Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Haugesund - 20. července 2017   20:00

Lech Poznań
Lech Poznań
32' Jevtić  • 90+3' N. Nielsen
2:0
(1:0)
Haugesund
Haugesund
Lech Poznań
Putnocký – Gumny, Dilaver, L. Nielsen, Kostevyč – Makuszewski (85. Rakels), Trałka, Jevtić (46. Răduţ), Gajos, Šitum – Gytkjær (N. Nielsen).
Burić – Tetteh, N. Nielsen, Răduţ, Jóźwiak, Majewski, Rakels.
Harkam – Witschnigg, Steinacher.
INEA Stadion, Poznań
Haugesund
Bråtveit – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stølås – Tronstad (73. Gytkjær), Leite, Kiss, Abdi – Hajradinović (82. Huseklepp), Ibrahim (60. Andreassen).
Sandvik – Gytkjær, Huseklepp, Andreassen, Buduson, Bjørkkjær, Ikedi.

Díky za pozornost a zase někdy u fotbalu nashledanou.
Lech po zodpovědném výkonu postupuje do třetího předkola Evropské ligy. V prvním poločase Darko Jevtić nádherně otevřel skóre, postup pak potvrdil v nastaveném čase Nicki Nielsen.
90+6'
90+5'
Rakels v posledních sekundách ještě fauloval. Na postupujícím to ovšem již nic nezmění. Následně totiž žlutě fauloval hostující Leite.
90+3'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Je hotovo, Lech postupuje do třetího předkola Evropské ligy! Haugesundu se nepovedl rohový kop a NICKI NIELSEN unikl do protiútoku, který zakončil gólově. Velkou zásluhu na brance má Rakels.
90'
Lech je blízko postupu, právě probíhá nastavení a vypadá to, že se Norové rozloučí s Evropskou ligou již ve druhém předkole. Nastavuje se pět minut.
85'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Makuszewski, přichází Rakels.
85'
Rohový kop Răduţa se nepovedl, Nielsen se i přesto pokoušel něco vymyslet. Ve vápně ovšem padl hodně okatě – žlutá!
84'
Domácí Makuszewski měl na kopačce rozhodující branku, v dobré pozici se mu ovšem nepovedlo rozvášnit fanoušky Lechu. Bråtveit míč chytá.
82'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Hajradinović, přichází Huseklepp.
80'
Hostující Gytkjær to zkoušel z dobré pozice. Putnocký byl ovšem na svém místě a střelecký pokus se mu povedlo pohodově zneškodnit.
77'
Následně vidí další žlutou kartu Tor Arne Andreassen. Norský celek to nyní moc nezvládl.
76'
Tak to byl fičák! Červenou kartu vidí Abdi, to bude pro Haugesund těžké!
75'
Lech je patnáct minut od třetího předkola Evropské ligy a jde to na hře vidět. Nesledujeme vůbec hezký fotbal ve druhém poločase.
73'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Tronde Tronstad, přichází Frederik Gytkjær.
71'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Christian Gytkjaer, přichází Nicki Nielsen.
69'
Za vyrovnáním se hnal hostující Abdi, ten byl ovšem nachytán v ofsajdu, a tak se píská. Odkopávat se bude od branky Lechu Poznań.
67'
Stále nevidíme nic, co by nás uspokojilo. Oba celky nehrají vůbec dobře, vidíme fauly a nepřesné kombinace...
64'
Gumny si počínal nedovoleně a fauloval Stølåse. Následně zakončoval Skjerve, úspěšný svým pokusem ovšem nebyl.
60'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Shuaibu Ibrahim, přichází Tor Arne Andreassen.
59'
Maciej Makuszewski bude dalším ošetřovaným hráčem tohoto utkání S pomocí doktorů právě opouští hrací plochu.
57'
Lech se dostával do zakončení, ale přistižen byl v ofsajdovém postavení. Haugesund bude rozehrávat od své vlastní branky.
55'
Oba celky se pokouší něco vymyslet, ale hra není vůbec atraktivní. Vidíme hodně ztrát, nepřesných přihrávek a nepovedených nákopů.
54'
Následně byl faulován jeden z domácích fotbalistů přesně ve středu hřiště. Pokračovat se tak bude standardní situací Lechu.
53'
Norský celek se pokouší kombinovat na útočné polovině, jejich hra ovšem není taková, jaká by asi být měla. Uvidíme, zda se něčeho dočkáme.
51'
Na hřišti zůstal ležet další hráč, nyní je to jeden ze svěřenců norského Haugesundu. Uvidíme, zda bude Knudsen v pořádku. Aktuálně opouští hrací plochu.
50'
Putnocký je v pořádku a domácí celek útočil. Střelecký pokus z dálky měl ohrozit branku Haugesundu, míč ovšem nakonec skončil mimo branku.
48'
Po zákroku se na zemi objevil brankář Putnocký. Přišli k němu i doktoři, a tak uvidíme, zda bude tento slovenský brankář v pořádku.
46'
Domácí celek se hned vydal do útoku a vymyslel centrovaným míč od pravé lajny do vápna. Tam ale byl připraven pozorný brankář Haugesundu.
46'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Darko Jevtić, přichází Mihai Răduţ.
