Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ludogorets : FK Sūduva - 17. srpna 2017   20:30

Ludogorets
Ludogorets
61' Moti  • 76' Vura
2:0
(0:0)
FK Sūduva
FK Sūduva
Ludogorets
Renan – Cicinho, Plastun, Moti, Natanael – Ďakov (C), Anicet, Sasha – Wanderson (90+4. Campanharo), Keseru (88. Paulo), Vura (78. Lukoki)
Broun – Campanharo, Paulo, Juninho, Lukoki, Terziev, Vasilev
Delferiere – De Neve, Vanyzere (všichni Belgie)
Ludogorec Arena, Razgrad
FK Sūduva
Kardum – Cinikas, Kerla, Abu Bakr, Jankauskas (C) – Verbickas, Leimonas, Janusauskas (68. Manzorro) – Chevdukas (54. Veliulis), Vezevicius (80. Sesplaukis), Slavickas

Z dnešního zápasu je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera!
První utkání 4.předkola Evropské ligy mezi PFC Ludogorec Razgrad a FK Suduva Marijampolé končí po dobrém výkonu zaslouženou výhrou domácího týmu 2:0. Hráči Razgradu si do odvety odnáší velmi nadějný výsledek, naopak Suduva Marijampolé se dnes nezmohla absolutně na nic a pokud chce postoupit do další fáze, musí za týden litevský celek vstřelit minimálně tři branky. To je ovšem nemyslitelné vzhledem k dnešnímu výkonu, kdy Litevci za celý zápas nevystřelili ani jednou na bránu. Odveta je naplánována na čtvrtek 24.srpna od 19:30.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Wanderson, přichází Campanharo.
90+2'
Paulo se po výborné přihrávce do běhu dostal znovu do dobré gólové příležitosti, ale tentokrát svým lobem bránu vůbec netrefil.
90'
Belgický sudí Delferiere přidá navrch řádné hrací doby 4 minuty.
89'
Ludogorec mohl svůj náskok ještě navýšit, ale nově příchozí Paulo nastřelil ze šestnáctky spojnici dvou tyčí!
88'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Keseru, přichází Paulo.
86'
Lukoki drobným faulem na středu hřiště přerušil kombinaci Marijampolé, od hlavního sudí si odnáší poněkud přísnou žlutou kartu.
85'
Vzhledem k tomu, že se zeleným stále daří držet balón v blízkosti Kardumovy brány, budou to mít hosté s prosazením o to víc těžší.
84'
Hráčům Razgradu s pohodlným náskokem nyní stačí jen bezpečně bránit svůj velmi dobrý výsledek do odvetného utkání.
83'
Míč mimo hrací plochu za Kardumovou brankou, gólman hostí bude vykopávat.
81'
Držení míče – 64% : 36%.
80'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Vezevicius, přichází Sesplaukis.
79'
Do konce zápasu ještě zbývá něco málo přes deset minut, hostující tým by do odvety potřeboval vstřelit alespoň jeden gól.
78'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Vura, přichází Lukoki.
76'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Domácí teď doslova dotlačili míč za Kardumova záda! Po přízemním centru z levé strany nejprve pálil ve velkém vápně Keseru, jehož ránu obránci zblokovali na kopačku VIRGILA "VURA" MISJIDANA, který razantní střelou do volného prostoru upravuje na 2:0.
75'
Ludogorec se mohl dostat do dvoubrankového vedení, ale gólman Kardum skvělým pohotovým zákrokem na brankové čáře zneškodnil Natanaelovu střelu!
73'
Wanderson pouze matoucně přeběhl přes balón a následně Vura napřímo zakončil. Bohužel pro domácí, jen do ochozů za bránou stojící tribuny.
72'
A vzápětí je tu další přímý kop pro Razgrad, tentokrát z takřka ideální pozice.
71'
Natanaelův přízemní centr našel ve vápně Keserua, jenž pouze srazil míč do brankářovy náruče.
70'
Přímý kop pro hráče v zelených dresech.
69'
Míč se stále pohybuje na polovině hostujícího celku.
68'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Janusauskas, přichází Manzorro.
66'
Po krátké pauze je hra znovu v plném proudu.
65'
Hra je aktuálně pozastavena pro nutné ošetření jednoho z hráčů Suduvy.
63'
Už to vypadalo na rychlý brejk Marijampolé, jenž by mohl přinést potencionální nebezpečí, ale hostující hráči skončili již na půlící čáře.
62'
Ludogorec se po rozehrání balónu soupeřem ujímá poměrně rychle zpátky otěží hry.
61'
Cicinho svým dlouhým centrem z pravé strany našel na hranici malého vápna nepohlídaného COSMINA MOTIHO, který hlavičkou poslal míč brankáři do protipohybu, a posílá tak svůj tým do vedení.
59'
Cinikas nejprve výborným skluzem připravil Vuru o míč, ale poté mimo dosah zraku hlavního rozhodčí nakopl Ďakova do hlavy. To mohla být klidně penalta.
58'
Rohový kop pro PFC Ludogorec Razgrad.
57'
Tohle si říkalo o gól! Sasha nádhernou křižnou přihrávkou našel na malém vápně volného Vuru, který z bezprostřední blízkosti prvním dotykem netrefil bránu.
55'
Dlouhý aut v podání hostujících hráčů, míč přistál na kopačce Verbickase, který z hranice velkého vápna poslal míč až pod střechu tribuny.
54'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Chevdukas, přichází Veliulis.
53'
Anicet se probojoval k míči na hranici malého vápna a z dobré pozice doslova přepálil bránu.
52'
Dvoumetrový ofsajd pro hráče domácího týmu.
51'
Vurův centr i následnou dorážku odraženého balónu dokázali obránci Marijampolé ubránit.
50'
Rohový kop pro Ludogorec Razgrad.
49'
