Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : Jelgava - 29. června 2017   18:45

Ferencváros
Ferencváros
11' Varga  • 69' Varga
2:0
(1:0)
Jelgava
Jelgava
Ferencváros
Á. Varga – Batik, Hajnal, Csernik, Koch, Böle, B. Lovrencsics
Dimitriou – Viktoros, Andreou (všichni Kypr)
Groupamá Aréna - Budapešť
Jelgava
Kruminš – Pereplotkins, Razulis, Heh, Deaks, Kauber, Lazdinš

Zápas je u konce. Ferencváros si poveze do odvety náskok 2:0. To znamená, pokud skóruje, musí dát soupeř čtyři branky. To jsou velice slibné vyhlídky.

Dnes rozhodla o výsledku větší fotbalovost domácích. Byli lepším týmem, vytvářeli si šance, měli víc střel, tvořili hru. Dvěma brankami se v zápase blýsknul Roland Varga, který zároveň ukázal, že je dobrým hráčem do vápna.

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný večer. Příště se těším na počtenou!
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 9:12.
90+3'
90+2'
Už je to takový nepřesný, rozkouskovaný, rozháraný fotbal. Od obou týmů.
90'
Ferencváros se sanží kontrolovat hru. Už se nikam bezhlavě nežene a chce dohrát utkání v poklidu za dobrého výsledku 2:0.
89'
Žlutou kartu dostává Botka (Ferencvárosi TC). Botka nepustil hráče před sebe, avšak za cenu faulu.
88'
Gera opět předvedl, jaký je skvělý režisér hry. Naznačil průchod dopředu, dal přihrávku doleva a Moutarí měl prostor a šanci jít dopředu. Jeho střela byla však nepřesná.
86'
Dobrá technická střela mířící do levého horního rohu branky Dibusze. Měla dobré parametry, ale skončila těsně nad.
85'
Ferencváros ovládá zápas. Otěže má jasně ve svých rukou. Zkazit si to může jen sám. Inkasovaný gól by byl problém do odvety.
84'
Střídání v týmu FK Jelgava: ze hřiště odchází Ledesma, přichází Radulis.
83'
Gerův centr na levou stranu vápna. Nic z toho. Jelgava ubránila.
82'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Otigba, přichází Koch.
81'
Jeden z Ferencvárošských zůstává na trávníku. Může to být křeč, ale klidně i něco jiného.
80'
Dibusz rozherál rukama. Hodil míč obránci. Ferencváros rozvíjí další akci.
79'
Žlutou kartu dostává Leandro (Ferencvárosi TC).
78'
Dibusz si po dlouhé době sáhl na míč a hned to byla nepříjemná střela. Následuje rohový kop hostů zleva.
77'
Střídání v týmu FK Jelgava: ze hřiště odchází Kluškins, přichází Pereplotkins.
76'
Ferencvároši se hned hraje lépe, druhý gól dodal hráčům větší klid do rozehrávky a vůbec celého herního projevu.
75'
Moutarího rychlost dělá problémy bekům Jelgavy celý zápas a nyní u toho byl zase tento houževnatý hráč. Levé křídlo chceteli.
74'
Rychlý protiútok Ferencvároše skončil útočným faulem.
71'
Další dobrá akce. Tentokrát šance zleva. Střela ale letí nad. Zakončení zkazilo do té doby pěknou akci.
71'
Střídání v týmu FK Jelgava: ze hřiště odchází Alhinho, přichází Kauber.
69'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Opět starý známý ROLAND VARGA. Uklidil do brány přihrávku od Böleho. Böle rychle proběhl přes pravou stranu vápna, přihrál pod sebe a Varga si už věděl rady.
68'
Jelgava je v útoku absolutně marná a zoufalá. Dosud pořádně neohrozila Dibusze.
67'
Velký tlak, který zatím nebyl zužitkován, tak by se dalo shrnout 22 minut druhého poločasu. Ferencvárošu něco chybí.
67'
Špatný výkop Ikstense. Domácí se dostali rychle zpět na míč.
66'
Moutarího klasická přešlapovačka a přihríávka pod sebe. Bohužel to nevyšlo. Hosté přihrávku čekali a znemožnili další postup na brankáře.
65'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Radó, přichází Böle.
64'
Špatná příhra domácích, míče se chopil jeden z hostů a poslal ho nazdařbůh, na druhou stranu ke gólmanovi. Tohle nemohlo ohrozit branku Dibusze.
62'
Chystá se střídání na straně Ferencvároše.
61'
Jelgava se snaží kouskovat hru, bořit jí a držet co nejdéle tento pro ni dobrý výsledek do odvety.
60'
Přímý kop, který zahrál Leandro. Míč šel hodně nad branku Ikstense, který tak neměl žádnou práci.
56'
Dobře zahráno! Ikstens měl kupu práce. Míč však dostal alespoň na břevno. Velké štěstí stálo při Jelgavě. Domácí by se za výsledku 2:0 určitě lépe dýchalo.
56'
Po faulu se bude rozehrávat těsně za pokutovým územím zleva.
54'
Nyní Moutarí hlavičkoval těsně vedle. Zase ten agilní a dnes výborně hrající Moutarí.
53'
Už zase vidíme, dnes častý obrázek hry. Domácí kombinují s míčem na noze a hosté se brání.
52'
Dlouhý centr Jelgavy ze středu hřiště až do vápna. Dibusz si poradil, vyběhl a míč zpacifikoval.
50'
Na zemi zůstává ležet Grigaravičiu, který byl skolen soupeřem. Přivolaní lékaři ho nyní křísí.
49'
Pozor, zpětná přihrávka na Grigaravičiuse. Jenže z akce nic nebylo. Výborná defenzivní práce domácího Ferencvároše.
48'
