockholm
Stockholm
13' Obasi
Braga
Matheus – Esgaio, Rosić, Raúl Silva, Jefferson – Santos (46. Xadas), Danilo (67. Vukčević), Fransérgio – Eduardo (106. Horta), Hassan, Rui Fonte (C).
Moreira – Xadas, Stojiljković, Horta, Vukčević, Bruno Viana, Goiano.
F. Schneider – C. Mugnier, D. Zitouni (FRA)
Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků)
Stockholm
Linnér – Sundgren, Karlsson, Nyholm, Johansson (C) – Blomberg, Olsson, Lindkvist – Ishizaki (78. Salétros) – Goitom, Obasi (67. Stefanelli).
Stamatopoulos – Hauksson, Avdic, Taylor, Stefanelli, Salétros, Affane.

Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 17:20
Fotbalisté Bragy slaví společně se svými fanoušky postup do play-off Evropské Ligy, o kterém rozhodl v samém závěru prodloužení Raúl Silva. Hosté mohou litovat pasivity, se kterou odehráli druhý poločas a hodně smutný asi bude brankář Linnér, jenž svou hrubkou daroval Braze vyrovnání. Portugalský celek se tak může těšit na polední los, kdežto AIK pro letošek v pohárové Evropě končí.
120+3'
120+3'
Žlutou kartu obdržel také brankář Bragy Matheus.
120+3'
Kristoffer Olsson ještě dostává žlutou kartu za protesty.
120+1'
Braga právě vstřelila branku!
Obrovská radost v ochozech Estádia Municipal! Domácí totiž v samém závěru nastavení rozhodují! Jeffersonův roh sice hosté odvrátili, ale akce Bragy pokračovala. Míč se z pravé strany vrátil z kopačky Jeffersona před bránu, kde ho trefil halfvolejem Rui Fonte a balón se od rozkroku RAÚLA SILVY odrazil za záda bezmocného Linnéra – 2:1.
120+1'
Rozhodčí nastaví minutu. Domácí mají ještě k dispozici rohový kop.
120'
Na centr Stefanelliho nedosáhl Goitom. Penalty jsou velmi blízko.
118'
Rozhodnout mohl Rui Fonte, který si naskočil na centr z pravé strany a hlavou zamířil těsně vedle tyče!
117'
Jefferson má i po téměř dvou hodinách hry dost sil na to, aby zasprintoval. Levý bek Bragy tak utekl bránícímu hráči a poslal před bránu nebezpečný centr. Míč končí po sérii hlaviček u Linnéra.
115'
Salétrosovu střelu zablokoval domácí obránce. Sražený míč se následně snesl do náruče brankáře Matheuse.
114'
Rohový kop zahrával Olsson. Domácí se ubránili.
114'
Zajímavě vypadající brejk AIK. Ten táhl Henok Goitom, který se rozhodl pro individuální řešení. Jeho střelu tečoval na roh bránící hráč.
112'
Ano. Raúl Silva opravdu obdržel žlutou kartu.
112'
Silva už je v péči lékařů. Rozhodčí nad ním stojí se žlutou kartou, kterou mu zřejmě udělí.
111'
Raúl Silva nabral na vidle Stefanelliho. Paradoxně je to domácí stoper, který zůstal ležet na trávníku.
109'
Míč drží domácí fotbalisté, ale ani oni už moc neriskují. Je hodně pravděpodobné, že rozhodnou penalty.
107'
Z velké dálky vypálil Bruno Xadas. Míč doskákal do rukavic brankáře Linnéra.
106'
Stefanelli odstavil Raúla Silvu od míče nedovoleně. Útočný faul hráče AIK.
106'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Wilson Eduardo, přichází Ricardo Horta.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V prvním prodloužení byli aktivnější domácí hráči. Největší šanci měl v samém závěru Rui Fonte, kterému ale před odkrytou bránou proklouzl míč mezi nohama.
105'
První prodloužení skončilo.
104'
Teď měli hosté obrovské štěstí! Ruiovi Fontemu míč již před prázdnou bránou proklouzl mezi nohama! Následně ještě pálil Eduardo, ale do jeho rány se vrhl obránce.
