Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Inter Baku : Mladost Lučani - 6. července 2017   19:00

Inter Baku
Inter Baku
23' Silva  • 74' Hajijev
2:0
(1:0)
Mladost Lučani
Inter Baku
Agajev – Scarlatache, Silva, Gulijev – Qırtımov, Abdullajev (80. Sejidov), Bajramov, Alchasov (90+1. Tašgin) – Fardjad-Azad (85. Zargarov), Alijev, Hajijev (C).
Sadigli – Tašgin, Zargarov, Abbasov, Sejidov, Amirli, Gulijev.
M. Balakin – V. Volodin, O. Kornijko (UKR)
Dalga Arena, Baku
Krznarić – B. Milošević, I. Milošević (C) (39. Pešić), Šatara, Andrić – Radivojević, Pejović, Tumbašević – Jovanović, Trifunović (70. Marković), Gavrić (46. Marinković).
Rosić – Golubović, Gafurov, Pešić, Odita, Marinković, Marković.

Fotbalisté Interu Baku s přehledem zvládli i domácí odvetu. Zvítězili v ní 2:0 a mohou se těšit na 2. předkolo. Skóre utkání otevřel ve 23. minutě Dênis Silva a ve druhé půli pak výsledek potvrdil Nizami Hajijev. Hostům navíc v závěru úvodního dějství zkomplikoval situaci vyloučením Pejović.
90+2'
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.
90+1'
Střídání v týmu Inter Baku: ze hřiště odchází Alchasov, přichází Tašgin.
90'
Utkání se již jen dohrává. Oba týmy vědí, že je o postupujícím, i dnešním vítězi, jasno.
88'
Hráči Lučani opět u míče a rozjíždějí další útočnou akci. Jejich snaha je sympatická, ale bohužel pro ně k ničemu nevede.
87'
Pokus hostí o kolmici na Markoviće zachytil stoper Silva, který balón nahrává vlastnímu brankáři.
85'
Střídání v týmu Inter Baku: ze hřiště odchází Fardjad-Azad, přichází Zargarov.
85'
V ofsajdu byl přistižen hostující Jovanović.
83'
Na hrací ploše zůstal chvíli ležet Bajramov. Domácí záložník ale bude v pořádku.
82'
Centr Qırtımova z pravé strany odvrací obrana srbského celku.
81'
Před námi je posledních deset minut zápasu + nějaké nastavení. O postupujícím týmu je dávno rozhodnuto.
80'
Střídání v týmu Inter Baku: ze hřiště odchází Abdullajev, přichází Sejidov.
79'
Z velké dálky teď vypálil Marković. Ani on čestný úspěch Mladosti nezaznamenal.
76'
Domácí vedou v součtu celého dvojzápasu už 5:0. To je pro srbský celek až příliš kruté vyústění.
74'
Inter Baku právě vstřelil branku!
Nádherně sehraný protiútok domácích! Fardjad-Azad na jeho konci přesně nacentroval na NIZAMIHO HAJIJEVA a domácí kapitán nedal z voleje Krznarićovi žádnou šanci na úspěšný zákrok.
73'
Po levé straně si zaběhl za obranu soupeře Marković. Jeho střela však nebyla příliš nebezpečná a brankář Agajev si prostor u bližší tyče pohlídal.
72'
Domácí přestáli roh soupeře a hned poté přešli do útoku. Abdullajev ovšem svatyni Mladosti netrefil.
70'
Střídání v týmu FK Mladost Lučani: ze hřiště odchází Trifunović, přichází Marković.
68'
Za obranu Interu si zabíhal Andrić. Brankář Agajev byl ale u míče rychleji a hostující hráč byl navíc v ofsajdu.
66'
Hosté se snaží, ale v ofenzivě nejsou efektivní. Tumbašević z dálky bránu netrefil.
64'
V ofsajdu byl přistižen Saša Jovanović.
63'
Tentokrát to zkoušel ze standardky Scarlatache, jenž ale trefil pouze zeď.
62'
Trifunović zahrál rukou a domácí si tak vše z podobné pozice zopakují.
62'
Z přímého kopu vypálil Alchasov. Míč, který směřoval do středu brány, vyboxoval zpět do pole Krznarić.
61'
Šatara fauloval Alijeva. Domácí mají k dispozici standardní situaci z poměrně zajímavé pozice.
58'
Tečovanou střelu Radivojeviće stačil gólman Agajev zastavit před brankovou čarou. Zabránil tedy rohovému kopu.
57'
Pokus o přenesení hry na levé křídlo domácím nevyšel. Na nákop Hajijeva jeho spoluhráč nedosáhl.
55'
Tu zahrával Marinković, který poslal prudký míč na zadní tyč. Tam byl ale připravený Hajijev, jenž balón odehrál do bezpečí.
54'
Aktivní Jovanović si došel pro faul od Scarlatacheho. Poměrně zajímavá standardka pro hosty.
53'
Hajijev posílal svůj centr na zadní tyč. Míč ale přelétl všechny nabíhající hráče a skončil až v zámezí.
