Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Liepājas : FK Sūduva - 13. července 2017   18:45

Liepājas
Liepājas
0:2
(0:1)
FK Sūduva
FK Sūduva
18' Verbickas   • 75' Laukžemis
Liepājas
Ralkevičs – Tomić, Tomković, Gueye, Keita – Lebamba (78. Afanasjevs), Hmizs (69. Grebis), Strumia – Eristavi, Torres (C), Karašausks
Sopots – Klava, Jurkovskis, Karklinš, Afanasjevs, Grebis, Ivanovs
Erez Papir – Dvir Shimon, Igor Shilnikov (vš. ISR)
Daugava Stadium, Liepāja
FK Sūduva
Kardum – Kerla, Jankauskas (C), Abu Bakr, Slavickas – Verbickas (80. Amirzian), Janušauskas (69. Matulevičius), Leimonas – Švrljuga, Laukžemis, Altiparmakovski (57. Veliulis)
Matuzas – Činikas, Isoda, Veliulis, Matulevičius, Véževičius, Amirzian

K tomuto utkání je to ode mě vše, ale již za pár minut se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu mezi Osijekem a Luzernem. Na shledanou.
První zápas duelu druhého předkola Evropské ligy mezi Liepajou a Süduvou je u konce. Velký krok k postupu dnes udělala hostující Süduva, která šla do vedení již v 18. minutě a v druhé půli přidala ještě jednu branku. Po Ovidijusi Verbickasovi se totiž v 75. minutě prosadil i Karolis Laukžemis, který rozhodl o tom, že si litevský celek odveze dvoubrankový náskok. Nutno říci, že se jedná o vítězství zasloužené, neboť Liepaja prakticky celý zápas nic nevymyslela.
90+3'
90+2'
Domácí se ještě snaží najít cestu k pokutovému území soupeře. Nyní je ale brzdí ležící hráč Süduvy, který zřejmě dostal křeče.
90+1'
Süduva teď dokonce mohla zahrozit v první minutě nastavení, avšak prudká kolmice na Veliulise byla příliš nepřesná. Míč skončil jen u Ralkevičse.
90'
Nad rámec řádných devadesáti se budou hrát ještě tři minuty.
90'
Kapitán Liepaji, Cristián Torres, pro změnu zapracoval i v obraně, kde si řekl o faul napadajícího soupeře. Nedovolený zákrok opravdu přišel, nicméně proti pravidlům se chvíli na to provinil i Keita.
88'
Obléhání pokutového území nebavilo Torrese, který se odhodlal ke střele ze třiceti metrů. Skákavým pokusem však bránu Karduma výrazně minul.
87'
Domácím fotbalistům už se opravdu výrazně zkrátil čas na vstřelení aspoň jedné branky a nadále je jejich kombinace hodně čitelná. Tohle s Liepajou nevypadá dobře.
86'
Na hranici pokutového území se k míči dostal Eristavi. Jeho akci zakončoval nejprve Afanasjevs, poté ještě Karašausks, ale ani jeden ze zmíněných hráčů nevypálil do prostoru brány.
84'
Eristavi z levé strany vytáhl solidní centr na nabíhajícího si Grebise, avšak ten byl v tísni dvou protihráčů a v záklonu nehlavičkoval přesně.
83'
Giedrius Matulevičius (SDV) předvedl zbytečné posunutí míče a získává žlutou kartu.
82'
Ani se střídajícími hráči se Liepaji nedaří oživit velmi zkoprnělou ofenzívu. Nutno ale říci, že defenzíva Süduvy si počíná velmi dobře.
80'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Ovidijus Verbickas, přichází Segei Amirzian.
80'
Po rohovém kopu se ještě k zakončení natlačil Tomić. Jeho hlavička však zamířila vysoko nad a hosté tedy mohou sáhnout k dalšímu střídání.
79'
Průnik rychlonohého Afanasjevse skončil přihrávkou do pokutového území, nicméně před Grebisem míč odehrál bránící Kerla.
78'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Stanislav Lebamba, přichází Valerijs Afanasjevs.
77'
Nevýraznou útočnou fázi domácího celku se pokusil oživit střídající Grebis, nicméně ani jeho akce nenabídla moc přesnosti.
75'
FK Sūduva právě vstřelila branku!