103'
Z levé strany odcentroval Wilson Eduardo, ale hráč na přední tyči míč odvrátil. Další centr pak poslal do šestnáctky Jefferson a to už bylo hodně nebezpečné. Před nabíhajícím Fontem zachránil zřejmě Johansson.
102'
V ofsajdu byl přistižen domácí útočník Ahmed Hassan.
101'
Hosté zahrávali rohový kop. Všichni nabíhající hráči se soustředili do malého vápna, ale sudí viděl faul na brankáře Matheuse.
99'
Braga je v posledních minutách hodně aktivní. Rui Fonte to teď ale přehnal s důrazem, když fauloval obránce Johanssona.
98'
Teď si levý bek domácích trochu napravil reputaci. Jeho centr totiž směřoval do hodně nebezpečného prostoru, ovšem nabíhající Rui Fonte byl dle pomezního v ofsajdu.
96'
Jeffersonovi se dnes centry nedaří. Zase trefil jen protihráče.
95'
Stefanelli zazdil protiútok AIK mizernou přihrávkou. Za to ho trenér určitě nepochválí.
94'
Po ní hlavičkoval Johansson, který ale při výskoku fauloval bránícího soupeře.
93'
Raúl Silva stáhl k zemi Stefanelliho. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
91'
Do rozehrávky Nyholma vlétl Vukčević a byly z toho problémy pro hostující obranu. Černohorec předal míč Eduardovi, který ho okamžitě posílal před bránu. Moc nechybělo, aby na něj skluzující Ahmed Hassan dosáhl.
91'
Rozhodčí dopřál aktérům zápasu před prodloužením poměrně dlouhou pauzu. Teď už se ale hraje.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Utkání končí po řádné hrací době nerozhodně 1:1 a to znamená, že postupujícího do play off EL určí až prodloužení, případně penaltový rozstřel. Domácí zachránil v 74. minutě Rui Fonte, jenž potrestal velkou chybu brankáře Linnéra.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
No a nebylo k tomu daleko! Jefferson rozehrál nakrátko a následný centr Linnér před nabíhajícím Raúlem Silvou neudržel. Hostující gólman měl štěstí, že se balón odrazil tak, že ho mohl na druhý pokus chytit do rukavic.
90+4'
Wilson Eduardo ještě vybojoval pro domácí rohový kop. Možná poslední šance Bragy rozhodnout v řádné hrací době...
90+3'
Rui Fonte a Esgaio se na pravém křídle nepochopili. Kope se od brány AIK.
90+2'
Eduardo se už dostal s míčem za brankovou čáru. Jeho centr byl tedy zbytečný. Míč uvede do hry brankář Linnér, jenž jistě hodně lituje gólu, který zápas zřejmě pošle do prodloužení.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!
90'
Fransérgio se v šestnáctce dostával k odraženému míči. Místo něho však nakopl chrániče bránícího Johanssona. Sudí Schneider píská nedovolený zákrok domácího záložníka.
89'
Stále více to vypadá, že se bude prodlužovat. V tom případě by nás čekalo dalších 30 minut fotbalu.
88'
Goitom v ofsajdu. K míči se tak dostávají domácí hráči.
87'
Pronikajícího Stefanelliho zastavil čistým skluzem Rosić. Pokud by míč netrefil, tak by měl před sebou fotbalista stockholmského klubu hodně prostoru.
85'
Má slova teď potvrdil i Stefanelli, který dokázal odcentrovat. Míč ale skončil v náručí brankáře Matheuse.
85'
Hostům inkasovaný gól paradoxně prospěl. Hráči AIK zase více vysunuli napadání a jejich hra připomíná to, co předváděli v prvním poločase.
83'
Do hry se poprvé zapojil Anton Salétros. jeho střela trefila pouze protihráče.
81'
Poslední minuty napovídají, že se už ani Braga nikam hnát nebude. Zřejmě se bude čekat spíše na chybu soupeře.
79'
Vukćević fauloval Goitoma. U míče hosté.
78'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Stefan Ishizaki, přichází Anton Salétros.
76'
Pokud utkání skončí výsledkem 1:1, tak se bude prodlužovat. Uvidíme, jak k závěrečné čtvrthodině oba celky přistoupí.