46'
Je za námi první poločas utkání mezi Lechem Poznań a Haugesundem. Domácí celek zatím vede 1:0 a hraje hodně aktivně. Uvidíme, zda se mu povede vedení udržet i ve druhém poločase. Jediným střelcem je autor přímého kopu Darko Jevtić.
45'
44'
Pomalu a jistě končí předposlední minuta základní hrací doby prvního poločasu. Lech zatím vede a snaží se stále útočit. Aktuálně postupuje právě polský celek.
43'
Střelecky to z dálky zkoušeli po dlouhé době také hosté. Liban Abdi neposlal špatný pokus, nakonec byl ovšem lehce chytatelný pro Putnockého.
42'
Lech útočí, mezitím je odváděn kulhavý Darko Jevtić, který dnes nejspíše dohrál. To by mohla být velká ztráta pro domácí celek.
40'
Centrovaný míč od pravé lajny letěl do malého vápna, kde byl ovšem nejvýše brankář Bråtveit. Ten míč chytil a hned jej rozehrál rychle dopředu.
39'
Darko Jevtić byl u postranní čáry tvrdě faulován. Po odpískání nedovoleného zákroku uvidíme standardní situaci i ošetření jediného střelce utkání. Liban Abdi navíc inkasuje žlutou kartu.
38'
Další gólovka Poláků, ti si opravdu dělají s obranou Haugesund co chtějí. Míč před branku dostal opět Gytkjær, kterého nyní vychytal u tyčky jeho národní kolega!
37'
Na zemi se objevil hostující Sondre Tronstad. Píská se na něj faul, fotbalisté ve žlutých dresech ovšem nejsou nebezpeční a přihrávají si dozadu.
36'
Domácí si přihráli a na konci akce byl Maciej Gajos. Polský hráč se pokoušel prostřelit zeď, nakonec se mu ovšem nepovedlo ohrozit branku ani vybojovat roh.
35'
Následovat bude standardní situace Lechu z hranice vápna. Hodně slibná příležitost pro polský velkoklub, dočkáme se další parády od Darka Jevtiće?
34'
Další velká šance, nyní se do ní dostal Christian Gytkjær. Norský fotbalista naběhl do vápna, kde byl jeho pokus na zadní tyč chycen!
33'
Mohlo to být 2:0! Maciej Gajos si naskočil na nadýchaný centr mířící do vápna a hlavičkou jej tlačil pod víko. Tam ale parádně zasáhl brankář Bråtveit!
32'
Tak to byla naprosto neskutečná branka domácího Lechu, který jde do důležitého vedení! DARKO JEVTIĆ rozehrál standardní situaci a levačkou se z více jak dvaceti metrů trefil přímo do šibenice. Luxusní branka.
30'
Nyní se modrobílí dostávali po pravé straně do vápna, ale nepovedlo se jim zakončit. Po dobré obraně budou rozehrávat hosté od své branky.
29'
Haugesund se snaží uklidnit hru kombinací na vlastní polovině. Zatím se utkání vyvíjí podle jejich plánů, v tento moment postupují právě Norové.
28'
Dobrá šance Lechu! Mario Šitum dostal přihrávku na penaltu, kde zakončoval pravačkou. Skákavý míč netrefil špatně, nakonec ale zamířil nad branku.
27'
Po faulu na domácího pronikajícího hráče uvidíme standardní situaci Lechu. Rozehrávat jí bude z levé strany Jevtić.
24'
Po další standardní situaci Lechu se do luxusní pozice dostal Christian Gytkjaer. Nakonec ale norský fotbalista zamířil jen těsně vedle branky!
22'
Bruno Leite se po standardní situaci dostal ke střele, která ovšem nevyšla. Následně se hostující hráč dopustil nedovoleného zákroku.
20'
Po faulu na Abdiho bude rozehrávat standardní situaci hostující Hajradinović. Povede se norskému celku vstřelit důležitou branku?
19'
Tronstad se dostal ke střeleckému pokusu, Putnockého v brance ovšem příliš neohrozil. Rozehrávat tak bude slovenský brankář.
15'
Na druhé straně to po patnácti minutách zkoušel hostující Abdi, kterému se ale nepovedlo dostat míč ani na branku. Dobře si poradil bránící hráč.
13'
Domácí Gytkjær se dostával do dobré šance, ale zastaven byl jen praporkem sudího. Pokračovat se bude odkopem od branky Bråtveita.
9'
Střela domácího Jevtiće byla zablokována a Abdi postupova do rychlého protiútoku. Ten ale ukončil nedovoleným zákrokem obránce Gummy.
6'
Po rohovém kopu se dostával do střelecké pozice Trałka. Polský fotbalista svým pokusem ovšem zařízení nakonec minul.
4'
Další slušná akce pro domácí celek. Bråtveit si nyní poradil se střeleckým pokusem Šituma. Lech je hodně aktivní na startu prvního poločasu.
3'
Obránce polského celku Gummy se dostal do skvělé střelecké šance, nakonec ale nevstřelil branku. Míč skvěle vyrazil brankář Bråtveit.
2'
Došlo k přímému kopu z kopačky hostujícího Hajradinoviće, kterému se ovšem nakonec nepovedlo vymyslet nic nebezpečného.
1'
Domácí Trałka hned na startu utkání fauloval. Faulovaným byl Tronstad, a tak budou mít Norové k dispozici přímý volný kop.
1'