Tak to je pro domácí nepříjemný šok. Ke střele zpoza šestnáctky se odhodlal Verbickas, gólman Liepaji si ještě poradil, ale míč se zjevil přesně před dobíhajícím KAROLISEM LAUKŽEMISEM. Ten už měl poměrně jednoduchou práci.
73'
Ani domácí si teď v útočné fázi akce neodpustili přestupek proti pravidlům. Dopředu tedy mohou postoupit hráči Liepaji, kteří budou šetřit čas daleko do své brány.
71'
Ofenzíva Liepaji byla nejprve zastavena faulem soupeře, ale poté si i hosté pomohli nedovoleným způsobem.
70'
Výbornou přihrávku za obranu soupeře nyní obdržel Eristavi. Domácí útočník nebyl v ofsajdu, ale nezvládl zpracování a znovu tak nemohl ohrozit hostujícího brankáře.
69'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Dmitrijs Hmizs, přichází Kristaps Grebis.
69'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Paulius Janušauskas, přichází Giedrius Matulevičius.
67'
Na levou stranu se teď domácí pokusili roztáhnout hru poté, co ve středu hřiště nedostali prostor na výraznější posun vpřed. Ani vlevo však neuspěli.
66'
Navíc teď mohl zahrozit Verbickas. Střelec zatím jediného gólu utkání si hledal prostor za obranou soupeře, avšak zastavil ho odmávaný ofsajd.
65'
Znovu sice kombinovala domácí Liepaja, ale opět se nedostala až ke střele na klidného Karduma. U středové čáry navíc přišla chyba a vhazovat budou hosté.
63'
Díky Tomićově centru se míč dostal aspoň na hranici pokutového území, avšak následné zakončení v pohodě zablokoval pozorný Kerla.
62'
Liepaja mohla zaútočit do trochu otevřenější obrany soupeře, nicméně opět její postup znemožnila nepřesná přihrávka. Domácí se o potenciální šance připravují vlastními chybami.
61'
Rodící se protiútok Süduvy nyní zastavoval Mihailo Tomković (LIE). Odměnou mu je žlutá karta.
60'
Stále mají míč na kopačkách fotbalisté Ljepaji, avšak v posledních minutách se vůbec ne a ne dostat k přesnějšímu zakončení.
59'
Domácí se stále snaží najít cestu k nebezpečnějšímu ohrožení Kardumovy brány, nicméně velmi je sráží ohromné množství nepřesností. Další takové se dopustil Tomić.
57'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Marjan Altiparmakovski, přichází Ernestas Veliulis.
57'
Po přetaženém centru z pravé strany nyní se zakončením přispěchal Karašausks. Ani v tomto případě však domácí útočník netrefil zařízení.
56'
Poněkud naivním dalekonosným pokusem nyní Verbickas hodlal ohrozit Ralkevičse. Míč se ale snesl daleko za bránou domácího gólmana.
55'
Pokračuje obléhání pokutového území před bránou Ivana Karduma. Další akce však dospěla pouze k nepřesné přihrávce na Karašauskse.
54'
Přeci jenom se domácí zprava dostali do šance. Eristavi jako první doběhl ke kolmici Torrese, přihrával do pokutového území, avšak Hmizs nezvládl obtížné zakončení.
52'
Tentokrát to domácí zkoušeli přes pravou stranu, ale ani v tomto případě akci nedotáhli až k zakončení. Obrana Süduvy si zatím ví rady.
51'
Hostujícímu celku se podařilo vyvézt míč daleko od své brány, avšak k ohrožení Ralkevičse už následně nedošlo. Kombinaci Süduvy nyní sráží nepřesnosti.
50'
Ani další ofenzíva Liepaji teď nepřinesla povedenější kombinaci. Nicméně hosté se posléze nevymanili z vlastní poloviny a Tomić pak centrem málem našel Eristaviho.
49'
Domácí by jistě rádi hned po přestávce vyrovnali nepříznivý stav utkání, ale ihned při své první útočné akci si pomohli dalším faulem.
47'
Volný kop sice Süduva nerozehrála zrovna nejlépe, ale přesto ještě fotbalisté litevského celku zůstanou u míče.
46'
Hned v úvodu druhé půle se nedovoleného zákroku dopustil Lebamba, který zastavil pronikajícího Altiparmakovského.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:59.
