Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Floriana - 29. června 2017   20:30

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
45+4' Boakye  • 78' Srnič  • 89' Boakye
3:0
(1:0)
Floriana
Floriana
CZ Bělehrad
Manojlovič – Frimpong, Stojkovič, Savič, Andjelkovič (C) – Donald, Le Tallec – Srnič, Ricardinho (81. Adžič), Milič (68. Milijaš) – Boakye (90+1. Pavkov). Trenér: Vladan Milojevič.
Kahriman – Račič, Pavkov, Milijaš, Adžič, Gobeljič, Vučičevič.
Mattias Gestranius – Jan Peter Aravirta, Mikko Alakare (všichni Finsko)
Rajko Mitič, Bělehrad
Floriana
Haber – Baldacchino, Pepe, Ruiz, Henrigue – Pisani, Nayar, Chiesa (C) (46. Nyason) – Fontanella (61. Borg), Varela (67. Cabral), Vella. Trenér: Giovanni Tedesco.
Grech – Borg, Spiteri, Zarb, Cabral, Agius, Nyason.

Crvena Zvezda přes obrovskou herní převahu, hrála na rychlostní stupeň 2, což dnes stačilo na výhru 3:0 – díky pokutovému kopu a dvou brankám za velkého přispění hostující obrany skoro až na stříbrném podnose. Na kvalitního soupeře toto nebude zdaleka stačit a Irtyš Pavlodar či Dunav Ruse jsou minimálně o level jinde než Floriana. Nicméně hosté zaslouží klobouk dolů nic nezabalili ani po červené kartě, poctivě bránili do úmoru, nevyhli se však dvou fatálním chybám po rohových kopech Crveny Zvezdy což pro ně mělo katastrofální důsledky. Nicméně je to pro ně obrovská zkušenost a škola, kdyby býval Varela o pár milimetrů mířil přesněji mohlo být vše jinak. Nejslabším článkem dnešního utkání byla finská trojice rozhodčím na čele s panem Gestraniem, takže mohu naše čtenáře a fandy fotbalu, že rozhodčí z ČR zdaleka nejsou nejhorší v Evropě. Všem čtenářům přeji klidnou a nerušenou noc!
90+6'
90+4'
Podezřelý zákrok na Stojkoviče, tentokráte rozhodčí neposoudil jako pokutový kop.
90+3'
Domácí již dohrávají zápas za standig ovation od svých fanoušků.
90+2'
Rohový kop pro Crvenu Zvezdu.
90+1'
Ovace pro Richmond Boakye, pár vteřin si na své konto v dnešním utkání připíše také Milan Pavkov.
90'
Rozhodčí nastaví 6 minut.
89'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Hostující hráč nedokázal odehrát míč, dostal se k němu RICHMOINMD BOAKYE a velmi snadno zvyšuje svou druhou dnešní trefou na 3:0!
89'
Devátý rohový kop pro Crvenu Zvezdu.
88'
Síly hostům rychle ubývají, brání se zuby, nehty.
87'
Haber si vyžádal ošetření.
86'
Haber tentokráte opanoval vzdušný prostor.
84'
Domácí orazítkovali břevno hostující branky, nicméně vzruch byl zbytečný, rozhodčí odpískali ofsajd.
83'
Ostrý skluz Saviče se překvapivě obešel bez karty.
81'
Změna místo Ricardinha uvidíme ve hře Luku Adžiče.
80'
Žlutou kartu vidí střelec druhé branky Slavoljub Srnič.
78'
Po zahrání rohového kopu nastalo totální nedorozumění mezi Brankářem Haberem a obráncem Henriguem, ježto využil dobře postavený a zcela volný SLAVOJLUB SRNIČ, který pohotovou hlavou dostal míč pohodlně do sítě – 2:0!
77'
Další roh pro Crvenu Zvezdu.
76'
Haber bere centrovaný míč přímo ze vzduchu.
75'
Nápor Crveny Zvezdy i nadále pokračuje.
73'
Přestávka na občerstvení.
72'
Skvělý, dlouhý míč za obranu na dobře postaveného Ricardinha, jemuž vůbec nevyšla koncovka, která byla velmi slabá a Haber s ní neměl žádné problémy!
71'
Přímý kop šel přímo do míst kde stál Připravený brankář Haber.
70'
K zemi byl poslán Stojkovič.
69'
Po přímém kopu nepřesně hlavičkoval Baldacchino.
68'
Nenad Milijaš nahradí Nemanju Miliče.
67'
Ignazio Varela je vystřídán Jacintem Cabralem.
67'
Rohový kop byl aspoň na chvíli odvrácen do bezpečí.
66'
Sražený míč končí rohovým kopem pro Crvenu Zvezdu.
65'
Dobývání hostující branky proti oslabenému protivníkovi domácím moc nejde.
63'
Obrana hostí srazila míč na autové vhazování.
61'
Mario Fontanella dohrál, místo něj si jde zahrát Clyde Borg.
60'
I souhra Crveny Zvezdy občas vázne.
59'
Na pokyn domácí lavičky je pískán faul a navíc žlutou kartu obdržel Maurizio Vella.
57'
Mitchell Donald si pomohl faulem.
56'
Varelovi bylo odpískáno ofsajdové postavení.
54'
Dlouho avizovaná střela Srniče byla navíc velmi nepřesná.
53'
Centr Ricardinha z rohu bere Haber byť s menší komplikací.
52'
Donald střílí nepřesně, ale dle rozhodčího tam byla teč, rohový kop.
51'
Filip Stojkovič střelí těsně vedle vzdálenější tyče.
50'
Přímá střela končí nad brankou Habera.
50'
Přímý kop pro Crvenu Zvezdu ze slibné pozice.
49'
James Baldacchino vidí žlutou kartu.
48'
Boakye v záklonu střílí mimo.
47'
Ukázkovou židličku předvedl Stojkovič, překvapivě si toho všiml i rozhodčí.
46'
Nicholas Hernan Chiesa byl stažen a nahrazen Noelem Nyasonem.
46'