74'
Domácí se dočkali, byť to bylo s velkým přispěním chybujícího brankáře Linnéra! Hostující obrana za sebou zapomněla nabíhajícího Fransérgia, jehož hlavičku Linnér neudržel v rukavicích. Míč mu navíc komicky spadl na záda a odrazil se k dobíhajícímu RUIOVI FONTEMU, který už neměl problém dorazit balón do prázdné brány – 1:1.
73'
Stefan Ishizaki se ještě za postranní čarou pustil do čtvrtého rozhodčího, u kterého reklamoval, že měl Fransérgio dostat žlutou kartu. Nakonec byl potrestán za nesportovní chování sám.
72'
Stefana Ishizakiho přišlápl Fransérgio. Hostující fotbalista bude potřebovat ošetření.
71'
Střela Wilsona Eduarda z 22 metrů přesná nebyla. Míč skončil hodně vedle vzdálenější tyče.
71'
Hostující fotbalisté teď chvíli drželi míč na útočné polovině. Po přetlačované u postranní čáry je však přisouzeno vhazování domácím.
69'
Tohle byla dobrá příležitost domácích! Po rohovém kopu Wilsona Eduarda hlavičkoval těsně nad břevno Fransérgio.
67'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Chinedu Obasi, přichází Nicolas Marcelo Stefanelli.
67'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Danilo, přichází Nikola Vukčević.
66'
Hosté už jen odkopávají míče na polovinu soupeře, kde je opět sbírají hráči Bragy. Začínají si koledovat.
66'
Jefferson se snaží hrát na levé straně hřiště aktivně, ale jeho centry většinou trefují jen protihráče. Tak to dopadlo i teď.
65'
Z pravé strany odcentroval Esgaio. Pro balón si však došel gólman Oscar Linnér.
64'
Domácí kouč Ferreira připravuje další střídání. Zdá se, že pošle do hry Vukčeviće.
63'
Centr Jeffersona neprošel před hostující bránu. Braga se po přestávce zlepšila, ale stále schází nebezpečnější finální fáze.
62'
Po něm se dostal k hlavičce Raúl Silva, jenž ale netrefil prostor mezi tyčemi.
62'
Do Jeffersonova centru skočil bránící hráč. Rohový kop pro Bragu.
61'
Hodina hry za námi a hosté stále drží výsledek, který by je posunul do play-off Evropské ligy.
60'
Bruno Xadas převzal míč na pravém křídle a navedl si ho na levačku. Jeho střelecký pokus byl hodně nepovedený.
59'
Dlouhý aut Jeffersona našel jen hlavu obránce AIK. Hosté teď hrají hodně pasivně, oproti prvnímu poločasu je to velký rozdíl.
58'
Oscar Linnér je už v pořádku a je připraven poslat míč zpátky do hry.
57'
Danilo poslal do úniku Ahmeda Hassana, který ale netrefil bránu a ještě byl v ofsajdu. Útočník Bragy navíc zasáhl vybíhajícího brankáře Linnéra, kterému se nechce vstávat z hrací plochy.
56'
Domácí ožívají a probudilo se také publikum. Centr Bruna Xadase ale skončil u bránícího hráče.
55'
Ricardo Esgaio se teď tlačil před bránu soupeře jako tank. Na poslední chvíli byl odzbrojen Nyholmem!
54'
Z hloubi pole nakonec odcentroval Jefferson, ale nabíhající Ahmed Hassan se v šestnáctce k míči nedostal.
53'
Hosté nenapadají tak vysoko, jako v úvodním dějství. Braga má proto více prostoru ke kombinaci.
52'
Eduardo byl chycen v ofsajdové pasti. Rozehrávají hosté.
51'
Ishizaki nezachytil ve středu hřiště přihrávku spoluhráče a dopředu tak mohou jít domácí hráči.
49'
Domácí si budou muset dávat pozor na kontry AIK. Přízemní centr z pravé strany hledal Obasiho, kterého pokryl jeden z obránců Bragy.
47'
To se jim už povedlo. Centry Eduarda a Esgaia ale zblokovali obránci soupeře.
47'
Domácí v úvodu druhé půle drží balón, potřebují se ale dostat blíže k bráně.
46'
Domácí trenér trochu překvapil stažením Pedra Santose, který byl v první půli docela aktivní. Uvidíme, co vnese do hry Bragy Bruno Xadas hrající s číslem 10.