Moutarí ukázal, jak je dnes nebezpečný. Popadl míč, běžel s ním a poté zakončil. Střela se ale nevešla do prostoru mezi třemi tyčemi.
47'
Ferencváros bude opět dobývat dobře rozestavený blok Jelgavy.
47'
Alhinho zahrál pod tlakem jen do autu, vhazují domácí.
46'
Domácí se s tím nemazlili a hned založili nebezpečnou akci po pravé straně. Vše rychle a přesně. Velmi dobré. Jen to zakončení, ke kterému však ani nedošlo.
46'
Blíží se začátek druhé půle.
:Druhý poločas začne přibližně v 19:51.
První poločas je minulostí. Jediný gól Rolanda Vargy, a jasná převaha domácího celku. Domácí přišli s jasným záměrem, tvořit hru. To se jim daří až na malé chvilky. Měli by přidat ve finální fázi, ve které nejvíce chybují, naopak Jelgava by se měla zlepšit v útoku, pokud chce pomýšlet na dobrý výsledek. Zatím vůbec neohrozila branku Dibusze. Co přinese druhý poločas? Dívejte se.
45+3'
59'
Žlutou kartu dostává Redjko (FK Jelgava).
45+3'
Žlutou kartu dostává Grigaravičius (FK Jelgava).
45+1'
Hráč Jelgavy schytal nepříjemný skluz soupeře, hra pokračuje, domácí jdou do útoku.
45'
Dobývání bloku hostů pokračuje. Ferencvároš opět na míči.
44'
Jelgava přišla vepředu o balón a musí rychle zpátky. Podařilo se. Domácím nevyšel moment překvapení, zpomalili hru a jelgavští se stihli vrátit.
42'
Gera táhne hodně akcí domácího týmu, nyní to byl znovu on, kdo zakládal další útok. Jenže Fereencvároši chybí větší přesnost, větší pohyb v útočné fázi.
41'
Jelgavští nyní eliminují velkou sílu soupeře, hrají dobře v obraně a neriskují, snaží se dostat míč rychle od kopačky.
39'
Ledesma se snažil dostat míč do vápna při nepřímém kopu. Míč však skončil na zdi.
38'
Dlouhý balón na útočníka hostů, domácí však kulatý nesmysl odvrátili a vhazovat budou jelgavští.
36'
Druhý faul Jelgavy, který je ohodnocen žlutou kartou. Kjuškins si počínal ve výskoku nedovoleně.
34'
Domácí tvoří hru a teď měli blízko k dalšímu gólu, obránci Jelgavy ale situaci zneutralizovali.
33'
Ledesmova střela mířila mimo tři tyče.
31'
Moutarího paráda, prošel kolem tří hráčů, jen to zakončení. Jeho rána skončila na dalším bránícím hráči. Akce to byla okulahodící.
29'
Tady se schylovalo k obrovské šanci Ferencvároše, ale akci zastavila dobrá obranná práce jednoho z jelgavských.
28'
Ikstens si v pohodě doskočil pro míč po centru zleva. Nyní ho pošle výkopem zpět do hry.
27'
Botka, Priskin, ale míč stále koluje od jednoho hráče k druhému, vidíme nepřesnosti, ale také velký boj o míč ve středu hřiště.
25'
Dlouhý aut Ošse, ale šance z toho nevyplynula. Škoda.
23'
Ferencváros nyní bude hledat skulinky v defenzívě Jelgavy. Tento centr byl však příliš dlouhý, Moutarího ho nedoběhl. Následuje vhazování hráče lotyšského celku.
21'
Míč do hry vrátí jeden z hostujících plejerů.
20'
Jelgava si žádnou gólovou šanci zatím nevypracovala, avšak po inkasovaném gólu hraje důstojnější roli. Hru srovnala. Teď se ještě uvidí jak dlouho jsou hosté schopni hrát na stejné úrovni jako soupeře.
18'
Bakmaz si vykoledoval žlutou kartu za šlapák, který předvedl při stíhání protihráče.
17'
Ledesma hledá dlouhým centrem svého spoluhráče v útoku. Hosté ale o míč přišli.
16'
Jelgava po dlouhé době u míče, Grigaravičius má balón na svých kopačkách a vybojoval faul na svou osobu.
14'
Hráči Ferencvároše po rozhárané hře dostali míč na zem a už kombiují podle svých představ.
11'
Krásná individuální akce Moutariho po levé straně, přešlapovačka, klička doleva, centr a ten dopadl přesně na kopačku Rolanda Vargy, který otevírá skóre dnešního zápasu. Autorem gólu tedy ROLAND VARGA.
8'
Domácí kombinují, Jelgava je rozložena v obranném bloku. Maďarský klub musí najít recet či cestu k překonání defenzivního valu. Hosté si přijeli pro dobrý výsledek, který by mohli doma zužitkovat třeba i v postup, jestli ale chtějí být takhle zalezlí celých 90 minut, tak jejich vyhlídky nejsou zrovna růžové.
7'
Další nebezpečný centr do vápna hostů. Ti ho se štěstím odvrátili.
6'
Ferencváros zatím jasně lepší. To se však čekalo, takže nic nového pod sluncem. Ferencváros je favorit.
5'
Stadionem to jen zahučelo při šanci domácího celku, finální přihrávka ale nebyla přesná.
4'
Gorriarrán si chtěl vymodlit penaltu, nebo alespoň faul na svojí osobu, to se mu ale nepovedlo, rozhodčí jeho snahu nezbaštil.
3'
Moutari měl možnost předvést svou přednost, tedy rychlost. Jeho individuální průchod obranou hostů však neměl dlouhého trvání.
2'
Akce domácích vedená po pravé straně, střílený centr však skončil v náručí Ikstense.
1'
Po prvním útoku maďarského klubu se dopředu hrnuli hosté, ti se však daleko nedostali. Obrana Ferencvároše zafungovala na výbornou.
1'
Na pěkném budapešťském stadionu je vše připraveno pro začátek zápasu.

Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka, Otigba, Leandro, G. Lovrencsics – Moutari, Gera, Gorriarrán, R. Varga – Priskin, Radó
Náhradníci: Á. Varga – Batik, Hajnal, Csernik, Koch, Böle, B. Lovrencsics

FK Jelgava: Ikstens – Klimaševičs, Redjko, Ošs, Šlampe – Bakmaz, Alhinho – Grigaravičius, Kjuškins, Jaudzems – Ledesma
Náhradníci: Kruminš – Pereplotkins, Razulis, Heh, Deaks, Kauber, Lazdinš

Rozhodčí: Dimitriou – Viktoros, Andreou (CYP).
Další informace

Tyto dva kluby na sebe ještě nikdy nenarazily. Utkání bude řídit Kypřan Vasilij Dimitrou. Na čarách mu budou pomáhat pánové Sotiris Viktoros a Andreas Andreou. Čtvrtým rozhodčím bude Lucas Soteriou. Všichni sudí pocházejí z Kypru. Budapešť bude mít výhodu domácího prostředí v prvním zápase.

Zápas se odehraje 29. června, odveta je na programu 6. července. Vítěz narazí v dašlím kole buď na dánský Midtjylland nebo na severoirské Derry City.
JAK OBA TÝMY DOPADLY V MINULÉ SEZÓNĚ V DOMÁCÍ LIZE?

Ferencváros – 4. místo, 14 výher, 10 remíz, 9 proher, skóre 54:44, , 52 bodů. Evropskou ligu si tedy zajistil, jak v poháru, tak v lize. Nejlepší střelec Ferencvárose Maďar – D. Bode s 11 brankami. Další ročník začíná 15. července.

FK Jelgava – 2. místo, 16 výher, 3 remízy, 9 proher, skóre 37:24, 51 bodů. Nejlepší šutéři týmu Kluskins a Kovalovs se 7 góly.

V Lotyšsku už začala nová sezóna, Jelgava zatím okupuje 4. místo, které nezaručuje Evropu pro příští rok, avšak soutěž ještě čeká mnoho zápasů.
Jak zápas dopadne?

Sázkové kanceláře jednoznačně favorizují maďarský klub. Kurz 1.25 na výhru v prvním zápase a kurz 1.15 na postup do dalšího kola.
FK Jelgava

Jelgava si zajistila postup do fotbalové Evropy druhým místem v lotyšské první lize. Jelgava vyhrála přesně polovinu z posledních 10 mačů. Porazila Metta LU, FK Ventspils, SK Babite, Rigas a Metta LU. Naopak neporadila si dvakrát s FC Riga, FK Liepaja, Sp. Jurmala a jednou vyšla smírně s Sp. Jurmala.
Ferencváros

Ferencváros si zajistil postup do 1. předkola Evropské ligy vítězstvím v domácím maďarském poháru. Ve finále zneškodnil Vasas 2:1. Vyhrál tak svůj třiadvacátý domácí pohár v historii.

Forma

Ferencváros uspěl v 7 z posledních 10 utkání. Nestačil akorát na Vasas, Videoton a jednou remizoval s Debrecenem.

Klubové barvy: zelená a bílá, dresy v této kombinaci.
Hezký den. Od finále Evropské ligy sezony 2016/17 uběhl terpve měsíc a půl a už je tu předkolo dalšího ročníku. Já, Jan Volf, Vám zprostředkuji zápas 1. předkola mezi maďarským Ferencváros Budapešť a lotyšskou Jelgavou. V 18:45 se těším na počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.