52'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
50'
Hajijev se po narážečce se spoluhráčem tlačil přes bránícího Pešiće, kterého ale fauloval. Míč pro hosty.
48'
Ten zahrával střídající Marinković. Domácí odvracejí míč do bezpečí.
47'
Po levé straně zatáhl míč dopředu Jovanović, který posílal na zadní tyč hodně zajímavý přízemní centr. Nabíhající Trifunović na míč před odkrytou bránou nedosáhl možná o krok! je z toho jen roh pro hosty.
46'
Střídání v týmu FK Mladost Lučani: ze hřiště odchází Gavrić, přichází Marinković.
46'
Po prvním poločase vedou fotbalisté Interu Baku nad Mladostí Lučani 1:0 a v poklidu směřují za postupem do 2. předkola. O zatím jediný gól se postaral ve 23. minutě po rohovém kopu Dênis Silva. Krátce před přestávkou se navíc nechal vyloučit po druhé žluté Pejović a hosté tak budou dohrávat v deseti hráčích.
45'
45+3'
A tohle je zřejmě definitivní hřebíček do hostující rakve! Aleksandr Pejović na útočné polovině zbytečně fauloval zezadu Fardjada-Azada a po druhé žluté kartě tak musí opustit hřiště. Fotbalisté Lučani dohrají zápas v oslabení.
45+2'
Hosté sice mají míč na svých kopačkách, ale Inter je s ním nepouští do blízkosti své šestnáctky. Domácí hrají velmi zkušeně.
45+1'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
45'
Hostující Gavrić byl v ofsajdu. Rozehrává Inter.
43'
Nyní to zkoušel Hajijev. Bránu ale nedokázal trefit.
42'
Zahrozili domácí. Jedovku Abdullajeva musel krotit brankář Krznarić.
41'
Hosté zahrávali rohový kop. Míč poslal před bránu Pejović, ale byl z toho jen útočný faul Pešiće.
39'
Střídání v týmu FK Mladost Lučani: ze hřiště odchází Ivan Milošević, přichází Pešić.
38'
V souboji s Alijevem se zranil hostující kapitán Ivan Milošević. Vypadá to na svalové zranění, které zřejmě neumožní stoperu Mladosti pokračovat.
36'
Ze střední vzdálenosti napřáhl Radivojević. Agajev kontroloval míč, který minul jeho levou tyč.
34'
Hosté to zkoušejí po stranách. Poměrně nebezpečný centr Trifunoviće nedokázal nikdo ze spoluhráčů zhodnotit. Z pravé strany pak posílal míč před bránu Jovanović, ale Agajev si hrací předmět stáhl ze vzduchu.
31'
Domácí mohli přidat druhý gól. Hosty ale zachránil rychlým vyběhnutím gólman Krznarić, který balón ve skluzu odehrál těsně před Alijevem.
30'
Právě Gavrić se ocitl v postavení mimo hru.
28'
Gavrić si pomohl útočným faulem. Balón tedy přisouzen Interu.
25'
Hostům evidentně scházejí pohárové zkušenosti. V prvním zápase odehráli s Interem vyrovnanou partii, ale přesto prohráli 0:3. Dnes mají míč častěji na kopačkách, ale opět dostali první gól.
23'
Domácí zřejmě neponechají nic náhodě a ujímají se vedení! Po rohovém kopu Hajijeva se z akrobatické pozice trefil k tyči DÊNIS SILVA. Brazilec to takhle zřejmě ani nechtěl. Snažil se balón zasáhnout pravačkou, ale míč se odrazil do sítě od levé nohy.
21'
Hostující Pejović fauloval Alchasova a vyfasoval za to žlutou kartu.
21'
Dobře to udělal Saša Jovanović, který zatáhl míč dopředu po pravé straně a předložil ho do šestnáctky Radivojevićovi. Ten ale trefil z dobré pozice jen obránce.
20'
Po levém křídle se hnal dopředu Gavrić. Ukousl si ale příliš velké sousto a přišel proti přesile o balón.
20'
Opět sledujeme kombinační hru Mladosti. Pokud by se hostům podařilo otevřít skóre, pak by možná ještě mohli dvojzápas zdramatizovat.
16'
Nyní přišlo i zakončení Mladosti. Rána Tumbaševiće ale nenašla prostor mezi tyčemi.
13'
Hosté toho využívají a ukazují, že by mohli být nebezpeční. Zatím ale schází finální přihrávka. Míč skončil až u brankáře Agajeva.
11'
Teď už se domácí fotbalisté nikam neženou a nechávají soupeře v klidu kombinovat.
8'
Inter je v úvodu aktivnější. Qırtımov byl ale chycen v ofsajdu.
7'
S centrem Hajijeva z levé strany si v pohodě poradil brankář Lučani Krznarić.
3'
Hosté se ale ubránili a nyní mají míč.
2'
Fardjad-Azad byl faulován Miloševićem. Domácí tak budou rozehrávat standardní situaci.
1'

