Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Coleraine : Haugesund - 6. července 2017   20:45

Coleraine
Johns – Mullan, Douglas (C), O´Donnell, Traynor (83. Kirk) – Carson, Harkin, Lyons, McCauley – McGonigle (80. Parkhill), Bradley (81. McLaughin).
Doherty – McLaughin, Parkhill, Kirk.
Carlos Xistra – Rui Teixeira, Bruno Alves Jesus (všichni POR)
The Showgrounds, Coleraine
Haugesund
Sandvik – Bjørkkjær, Skjerve, Andreassen, Stølås (76. Leite) – Buduson (76. Ibrahim), Kiss (C) (76. Tronstad), Ikedi, Abdi – Huseklepp, Gytkjær.
Bråtveit – Knudsen, Tronstad, Leite, Ibrahim, Haraldseid, Velde.

To je ode mne pro tuto chvíli všechno, přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.

Fauly: 12:9
Je dobojováno!! Hlavní arbitr zápasu před chvílí naposledy foukl do píšťalky a ukončil tak dnešní utkání, které skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Druhá půle nám toho příliš zajímavého nenabídla a výsledná remíza se zdá býti nakonec spravedlivá, i když více brankových příležitostí měli k dispozici domácí borci.

Ačkoliv odvetné utkání nepoznalo vítěze, tak jasným postupujícím je norský celek FK Haugesund, který v úvodním klání smetl svého soupeře Coleraine FC 7:0, čímž si vytvořil pohodový výsledek do dnešní odvety.
90+3'
90+2'
Zřejmě poslední příležitost ke skórování měli domácí, když nebezpečný centr do šestnáctky k jejich smůle zachytil pozorný Sandvik.
90+2'
Zápas se již jen dohrává. Toto střetnutí pravděpodobně nebude mít vítěze.
90'
Čtvrtý rozhodčí signalizuje, že nad její rámec se budou hrát ještě dvě minuty.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Domácí se pokoušejí strhnout vedení na svou stranu. Obránci soupeře jsou ale proti a připisují si další úspěšně zablokovaný střelecký pokus.
87'
McLaughin fauloval Andreassena. Rozehrávat na půli hřiště budou tedy hosté.
85'
Oba trenéři již vypotřebovali všechny své možnosti ke střídání. Jestli měl některý z nich šťastnou ruku se dozvíme v závěrečných minutách.
83'
Střídání v týmu Coleraine FC: ze hřiště odchází Traynor, přichází Kirk.
83'
Na opačné straně o něco přesněji zamířil nově příchozí McLaughin. Sandvik ale předvedl jistý zákrok.
82'
Leite se ihned zapojil do hry. Jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
81'
Střídání v týmu Coleraine FC: ze hřiště odchází Bradley, přichází McLaughin.
80'
Střídání v týmu Coleraine FC: ze hřiště odchází McGonigle, přichází Parkhill.
78'
Hned tři čerstvé síly vypustil na závěrečnou čtvrthodinku do hry norský stratég Horneland. Jeho protějšek Kearney se střídáním stále čeká.
76'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Kiss, přichází Tronstad.
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Stølås, přichází Leite.
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Buduson, přichází Ibrahim.
74'
Kapitán domácích Douglas fauloval slovenského kapitána hostů Kisse. Rozehrávat tak budou hráči ve žlutých trikotech.
73'
Hra se nám rychle přestěhovala na opačnou stranu, kde příležitost v podobě rohového kopu se naskytla také hostům.
72'
Výhodu rohového kopu měli tentokrát domácí. Centrovaný míč do pokutového území přeletěl však všechny přítomné, takže k ohrožení Sandvika dojít nemohlo.
70'
Po jeho exekuci mohli domácí zahrozit z brejku. Nicméně celá akce byla poněkud zpomalena a střelecký pokus Carsona skončil poté jen na tribuně.
68'
Mullan zastavil Abdiho jen za cenu faulu. Z následného útoku hostů vyplynul rohový kop.
67'
Po pravé straně pláchl svému strážci aktivní McGonigle. Proti jeho střele z úhlu měl však Sandvik snadnou práci.
66'
Do zakončení se dostali Ikedi a následně i Gytkjær. Ani jeden z nich však svá mířidla dostatečně neseřídil.
64'
Dnes jsou to jednoznačně obrany obou celků, které kralují dnešnímu zápasu.
62'
Domácí útočník McGonigle šel do souboje se Sandvikem neohroženě a brankář hostů zůstává ležet na hrací ploše. Vypadá to však, že bude v pořádku.
60'
Hra je poměrně vyrovnaná, ani jeden z týmů dnes nemá jednoznačně navrch.
59'
Ačkoli je výsledek dnešního utkání stále nerozhodný 0:0, tak karty jsou po úvodním střetnutí rozdány zcela jasně, neboť domácí ''dotahují'' sedmi-gólové manko.
57'
Na druhé straně rozehrávali standardní situaci hosté. Centrovaný míč v prostoru u přední tyče však nepředstavoval pro domácí obranu žádný problém.
55'
Už to vypadalo, že se v nebezpečné pozici ocitne Bradley. Nicméně zdvižený praporek pomezního celou akci překazil.
53'
Na opačné straně si na přetažený centr do pokutového území naskočil jeden z útočících hráčů domácího celku, který se pokusil míč ještě vrátit do blízkosti Sandvikovy brány. Tam ale hostující obrana zakročila přesvědčivě.
52'
Hosté to teď zkoušejí po levé straně, domácí obrana je ale pozorná.
50'
Po nepřesné kombinaci týmu FK Haugesund míč doputoval až do zámezí. Johns pošle míč zpět do hry odkopem od brány.