KKS Lech Poznań: Putnocký – Gummy, Dilaver, L. Nielsen, Kostevyč – Makuszewski, Trałka, Jevtić, Gajos, Šitum – Gytkjær.
Náhradníci: Burić – Tetteh, N. Nielsen, Răduţ, Jóźwiak, Majewski, Rakels.

FK Haugesund: Bråtveit – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stølås – Tronstad, Leite, Kiss, Abdi – Hajradinović, Ibrahim.
Náhradníci: Sandvik – Gytkjær, Huseklepp, Andreassen, Buduson, Bjørkkjær, Ikedi.

Rozhodčí: Harkam – Witschnigg, Steinacher..
PRVNÍ UTKÁNÍ

FK Haugesund 3:2 KKS Lech Poznań
24. Abdi, 71. Hajradinovič, 73. Ibrahim – 74. Majewski, 90+3. Jevtič (pen.)

Norský celek šel v polovině prvního poločasu do vedení zásluhou Abdiho. Následně se toho moc nedělo, vše bylo čekání na bouři. V rozmezí tří minut totiž padly tři branky. Domácí celek vedl již 3:0, nakonec ale i díky penaltě v poslední minutě přišel o slušně rozehrané dvojutkání. Bude toho Haugesund litovat?
Krásný den všem fanouškům evropského fotbalu! Napínavá odveta nás čeká v Poznańi, kde hraje norský Haugesund. První utkání na severské půdě skončilo 3:2, a tak se můžeme těšit na atraktivní utkání i dnes. Kdo bude na konci utkání šťastnějším celkem?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.