Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Jagiellonia : Gabala - 20. července 2017   20:30

Jagiellonia
Jagiellonia
0:2
(0:1)
Gabala
Gabala
18' Gurbanov   • 89' Ozobič
Jagiellonia
Kelemen – Burliga (75. Swiderski), Runje, Tomelin, Guilherme Sitya (84: Sekulski) – Černych, Romančuk, Grzyb (C), Novikovas – Mytkowski (34. Pospíšil) – Sheridan. Trenér: Ireneusz Mamrot.
Weglarz – Gordon, Chomčenovskij, Szymonowicz, Pospíšil, Swiderski, Sekulski.
Sebastian Coltescu – Radu Ghinguleac, Vladimir Uzrica (všichni Rumunsko)
Stadion Miejski, Białystok
13 326 diváků
Gabala
Bezotyšnij – Bulhuis, Stankovič, Vernydub, Gurbanov – Halliday (77. Jamalov) – Joseph – Monrose, Husejnov (C) (90+2 E. Mammadov), Malone, Ozobič – Kone (71. Asif Mammadov). Trenér: Roman Grygorčuk.

No jak zhodnotiit tento dvojzápas. Jagiellonia vyhrála venku první poločas, nakonec si přivezla slušný výsledek 1:1 a po slušné hře, kde byla možná i lepší než Gabala. Domácí však svojí chybou potopil brankář Kelemen, domácí sice pak neskutečně zapnuli a během 10 minut si vypracovali 5 vyložených příležitostí, které všechny zahodili. druhá polovina byla pod trvalým, ale platonickým tlakem Bialystoku, který vyhraje ve všech ohledech statistiky vyjma gólů a to rozhodlo střelecká efektivita. FK Gabala ukázala jasné zlepšení oproti domácímu zápasu, řekl bych i lépe postavenou sestavu. Gabala velmi pomohla již zmíněná 18 minuta kdy se dostala do vedení Gurbanovem, poté víceméně, ale výborně jen bránila a hrála perfektně takticky. Vše vyšperkovala 89. minuta kdy Husejnov výborně vyzval Ozobiče a ten perfektně skóroval. Gabalu v dalším předkole čeká řecký velkoklub Panathinaikos Atény. Přeji všem čtenářům hezký zbytek večera.
90+4'
90+4'
Ani domácí Černych netrefuje zařízení.
90+3'
Elvin Mammadov střílí nepřesně.
90+2'
Pospíšil fauloval Elvina Mammadova.
90+2'
Javid Husejnov je takticky vystřídán Elvinem Mammadovem.
90+1'
Malone fauluje Sekulského.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty.
90'
Rohový kop pro domácí.
89'
Tým Gabala právě vstřelil branku! Neskutečné! Gabala jakoby by nechtěla ani hrát, uspala domácí a chytrým dloubáčkem kapitána Husejnova který kromě nervů ukázal i svoji genialitu za obranu vysunul na hranici ofsajdového postavení FILIPA OZOBIČE, který doslova hokejově vykoupal Kelemena a zasunul míč do volné brány – 0:2!
87'
Rohový kop pro domácí celek.
86'
Swiderski fauloval Ozobiče.
85'
Romančuk fauloval Josepha – Monrose.
84'
Poslednáá možná varianta odchází obránce Guilherme Sitya a nahradí ho ofenzivní Lukasz Sekulski.
83'
....což se nelíbilo impulsivnímu kapitánu hostí Javidu Husejnovovi a vidí žluté napomenutí.
83'
Malone fauloval Pospíšila..............
82'
Vernydub při hlavičkovém souboji dostal pořádně naloženo od Sheridana, který stylem hry připomíná kdysi slavného Tomáše Skuhravého.
82'
Novikovas z 22 metrů pálí nad hostující branku.
81'
Romančuk fauluje zbytečně Verynduba.
80'
Swiderski se pěkně uvedl, museli ho zastavit až tři protihráči.
79'
Rohový kop Novikovase byl odvrácen.
77'
Andrew Halliday kvůli zranění opravdu dohrál, místo něj nastupuje Elvin Jamalov.
76'
Hostující hráč si řekl o jezdící vozítko.
75'
Lukasz Burliga je nahrazen Karolem Swiiderskim.
74'
Grzybova střela končí u brankáře.