Rozhodčí ukončil první poločas zápasu a spokojenější jdou do kabin fotbalisté Süduvy Marijampolé. Ti měli především v první dvacetiminutovce více ze hry, využili pasivitu soupeře a v 18. minutě se dostali do vedení. Na branku Ovidijuse Verbickase zatím nikdo neodpověděl, což znamená, že stav utkání je po úvodní půli 0:1.
45+2'
45+2'
V závěru první půle ještě Liepaja získala rohový kop, avšak ani jeden ze tři po sobě jdoucích centrů neznamenal ohrožení Ivana Karduma.
45+1'
Téměř celou první minutu nastavení fotbalisté strávili sledováním ležícího Ralkevičse, který si po předchozím souboji vyžádal ošetření.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
45'
Žlutou kartu ještě za řeči dostává Arturs Karašausks (LIE).
44'
Po dalším rohovém kopu soupeře si velké sousto ukousl Keita, který zariskoval a ztratil míč v nebezpečném prostoru. Akci Süduvy pak ukončil až útočný faul Altiparmakovského.
44'
Nakonec se v krátkém časovém úseku rozehrávaly hned tři rohové kopy hostujícího celku, ale ani jeden nepřinesl přímé ohrožení Ralkevičsovy brány. Süduva přesto zůstává v útoku.
43'
Záhy po předchozím rohu se míč dostal před nehlídaného Leimonase. Jeho zakončení bylo sraženo a to znamená další rohové kop pro Süduvu.
42'
Díky dobré práci Laukžemise navíc hosté pokračují v ofenzívě. Andro Švrljuga už běží k rohovému praporku, od kterého bude zahrávat standardní situaci.
41'
Faulující Tomković zavinil volný kop Süduvy, po kterém se sice Liepaja v pohodě ubránila, ale následně znovu rychle přišla o míč. Hraje se u šestnáctky domácích.
40'
Na začátku 40. minuty se domácí nakonec odhodlali k centru do pokutového území. Míč mířil do dobrého prostoru, nicméně v tom byl připraven jen Ivan Kardum.
39'
A teď byla akce Ljepaji znovu zatlačena a za středovou čáru. Do plných to domácím opravdu příliš nejde, neboť obrana Süduvy nenabízí moc volného prostoru.
38'
Přeci jenom jsou domácí v posledních minutách aktivnější. Pozorná defenzíva hostujícího celku je však sešikována na obranné polovině Süduvy a v klidu vyčkává.
36'
Až nyní to ze strany Ljepaji vypadalo zajímavěji. Míč si totiž připravil Hmizs, který nevymýšlel nic světoborného a skákavým pokusem vystrašil Karduma. Hostující gólman ale nemusel zasahovat.
35'
Hodně dlouhý centr sice dolétl až do pokutového území, ale tam se stal kořistí připraveného Ralkevičse. Domácí brankář míč rychle předává spoluhráčům.
34'
Nyní se ale napravo rodila rychlá akce hostů a Dario Tomić (LIE) postup soupeře zastavil jen za cenu žluté karty.
33'
Ofenzivní choutky Süduvy ale neměly příliš dlouhého trvání. Snahu hostujícího celku ukončil faulující Švrljuga.
32'
Obránci Liepaji nyní vůbec nevěděli, co s míčem a nakonec se dopustili zbytečné nepřesnosti. Süduva se zadarmo dostává k vhazování u půlící čáry.
31'
Konečně přišla nějaká zajímavější souhra domácích, po které byl dopředu vysunut rozběhnutý Karašauskas. Ten si ale nepohlídal ofsajd.
30'
Ani po půlhodině hry se domácím fotbalistům nedaří kombinace a gólman Süduvy byl dosud prakticky bez práce. Litevský celek má zatím překvapivě navrch.
28'
Následoval ještě rohový kop, avšak ten už nepřinesl zakončení, jež by se vlezlo do prostoru brány. Domácí hru přenášejí na útočnou polovinu.
27'
Výborně to nyní udělal Altiparmakovski, který si na levé straně pokutového území nachystal míč na střelu. Jedovatým pokusem však trefil pouze Ralkevičse.
26'
Další kombinace v blízkosti pokutového území Liepaji už nepřinesla finální přihrávku do šestnáctky. Vše navíc vyústilo v útočný faul.
25'