Ačkoli jsme sledovali víceméně hru na jednu branku, do vedení mohli jít hosté, ale Varelův pokus z neskutečné dálky skončil těsně mimo, Milič branku přestřelil, ale pak byl tento hráč fauloval a z penalty na 1:0 upravil Boakye. Floriana bude mít jediný cíl nesesypat se v 10 hráčích a neodvést si domů debakl, byť mám za to, že hráči i trenér budou odjížděť z Bělehradu hodně ukřivděni. druhý poločas začne cca v 21:40 hodin.
45+5'
45+4'
RICHMOND BOAKYE se správně pomodlil před utkáním a v pohodě si poradil s pokutovým kopem 1:0 – Haber bez šance!
45+4'
Enzo Ruiz je překvapivě poslán do sprch – vidí rovnou červenou kartu!
45+4'
Domácí hráč byl stažen v pokutovém území – pokutový kop!
45+3'
Pokus o brejk končí u skvělého zákroku domácího obránce.
45+1'
Hosté možná byli faulováni 2x za sebou, je vidět, že nestačí tvrdé hře nadprůměrných evropských celků.
45'
Rozhodčí v prvním dějství nastaví neskutečných 5 minut.
45'
Boakye si pomohl útočným faulem.
44'
Domácí fotbalisté nikam nepospíchají.
42'
Stojkovič ve vzduchu převálcoval Fontanellu, ten musí být ošetřován.
41'
Nakonec je z toho rohový kop pro Crvenu Zvezdu, kdy se obránce nepříliš zorientoval.
40'
Floriana výborně brání a do ničeho dalšího se nepouští – žádné velké akce.
39'
Chiesa byl při osobním souboji přistrčen a nese to velmi nelibě.
38'
Slabou hlavičku kryje Haber.
36'
Hostující Nayar zůstal ležet na trávníku po kontaktu s Donaldem. Těžko říci zda tam došlo k útočnému ataku domácího hráče. Rozhodčí to tak neposoudil.
35'
Donald to zkusil z velké dálky, opět nepřesně.
34'
Odkop hostí končí v zámezí a hra je přerušena.
33'
Přímo z voleje to zkusil Richmond Boakye, ale netrefuje soupeřovu branku.
32'
Obránce Abraham Frimpong předvedl skvěle načasovaný skluz a uklidil tak míč čistě za postranní čáru a ukončil tak útočné choutky Floriany.
31'
Hráč hostí zkusil jít sólo mezi dva beky, rozhodčí to jako faul neviděl.
30'
29'
Roh byl rozehrán slušně, střela již takové parametry neměla.
28'
Míč končí pouze v boční síti a je z toho rohový kop.
27'
Nemanja Milič z blízkosti hlavičkuje nad branku!
26'
Centr domácích z pravé strany byl odvrácen do bezpečné zóny hřiště.
25'
Floriana sportovně vrací míč.
24'
Tohle bylo na hraně, finský sudí to však jako faul neposoudila hostující hráč se nechává aspoň ošetřovat.
23'
Domácí kombinují a přemýšlejí jak projít pevnou, hostující obranou.
22'
Útočný faul hostí vrací míč Crvene Zvezdě.
21'
Další centr zpacifikovala hostující obrana, jejich pokus o útočné snažení končí na polovině hřiště.
20'
Sražený míč obráncem končí u Habera.
19'
Třetí rohový kop pro Crvenu Zvezdu a opět nic z toho.
18'
Následný centr byl odhlavičkován do bezpečí.
17'
První žlutou kartu vidí hostující Enrico Pepe.
17'
Rohový kop Crveny Zvezdy vůbec nebyl nebezpečný.
16'
Pisani si pomohl docela ostrým skluzem, finský arbitr ho zatím jen slovně varuje, příště to už neprojde bez karty.
15'
Z velkého dálky vysoko nad to napálil Donald, takzvaný ragbyový pokus.
14'
Zblokovaná střela, hostující obrana je zatím více než pozorná.
12'
Nyní se faulem pro změnu provinil domácí Srnič.
11'
Hostující hráč si pomohl faulem porušující fotbalová pravidla.
10'
Boakye dobře zvládl souboj 1 na 1, ale následovalo slaboučké zakončení přímo do Habera.
9'
No to by byl gól! Ze zoufalství více než z 30 metrů zkusil vystřelit Ignazio Varela a míč jen taktak, že neskončil za zády Manojloviče!
8'
Haber předvedl nepřesný výkop a míč má tak zadarmo opět Crvena Zvezda.
7'
Skvělá atmosféra tu panuje hned od úvodního hvizdu rozhodčího.
6'
Skluz přinesl pouze nepřesné zakončení.
5'
Centr za obranu a obránce odkopl raději míč na rohový kop pro Crvenu Zvezdu.
4'
Pepe si počínal nedovoleně.
3'
Hráči Floriany se snaží velmi hluboko napadat, ale domácí hráči hned na úvod ukazují velmi dobré technické dovednosti.
2'
Za zvuků chorálů převzala Crvena Zvezda otěže dnešního utkání ihned od začátku.
1'
Hostujícího hráče od míče odzbrojil Donald.
1'
Hostující tým si udělá ještě památeční foto. A můžeme se pomalu věnovat fotbalu.
Domácí fanoušci ukázali perfektní choreo, zatímco se klečící Boakye modlí.
Domácí hráči za bouřlivého potlesku nastupují na trávník v pruhovaných, červenobílých dresech. Hostující fotbalisté mají na sobě zelené dresy.
Na dnešní utkání dorazila i mala skupinka fandů z Malty!
Maltské fotbalisty čeká doslova horká půda, již slušně zaplněného stadionu Rajko Mitiče, ale hlavně kvůli klimatickým podmínkám, teploměr v Bělehradě ukazuje 31 stupňů.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Manojlovič – Frimpong, Stojkovič, Savič, Andjelkovič (C) – Donald, Le Tallec – Srnič, Ricardinho, Milič – Boakye. Trenér: Vladan Milojevič.
Náhradníci: Kahriman – Račič, Pavkov, Milijaš, Adžič, Gobeljič, Vučičevič.