Inter Baku: Agajev – Scarlatache, Silva, Gulijev – Qırtımov, Abdullajev, Bajramov, Alchasov – Fardjad-Azad, Alijev, Hajijev (C).
Náhradníci: Sadigli – Tašgin, Zargarov, Abbasov, Sejidov, Amirli, Gulijev.

FK Mladost Lučani: Krznarić – B. Milošević, I. Milošević (C), Šatara, Andrić – Radivojević, Pejović, Tumbašević – Jovanović, Trifunović, Gavrić.
Náhradníci: Rosić – Golubović, Gafurov, Pešić, Odita, Marinković, Marković.

Rozhodčí: M. Balakin – V. Volodin, O. Kornijko (UKR).
První zápas:
První utkání jednoznačně vyznělo pro Inter, který si z Lučani odvezl vysokou výhru 3:0. Hosté uštědřili v Evropě debutujícímu soupeři především lekci z produktivity. Na rozdíl od hráčů Mladosti totiž dokázali proměnit své šance. Už do přestávky se dvakrát prosadil stoper Adrian Scarlatache a čtvrthodinu před koncem Inter asi definitivně nasměroval za postupem Rauf Alijev.
Inter Baku:
Inter patří k předním ázerbájdžánským týmům. Celek z hlavního města získal dvakrát mistrovský titul a v minulé sezóně obsadil bronzovou příčku. V Evropské lize loni hráči Interu došli až do 3. předkola, v němž už nestačili na španělské Bilbao. Kádr tvoří výhradně domácí fotbalisté. Výjimkou je pouze rumunský obránce Adrian Scarlatache.
FK Mladost Lučani:
Mladost Lučani asi není českým fanouškům příliš známá. Tento tým se pohyboval spíše ve druhé srbské lize a v nejvyšší soutěži nastupuje až od sezóny 2014/15. Loni Mladost dosáhla historického úspěchu, když se čtvrtým místem kvalifikovala do předkola Evropské ligy. Po prvním zápase v Baku to ale vypadá, že hned první soupeř bude nad síly tohoto provinčního celku.
Vítám tu všechny fanynky a fanoušky dobrého fotbalu! V odvetném utkání 1. předkola Evropské ligy přivítá ázerbájdžánský celek Inter Baku srbskou Mladost Lučani. Inter vyhrál první zápas na půdě soupeře 3:0 a odveta by tak měla být spíše formalitou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.