Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : Tirana - 29. června 2017   20:00

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
27' Cohen  • 64' Dasa
2:0
(1:0)
Tirana
Tirana
M. Tel-Aviv
Rajkovič – Dasa, Ben Haim, Tibi, Davidzada – Golasa (65. E. Peretz), Yeini (C), Shlomy – Atzili (72. Itzhaki), Kjartansson (78. Schoenfeld), Cohen
Daniel – Filipenko, Itzhaki, E. Peretz, D. Peretz, Spungin, Schoenfeld
Tirana
Lika – Kerciku (76. Qilimi), Turtulli, Domgjoni, Hoxhallari – Doka, Acquah, Karabeci (C), Berisha (67. Deliaj) – Sentamu, Ndockyt
Bakaj – Cake, Daja, Deliaj, Halili, Qilimi, Wellyson

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:9.
Je konec! Maccabi Tel-Aviv splnil roli favorita a po zásluze zvítězil rozdílem dvou branek, 2:0! Střelecký zápis dnešního utkání načal po necelých pětadvaceti minutách hry Yonatan Cohen, který zároveň stanovil konečnou podobu poločasového výsledku. Ve druhém poločase byla hra už o poznání vyrovnanější, nicméně Maccabi dokázal využít jednu ze svých příležitostí, konkrétněji se o druhou branku postaral Dasa. Izraelský celek si tak přiváží do Albánie velice nadějný výsledek, hosté tak budou muset vstřelit minimálně dvě branky.
90+3'
90+3'
Schoenfeld neuspěl se svými útočnými parťáky u levé postranní čáry, na druhou stranu se ještě ženou hosté z Albánie.
90+2'
O vítězi zápasu je již rozhodnuto. Do odvety si přiveze lepší výchozí pozici favorit dvojzápasu Maccabi Tel-Aviv.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Nyní zahrozili i hosté! Karabeci si počkal na přihrávku od svého parťáka a následnou přízemní střelu poslal několik centrimetrů vedle pravé tyče!
89'
Zápas se spíše už pouze dohrává, míč má na kopačkách velezkušený Ben Haim, který prošel kluby jako například Chelsea či Manchester City.
88'
Na opačné straně se balón snášel na nohu Itzhakiho, kterého ale zradilo zpracování míče.
87'
Deliaj obešel jednoho protihráče, při kontaktu s dalším upadl, hlavní rozhodčí ale nechává pokračovat ve hře.
86'
Davidzada nalezl svým centrem naběhnuvšího Cohena, kterému střela vůbec nesedla. Na pravé straně naprosto zaspal jeden z hráčů Tirany!
85'
Schoenfeld zachytil Qilimiho zpětnou přihrávku, domácí záložník si ale nevěřil proti přesile a balón raději vrátil zpět ke svým obráncům.
84'
U kulatého nesmyslu se střídají obránci domácího mužstva, k míči se dostal také Rajkovič.
83'
Přečíslení nevyřešili domácí vůbec dobře, neboť si neporozuměli při přihrávce na pravou stranu. Mezitím se na trávníků svíjí Acquah a okamžitě k němu přibíhají lékaři.
81'
Časomíra nám přeplula osmdesátou minutu. Před pár vteřinami se za obranou Tel-Avivu objevil Domgjoni, z úhlu ale stačil už pouze nacentrovat do rukavic Rajkoviče.
80'
Cohenovi nevyšla narážečka na Davidzadu, k míči se tak stěhují fotbalisté albánského celku.
78'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Kjartansson, přichází Schoenfeld.
78'
Rajkovič musel po centru z pravé strany na zem a div si nesrazil balón do vlastní sítě. Roh zahrávaný na krátko přinesl další centrovaný balón, který odvrátila obrana izraelského mužstva.
77'
Tel-Aviv si vybojoval další rohový kop, který byl tentokráte přetažen a doletěl pouze na hlavu jednoho z hostů. Následný protiútok vyřešil skvělým zákrokem Ben Haim.