73'
Stankovič odvrací míč na rohový kop.
71'
Famoussa Kone jde ze hřiště, místo něj si zahraje defenzivnější Asif Mammadov
70'
Novikovasův míč končí až za brankovou čárou.
69'
Halliday, který spíše rány rozdává, teď musí jednu ránu přijmout od Sheridana což je zrovna pořádný irský pořez.
68'
Sheridan to má velmi těžké, aby se prosadil.
67'
Rohový kop domácích rozehraje Novikovas.
66'
Rafal Grzyb napálil míč jen do zdi, odražený balon napálil nad branku levačkou Pospíšil.
65'
Novikovase jen tak nejde zastavit v akci 1 na 1 o čemž se přesvědčil Malone a tak si vykoledoval 17 metrů od soupeřovy branky faul. Výborná pozice!
64'
Další akce Jagiellonie končí pouze u Sheridana.
63'
Novikovas nezpracoval na hranici pokutového území přihrávku Černycha.
62'
Hallidayova střela vůbec nebyla špatná, ale šla pouze do míst kde to měl pohlídané Kelemen.
61'
Burliga si tvrdě vyšlápl na velmi aktivního Josepha – Monroseho.
60'
Gabala hraje zatím bez chyb, ale její projev začíná být až profesorský.
59'
Tomelin byl faulován Malonem.
58'
Pospíšil ze střední vzdálenosti pálí nad branku Gabaly.
57'
Hostující hráč Bulthuis si při výskoku pomohl faulem.
57'
Kone pro svůj celek získal rohový kop.
56'
"Guti" Tomelin nedovoleně zastavil Koneho.
55'
Centr Guilherma Sitya byl odvrácen do autu obráncem Gabaly.
54'
Pospíšilova střela neměla potřebnou razanci.
53'
Sheridanova střela byla zblokována.
52'
Joseph – Monrose nabral velkou rychlost u čáry však byl zastaven čistým skluzem.
51'
Polský komentátor se nyní marně zasnila vzpomíná na 90. léta minulého století kdy polské celky, týmy z Azerbajdžánu drtili výraznými debakly. Nyní je holt jiná doba.
50'
Následný centr byl naopak lahůdka pro brankáře.
49'
Rafal Grzyb pořádně vystrašil hostujícího brankáře, slušnou pumelicí.
48'
Burliga se snaží vésti akce po stranách, ale zatím marně Gabala to má pohlídané.
47'
Romančuk byl faulován Stankovičem.
46'
Po poločase nevede lepší celek, nýbrž šťastnější! Opatrnou hru překazila branka Gurbanova která padá na účet Kelemena. Poté ještě střela Hallidaye měla gólové parametry, ale od příchodu Pospíšila na hřiště cca od 35. minuty se hraje pouze na jednu branku, domácí však nejsou zatím schopni uklidit míč do hostující branky Druhý poločas začne cca ve 21:32 hodin.
45+2'
45+2'
Novikovas se snažil najít Sheridana, ale ten byl ubráněn.
45+1'
Kapitán Rafal Grzyb byl faulován.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
43'
Rohový kop pro domácí Bialystok, která má teď jasně navrch, jen trefit branku!
43'
Novikovasova bomba pořádně poštípala hostujícího brankáře, který míč nakonec zkrotil!
42'
Černych sice uběhl asi 40 metrů, ale přesně nenahrál.
41'
Romančuk musel šáhnout k faulu na polovině hřiště.
41'
Pospíšil získal na svoji osobu faul.
40'
Domácí teď mají šanci za šancí Novikovas však ze 12 metrů přestřeluje branku hostí!
39'
38'
Černych v dobré pozici prověřil hostujícího brankáře!
37'
Centr domácích ze strany končí opět u brankáře.
36'
Romančukovu nepříjemnou skákavou střelu ze střední vzdálenosti, hostující brankář přikryl!
35'
Výkon Gabaly je zatím velmi soustředěný a o dost lepší než před týdnem.
34'
Domácí musí střídat! Zraněného Przemyslawa Mystkowského vymění Martin Pospíšil!
34'
Runje byl faulován, Bialystok zůstává u míče.
