Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Pelister - 29. června 2017   20:45

Lech Poznań
Lech Poznań
28' Nielsen  • 30' Šitum  • 38' Majewski  • 57' Šitum
4:0
(3:0)
Pelister
Pelister
Lech Poznań
Putnocký – Gumny, Dilaver, Nielsen L., Kostevych – Makuszewski (71. Bärkroth), Tetteh, Majewski, Šitum – Jevtič (75. Gajos), Nielsen N. (69. Robak)
Bärkroth, Burić, Trałka, Robak, Gajos, Wasielewski, Jóźwiak
Luis Miguel Branco Godinho – Antonio Godinho, José Braga (všichni POR)
INEA Stadion, Poznań
18 215 diváků
Pelister
Petrovski – Kovačev, Todorovski, Bojovič (46. Petrov) – Toševski, Markoski (62. Silva), Iljev (76. Cvetanoski), Ljamčevski – Pejev, Ilijoski, Cardoso

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:14.
Je dobojováno. Domácí nakonec vítězí o čtyři branky a v prvním utkání s Pelisterem si tak vypracovali velmi dobrou pozici pro postup do druhého předkola EL. Odvetea se bude hrát za týden na hřišti Pelisteru a uvidíme, jak se domácí k utkání postaví a zda ještě situaci zdramatizují.
90+3'
90+2'
Majewski se dostal do úniku, ale nebylo to nic platné. Ocitl se totiž v ofsajdové pasti, což postrannímu sudímu neuniklo.
90+2'
Ještě tu byla nebezpečná akce hostů, po níž ale střela kousek za velkým vápnem skončila mimo tři tyče.
90+1'
Míč mají ve své moci hosté a znovu se tak vydávají před domácí branku, kterou hájí slovenský brankář Putnocký. Ten ovšem v dnešním utkání příliš práce neměl.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty navíc.
90'
Další střelu na branku hostů vyslali domácí hráči, ale pátý gól nepřidali. Na druhé straně mohou zaznamenat alespoň čestný úspěch hosté, kteří znovu míří na polovinu Lechu.
88'
Hosté drželi míč dlouho na svých kopačkách, jenže následně pak o něj přišli. Domácí tak míří do jednoho z posledních útoků v tomto utkání.
87'
Další standardní situace pro Pelister v podobě volného přímého kopu čestným úspěchem neskončila.
86'
K rohovému kopu se postavil Bärkroth, jenže pro své spoluhráče ve velkém vápně žádnou šanci nenabídl. Hosté tak půjdou do další akce, ale až po odkopu od Petrovského branky.
85'
Pět minut před vypršením řádné hrací doby jsou u míče znovu domácí fotbalisté, kteří se už ale příliš nikam neženou. Mají dost velký náskok a mohou tak pošetřit síly na odvetu.
83'
Domácí zaveleli k dalšímu útoku, obrana Pelisteru ale byla opět pozorná. Následně pak Petrovski odkopl míč od své branky a poslal svůj tým do akce.
82'
Po faulu domácích přišel na řadu volný přímý kop pro Pelister, Ljačemvski ale tuto standardní situaci neproměnil.
80'
Na druhé straně si míč převzali znovu domácí hráči, kteří s ním zamířili opět do nebezpečné akce před hostující brankou. Obrana Pelisteru ale zabránila další šanci na domácí gól.
78'
Cvetanoski se hned zapojil do hry a poslal dobrý centr na svého spoluhráče, ten ale s touto šancí nenaložil dobře.
76'
Střídání v týmu FK Pelister: ze hřiště odchází Iljev, přichází Cvetanoski.
75'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Jevtič, přichází Gajos.
74'
Ale ani tentokráte se nic nestalo. Odkop od své branky provede Petrovski.
73'
A další stejná situace pro Lech, který tak má další standardní situaci v podobě rohového kopu.
71'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Makuszewski, přichází Bärkroth.
71'
Další rohový kop zahrávali domácí hráči, jenže k přímému ohrožení hostující branky se nedostali.
69'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Nicki Nielsen, přichází Robak.
67'
Hosté se ale nevzdávají a i oni si nyní vypracovali slibnou šanci. Jenže střela jednoho z nich skončila mimo tři tyče domácí branky.
66'
Domácí hráči hrají v absolutní pohodě, mají sice čtyřbrankový náskok, ale jejich hlad po gólech neustále trvá. V další šanci se objevil Mario Šitum, hattricku se ale nedočkal. Prozatím.
64'
Lech zahrával další rohový kop, tentokráte si ale nikdo do šestnáctky nenaběhl, aby střelou ohrozil branku Pelisteru. Petrovski tak bude mít odkop od své branky.
62'
Střídání v týmu FK Pelister: ze hřiště odchází Markoski, přichází Silva.
59'
Tak nyní už hráči Lechu vědí, že jen oni sami by se museli nějakými fatálními chybami připravit o dnešní vítězství. Znovu míří do útoku.
57'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Majewski zahrál rohový kop a posadil míč přímo na hlavu MARIA ŠITUMA, který se tak nemýlil a posílá míč za záda Petrovského, který tak inkasuje dnes už počtvrté – 4:0. Šitum se tak dnes už podruhé zapsal mezi střelce.
54'
Dnešní utkání sleduje 18 215 diváků!
53'
Hosté z Pelisteru zvýšili svou aktivitu a znovu ohrozili brankáře Lechu. Ten se tak v krátkém sledu po sobě dostal opět k míči, který odkopne daleko od vlastní brány.
52'
Todorovski zahrál volný přímý kop a zkusil pálit sám. Jenže svou střelou znovu branku domácích minul a Putnocký tak bude mít další odkop.
51'
Po další hostující šanci zachytil míč Putnocký a poté ho v klidu rukou rozehrál mezi své spoluhráče, kteří už míří do další útočné akce.
50'
Petrov přilétl do velkého vápna a snažil se míč ještě prostrčit na svého spoluhráče, ale přes obranu domácích se mu to nakonec nepovedlo.