Hosté opět dobře kombinovali na levé straně. Nakonec byly k vidění dva centrované míče, avšak ani jeden nenašel svého adresáta. Chystá se odkop od brány.
24'
Nadále je teď aktivnější domácí celek, který se znovu pokouší o přiblížení ke Kardumově bráně. Zatím je to však hodně neurovnaná kombinace.
22'
Tentokrát už se díky nedůrazu hostující obrany dostal k zakončení Seydina Keita. Obránce Liepaji hlavičkoval v těžké pozici a rozvlnit dokázal pouze boční síť.
21'
Roh domácích byl rozehrán nakrátko, což se neukázalo býti dobrou volbou. Po pár vteřinách však Liepaja získala další rohový kop.
20'
Domácí v pokračující akci vybojovali aspoň volný kop. Následoval centr zprava, který byl nadvakrát posunut za brankovou čáru. To znamená standardní situaci v podobě rohového kopu.
19'
Liepaja se okamžitě snaží držet hru na útočné polovině, nicméně zatím se přiblížila jen na nějakých čtyřicet metrů od brány Ivana Karduma.
18'
Hostující celek jde po zásluze do vedení. Pasivity soupeře využil Afanasjevs, jenž odcentroval na Laukžemise. Útočník lotyšského celku z otočky napálil svého spoluhráče OVIDIJUSE VERBICKASE a od něj se míč odrazil za záda bezmocného Ralkevičse.
17'
Volný kop pro změnu zahrávali domácí borci, nicméně dlouhá přihrávka dolétla až do rukavic pozorného Karduma.
15'
Jenže volný kop hostujícího celku byl rozehrán velmi špatně. Nízký centr skončil na první bránícím hráči domácích a nic nepřinesl ani následný dlouhý aut.
14'
Sady Gueye (LIE) navíc dostává žlutou kartu.
14'
Nalevo si na hranici pokutového území dělal prostor Laukžemis, do kterého nakonec zezadu zajel bránící Sady Gueye. Slibná standardní situace pro Süduvu.
13'
Možná trochu nečekaně pasivní jsou fotbalisté Liepaji. Ti se nyní po rozehrání volného kopu vymanili z vlastní poloviny, avšak kombinace poté znovu nevyšla.
12'
Prudkou kolmici od středové čáry se pokusil dostihnout Altiparmakovski. Míč ale po odrazu nabral příliš velkou rychlost a doputoval až za brankovou čáru.
11'
V posledních minutách je utkání poměrně hodně rozkouskované. Více ze hry mají momentálně hosté, avšak až na předchozí akci se nedostávají blíže k bráně soupeře.
10'
Domácí gólman se ještě po kontaktu s Laukžemisem držel za pravou nohu, ale po kontrole od sudího je schopen pokračovat. V kombinaci může pokračovat Süduva.
9'
Fotbalisté domácího týmu se opravdu hodně zatáhli na vlastní polovinu a za pasivitu mohli být potrestáni. Jedovatý centr zprava propadl k Laukžemisovi, nicméně tomu míč odskočil k Ralkevičsovi.
7'
Vinou napadání hostujícího celku se defenzíva Liepaji dostala pod tlak. Nakonec vše vyústilo v nedovolený zákrok Verbickase, jenž loktem zasáhl Tomiće.
6'
Ani v šesté minuty utkání se týmy ne a ne dostat do nějaké zajímavější pozice. Nadále vidíme opravdu velké množství chybných přihrávek.
5'
Dobře napadající Laukžemis teď obral o míč Lebambu a ten ho okamžitě stáhl k zemi. Rychle rozehraná standardka posléze vyústila v nepřesný centr.
4'
Poprvé v utkání se Liepaja dostala až do pokutového území soupeře. Zpětná přihrávka z pravé strany však nenašla nikoho v červeném dresu.
3'
Fotbalisté Liepaji se snažili rozjet postupný útok, nicméně jejich kombinace skončila špatnou přihrávkou u půlící čáry. Ani hosté se ale neprezentovali ideálně.
2'
O první útočný výpad se pokusili také fotbalisté litevského celku. Na obou stranách je ale zatím k vidění velké množství nepřesností.
1'
Domácí se po chvilkové kombinaci na vlastní polovině odhodlali k nákopu za obranu soupeře. Zpracování jednoho z útočníků však výrazně zaskřípalo.
1'

