Östersunds FK - Galatasaray | ONLINE | 13.7.2017 19:00 | Evropská liga (předkola) 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Östersunds FK : Galatasaray - 13. července 2017   19:00

Ukončeno
Östersunds FK
Östersunds FK
68' Ghoddos  • 90+2' Hopcutt 
2:0
(0:0)
Galatasaray
Galatasaray
Östersunds FK
Sestavy:
Keita – Mensah, Papagiannopoulos, Petterson, Widgren – Sema, Mukiibi, Bachirou, Nouri (C) – Gero, Ghoddos
Náhradníci:
Andersson – Aiesh, Bergqvist, Bertilsson, Edwards, Hopcutt, Somi
Rozhodčí
Munuera
Jamtkraft Arena (Ostersund)
Galatasaray
Sestavy:
Muslera – Linnes, Maicon, Calik, Carole – Oztekin, Inan (C), Cigerci, Rodrigues – Gumus – Gomis
Náhradníci:
Iscan – Aziz, Bassan, Camdal, Derdiyok, Gunter, Donk
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:7.
Je konec! Švédský celek se sice celý druhý poločas jen bránil, i přesto si přináší do odvety více než dobrý výsledek. Östersunds se totiž prosadil hned dvakrát, nejprve se prosadil Ghoddos, senzaci dokončil v poslední minutě střídající Hopcutt. Galatasaray musí v odvetě výrazně zabrat, svému soupeři bude muset vstřelit minimálně dvě branky.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Žlutou kartu dostává Öztekin (Galatasaray Istanbul).
90+4'
Domácí fandové jsou opravdu hodně slyšet. Jejich celek vede o dvě branky, což před dnešním zápasem čekal asi málokdo.
90+2'
Östersunds FK právě vstřelili branku!
Tak to je neuvěřitelné! Domácí se i přes drtivý tlak dostávají do dvoubrankového vedení! Míč si kousek za půlící čářou převzal JAMIE HOPCUTT, který se následně dostal až do šestnáctky. Tam si udělal dobrý den hned ze dvou bránících hráčů, aby přesnou střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za Muslerou podruhé.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Nyní je to doslova drtivý tlak. Domácí se absolutně nemohou dostat k míči, zatím však brání více než dobře.
88'
Střídání v týmu Östersunds FK: ze hřiště odchází Sema, přichází Somi.
87'
Střídání v týmu Östersunds FK: ze hřiště odchází Gumus, přichází Bassan.
86'
Prudký centr z kopačky Öztekina opět končí pouze v Keitově náruči. Centrované balóny dnes nejsou zrovna nejsilnější stránkou tureckého celku.
85'
Domácí fandové i nadále podporují svoje miláčky v honbě za vítězstvím. Do konce zápasu zbývá už pouze několik málo minut, povede se Östersundu ubránit jednobrankové vedení?
84'
Rodriguesovi se nevydařila narážečka, hráči v bílém ale i nadále tlačí svého protivníka kolem jeho vlastní šestnáctky.
83'
Rohový kop hostujícího celku nezištně proletěl pokutovým územím bez jakéhokoliv kontaktu s kopačkou nějakého z fotbalistů.
82'
Švédské mužstvo se opět rychle zbavilo míče, jejich dnešnímu soupeři se ale krátí čas. Domácí se srdnatě brání útočným nájezdům.
81'
Střídání v týmu Östersunds FK: ze hřiště odchází Gero, přichází Hopcutt.
79'
Na trávník nyní přiběhl jeden z fanoušků, který si náležitě užívá pár vteřin slávy. Publikum na stadionu ale bučí, tento ojedinělý jev se jim vůbec nezalíbil.
78'
Druhý poločas je jasně v režii tureckého celku. Domácí se sotva zmůžou na jakékoliv držení míče. Vyšla jim ale ojedinělá akce, po které se dostali do překvapivého vedení.
76'
Střídání v týmu Östersunds FK: ze hřiště odchází Mukiibi, přichází Bergqvist.
75'
Tohle už ale bylo nebezpečné! Turecký celek se vcelku jednoduchou kombinací dostal až ke Keitově brance. S míčem se na penaltovém puntíku obtočil Rodrigues, posléze ale trefil pouze dobře vyběhnuvšího domácího brankáře.