48'
Buduson si ale nepohlídal své postavení, takže mu byl nejprve odmáván a následně také odpískán ofsajd.
47'
Hosté ale míč rychle uklidili do bezpečí a už s ním míří směrem k Johnsově bráně.
47'
Po zablokovaném pokusu McGonigleho budou hráči Coleraine FC rozehrávat od rohového praporku.
46'
Hned v úvodu musel Johns se svými spoluhráči řešit menší závar před svojí bránou. Situace však pro ně dopadla dobře a hra se stěhuje na druhou stranu.
46'
Úvodní dějství střetnutí mezi Coleraine FC a FK Haugesund je již minulostí! V něm měli míč častěji pod kontrolou hosté, kteří se však k výraznějšímu ohrožení Johnse nedostali. Naopak domácí si vytvořili hned tři slibné příležitosti ke skórování, nicméně Sandvika se jim doposud překonat nepodařilo, takže oba týmy odešly do kabin za nerozhodného stavu 0:0.
45+1'
45+1'
O jeho změnu se střelou z dálky pokusil Lyons, nicméně jeho projektil postrádal potřebnou přesnost, takže brána Sandvika zůstala neohrožena.
44'
Do konce prvního poločasu již zbývají poslední minuty, skóre je však stále 0:0.
42'
Vzápětí si domácí útočník McGonigle počínal v souboji s Kissem na polovině hrací plochy nedovoleně a hlavní rozhodčí ocenil jeho zákrok v podobě žluté karty.
41'
Další tutová příležitost domácích! V pokutovém území se míč dostal znovu k nohám kanonýra McGonigleho, který tentokrát zamířil přece jen přesněji. Jeho nadějný střelecký pokus však skončil jen na tyči Sandvikovy svatyně!
40'
Bradley byl od míče odstaven pouze s pomocí faulu. U míče tak zůstanou domácí.
38'
Centrovaný míč McCauleyho však svého adresáta nenašel a doputoval jen do zámezí. Rozehrávat bude Sandvik.
37'
Po faulu hostů budou mít výhodu volného přímého kopu domácí borci.
35'
V krátkém časovém sledu rozehrávali hosté hned dva rohové kopy. Hráči Coleraine FC se však opět v pohodě ubránili.
33'
Hosté už opět operují na útočné polovině hrací plochy. Domácí obránci soupeři však nedarují mnoho prostoru, a proto zmíněné akce končí prozatím neúspěšně.
31'
Opticky jsou jednoznačně aktivnějšími hosté, nicméně jsou to naopak domácí, kteří si již vytvořili nebezpečné šance ke změně nerozhodného stavu zápasu.
30'
Obrovská šance na straně domácího celku! Po skvělém centru z levé strany se v pokutovém území míč snesl až k nohám forvarda McGonigleho, který v jedinečné příležitosti trestuhodně minul branku!
28'
Hra je poměrně neuspořádaná a nezáživná. Mnoho fotbalové krásy zatím fanoušci, kteří dorazili dnes na stadion, neviděli.
26'
Hosté měli k dispozici další rohový kop, ani tentokrát však výrazněji nezahrozili.
25'
Hosté v posledních minutách doslova uzamkli domácí hráče na jejich obranné polovině. Ohrozit Johnse se jim však prozatím stále nedaří.
23'
Buduson se pokusil obejít svého strážce. To se mu sice povedlo, ale jeho následná střela postrádala razanci, takže Johns mohl zůstat klidný.
21'
Míč už mají pod kontrolou opět hráči ve žlutých dresech, kteří se však marně pokoušejí dostat na dostřel Johnsovy svatyně.
19'
Z následujícího rohového kopu už však domácí nezahrozili, a tak skóre stále zůstává nerozhodné.
18'
Právě jsme byli svědky krásné individuální akce. Za hranicí šestnáctky se do míče opřel McCauley jehož ránu pod břevno Sandvik skvělým zákrokem vytěsnil nad bránu!
16'
Přetažený centr do šestnáctky však nenašel nikoho v modrobílých dresech, a tak Sandvik bude rozehrávat od své branky.
15'
Nebezpečná standardní situace bude k vidění také na druhé straně, neboť Buduson si v souboji s Bradleym počínal nedovoleně.
13'
Na polovině hrací plochy poslal Bradley k zemi Ikediho. U míče tak zůstanou Norové.
11'
Hosté se snaží usadit na útočné polovině soupeře, přenášejí dění hry z jedné strany na druhou, ale k hranici velkého vápna je domácí nepouštějí.
9'
Hlavní rozhodčí odpískal útočný faul v pokutovém území domácího celku. Rozehrávky se ujme Johns.
7'
O ohrožení Johnse se pokusil nigerijský záložník ve službách Haugesundu Ikedi, domácí strážce ale zasahovat nemusel.
6'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Nicméně oba brankáři jsou prozatím bez práce.
4'
Domácí obrana však za potlesku tribun dostala míč do bezpečí, když centrovaný míč z pokutového vápna pohotově odvrátil jeden z bránících hráčů.
3'
V úvodních minutách mají míč ve své moci převážně hráči hostujícího celku, kteří po faulu soupeře budou mít navíc k dispozici nadějnou standardní situaci.
1'
Hlavní rozhodčí právě zahájil dnešní odvetné utkání. Domácí do něj nastoupili v modrobílých dresech, kdežto hosté hrají ve žlutém kompletu.
1'
Ještě jednou vás vítám u sledování našeho textového online přenosu. Samotné utkání bude zahájeno za pár okamžiků a postupující mužstvo ve 2. předkole Evropské ligy narazí na polský celek Lech Poznań, který v celkovém součtu přehrál makedonský Pelister poměrem 7:0.