33'
Centr Novikovase byl pokolikáté už odvrácen výborným Stankovičem.
33'
Joseph – Monrose byl faulován.
32'
Sheridan chtěl nahrávat, ale přihrávka byla zablokována.
31'
Sheridan se špatně domluvil s Novikovasem a tak domácí přicházejí o míč.
30'
Ozobič kontroluje míč, Gabala nikam logicky nespěchá.
28'
Gabala se velmi zatáhla, brání defacto v 10 lidech, pro domácí to bude velmi těžké překonat tuto obrannou hráz. Hosté budou navíc hrozit z brejků.
27'
Sheridan sice vyhrál hlavičkový souboj, Černych míč však ihned ztratil.
26'
Halliday to napálil z velké dálky, Kelemen si nyní dal pozor a míč bezpečně vyráží k postranní čáře.
25'
Kone byl faulován, nevím čemu se domácí hráč diví.
24'
Centr Novikovase bere ze vzduchu hostující brankář.
23'
Stankovič sice prohrál souboj 1 na 1 v pokutovém území, následnou střelu však dokázal zablokovat.
22'
Stankovič to z 18 metrů zkusil přímo, míč však o několik decimetrů minul domácí branku.
21'
Domácí obránce nakonec vidí žlutou kartu je to Guilherme Sitya.
20'
Ozobič byl sestřelen na hranici pokutového území!
19'
Správně připomíná polský komentátor, že v této sezóně ještě Jagiellonia Bialystok neprohrávala, až do tohoto okamžiku, uvidíme jak se s touto situací popasuje.
18'
Tým Gabala právě vstřelil branku! Neskutečné věc! ILGAR GURBANOV nevěděl co z míčem z úhlu to napálil na branku a míč prošel přes Kelemena – hosté se ujímají překvapivého vedení – 0:1!
16'
Trenér Mamrot je s výkony Pospíšila zatím spokojen, jen to dle něj není ještě po fyzické stránce na celých 90 minut.
15'
Domácí však kvůli útočnému faulu přišli o míč.
14'
Stankovič fauloval Sheridana, Černych získal rohový kop.
13'
Hostující kapitán přiznal, že jeho tým na tom není zrovna fyzicky nejlépe, na rozdíl od domácímu celku jenž hraje už i ligu.
12'
Romančuk sice ztratil míč, ale ihned ho domácím hráčům vrátil zbytečným nákopem Malone.
11'
Hostující hráč skvěle odblokoval protivníka čistě tělem a získal tak pro své mužstvo výkop od vlastní branky.
11'
Grzyb byl při pokusu o rychlý brejk faulován.
10'
Malone neprocpal míč do pokutového území.
9'
Nedovolený zákrok domácích, a u míče tak zůstanou fotbalisté z Gabaly.
8'
Runje centrem hledal Sheridana ten si však při osobním souboji se Stankovičem pomohl útočným faulem.
7'
Husejnov se ocitl v postavení mimo hru – tudíž ofsajd.
6'
Centr hostí končí až za brankovou čárou.
5'
Runje zablokoval přihrávku Gabaly do pokutového území.
4'
Domácí hráč stihl míč ještě na hřišti, ale centr v poklidu lapil Bezotyšnij.
3'
Kone si pomohl faulem.
2'
Joseph – Monrose to vymyslel výborně a tak obránce domácích Runje raději odehrál míč do autu.
1'
domácí hráči se tlačí do útoku ihned od počátku utkání.
1'
Hosté budou hrát v bílých dresech, domácí tradičně v pruhovaných červenožlutých dresech. Atmosféra je tu téměř jako vždy až téměř elektrozující.
Hostující trenér slibuje ofenzivní a agresivní styl svého týmu v dnešním utkání, za pár minut uvidíme jak se jim toto předsevzetí podaří naplnit.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Tomelin, Guilherme Sitya – Černych, Romančuk, Grzyb (C), Novikovas – Mytkowski – Sheridan. Trenér: Ireneusz Mamrot.
Náhradníci: Weglarz – Gordon, Chomčenovskij, Szymonowicz, Pospíšil, Swiderski, Sekulski.