76'
Střídání v týmu KF Tirana: ze hřiště odchází Kerciku, přichází Qilimi.
76'
Domácí si vylámali zuby při přechodu do šestnáctky, hráči Tirany si míče moc dlouho neužili a už opět hrají bez něj.
75'
Žlutou kartu dostává Yunus Sentamu (KF Tirana).
73'
Před střídáním se do míče uvnitř šestnáctky opřel islandský forvard Kjartansson. Střela mu ale vůbec nesedla a skončila vysoko nad.
72'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Atzili, přichází Itzhaki.
72'
Kjartansson nezachytil balón cílený na jeho osobu, za postranní čárou se připravuje další střídání izraelského celku.
71'
Atraktivita utkání dost upadla. U míče jsou sice stále domácí, na své akce ale nikam nespěchají, naopak se snaží o co nejdelší držení míče.
69'
Na rohu šestnáctky se pohotově opřel do balónu Karabeci, svému pokusu dal opačnou faleš, než by si sám přál.
68'
Kerciku byl ostře sestřelen. Při tomto souboji ale domácí hráč trefil i balón a hlavní sudí tak neměl důvod odpískat faul.
67'
Střídání v týmu KF Tirana: ze hřiště odchází Elvi Berisha, přichází Fjoralb Deliaj.
66'
Tirana je tak rázem ještě v horší pozici, stále je tu ale ještě spoustu času na úpravu skóre.
65'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Golasa, přichází E. Peretz.
64'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Domácí odskakují do dvoubrankového vedení! Přízemní centr z levé strany propadl až na ELAZARA DASU, který střelou po zemi prostřelil Liku podruhé!
63'
Acquah se vrátil do šestnáctky svého týmu, kde odvracel velmi nebezpečný centr. V opačném případě by se jeden z domácích dostal do slibné šance.
62'
Na hřiště poklekl Golasa a za postranní čárou se připravuje první střídání dnešního utkání.
61'
Acquah odstavil tělem protihráče, což se nelíbí domácím fanouškům, kteří v tomto souboji viděli faul hostujícího hráče.
60'
Hra ve druhém poločase je o poznání vyrovnanější. Tirana začíná vystrkovat růžky a izraelský celek tak dbá na velmi pečlivou obranu.
59'
Azulay se pokoušel narazit Atzilimu, vysoký balón ale odvrátila obrana Tirany. Hosté se posléze také vydali na útočný výlet, při kterém se ale vrátili zpět na svojí polovinu.
57'
Azulay se obtočil s balónem a následně přízemní střelou vyděsil hostující tábor. Střela prosvištěla zhruba metr vedle branky.
56'
Sentamua zradilo zpracování míče, hosté ale vybojovali balón zpět, jenomže před šestnáctkou bylo příliš přehuštěno.
54'
Golasova jedovka byla sražena za brankovou čáru, následný rohový kop doplachtil na hlavu Kjartanssona, který hlavičkoval zhruba metr vedle bližší tyče.
53'
Teď už je to ale spočítáno. Ruben Acquah už po několikáté ostře zajel do protihráče a po zásluze vidí žlutou kartu.
52'
Atziliho přenesení hry na levou stranu se sneslo pouze na nohu Doky, tentýž hráč izraelského celku byl posléze příliš agresivní.
51'
Cohen si obhodil protihráče a následně nártem pálil směr hostující branka. Myšlenka velmi dobrá, provedení už o něco pokulhávalo.
50'
Zkušený zadák Ben Haim si našel dlouhý balón, domácí ale faulovali u středového kruhu.
49'
Azulay Shlomy byl za polovinou hřiště nepříjemně podražen, standardní situace znamená, že se hosté budou muset bránit.
48'
Posléze hráči albánského celku úřadovali u levé postranní čáry, kde se po nepřesném zpracování dopustili faulu.
47'
Hlavní sudí pískl do píšťalky a začal nám tak druhý poločas. Hned v úvodu si hosté vybojovali standardku poblíž rohového praporku, kterou Rajkovič vyráží do bezpečí.