Coleraine FC: Johns – Mullan, Douglas (C), O´Donnell, Traynor – Carson, Harkin, Lyons, McCauley – McGonigle, Bradley.
Náhradníci: Doherty – McLaughin, Parkhill, Kirk.

FK Haugesund: Sandvik – Bjørkkjær, Skjerve, Andreassen, Stølås – Buduson, Kiss (C), Ikedi, Abdi – Huseklepp, Gytkjær.
Náhradníci: Bråtveit – Knudsen, Tronstad, Leite, Ibrahim, Haraldseid, Velde.

Rozhodčí: Carlos Xistra – Rui Teixeira, Bruno Alves Jesus (všichni POR).
Úvodní výkop dnešního zápasu je naplánován na 20:45 a postupující celek narazí ve 2. předkole Evropské ligy na lepšího z dvojice Lech Poznań (POL) X Pelister (MKD)
Úvodní zápas

28.6.2017 19:00 FK Haugesund – Coleraine FC 7:0

Jednoznačnými favority na postup jsou hráči norského FK Haugesund, kteří předzápasové předpoklady naplno potvrdili již v prvním střetnutí a uštědřili svému soupeři potupnou porážku.

STATISTIKY

Branky: 8. Tronstad, 33. Abdi, 42. Hajradinović, 49. Ikedi, 52. Ibrahim, 61. Huseklepp, 71. Buduson. ŽK: 39. Skjerve (HAU) – 14. Bradley (CLR), 18. O'Donnell (CLR).

Rozhodčí: Alexandru Tean – Anatolie Bodean, Victor Mardari (všichni MDA).
FK Haugesund

Norský celek se do 1. předkola Evropské ligy probojoval stejně jako jeho dnešní soupeř, díky povedené loňské sezoně, ve které z 30 zápasů nakupil celkem 46 bodů a obsadil tak konečné 4. místo v nejvyšší domácí soutěži.

V letošním ročníku Eliteserien má FK Haugesund za sebou již 15 zápasů a se ziskem 22 bodů se nachází na 7. místě. Nutno však podotknout, že tabulka je opravdu velmi vyrovnaná, neboť na 3. místo ztrácí svěřenci trenéra Hornelanda pouhé 4 body.

Dosavadním nejlepším střelcem týmu je dvacetiletý nigerijský útočník S. Ibrahim, který má aktuálně na kontě čtyři přesné zásahy.
Coleraine FC

Tento celek ze Severního Irska oslavil v letošním roce 90. výročí od založení klubu, které si navíc osladil účastí v bojích o pohárovou Evropu. Do 1. předkola Evropské ligy se svěřenci trenéra Kearneyho kvalifikovali na základě výsledků v domácí nejvyšší soutěži, kde se ziskem 60 bodů z 33 zápasů obsadili překvapivé 3. místo.

Jednou z nejvýraznějších postav mužstva byl v loňské sezoně mladý útočník J. McGonigle, který se blýskl 13 vstřelenými brankami.
S přáním krásného čtvrtečního večera vás vítám u sledování našeho dalšího textového online přenosu. Dnes jsou na programu odvetné zápasy 1. předkola Evropské ligy a my se společně zaměříme na utkání, ve kterém se nám představí týmy Coleraine FC a FK Haugesund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.