46'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Pedro Santos, přichází Bruno Xadas.
46'
Je to tak, za pár sekund následoval hvizd rozhodčího. Domácí Bragu doprovází do šaten pískot diváků. Portugalský celek si totiž přivezl ze Švédska nadějnou remízu 1:1, ale nyní jsou právě hráči Bragy v pozici týmu, který potřebuje skórovat. Ve 13. minutě totiž poslal AIK do vedení Chinedu Obasi. Hosté se navíc prezentovali velmi dobrým herním projevem a soupeře téměř k ničemu nepustili.
45+1'
45+1'
Blomberg zahrál míč do autu o napadajícího hráče. Zdá se, že v prvním poločase se už nic nestane.
45+1'
Rozhodčí nastaví první půli o jednu minutu.
45'
První poločas se chýlí ke svému konci. Domácí asi budou mít v šatně o čem přemýšlet.
44'
Obasi složil skluzem k zemi Danila. Rozhodčí Schneider je dnes zatím hodně tolerantní a žlutou kartu opět nevytáhl.
42'
Prozatímní domácí zmar dokumentoval hodně nepovedný dalekonosný pokus Fransérgia. Linnér bude rozehrávat od brány.
41'
Z ostrého úhlu to zkoušel Pedro Santos. Zamířil do boční sítě hostující svatyně.
41'
Goitom při napadání pokopal Danila. Míč pro domácí.
40'
Slyšet jsou především fanoušci AIK. Ti domácí jsou vývojem utkání zaraženi.
38'
Ahmed Hassan přidržel za dres Nilse Johanssona. Hosté budou rozehrávat na své polovině.
37'
Míč poslal před bránu Olsson, kde na něj nedosáhl Johansson. Domácí obrana následně odehrála balón do bezpečí.
36'
Hosté hrají velmi dobrý fotbal. Prudký centr Lindkvista odvrátil ve skluzu na roh Pedro Santos.
34'
Z levé strany centroval Lindkvist. Před nabíhajícím Obasim míč lapil brankář Matheus.
33'
V hledišti vybuchují dělobuchy, což bude domácí určitě stát u UEFY nějaké to Euro.
32'
Hosté dokáží držet míč. Bragu stojí poměrně velké úsilí vybojovat ho zpět.
30'
Na zajímavý centr z levé strany nedosáhl Pedro Santos. Ten skončil po souboji s obráncem na zemi, ale tohle by byla hodně přísná penalta, pokud by rozhodčí pískal.
29'
Stefan Ishizaki opět zatáhl za záchrannou brzdu, když zezadu fauloval Danila. Domácí požadovali žlutou kartu, ale francouzský rozhodčí si vystačil s domluvou.
29'
Ten rozehrával Olsson, ale domácí se bez problémů ubránili.
28'
Rychlý protiútok AIK táhl Henok Goitom. Jeho střela byla sražena na rohový kop.
27'
Hosté raději přerušili rodící se kontr Bragy faulem na Pedra Santose. Provinil se Ishizaki.
26'
Z 22 metrů vypálil Pedro Santos. Jeho projektil zamířil tak metr nad břevno.
25'
Velmi dobře to udělal Fransérgio, který zatáhl míč před šestnáctku a snažil se uvolnit Ahmeda Hassana. Ten ale na balón nedosáhl a hosty tak uklidnil brankář Linnér.
25'
Hosté zapojili do hry i brankáře Linnéra, což se domácím fanouškům nelíbí. Jejich miláčci hrají už dvě minuty bez míče.
24'
Fotbalisté AIK se rozehráli k dobrému výkonu. Důrazně napadají a to dělá fotbalistům Bragy velké problémy. Domácím vůbec nefunguje rozehrávka.
23'
Hassan naložil v hlavičkovém souboji Nyholmovi. Hosté tak budou rozehrávat.
22'
Přímý kop Kristoffera Olssona ale povedený nebyl. Hostující záložník mířil vysoko nad.
21'
Raúl Silva fauloval Obasiho. Hosté budou zahrávat přímý kop z výhodné pozice...
21'
Domácí na půlce ztrácejí míč a to už v hledišti vyvolalo první vlnu nesmělého pískotu.