74'
Akce ale stále pokulhávají. Domácí skvěle brání prostor před šestnáctkou, kde nyní neměl šanci uspět Sinan Gumus.
73'
Po Keitově výkopu byl domácím hráčům odpískán a odmáván ofsajd. K míči se tak opět stěhují hráči Galatasaraye.
71'
No a co nyní chybělo! Do pokutového území domácích mířil vysoký balón, který málem Papagiannopoulos hlavičkoval do vlastní sítě. Zadák Östersundu se totiž zle domluvil s Keitou, který konečky prstů ještě stačil míč zachytit.
70'
Favorit z Turecka ale už opět kontroluje balón. V posledních desítkách minut sice drží hráči v bílém míč častěji na kopačkách, do žádné velké šance se však zatím nedostali.
69'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Gomis, přichází Derdiyok.
68'
Östersunds FK právě vstřelili branku!
Jenomže domácí se dostávají z ničeho nic do vedení! SAMAN GHODDOS si na penaltovém puntíku zpracoval přihrávku od Mensaha a následnou střelou k pravé tyči nedal Muslerovi žádnou šanci.
67'
Nejdříve byla Gomisova střela opět sražena, k odraženému míči se následně dostal Cigerci, který pálil pouze slabě doprostřed branky.
66'
Mensah si za zády špatně rozpoložené obrany sebíhal na přetažený balón, pravý bek švédského celku potřeboval k zpracování zhruba půl metr.
65'
Östersunds zhruba od třicáté minuty polevil při svém útočení. Švédský celek si zřejmě uvědomil, že i případná bezbranková remíza nemusí být špatná do odvetného utkání.
64'
Až Ínanova nepovedená přihrávka na Linnese odevzdává balón soupeři. Druhé dějství není opravdu příliš koukatelné.
63'
Těžiště hry je momentálně u středového kruhu, tam hráči Galatasaraye vymýšlejí, kudy povedou další útočnou kombinaci.
62'
Dnes velmi aktivní Rodrigues opět prchl kolem levé postranní čáry, k hezkému výpadu ale nepřidal vůbec povedený centr.
60'
O několik vteřinek později se ustřelil Bafetimbi Gomis. Střela bez přípravy se mu vůbec nezdařila, Aly Keita je tak stále bez těžšího zákroku.
59'
Na opačné straně nepochodil švédský celek s pokusem o proniknutí k vápnu. Posléze se z velkého úhlu pokusil překvapit Musleru Alhaji Gero, hostující brankář střelu pouze kontroloval.
58'
Garry Rodrigues dostal ideální přihrávku ke střele, jenomže tu poslal hodně vedle brankového prostoru. Konečně alespoň nějaký náznak šance.
56'
Má slova dokonale vystihla narážečka Mukiibiho, který byl na hranici pokutového území snadno odzbrojen o míč.
55'
Druhé dějství je ale o poznání nudnější. Hraje se spíše bojovný zápas, který nenabízí vůbec žádné střelecké příležitosti.
54'
Fernando Muslera poslal svůj nákop přesně na Garryho Rodriguese, který raději vrací kulatý nesmysl zpět ke svým parťákům v obraně.
53'
Hráči v červeném se konečně také podívali k šestnáctce, a dokonce se požadovali další penalty. Hlavní sudí ale ani tentokráte nepíská do své píšťalky.
51'
Turecký celek vstoupil do druhého poločasu aktivněji. Jejich dnešní soupeř se prozatím pouze brání, avšak úspěšně.
50'
Na Keitu mířil další nepovedený centr a domácí brankář s ním měl překvapivě hodně problémů. Celou situaci nakonec zvládl a rozehrál svým spoluhráčům.
48'
Domácí celek se dopustil útočného faulu při výpadu po pravé straně, míč se tak vrací na kopačky hráčů v bílém.
47'
Galatasaray se ujal úvodní rozehrávky ve druhém poločase, ihned se musel činit Keita, který si stáhl vysoký balón do své náruče.
46'
Začal druhý poločas.
Švédský celek vstoupil do utkání velmi aktivně a hosté měli co dělat, aby se náporu ubránili. Postupem času se ale Galatasaray také začal osmělovat, jenomže do žádné šance se taktéž nedostal. Úvodní dějství tak žádnou větší příležitost nenabídlo a doufejme, že druhý poločas bude o něco střelecky aktivnější.