FK Gabala: Bezotyšnij – Bulhuis, Stankovič, Vernydub, Gurbanov – Halliday – Joseph – Monrose, Husejnov (C), Malone, Ozobič – Kone. Trenér: Roman Grygorčuk.
Náhradníci: Agil Mammadov – Jamalov, Ramaldanov, E. Mammadov, Asif Mammadov, Hernández, Abbasov.

Rozhodčí: Sebastian Coltescu – Radu Ghinguleac, Vladimir Uzrica (všichni Rumunsko).
JAGIELLONIA BIALYSTOK

Tento poměrně známý polský klub ze severovýchodní části Polska při hranicích s Běloruskem byl založen již v roce 1920.

Největší úspěchy:

1x – druhý v lize (2016 – 17)
1x – třetí v lize (2014 – 15)
1x – vítěz domácího poháru (2009 – 10)

Bialystok dosáhl v minulé sezóně nejlepšího umístění byť po nadstavbě stejný počet bodů měla tři družstva, Bialystok, Poznaň, Gdaňsk. O pořadí tedy rozhodl pomocné pravidlo tj. celkový počet bodů, Bialystok získal 59 bodů, Poznaň 55 bodů a Gdaňsk 53 bodů.

Jagiellonia se v pohárech zatím vůbec neprosadila jediný postup zaznamenala v sezóně 2015 – 16 přes litevskou Kruoju v celkovém poměru 9:0 (8:0 a 1:0), následovala však stopka vystavená celkem Omonia Nikósia z Kypru.

Kádr je tvořen 18 hráči polské národnosti a pak následuje velká národnostní pestrobarevnost – 2 hráči z Litvy, 2 z Ukrajiny, 2x Brazilci, 1x Skot, 1x Chorvat, 1x Estonec, 1x Čech (Pospíšil) neznámější jsou slovenský brankář Marián KELEMEN (1979) – Slovan Bratislava, Bursaspor, Tenerife, Wroclaw, Příbram) a zejména pak kanonýr z Irska Cillian SHERIDAN (1989), který své střelecké schopnosti dokazoval zatím zejména na Kypru (APOEL, Omonia). Z domácích hráčů kvalitou vyčnívá kapitán a rekordman počtu startů za BIalystok Rafal GRZYB (1983) a obránce Lukasz BURLIGA (1988).
FK GABALA

Azerbajdžánská Gabala se řadí v Evropě mezi nejmladší kluby, založena byla teprve v roce 1995, ale na své konto si již připsala několik úspěchů.

2x – vítěz domácího poháru (2013 – 14 a 2016 – 17)

FK GABALA si ze tří účastí připsala 2x působení ve skupinové fázi Evropské ligy! Tohle moc klubů nedokázala, navíc Gabala vždy začínala v prvním předkole. V letošním ročníku má případnou cestu o dva zápasy kratší.

Domácí celek je složen z řady domácích řeprezentantů – Ramaldanov, Mammadov, Abdulajev, Gurbanov, Husejnov. Zbytek je tvořen legionáři z niž vyčnívá kdysi nadějný chorvatský hráč Filip OZOBIČ (Dinamo Záhřeb, Spartak Moskva).
Jagiellonia zažila úspěšný vstup do Ligy když zvítězila na hřišti Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 brankou Sekulského z penalty.. přičemž hostům odpočívala trojice hráčů ze základu Burliga, Novikovas, Sheridan. Pospíšil hrál 70 minut. I nadáále chybí Jagiellonii zranění Frankowski, Grzyb, Wasiluk.
První utkání:

FK GABALA – JAGIELLONIA BIALYSTOK 1:1 (0:1)

Branky:47. Joseph – Monrose – 15. Romančuk.

FK Gabala: Bezotyšnij – Gurbanov (84. Bulthuis), Vernydub, Stankovič, Abbasov – E. Mammadov (46. Kone), Halliday – Hernandéz (69. Asif Mammadov), Husejnov (C), Ozobič – Joseph – Monrose.

Jagiellonia: Kelemen – Guilherme Sitya, Tomelin, Runje, Burliga – Novikovas (85. Sekulski), Góralski (54. Szymanski), Romančuk (C), Černych – Mystkowski (58. Pospíšil) – Sheridan.

Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 7:7. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:10.
Vítejte u odvety druhého předkola Evropské ligy mezi azerbajdžánskou FK GABALA a polskou JAGIELLONIÍ BIALYSTOK. 1:1 v prvním utkání je domácí celek.

FK Gabala byla nasazena přímo do druhého předkola, Jagiellonia Bialystok v prvním předkole bez problému porazila dvakrát gruzínské Dinamo Batumi 1:0 venku a 4:0 doma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.