49'
Na řadu ale přišel nebezpečný útok hostů, kteří se dostali do těsné blízkosti Putnockého branky. Ale ten byl pozorný a nedopustil snížení stavu skóre.
47'
Majewski rozehrál rohový kop a míč se dostal až k Kostevychovi, který ale svou střelou minul hostující branku.
46'
Druhý poločas začal dalším útokem domácích, kteří se dostali na polovinu Pelisteru, ale tam střela Jevtiče skončila úplně mimo.
46'
Střídání v týmu FK Pelister: ze hřiště odchází Bojovič, přichází Petrov.
46'
První poločas je za námi. Dlouho dobývali domácí hráči branku hostů, ale nakonec třemi góly v rozmezí deseti minut získali tříbrankový náskok. Zatím v pohodě hrající Lech tak kráčí k první výhře v tomto dvojzápase. Uvidíme, zda se hosté ještě nadechnou k nějaké korekci skóre, aby utkání ještě zdramatizovali, nebo zda naopak domácí ještě nějaké přesné zásahy přidají. Druhý poločas začne přibližně ve 21:45.
45+1'
45+1'
Ještě přišla jedna akce domácích, která ale už ukončila první poločas.
45'
Nad rámec hrací doby v první části hry bude nastavena jedna minuta navíc.
45'
První poločas se chýlí ke svému konci a ještě je tu další střela domácích. Ta ovšem končí pouze vedle pravé tyče hostující branky.
43'
V pohotovosti musel být opět Petrovski, jenž čelil další nebezpečné domácí akci. Nakonec si mohl oddechnout, pomohla mu totiž jeho obrana.
42'
Hosté se po dlouhé době dostali na polovinu Lechu, kde po dobré souhře střílel Cardoso, jenže jeho rána branku minula.
40'
A další hrozba v podobě dalšího útoku Lechu. Hráči domácích neustále dobývají branku Pelisteru, který je proti smrtícím útokům bezradný.
38'
No a to už s hosty nevypadá vůbec dobře. RADOSŁAW MAJEWSKI po další standardní situaci zvyšuje už na třígólový rozdíl. Lech tak před koncem prvního poločasu má už slušný náskok – 3:0.
35'
Šitum se dostal znovu do šance, hlavičkoval v pokutovém území, ale tentokráte svou šanci nevyužil. Míč má ve své moci Petrovski a rozehraje ho zpět do hry.
33'
Hosté se snažili najít odpověď, jenže marně dobývali Putnockého branku. Místo toho je tu další útok domácího celku, který je při chuti.
30'
A netrvalo dlouho a domácí vedou už o dvě branky. MARIO ŠITUM si dokázal naběhnout kousek k pravé tyči hostující branky, kam usměrnil míč po zahraném volném přímém kopu – 2:0.
28'
Domácí se dostali do velké šance a v pokutovém území došlo k faulu. Následný nařízený pokutový kop dokázal proměnit NICKI NIELSEN a Lech tak vede 1:0.
26'
Další roh hostů rozehrál Ljamčevski, znovu ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připraven na hlavičku ve velkém vápně. U míče tak budou znovu domácí hráči.
25'
Po odkopu od branky Petrovského se do přečíslení dostali po delší době zase Makedonci, ale také oni si dobře ve finální fázi nevedli.
23'
Útočná snaha na domácí straně trvá i v tuto chvíli. Další rána mířila na makedonskou branku, ale znovu se skóre nemění.
21'
Ke střele kousek před velkým vápnem se dostal Kostevych, ale branku Pelisteru minul.
21'
Přichází další akce Lechu a jeho nebezpečná střela. Ta ale mířila přímo do náruče Petrovského.
20'
Ljačemski ale jako exekutor této standardní situace neuspěl a stále tak na ukazateli skóre svítí stejný stav, jako tomu bylo před samotným výkopem.
19'
Majewski fauloval Iljeva a hosté tak budou zahrávat další nebezpečný volný přímý kop.
16'
Také domácí zahrávali rohový kop, ale i oni se do zakončení před brankou Pelisteru nedostali.
14'
Nyní už zase domácí celek. Ten se dostal do dobré akce, na jejímž konci byla střela, která ovšem opět v brance nekončí.
12'
Ljačemski zahrál rohový kop pro hosty, ale nikdo z jeho spoluhráčů si do šestnáctky nenaběhl na jeho centrovaný míč. Ten tak končí znovu v rukou Putnockého.
11'
Putnocký si připsal dobrý zákrok proti střele Cardosa a podržel tak svůj tým. Po delší době měl slovenský brankář ve službách Lechu zase práci.
9'
Šitum si to namířil do blízkosti makedonské brány, jenže jeho střela skončila mimo tři tyče. Domácí jsou ale znovu hodně vidět a první branka je doslova na spadnutí.
8'
Domácí Lech je v posledních chvílích hodně aktivní a makedonský celek tak musí neustále odvracet jeho útoky. Střela Jevtiče skončila nad brankou Petrovského.
7'
Ovšem to už neplatí, u míče jsou znovu domácí a v nebezpečném útoku ohrozili branku Pelisteru. Obrana hostů ale dokázala nebezpečí zažehnat.
7'
Znovu z toho nic nebylo, ale hosté jsou i nadále v útočné akci a pokračují směrem k domácí brance.
6'
Další přímý kop pro Pelister. Je to sice z hodně velké dálky, ale uvidíme, třeba se míč dostane do blízkosti Lechu, aby ohrozil jeho branku.
4'
Tak nakonec ne, míč se mezi tři tyče nevešel a skončil hodně vedle Putnockého branky. Slovenský gólman tak bude mít odkop od své branky.
3'
Majewski fauloval protihráče a hosté tak budou zahrávat volný přímý kop. Ohrozí domácí branku?
2'
Po další akci Lechu se k balónu opět dostali hosté a mají ho v tuto chvíli pod kontrolou. Na polovině Poznaně už znovu kombinují.
1'
Domácí fotbalisté se hned po úvodním výkopu vrhli do útoku, ale jejich snaha před brankou Pelisteru byla marná. Hosté nyní mají míč a míří poprvé dopředu.
1'

KKS Lech Poznań: Putnocký – Gumny, Dilaver, Nielsen L., Kostevych – Makuszewski, Tetteh, Majewski, Šitum – Jevtič, Nielsen N.
Náhradníci: Bärkroth, Burić, Trałka, Robak, Gajos, Wasielewski, Jóźwiak

FK Pelister: Petrovski – Kovačev, Todorovski, Bojovič – Toševski, Markoski, Iljev, Ljamčevski – Pejev, Ilijoski, Cardoso
Náhradníci: Fernando Silva, Milenkovski, Jovanovski, Popzlatanov, Trifunovski, Cvetanoski, Petrov

Rozhodčí: Luis Miguel Branco Godinho – Antonio Godinho, José Braga (všichni POR).
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a fotbalovou zábavu.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Luis Miguel Branco Godinho, kterému budou na pomezí asistovat Antonio Godinho a José Braga. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Bruno Paixão. Všichni pánové jsou z Portugalska.
FK Pelister

Makedonský tým se do Evropy vrací po poměrně dlouhé době. Naposledy se představil v sezóně 2008/09 v tehdejším Poháru UEFA a účast nebyla dlouhá. Pelister tehdy vypadl hned v prvním předkole s kyperským týmem APOEL FC po domácí remíze 0:0 a venkovní porážce 0:1. Ve dvojutkání proti Lechu bude Pelister za velkého outsidera, určitě se ale dá čekat, že svého soupeře minimálně potrápí.
KKS Lech Poznań

Domácí tým pravidelným účastníkem evropských soutěží, vloni si dal ale roční pauzu. Předtím předvedl ale slušnou jízdu Evropou, v sezóně 2015/16 se sice nedostal do Ligy mistrů, v Evropské lize ale bojoval s Basilejí, Fiorentinou a Belenenses v základní skupině. Zde obsadil třetí místo a do vyřazovacích bojů nepostoupil. Letos se tedy může těšit na návrat, ovšem od úplného začátku, od prvního předkola.
Dobrý večer u dalšího utkání prvního předkola Evropské ligy. Společně se nyní podíváme na duel mezi týmy KKS Lech Poznań a FK Pelister.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.