20'
Hosté jsou v těchto minutách na koni. Ishizaki hledal Lindkvista, který ještě posouval míč do pokutového území na Goitoma. To už ale obrana Bragy přečetla.
18'
Rohový kop Pedra Santose pokryla hostující defenziva.
17'
Domácí mají co dohánět. Teď už si nemohou dovolit dostat další gól. Naopak, sami musejí skórovat.
15'
Dopředu opět startoval Obasi, ale tentokrát byl v ofsajdu.
13'
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
Tak to se hostům podařilo dokonale! Blomberg krásně našel mezi stopery rozběhnutému CHINEDUOVI OBASIMU, který chladnokrevně poslal míč přes padajícího Matheuse do sítě. AIK by za tohoto stavu postupovalo!
12'
Hráči ze Stockholmu se snaží zklidnit hru a také podržet míč na svých kopačkách.
10'
Domácí se už přibližovali šestnáctce soupeře, ale Eduardovi utekl míč z kopačky. Hosté zakládají rychlý protiútok.
9'
Domácí začínají zvyšovat tempo. Nyní to zkoušel z větší vzdálenosti Pedro Santos, který přestřelil bránu švédského soupeře.
7'
Pedro Santos se prezentoval zajímavým centrem na zadní tyč. Tam ale na míč jeho spoluhráč hlavou nedosáhl. Bude se kopat od brány AIK.
6'
Kolmou přihrávku Raúla Silvy zachytil Karlsson. Zaútočit tak mohou hosté.
4'
Hosté teď uklidňují hru a drží balón na svých kopačkách.
3'
Domácí to zkusili rychlou kombinací na jeden až dva doteky. Míč ale nakonec doputoval k brankáři soupeře.
1'
Ahmed Hassan si pomohl proti bránícímu Johanssonovi faulem. Rozehrávají hráči AIK.
1'

SC Braga: Matheus – Esgaio, Rosić, Raúl Silva, Jefferson – Santos, Danilo, Fransérgio – Eduardo, Hassan, Rui Fonte (C).
Náhradníci: Moreira – Xadas, Stojiljković, Horta, Vukčević, Bruno Viana, Goiano.

AIK Stockholm: Linnér – Sundgren, Karlsson, Nyholm, Johansson (C) – Blomberg, Olsson, Lindkvist – Ishizaki – Goitom, Obasi.
Náhradníci: Stamatopoulos – Hauksson, Avdic, Taylor, Stefanelli, Salétros, Affane.

Rozhodčí: F. Schneider – C. Mugnier, D. Zitouni.
SC Braga:
Braga se v portugalské hierarchii nachází v závěsu za elitní trojicí Porto, Benfica a Sporting Lisabon. V loňském ročníku Primeira Ligy obsadila páté místo. Největším úspěchem Bragy v pohárové Evropě je finále Evropské ligy v sezóně 2010/11, v němž podlehla 0:1 krajanům z FC Porto. Portugalská liga ještě nezačala a hráči Sportingu tak za sebou mají jediný soutěžní zápas ve Stockholmu.
AIK Stockholm:
Tradiční švédský klub loni obsadil v Allsvenskan druhé místo. To je také nejlepší umístění od roku 2012, kdy brali fotbalisté AIK rovněž stříbrné medaile. Stockholmský celek je poměrně pravidelným účastníkem Evropských pohárů, ale výraznějších úspěchů v nich nedosáhl. Za zmínku snad stojí účast ve skupinové fázi LM v sezóně 1999/00 a také postup do stejné fáze EL v sezóně 2012/13. V letošním ročníku švédské ligy, která se hraje systémem jaro – podzim, patří AIK po šestnácti zápasech čtvrté místo.

Fotbalisté AIK začali cestu Evropskou ligou hned v 1. předkole. Postupně vyřadili faerský Klaksvik (celkové skóre 5:0) a bosenský Željezničar (2:0).
Vítám tu všechny fanoušky dobrého fotbalu! Ve čtvrtek se hrají odvetné zápasy 3. předkola Evropské ligy a já Vás provedu soubojem mezi portugalským Sportingem Braga a AIK Stockholm ze Švédska. Domácí si z prvního zápasu přivezli nadějnou remízu 1:1. která z nich dělá mírné favority na postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.