45'
První poločas skončil.
44'
Gumus dostal spoustu času na střelu, svůj projektil ale poslal pouze do zad bránícího hráče. Hosté poprvé dostali příliš prostoru na zakončení.
43'
Hostující zadák Carole před malou chvíli zahrál velmi podezřelým způsobem ve vlastní šestnáctce. Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, neboť viděli hraní rukou. Pokutový kop se ale konat nebude.
42'
Widgren si došel u levé postranní čáry pro faul. Hlavní rozhodčí Munuera mu pád zbaštil a odpískal tak faul.
41'
Hodně neviditelný je hostující kanonýr Bafetimbi Gomis. Letní posila tureckého celku toho v prvním poločase moc nepředvedla. Pravdou ale je, že nedostal žádný kloudný balón.
40'
Do kombinace se zapojuje také brankář Keita, který ale balón pouze posouvá svým obráncům do strany.
38'
Östersunds trochu zalezl na na svojí polovinu, s míčem nechává hrát svého soupeře. Jakoby úvodní nápor unavil domácí hráče.
37'
Rozehrávku přímého kopu si vzal na starosti Ínan. Zkušený středopolař poslal svůj technický projektil přímo doprostřed branky, Keita míč vyrazil nad branku.
36'
Galatasaray přebral otěže zápasu, s míčem si momentálně pohrává na polovině hřiště. Posléze byl ale Öztekin tvrdě sestřelen Tomem Petterssonem, který za svůj čin uviděl žlutou kartu.
34'
Atraktivita utkání trochu uvadla. Sledujeme pasáž hry, která je prezentována nepřesnostmi a pomalými kombinacemi.
33'
Gumus se neprezentoval zrovna povedeným zpracováním míče, jeho celek ale i přesto zůstává s míčem na kopačkách.
32'
Pomalá kombinace hostujícího celku nevedla k ničemu nebezpečnému. V pohotovosti musel být domácí brankář, na kterého mířil nepovedený centr.
31'
Na druhé straně hřiště se musel činit i Keita, který si pro změnu seběhl pro vysoký balón. Časomíra nám mezitím přechýlila třicátou minutu, žádnou větší šanci jsme zatím neviděli.
30'
Uruguayský brankář Fernando Muslera si již staví balón k odkopu od své svatyně. Brankářská jednička Galatasaraye ještě neměla moc co na práci.
28'
Carole byl u levé čáry netrpělivě napadán, což vedlo k zisku autového vhazování pro domácí barvy. Levý bek Galatasaraye jen bezmocně rozhazuje rukama.
27'
Centr opět mířil do zajímavého prostoru, celé akce ale tentokráte končí odpískaným útočným faulem.
26'
Rodrigues byl dle rozhodčího zastaven v rámci pravidel, na opačné straně si Ghoddos obhodil jednoho bránícího hráče, ten druhý mu ale balón vypíchl za čáru – roh.
25'
Ghoddos si zajímavé seběhl k malému vápnu, odkud ještě patičkou hledal některého ze spoluhráčů. Široko daleko ale nebyl žádný hráč v červeném dresu.
23'
Linnes neprocedil balón na Gumuse, protiútok domácích skončil nepřesností u levé postranní čáry.
22'
Hosté se celkem lehce dostali k rohu šestnáctky, odkud Öztekin hledal pod sebou stojícího Gomise. Střela francouzského kanonýra mířila pouze na tribunu za domácí brankou.
21'
Östersunds si svojí aktivitu došel pro další rohový kop, ten po menších zmatkách v šestnáctce končí odpískaným nedovoleným hraní rukou jednoho z domácích.
20'
Dosavadní průběh utkání nabízí vcelku atraktivní fotbal. Prospívá tomu i vynikající atmosféra na stadionu ve Švédsku.
18'
To jsou věci! V pokutovém území se svalil k zemi Gero, hlavní sudí ale místo pokutového kopu odpískal simulování domácího útočníka. Jednoznačně správně rozhodnutí.
17'
Turecký gigant se následně dožadoval odpískání přímého kopu kousek za šestnáctkou, píšťalka sudího ale zůstala němá. Za to na druhé straně si pro žluté varování přišel Cigerci.