46'
První poločas je u konce a my byli svědky jediné branky. O tu se po drtivém tlaku Maccabi Tel-Aviv postaral Yonatan Cohen, který náramným obstřelem překonal hostujícího brankáře. V následujících minutách začali vystrkovat růžky také hosté, k žádné větší příležitosti se ale dostat nedokázali. Druhé dějství začne přibližně v 21:03.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Ndockyt si pokoušel narazit s Hoxhallarim. Záměr dobrý, míč ale ztečoval poslední bránící hráč přímo k Rajkovičovi.
43'
Blíží se nám konec prvního dějství, u balónu jsou opět hráči izraelského celku, kterým ale upadla aktivita z předešlých minut.
42'
Hra je v posledních okamžicích hodně často kouskována drobnými fauly. Nyní si na polovině hřiště vyšlápl na protihráče Azulay Shlomy.
41'
Dorian Kerciku byl ve vzdušném souboji úspěšnější, následně tentýž hráč sám fauloval a jako první vidí žlutou kartu.
39'
Tibi si dosti zbytečně zkomplikoval život, neboť při rozehrávce podklouzl. Obránci izraelského celku tak následně nezbývalo nic jiného, než podrazit unikajícího protihráče.
38'
Cohen vysunul na levé straně Davidzadu, který svůj přízemní centr nasměroval pouze do nohou Kercikua. Míč byl následně sražen přímo do náruče hostujícího brankáře.
37'
Vypadá to, že Tirana konečně začala hrát. Tel-Aviv se momentálně spíše soustřeďuje na pevnou defenzívu.
36'
Doka vybojoval na pravé straně rohový kop pro svoje barvy. K exekuci se postavil Karabeci, jehož rozehrávka na krátko vedla k centru do ofsajdu.
34'
Hoxhallari se odhodlal k velmi ukvapené střele z obrovské vzdálenosti. Střela také podle toho vypadala, neboť doplachtila vysoko nad branku.
33'
Dasa zkontroloval balón směřujíc za brankovou čáru. Hra je v posledních minutách dosti nepřesná, stejně jako v tomto případě.
32'
Momentálně hrají s míčem obránci Tirany, kteří jsou velmi dobře napadáni při své rozehrávce.
31'
Berisha se svým výpadem po levé straně daleko nedošel, o nic lépe si nepočínali ani domácí, neboť jejich akce končí až u Liky.
30'
V další šanci se zjevil Kjartansson! Islandský útočník střelou z otočky pořádně protáhl hostujícího brankáře Liku.
29'
Faktem je, že Tirana byla postupem času čím dál více pasivnější. Přichází tedy zasloužená facka a na řadě je tak albánský celek, pakliže tedy chce s výsledkem něco udělat.
27'
Domácí se dostávají do zaslouženého vedení! K míči se ve středu hřiště dostal YONATAN COHEN, který náramným obstřelem posílá domácí celek do vedení!
26'
Ke střele z větší vzdálenosti se odhodlal Atzili, míč pouze nepřesně proskákal pokutovým územím.
25'
Před malou chvílí si se svými parťáky neporozuměl Davidzada a levý bek domácích tak zadarmo věnoval míč albánskému celku.
24'
Na Dasův centr si seběhl právě Yonatan Cohen, svojí hlavičku ale poslal hodně vedle Likovy branky. Tel-Aviv svírá soupeře na jeho vlastní polovině.
23'
Cohen se s míčem dostával na dostřel hostující brance, v pokutovém území byl ale na hranici faulu odstaven od míče.
22'
Atzili si svým hodem prostřednictví autového vhazování neporozuměl se svými spoluhráči, stejnou možnost budou mít také hosté.
20'
Yeiniho pokus o vysunutí Dasy byl až moc přetažený, balón doputoval až za brankovou čáru.
19'
Na druhé straně se dostal k nevýrazně hlavičce Karabeci, Predrag Rajkovič míč v poklidu chytá do své náruče.
18'
Pravý křídelník Atzili si seběhl k šestnáctce, kde byl ale nesmírně čistým zákrokem odzbrojen. Tirana velmi dobře brání kolem svého pokutového území.