Anicet se prokličkoval po pravém křídle a z velkého úhlu nastřelil míč před bránu, Kardum bezpečně ukryl balón do náruče.
48'
Leimonas nacentroval míč přímo do předbrankového prostoru, ale tam nebyl ideálně připravený žádný z jeho spoluhráčů.
47'
Přímý kop pro FK Suduva Marijampolé.
46'
První poločas zápasu končí po nepříliš pohledné podívané za bezbrankového stavu zápasu 0:0. Navrch měl rozhodně tým domácího Razgradu, který bez debaty dominoval celému dění na hřišti, avšak vybojoval si jen jednu lepší šanci, kterou dokázal hostující brankář zlikvidovat. Naopak Suduva Marijampolé útočila spíše sporadicky a namísto ofenzivy se soustředila na pečlivou obranu.
45+2'
45+1'
Balón po rozehraném rohovém kopu končí až za půlící čárou.
45'
Wanderson dostal přiťuknutý míč z levé strany, balón si posunul na střed do lepší palebné pozice, ale jeho přízemní dělovka byla sražena do zámezí.
44'
Rychlý průnik domácích skrze střed hřiště neslaví úspěch díky zahuštěné obraně soupeře.
42'
Vezeviciusův ostrý skluz zezadu má za následek další žlutou kartu pro hostující tým.
41'
Hlavní rozhodčí uděluje za vzniklé postrkování po jedné žluté kartě na každé straně, za domácí obdržel karetní napomenutí obránce Moti, na druhé straně pak stoper Abu Bakr.
40'
Na hrací ploše zůstává ležet jeden z hráčů hostujícího Marijampolé, po přerušení hry sudím dochází k hromadné strkanici hráčů obou celků.
39'
A dlouhý aut ještě jednou, i teď neúspěšný. Hlavní rozhodčí musí ještě uklidňovat ve vápně hostujícího Abu Bakra.
38'
Dlouhé autové vhazování před gólmana Renana dokázali obránci Razgradu ihned získat na svou stranu.
37'
Po dlouhé době se do ofenzivy dostává rovněž hostující celek, míč z rozehraného přímého kopu končí v autu.
36'
Moti nádherným centrem našel ve vápně volnou pozici pro Cicinha, který na „dlouhou nohu“ usměrnil balón vysoko nad bránu.
34'
Cicinhův křižný pas do malého vápna prodloužil Anicet hlavičkou jen do zámezí.
33'
První třetina zápasu je za námi, rozhodně lze konstatovat jeden fakt, a to že navrch mají bezesporu hráči Ludogorce. Nicméně Kardum kromě jedné vážnější šance neměl doposud mnoho práce.
32'
Odražený míč se po rozehraném rohovém kopu dostal na kopačku Natanaela, který zkusil své střelecké štěstí zpoza vápna, ale míč se nakonec třepe až v ochranné síti.
31'
Wanderson rozehrál balón po secvičeném matoucím signálu, defenziva odvrátila míč na rohový kop.
30'
Vura obmotal míč dokonale okolo Slavickase, který v podstatě neměl jinou možnost, než faulovat. Přímý kop z pravé strany hřiště.
29'
Ludogorec se rozsáhle usazuje na polovině soupeře, k žádnému většímu ohrožení to ale zatím nevede.
27'
Na hrací ploše zůstává po drobném přistrčení ležet útočník Vezevicius, sudí je nucen přerušit hru.
26'
Janusauskas to nyní zkusil razantní střelou ze střední vzdálenosti, bránu však netrefil.
25'
Poskakující míč v pokutovém území vyřešil Renan pohotovým odkopem mimo hrací plochu, Marijampolé má možnost usadit se v útočné oblasti.
23'
Drobný faul hráčů Suduva, domácí budou volným kopem rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
22'
Vysoký centr na hranici velkého vápna Sasha bezpečně odhlavičkoval na rozběhnutého Natanaela, potencionální nebezpečí je tak zažehnáno.
21'
Hra se nyní stěhuje před brankáře Renana, hosté totiž budou zahrávat volný přímý kop.
20'
Lobovaný míč za obranu na Cicinha nejen, že nenašel svého adresáta, ale samotný hráče se navíc nacházel v ofsajdové pozici.
19'
Marijampolé se dokáže jen stěží prosadit na zahuštěné polovině soupeře.
18'
Následný roh rozehrál Razgrad nejprve nakrátko, možnost centrovat před bránu soupeř znemožnil, a tak domácí raději hrají dozadu.
17'
Vura nabil svou pravačku k ostrému projektilu zpoza vápna a ikdyž jeho střela mířila nad bránu, brankář hostujícího celku se přece jen dotkl míče.
15'
Razgrad to zkouší sérií nakopávaných balónů do velkého vápna, Kardum si vždy dokázal včas poradit.
13'
Vezevicius obdržel od Cinikase dobrou přihrávku za obranu, leč dle čárového sudí se útočník hostí nacházel v ofsajdu.
12'
Ale tentokrát už ano! Ďakov dlouhým křižným pasem vyslal do běhu Cicinha, jenže v šestnáctce to měl k míči blíže gólman Kardum.
11'
Cicinho společně s Wandersonem nebezpečně kolaborují na pravém kraji hřiště, míč se do vápna nedostal.
9'
Bulharský tým po kratičké pauze pokračuje ve svém útočném snažení.
8'
Rozehrávka nakrátko a následný centr do předbrankového prostoru. Keseru hlavičkou sklepl míč na střelu Anicetovi, jehož tvrdý projektil k pravé tyči musel brankář dobrým zákrokem vytěsnit!
7'
6'
Suduva je vytlačena s balónem za půlící čáru, ne však nadlouho, hráči v bílých dresech se posléze znovu stěhují do útoku.
5'
Marius Cinikas je dnešním prvním karetním hříšníkem, osudným se mu stal vzdušný šlapák na Keserua.
4'
Nevýrazný nákop domácích do předbrankového prostoru končí bezpečně v Kardumově náruči.
3'
Vezevicius v souboji o vdušný balón fauloval Motiho, hra je přerušena.
2'
Ludogorec, hrající v zelených dresech, vstoupil do utkání okamžitým přesunem na soupeřovu polovinu.
1'