Floriana FC: Haber – Baldacchino, Pepe, Ruiz, Henrigue – Pisani, Nayar, Chiesa (C) – Fontanella, Varela, Vella. Trenér: Giovanni Tedesco.
Náhradníci: Grech – Borg, Spiteri, Zarb, Cabral, Agius, Nyason.

Rozhodčí: Mattias Gestranius – Jan Peter Aravirta, Mikko Alakare (všichni Finsko).
CRVENA ZVEZDA BĚLEHRAD

To při vší úctě k soupeři patří po všech stránkách Crvena Zvezda do jiného levelu klubů i v celoevropském měřítku klubů. Kromě úspěchů a velké popularity má Crvena zVezda věrné fanoušky zejména v seskupení tvrdého jádra kotle zvaného Delije.

Crvena Zvezda byla založena jako armádní klub 4. března 1945.

Největší úspěchy:

27 – první v lize (naposledy 2015 – 16) z toho 19x Jugoslávie, 5x Srbsko a Černá Hora a 3x Srbsko.
24x – vítěz domácího poháru (naposledy 2011 – 12) z toho 12x Jugoslávie, 9x Srbsko a Černá Hora, 3x Srbsko.

Vstupenku do pohárů bylo druhé místo v lize a účast ve finále poháru v obou soutěžích byl úspěšný rival Partizan Bělehrad.

Crvena Zvezd asi kromě pravidelné účasti evropských pohárech připsala dva nesmazatelné úspěchy a to finále v poháru UEFA 1978 – 79 a hlavně triumf v PMEZ (pohár mistrů evropských zemí ) předchůdce Ligy Mistrů v sezóně 1990 – 91!

Tempo hry Crveny Zvezdy by měla udávat zejména dvojice Nenad MiLIJAŠ (1983), Francouz Damien LE TALLEC (1990).
FLORIANA FC

Jedná se o jeden z nejúspěšnějších a nejznámějších klubů Malty. Za svou dlouhou historii datovanou od roku 1894 nasbíral spoustu trofejí.

25x – první v lize (naposledy 1992 – 93)
12x – druhý v lize (naposledy 2010 – 11)
20x – vítěz domácího poháru (naposledy 2016 – 17)

Právě díky zisku maltského poháru si Floriana FC vybojovala účast v předkole Evropské ligy.

Ačkoli se Floriana Evropských pohárů zúčastňuje pravidelně tak klub do druhého kola či předkola vklouzl pouze jednou a to v roce 1999 v poháru Intertoto přes soupeře z Walesu.

Z kádru Floriany je známý pouze reprezentační brankář 54 startů Justin HABER (1981), který si zachytal v Anglii či za Ferencvároš Budapešť
Vítejte u prvního zápasu prvního předkola Evropské ligy věhlasnou srbskou FK Crvenou Zvezda Bělehrad a Florianou FC z Malty. Jasným favoritem na postup z této dvojice je Crvena Zvezda. Soupeřem pro vítěze bude úspěšnější tým z dvojice Irtyš Pavlodar (Kazachstán)/Dunav Ruse (Bulharsko) tudíž nic lehkého.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.