Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Gabala : Jagiellonia - 13. července 2017   19:00

Gabala
Gabala
47' Joseph-Monrose
1:1
(0:1)
Jagiellonia
Jagiellonia
15' Romačuk
Gabala
Bezotyšnij – Gurbanov (84. Bulthuis), Vernydub, Stankovič, Abbasov – E. Mammadov (46. Kone), Halliday – Hernandéz (69. Asif Mammadov), Husejnov (C), Ozobič – Joseph – Monrose. Trenér: Roman Rygorčuk.
Agil Mammadov – Asif Mammadov, Ramaldanov, Alijev, Malone, Bulthuis, Kone.
Marco Fritz – Holger Henschel, Marcel Pelgrim (všichni Německo)
8KM, Baku
Jagiellonia
Kelemen – Guilherme Sitya, Tomelin, Runje, Burliga – Novikovas (85. Sekulski), Góralski (54. Szymanski), Romančuk (C), Černych – Mystkowski (58. Pospíšil) – Sheridan. Trenér: Ireneusz Mamrot.
Weglarz – Gordon, Chomčenovskij, Szymonowicz, Szymanski, Pospíšil, Sekulski.

Zápas nakonec končí zaslouženou remízou 1:1, kdy hned v úvodu druhé půle vyrovnával Joseph – Monrose . O postupujícím do dalšího kola se tedy rozhodne až za týden v Bialystoku. Pěkný zbytek večera všem čtenářům onlajnů.
90+5'
90+5'
Pospíšil skvěle našel Sekulského, ten však míč nezpracoval a ten mu tak utíká za postranní čáru.
90+4'
Stankovič skvěle odblokoval Černycha.
90+3'
Černychův střelecký pokus z 25 metrů byl dost nepřesný.
90+2'
Centr v pohodě stahuje ze vzduchu Kelemen.
90+2'
Rohový kop pro domácí FK Gabala.
90+1'
Sekulski fauloval Vernyduba.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty nad rámec 90 minut.
89'
Szamynski se dostával do šance, aby následně fauloval domácího brankáře.
88'
Romančuk zkusil střílet.
87'
Vojislav stankovič vidí žlutou kartu za faul na Černycha, kterému od plic říká svůj názor na něho, asi nic milého to nebude.
86'
Burliga fauloval Ozobiče.
85'
Arvydas Novikas klasicky patřil k tomu lepšímu u hostí, přepustil své místo Lukaszu Sekulskemu.
85'
Nový hráč Gabaly se prezentoval pěknými nůžkami, které šli těsně nad branku.
84'
Davy Bulthuis si zahraje místo Ilgara Gurbanova.
83'
Rohový kop pro domácí Gabalu.
83'
Pospíšilův centr hlavou odvrátil Stankovič.
82'
Arvydas Novikovas opět nevyužil svou tutovou šanci!
81'
Dobře defenzívě zamakal Guilherme i Pospíšil.
81'
Novikovas našel Pospíšila a ten jen o milimetry přestrelil domácí branku.
80'
I polští moderátoři uznávají, že kvalita celku FK Gabala je daleko vyšší a úplně jinde, než protivníka v 1. předkole gruzinského Dinamo Batumi.
79'
Ozobič fauloval Szymanského.
78'
Ozobič byl zablokován Tomelin, následně rozhodčí píská faul na Runjeho.
78'
Nyní Sitya fauloval Mammadova.
77'
Abbasov fauloval Runjeho.
76'
Černych se vrací do hry snad bude v pořádku.
75'
Černych byl včas zpacifikován Stankovičem, nyní s bolestivou grimasou leží na trávníku.
74'
Kone jen o několik decimetrů minul hostující branku.
73'
Halliday se ocitl v ofsajdovém postavení.
73'
Rohový kop pro domácí celek.
72'
Asif Mammadov stihl míč na hrací ploše a domácí jsou tak stále u míče a útočí.
71'
Kone hledal Asifa Mammadova velmi dlouhým míčem, který skončil za pomezní čáru.
70'
Romančuk zakládá další útok hostí. Bialystok se již zdárně oklepal po inkasované brance.
69'
Juan Hernandéz má splněno, nahradí ho Asif Mammadov
69'
Hostující centr byl odvrácen Vernydubem do autu.
68'
Pospíšil dobře našel Černycha, kterého fauloval Vernydub.
67'
Hostující trenér si slibuje, že Pospíšil nahradí tvůrce hry veterána Vassiljeva klubovou ikonu, který odešel do Piastu Gliwice. Uvidíme, zda pospíšil naplní naděje do něho vkládané.
66'
Novikovas si se Sheridanem na domácí obranu nepřišli.
66'
Na Gurbanova si vyšlápl Guilherme Sitya.
65'
Halliday se dral do koncovky.
64'
Následně stejně si vedl i Novikovas.
63'
Szymanski nepřesně střílel.
62'
Gurbanov pořádně vystrašil svým projektilem Kelemena, který míč vyráží do bezpečí mimo hru.
61'
Spolupráce s Černycha se Sheridanem k ničemu nevedla míč skončil za postranní čárou.
60'
Burliga na hraně zastavil Koneho ve vlastním pokutovém území, navíc už má na svém kontě žlutou kartu.
58'
Przemyslaw Mystkowski je vystřídán Martinem Pospíšilem.
56'
Javid Husejnov za ostrý zákrok u svého pokutového území vidí žlutou kartu.
54'
Jacka Góralského střídá Damian Szymanski.
53'
Kelemen zlikvidoval střelu Josepha – Montrose.
51'
Po vyrovnání velmi ožili domácí fanoušči.
49'
Černych prověřil domácího brankáře.
47'
Tým Gabala právě vstřelil branku! Tak to je vstup do druhého poločasu! Domácí celek vlétl na hostující tým jako uragán, Hernandéz vybojoval míč, Gurbanovu střelu stačil vyrazit na tyč Kelemen, ale u tyče stal úplně volný STEVEN JOSEPH – MONROSE a ten neměl vůbec žádný problém vstřelit míč do prázdné branky – 1:1!.
46'
Famoussa Kone vyměnil Elvina Mammadova.
46'
Díky trefě Tarase Romačuka z 15 minuty vede hostující Jagiellonia Bialystok po prvním poločase 1:0 nad domácí Gabalou! Druhý poločas začne cca ve 20:01 hodin.
45+2'
45+2'
Tomelin stáhl k zemi Josepha – Monrose.
45+2'
Mystkowski byl nachytán v ofsajdovém postavení.
45+1'
Husejnov nevyslal zrovna svojí nejlepší střelu za svou kariéru.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty nad rámec normální hrací doby!
45'
Romančuk fauloval Hernandéze.
44'
Lukasz Burliga je dalším hříšníkem se žlutou kartou po svém zákroku na Ozobiče.
43'
Novikovas je jedním z mnoha kteří si dnes s koncovkou zrovna nepotykali.
41'
Vzápětí následoval další roh pro domácí celek.
40'
Domácí hráč Gurbanov vybojoval pro svůj tým další rohový kop.
39'
Hernandéz byl faulován.
38'
Z velké dálky se snažil ihned reagovat velmi aktivní Ozobič, ale střela se mu dle představ vůbec nepovedla.
37'
Následný střelecký pokus Sheridana ze šestnácti metrů byl nepřesný.
36'
Juan Hernandéz fauloval Gutieri "Guti" Tomelina.
34'
Mystkowského střela neměla potřebné přesné parametry.
33'
Stankovič nedovoleně zastavil Sheridana.
32'
Gabala měla k dispozici další rohový kop, ale celá akce skončila ofsajdem Ozobiče.
31'
Střela Josepha – Monroseho zblokoval na rohový kop hostující obránce Runje.
30'
Urostlý Sheridan nyní vypomohl hostující defenzívě.
29'
Husejnov nacentroval, ale rozhodčí odpískali ofsajd domácímu obránci Vernydubovi.
28'
Rohový kop pro celek FK Gabala.
27'
Elvin Mammadov za svůj zákrok na Jacka Góralského vidí zblízka žlutý kartónek.
25'
Sheridan dostal loktem, ale to je tvrdý, irský chlap otřese se a pokračuje dál ve hře.
23'
Po souboji v pokutovém území s Černychem chtějí hosté pokutový kop kop, rozhodčí Fritz zůstává chladnokrevně klidným.
21'
Nepřesná střela v podání hlavičkujícího Andrewa Hallidaye letěla nad branku.
20'
Domácí hráč Stankovič vyrobil chybu, kterou napravil zákrokem na hraně, hraje se dál.
18'
Na hřišti se nám začalo jiskřit další žlutou kartu vidí vzápětí hostující hráč Jacek Góralski.
17'
Andrew Halliday tvrdě zajel do Černycha a vidí žlutou kartu od rozhodčího.
15'
Jagiellonia právě vstřelila branku!
Rohový kop rozehrál Arvydas Novikovas v domácím pokutovém území se nejlépe zorientoval TARAS ROMANČUK a svou střelou hlavou otvírá skóre dnešního utkání – 0:1!
15'
Rohový kop pro Jagiellonii Bialystok.
14'
patrně největší hvězda domácího celku Ozdobiče vystřelil nebezpečně leč nepřesně.
13'
Domácí brankář je ošetřován.
11'
Černychovu ostrou střelu vyrazil Bezotyšnij, ale Sheridan nedokázal dorazit vyražený míč mezi tři tyče.
10'
Hernandézova střela nepřekvapila Kelemena.
9'
Rohový kop Novikovase proletěl pokutovým územím až za brankovou čáru. Výkop od domácí branky.
8'
Mystkowski získal pro hostující celek rohový, když nepodcenil pro něj se zrovna ne dobře vyvíjející situaci.
6'
Burliga si vyšlápl na Josepha – Monrose.
5'
Gurbanov fauloval Novikovase.
4'
Přímý kop Novikovase našel hlavu Černycha, ale ten netrefil domácí branku.
3'
Guilherme Sitya fauloval Vernyduba.
2'
Hostující fotbalisté drží míč na svých kopačkách zatím bez větších akcí.
1'
V Baku je solidní teplota 24 stupňů, pokud někomu přijde, že je nízká možná je to tím, že se utkání hraje od 21:00 hodin místního času.
Nutno poznamenat, že do Gabaly nepřibily žádná béčka – Malone (ADO Den Haag – Nizozemí), Joseph – Monrose (Stade Brest – Francie), Bulthuis (1.FC Norimberk – Německo)
Ohlasy trenérů před utkáním:

Ireneusz Mamrot (Jagiellonia Bialystok) – Přijeli jsme sem zvítězit. Jsme si sice vědomi síly soupeře, který poskládal dohromady mnoho dobrých hráčů.Hlavně věříme v naší práci a našemu týmu.

Roman Rygorčuk (FK Gabala) – Samozřejmě chceme do dalšího kola. Potýkáme se však s větší obměnou počtu hráčů než bych si přál.

FK Gabala: Bezotyšnij – Gurbanov, Vernydub, Stankovič, Abbasov – E. Mammadov, Halliday – Hernandéz, Husejnov (C), Ozobič – Joseph – Monrose. Trenér: Roman Rygorčuk.
Náhradníci: Agil Mammadov – Asif Mammadov, Ramaldanov, Alijev, Malone, Bulhuis, Kone.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Guilherme Sitya, Tomelin, Runje, Burliga – Novikovas, Góralski, Romančuk (C), Černych – Mystkowski – Sheridan. Trenér: Ireneusz Mamrot.
Náhradníci: Weglarz – Gordon, Chomčenovskij, Szymonowicz, Szymanski, Pospíšil, Sekulski.

Rozhodčí: Marco Fritz – Holger Henschel, Marcel Pelgrim (všichni Německo).
FK GABALA příprava:

Akhmat Groznyj (Rusko) – FK Gabala 1:0
Ludogorets Razgrad (Bulharsko) – FK Gabala 2:0
FK Gabala - FC Utrecht (Nizozemí) 1:0
FK GABALA

Azerbajdžánská Gabala se řadí v Evropě mezi nejmladší kluby, založena byla teprve v roce 1995, ale na své konto si již připsala několik úspěchů.

Největší úspěchy:

1x – druhý v lize (2016 – 17)
2x – vítěz domácího poháru (2013 – 14 a 2016 – 17)

FK GABALA si ze tří účastí připsala 2x působení ve skupinové fázi Evropské ligy! Tohle moc klubů nedokázala, navíc Gabala vždy začínala v prvním předkole. V letošním ročníku má případnou cestu o dva zápasy kratší.

Domácí celek je složen z řady domácích řeprezentantů – Ramaldanov, Mammadov, Abdulajev, Gurbanov, Husejnov. Zbytek je tvořen legionáři z niž vyčnívá kdysi nadějný chorvatský hráč Filip OZDOBIČ (Dinamo Záhřeb, Spartak Moskva).
I samotná UEFA má na svých stránkách zmatky, samozřejmě Vassiljev nemůže být na soupisce, jelikož odešel do Gliwic, ale s Jagiellonií je v Baku i Martin Pospíšil, večer nám ukáže zda nastoupí v základu.
JAGIELLONIA BIALYSTOK

Tento poměrně známý polský klub ze severovýchodní části Polska při hranicích s Běloruskem byl založen již v roce 1920.

1x – třetí v lize (2014 – 15)
1x – vítěz domácího poháru (2009 – 10)

Bialystok dosáhl v minulé sezóně nejlepšího umístění byť po nadstavbě stejný počet bodů měla tři družstva, Bialystok, Poznaň, Gdaňsk. O pořadí tedy rozhodl pomocné pravidlo tj. celkový počet bodů, Bialystok získal 59 bodů, Poznaň 55 bodů a Gdaňsk 53 bodů.

Jagiellonia se v pohárech zatím vůbec neprosadila jediný postup zaznamenala v sezóně 2015 – 16 přes litevskou Kruoju v celkovém poměru 9:0 (8:0 a 1:0), následovala však stopka vystavená celkem Omonia Nikósia z Kypru.

Kádr je tvořen 18 hráči polské národnosti a pak následuje velká národnostní pestrobarevnost – 2 hráči z Litvy, 2 z Ukrajiny, 2x Brazilci, 1x Skot, 1x Chorvat, 1x Estonec, 1x Čech (Pospíšil) neznámější jsou slovenský brankář Marián KELEMEN (1979) – Slovan Bratislava, Bursaspor, Tenerife, Wroclaw, Příbram) a zejména pak kanonýr z Irska Cillian SHERIDAN (1989), který své střelecké schopnosti dokazoval zatím zejména na Kypru (APOEL, Omonia). Z domácích hráčů kvalitou vyčnívá kapitán a rekordman počtu startů za BIalystok Rafal GRZYB (1983) a obránce Lukasz BURLIGA (1988).
Vítejte u prvního zápasu druhého předkola Evropské ligy mezi azerbajdžánskou FK GABALA a polskou JAGIELLONIÍ BIALYSTOK. Jde o první vzájemné utkání v pohárech. Favoritem na vítězství v tomto utkání i postup je domácí celek. Byť třeba šikovný player Bialytoku Arvydas Novikovas prohlásil, že si polský celek jede do Azerbajdžánu pro vítězství – odvážné tvrzení, jestli i pravdivé to se dozvíme krátce po 21:00 hodině středoevropského času.

FK Gabala byla nasazena přímo do druhého předkola, Jagiellonia Bialystok v prvním předkole bez problému porazila dvakrát gruzínské Dinamo Batumi 1:0 venku a 4:0 doma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.