FK Liepāja: Ralkevičs – Tomić, Tomković, Gueye, Keita – Lebamba, Hmizs, Strumia – Eristavi, Torres (C), Karašauskas
Náhradníci: Sopots – Klava, Jurkovskis, Karklinš, Afanasjevs, Grebis, Ivanovs

FK Sūduva Marijampolė: Kardum – Kerla, Jankauskas (C), Abu Bakr, Slavickas – Verbickas, Janušauskas, Leimonas – Švrljuga, Laukžemis, Altiparmakovski
Náhradníci: Matuzas – Činikas, Isoda, Veliulis, Matulevičius, Véževičius, Amirzian

Rozhodčí: Erez Papir – Dvir Shimon, Igor Shilnikov (vš. ISR).
FK SÜDUVA MARIJAMPOLÉ

V případě Süduvy sice můžeme mluvit o tradičním účastníkovi předkol Evropské ligy, ale ani jednou se tento litevský tým nedostal dál než do druhého předkola. Loni dokonce vypadl už v prvním kole, když dánskému Midtjyllandu nevsítil ani jednu branku. Letos je však šance na třetí předkolo poměrně velká.

Tým z Marijampolé sice v prvním předkole rozhodně nebyl favoritem, avšak v běloruském Soligorsku uhrál bezbrankovou remízu a doma poté zvítězil 2:1. Nutno ale říci, že také až díky gólu v nastavení druhého poločasu.
FK LIEPAJA

Liepaja rozhodně není nějakým tradičním účastníkem předkol evropských pohárů. Loni sice jakožto lotyšský mistr hrála předkolo Ligy mistrů, nicméně konečnou znamenal již duel v druhém předkole s rakouským Salzburgem. V Evropské lize se letos jedná o vůbec premiérovou účast. Kvalifikování se do předkol druhé nejprestižnější evropské soutěže zajistilo čtvrté místo v lotyšské lize.

Hned v prvním předkole EL měla Liepaja problémy, když se severoirským Crusaders venku prohrávala již 0:3, ale nakonec v prvním zápase dokázala vsítit aspoň jednu branku. Ta byla nakonec klíčová, protože doma Lotyši díky gólu ze čtvrté minuty nastavení vyhráli 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.