17'
Yeini zabojoval ve středu hřiště a alespoň ještě stačil odehrát balón do zámezí, hosté budou vhazovat u pravé postranní čáry.
15'
Turtulli nepustil balón na domácího útočníka Kjartanssona, s míčem ale už opět hraje Tel-Aviv.
14'
Tibi vyhrál vzdušný souboj s Sentamuem, hosté ale mají problém udržet míč na delší dobu na svých kopačkách.
13'
Golasa čistým způsobem odzbrojil protihráče, následná střela trefila prvního clonícího hráče.
12'
Cohen se sice dostal ještě k míči na hrací ploše, balón však stačil pouze popostrčit za brankovou čáru. Lika bude vykopávat do své svatyně.
11'
Hraje se zatím ve slušném tempu, sympatické je, že hostující Tirana nepřijela jenom bránit.
10'
Ofir Davidzada nezastihl balón na hrací ploše a ten tak končí za postranní čárou. I tak si obránce Maccabi vysloužil potlesk domácích fanoušků.
9'
Po levé straně si to namířil Sentamu, proti Dasovi však neměl sebemenší šanci. Domácí už s míčem kombinují na polovině svého soupeře.
7'
Rajkovič vyrazil daleko z branky a u míče byl dříve než Ndockyt. Na trávníku zůstali ležet oba hráči, nicméně byl pískán ofsajd hostujícímu forvardovi.
6'
Davidzada si vyšlápl na jednoho z protihráčů a je pískán faul levému obránci Maccabi Tel-Aviv.
5'
Ke střele uvnitř šestnáctky se dostal Azulay Shlomy, střela mu však vůbec nesedla, neboť skoro netrefil míč.
4'
Domácí forvard Kjartansson se už, už řítil sám na branku Tirany. Jeho záměr ale překazil praporek pomezního rozhodčího, znamenající ofsajd.
3'
Centr z kopačky Ndockyta pouze proletěl pokutovým územím Tel-Avivu. Hosté následně kombinují u své šestnáctky.
2'
Úvodního výkopu se chopili domácí fotbalisté, posléze se s míčem seznámili také hostující hráči. Momentálně na své polovině vhazuje Hoxhallari.
1'

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajkovič – Dasa, Ben Haim, Tibi, Davidzada – Golasa, Yeini (C), Shlomy – Atzili, Kjartansson, Cohen
Náhradníci: Daniel – Filipenko, Itzhaki, E. Peretz, D. Peretz, Spungin, Schoenfeld

KF Tirana: Lika – Kerciku, Turtulli, Domgjoni, Hoxhallari – Doka, Acquah, Karabeci (C), Berisha – Sentamu, Ndockyt
Náhradníci: Bakaj – Cake, Daja, Deliaj, Halili, Qilimi, Wellyson.
KF Tirana

Neuvěřitelný příběh prožívá albánská Tirana. Celek, který se v uplynule sezóně umístil až na devátém místě a tedy sestupuje do nižší soutěže, se kvalifikoval do prvního předkola Evropské ligy díky výhře v albánském poháru. Ve finále si dokázala Tirana poradil s třetím celkem soutěže Skenderbeu v poměru 3:1.
Maccabi Tel-Aviv FC

Maccabi Tel-Aviv je jednoznačným favoritem tohoto dvojzápasu, nicméně v uplynulých dvou sezónách domácí soutěže nedokázal získat titul. I tento fakt přiřadil Maccabi Tel-Aviv pouze do prvního předkola a navíc tento zápas odehrají na cizí půdě. Izraelský celek prozatím sehrál dvě přátelská utkání, obě proti slovenským týmům. V prvním zápase se rozešel smírně s Trenčínem (1:1), v tom druhém si hladce poradil s Trnavou (3:0).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu 1. předkolo a my budeme společně sledovat utkání mezi domácím izraelským Maccabi Tel-Aviv FC a albánským zástupcem KF Tirana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.