PFC Ludogorec Razgrad: Renan – Cicinho, Plastun, Moti, Natanael – Ďakov (C), Anicet, Sasha – Wanderson, Keseru, Vura
Náhradníci: Broun – Campanharo, Paulo, Juninho, Lukoki, Terziev, Vasilev

FK Sūduva Marijampolė: Kardum – Cinikas, Kerla, Abu Bakr, Jankauskas (C) – Verbickas, Leimonas, Janusauskas – Chevdukas, Vezevicius, Slavickas
Náhradníci: Matuzas – Altiparmakovski, Antanavicius, Manzorro, Sesplaukis, Veliulis, Zivanovic

Rozhodčí: Delferiere – De Neve, Vanyzere (všichni Belgie).
Příjemný čtvrteční večer u sledování 4.předkola Evropské ligy! V dnešním a o týden pozdějším utkání se rozhodne mezi PFC Ludogorec Razgrad a FK Sūduva Marijampolė, kdo postoupí do skupinové fáze této evropské soutěže.

Ludogorec po hektickém 3.předkole Ligy mistrů, kdy dokonce druhý zápas obě mužstva dohrávala v deseti, nedokázal v konečném součtu přejít přes izraelský Hapoel Beer Sheva. V domácí lize si Razgrad vede poměrně jistě, ze 4 zápasů má na kontě hned tři výhry a jednu remízu. Uspět však dnešní domácí tým nedokázali v tamním superpoháru, když podlehli svému soupeři z Plovdivu 1:2 na penalty. Bulharský celek do zápasu vstupuje v roli jasného favorita.

Suduva dokázala úspěšně projít přes první, druhé i třetí předkolo Evropské ligy. Naposledy si litevský tým poradil poměrně přesvědčivě se švýcarským Sionem. V tamní litevské lize mají hráči Marijampolé aktuálně po odehraných 19 zápasech na kontě 32 bodů a hájí 3.příčku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.