16'
Bafetimbi Gomis se už, už dostával do slibné střelecké šance. Na malém vápně na něj čekala hned dvojice protihráčů, která jeho pokus o proniknutí k brankáři nezbaštila.
15'
Öztekin uzmul balón, jenomže při přechodu přes půlící čáru byl podražen. Galatasaray okamžitě rozehrál standardní situaci po zemi.
14'
Akce ale prozatím končí pouze u náznaků. Ač jsou domácí jednoznačně aktivnější, žádnou větší příležitost si v dosavadním průběhu utkání nevytvořili.
13'
Sema narazil při svém puntíku na robustního obránce Maicona, který balón odklízí hluboko do hlouby pole.
12'
Bafetimbi Gomis nedokázal zpracovat polovysokou nahrávku, dosavadní průběh utkání neodpovídá předzápasovým prognózám.
11'
Švédské mužstvo posléze vybojovalo i první rohový kop utkání. Rozehrávku si vzal na starosti Sema, který na penaltovém puntíku nalezl hlavu Petterssona. Domácí obránce poslal svojí hlavičku vysoko nad Muslerovu svatyni.
10'
Linnes nepustil za svá záda rozeběhnutého protihráče, Östersunds tak bude vhazovat u levé postranní čáry.
9'
Hra se už trochu uklidnila a s míčem konečně hrají také hostující hráči. Poklidná kombinace je vedena po pravé straně.
7'
Selçuk İnan povalil na polovině hřiště domácího forvarda Gera, hlavní sudí ze Španělska tak píská nedovolený zákrok tureckému středopolaři.
6'
Ghoddos zkoušel projít přes přesilu bránících hráčů, ti mu ale vystavili stopku ještě před pokutovým územím.
5'
Favorit z Turecka se stále nemůže dostat k delšímu držení míče. Pravdou je, že domácí začali sympatickým náporem.
4'
Galatasary je od úvodních vteřin pod drtivým náporem. Před malou chvilkou byla Bachirouova střela sražena těsně vedle hostující branky.
3'
Úvodní akce Östersundu skončila těsně před šestnáctkou. Před ní totiž upadl Sema a domácí tak mají slušnou pozici ze standardní situace.
2'
Úvodního výkopu se chopili fotbalisté domácího celku. Švédské mužstvo se následně s míčem dostalo k vlastní šestnáctce.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Östersunds FK: Keita – Mensah, Papagiannopoulos, Petterson, Widgren – Sema, Mukiibi, Bachirou, Nouri (C) – Gero, Ghoddos
Náhradníci: Andersson – Aiesh, Bergqvist, Bertilsson, Edwards, Hopcutt, Somi

Galatasaray Istanbul: Muslera – Linnes, Maicon, Calik, Carole – Oztekin, Inan (C), Cigerci, Rodrigues – Gumus – Gomis
Náhradníci: Iscan – Aziz, Bassan, Camdal, Derdiyok, Gunter, Donk.
Galatasaray Istanbul

Za to turecký Galatasaray Istanbul je naopak ostříleným celkem evropský soutěžích. Tento turecký gigant se pravidelně účastní především Ligy mistrů, v posledních sezónách se mu ale příliš nedaří, což mělo i za důsledek že si v té loňské nezahrál žádnou evropskou soutěž. Turecký celek přes letní období jak oslabil, tak i posílil kádr. Z Francie přišel kanonýr Bafetimbi Gomis, dále kádr posíli Maicon či Belhanda. Konečná je ale pro Podolskiho, Chedjoua a pravděpodobně i pro Sneijdera, který má údajně zamířeno do americké tamní ligy.
Östersunds FK

Östersunds se probojovalo do druhého předkola díky vítězství vé svém domácím poháru, v lize pak patřila tomuto celku až osmá pozice. Pro tento švédský celek je to vůbec první evropské putování v historii, nikdy jindy se totiž tento neprobojoval do žádné skupiny či předkola evropských pohárů. Není se čemu divit, Östersunds je totiž od loňské sezóny nováček první švédské ligy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu druhá předkola a my budeme společně sledovat souboj mezi švédským Östersunds FK a tureckým Galatasaray Istanbul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud