Škendija - HJK Helsinki | ONLINE | 13.7.2017 18:00 | Evropská liga (předkola) 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Škendija : HJK Helsinki - 13. července 2017   18:00

Ukončeno
Škendija
Škendija
45' Ibraimi  • 59' Ibraimi  • 64' Ibraimi 
3:1
(1:1)
HJK Helsinki
HJK Helsinki
35' Jallow  
Škendija
Sestavy:
Zahov – Murati (25. Celikovic), Cuculi, Bejtulai, Todorovski – Vujcic, Alimi (83. Totre) – Júnior, Hasani (C), Radeski (75. Abdurahimi) – Ibraimi,
Náhradníci:
Avdyli – Totre, Celikovic, Zejnulai, Teqja, Shefiti, Abdurahimi
Rozhodčí
Hameter – Rigler, Riedel
Stadion Mladost, Strumica
HJK Helsinki
Sestavy:
Dähne – Rafiňa (C), Jalasto, Patronen, Pirinen – Annan, Dahlström (67. Obilor) – Onovo, Savage (78. Valenčič), Jallow, Pelvas (75. Mensah)
Náhradníci:
Uusitalo – Halme, Lingman, Valenčič, Obilor, Lappalainen, Mensah
Přenos se aktualizuje automaticky

Helsinky se jako první dostaly do vedení, ve 35. minutě hlavičkoval přesně Jallow. Ještě před koncem prvního poločasu dokázal domácí Ibraimi proměnit pokutový kop a vyrovnal. Ve druhém poločase tento fotbalista přidal další dva góly. FK Škendija Tetovo vyhrálo úvodní zápas 3:1 a před odvetným zápasem má dobrou výchozí pozici.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Probíhá poslední minuta nastavení, domácí si závěr zápasu užívají, nikam se neženou a čekají na závěrečný hvizd.
90+2'
Nikdo z jeho spoluhráčů však nedokázal míč poslat směrem k brance. A tak z šance střela na branku není.
90+1'
Domácí fotbalisté mají k dispozici rohový kop. Jeho exekuce se ujal Ibraimi.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Probíhá poslední minuta hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí vedou o dvě branky a míří za výhrou. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
87'
Helsinky mají k dispozici rohový kop. Pirinen rozehrával od rohového praporku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl na centr připravený.
85'
Domácí Stênio Júnior dostává žlutou kartu za faul na Pirinena. To se ale nelíbilo jeho spoluhráči, který směrem k sudímu prohodil několik nepěkných slov, za což také vidí žlutou kartu.
84'
S jen těžko uvěřitelnou jistotou dnes hraje domácí Ibraimi. Tři branky dal, trefil tyčku a dalších několik šancí neproměnil. Jako například nyní, kdy jeho střela byla zablokovaná.
83'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Alimi, přichází Totre.
82'
Tetovo si nyní dokázalo vypracovat dvě dobré střelecké pozice. Nejprve to zkoušel Vujcic, ale jeho pokus zablokoval obránce. Následně to na sebe vzal Hasani, jemuž se rána nepovedla.
80'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí mužstvo míří k výhře.
78'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Savage, přichází Valenčič.
77'
Další faul si připsal hostující Onovo, který si počínal nedovoleně v souboji s Vujcicem. Tento domácí hráč absolvuje mnoho soubojů na hranici pravidel a někdy i za ní.
75'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Radeski, přichází Abdurahimi.
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Pelvas, přichází Mensah.
73'
Tetovo dominuje dění na hrací ploše, ke střele se nyní odhodlal Radeski, jeho pokus dokázal zablokovat Jallow.
71'
Domácí Ibraimi dnes hraje ve velké pohodě, vypracoval si další šanci, ale prosadit se nedokázal. Jeho rána končí na brankové konstrukci. Nechybělo mnoho ke čtvrtému gólu domácích.
69'
Na druhé straně se opět do služné střelecké pozice dostal Ibraimi, který už tři branky na svém kontě dnes už má. Čtvrtý zásah nyní nepřidal, bránu netrefil. Nemyslím si, že by ho to nějak extrémně trápilo.
68'
Jednu z mála šancí Helsinek si nyní vypracoval Onovo, který ovšem ve finální fázi nedokázal trefit branku.
68'
Zápas je s největší pravděpodobností rozhodnutý, domácí celek vede o dva góly a hraje výrazně lépe než jeho soupeř.
67'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Dahlström, přichází Obilor.
65'
Hostujícímu celku se nyní nedaří vůbec nic, dalšího hodně zbytečného faulu se v souboji s Vujcicem dopustil Onovo.
64'
Shkëndija právě vstřelila branku! Penalty se chopil hráč, který hraje velmi dobře BESART IBRAIMI zkušeně proměnil pokutový kop, brankáře poslal na druhou stranu a pohodlně skóroval. Hattrick pro tohoto hráče a vedení domácího celku je nyní výraznější.
63'
Červenou kartu dostává Patronen (HJK Helsinki). Hostující hráč fauloval v pokutovém území, další pokutový kop proti Helsinkám.
62'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.
60'
Šedesát minut zápasu je minulostí, zbývá poslední půlhodina a Helsinky mají hodně práce, aby dokázaly vyrovnat. Od úvodní branky si hosté žádnou pořádnou šanci nevypracovali.
59'
Shkëndija právě vstřelila branku! Domácí celek se dostává do vedení. Hasani připravil výbornou pozici pro spoluhráče. Mohl vystřelit, ale do šance se dostal BESART IBRAIMI, který si dokázal tváří v tvář poradit s brankáře Helsinek. Finský celek přišel o své vedení, domácí dokonávají obrat ve skóre a vedou.
58'
Domácí celek zlepšil hru, hraje aktivněji, tlačí se do zakončení a vypracovává si velké střelecké příležitosti.
56'
Znovu to byl Ibraimi, kdo zakončoval akci Tetova. Talentovaný hráč ale ani tentokrát neměl dostatek štěstí, jeho rána končí malý kousek od levé tyče.
54'
Aktivně hrající domácí Ibraimi se probojoval do dobré střely z osy hrací plochy. Jeho zakončení se však odrazilo od brankáře finského klubu do břevna!
53'
Po dlouhé době registrujeme střelecký pokus domácích. Do výborné pozice se dostal Radeski, ale nedokázal usměrnit míč hlavou přesněji do branky. Nechybělo mnoho a domácí fotbalisté se dostali do vedení.
50'
Žlutou kartu dostává Alimi (FK Škendija Tetovo). Hodně důrazně dohrál domácí Alimi soupeře, a tak vidí žlutou kartu.
50'
Hostující celek se nyní pokusil o bleskové přenesení hry, což se nepodařilo, neboť Savage byl v postavení mimo hru.
49'
Faul vidíme i na druhé straně, nedovoleně v souboji jeden na jednoho si pomohl Dahlström.
48'
Žlutou kartu dostává Vujcic (FK Škendija Tetovo). Domácí hráč si v souboji na polovině hrací plochy počínal nedovoleně, za což vidí žlutou kartu.
46'
Začal druhý poločas.
Po prvním poločase platí vyrovnaný stav 1:1. Finský celek se po dobrém rohovém kopu dostal díky brance Jallowa do vedení. V posledních minutách poločasu ale helsinský Pirinen fauloval v pokutovém území, následnou penaltu proměnil Ibraimi. Skóre je tedy 1:1.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Hostující Jallow byl nachytaný v postavení mimo hru, jedna z posledních akcí v prvním poločase končí.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Shkëndija právě vstřelila branku! Krátce před koncem prvního poločasu je vyrovnáno. Hostující brankář dokázal vystihnout směr střely, ale i tak BESART IBRAIMI dokázal míč poslat důrazně za brankovou čáru.
45'
Pirinen fauloval v pokutovém území soupeře, sudí nařizuje pokutový kop proti Helsinkám.
44'
Helsinky hrají takticky velmi dobře, v průběhu poločasu si vypracovali jednobrankové vedení.
43'
Todorovski byl nachytaný v postavení mimo hru, akce domácího celku tak pokračovat nemohla.
43'
Úvodní poločas se v poklidném tempu dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.
41'
Onovo podstoupil souboj jeden na jednoho. Na Cuculia neměl, a tak si musel pomoci nedovoleně, což neuniklo pozornosti sudího.
40'
Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, Helsinky hrají aktivněji a pokouší se vstřelit další branku. Domácí zadní řady musí být pozorné.
39'
Hasani rozehrával další rohový kop domácího celku. Ibraimi se dostal k zakončení, jeho dobře myšlený pokus dokázal brankář Dähne vyrazit.
37'
Domácí se nyní dostali do zajímavé střelecké pozice. Nejprve Stênio Júnior nedokázal prostřelit obránce Helsinek, a pak neuspěl ani Vujcic. Ten bránu vůbec netrefil.
35'
Helsinki právě vstřelily branku!
Pirinen rozehrával rohový kop. Jeden z domácích obránců míč ve snaze odhlavičkovat poslal jen do břevna, a tak už měl helsinský LAMIN JALLOW snadnou práci. Nikým neatakovaný hlavičkoval do brány.
35'
Pirinen bude rozehrávat rohový kop hostujícího celku, Helsinky tak mají dobrou šanci na ohrožení branky.
33'
V souboji jeden na jednoho si Cuculi počínal nedovoleně, fauloval Jallowa, který pro svůj tým vybojoval míč.
32'
Domácí celek nyní hraje lépe, do další šance se probojoval Ibraimi. Tentokrát byl jeho pokus zablokovaný pozorným obráncem Helsinek.
31'
FK Škendija bude rozehrávat rohový kop. Míč před branku posílal Ibraimi. Následoval pokus o střelu, který byl zablokovaný.
30'
Půl hodiny hry je minulostí, na výraznější střelecký pokus stále čekáme. Ani jeden celek vyloženě nedominuje dění na hrací ploše.
28'
Na konci osmadvacáté minuty se do zakončení dostal domácí Ibraimi. Tentokrát však vypálil výrazně lépe, ale trefil jen prostor, kde byl pozorný brankář.
28'
Na druhé straně pomezní sudí také odmával postavení mimo hru. Špatně postavený byl v době přihrávky Jallow.
27'
Todorovski byl nachytaný v postavení mimo hru. Akce Tetova tak pokračovat pro technický přestupek nemůže.
26'
Hostující celek byl nyní aktivní a díky dobrému pohybu si vynutil rohový kop. Míč před branku posílal Dahlström. Následně zakončoval Jallow. Jeho pokus ale končí mimo branku.
25'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Murati, přichází Celikovic. V jednom ze soubojů se pravděpodobně zranil Murati, který tam musel opustit hrací plochu a na jeho místo míří Celikovic.
23'
Vzhledem k tropickému počasí, které tento zápas doprovází, je hra přerušena a fotbalisté mají prostor pro doplnění tekutin.
22'
Registrujeme další střelecký pokus, do zajímavé pozice se dostal domácí Alimi. Jeho poněkud uspěchanou ránu z dálky kryje brankář Helsinek.
Město Tetovo je městem sportu. Tím hlavním je fotbal. Sídlí zde čtyři fotbalové kluby (dva hrají nejvyšší soutěž, jeden hraje druhou ligu a ten poslední regionální soutěž). Ve městě žije mnoho národností a ty nejpočetnější mají své vlastní fotbalové klub. Neplatí to striktně, ale pro zjednodušení to lze napsat takto. Dalšími populárními sporty jsou wrestling, volejbal a karate.
20'
Ve dvacáté minutě se stejný hráč znovu dostal ke střele. Tentokrát Jallow zamířil přesněji, brankář Zahov musel zasahovat.
19'
Pirinen rozehrával volný kop. Jallow se následně dostal do zakončení, ale jeho pokus nebyl přesný.
18'
Finský celek znovu hraje od své branky a hodně kombinuje. Dahlström hledal naběhnnutého spoluhráče, ale pas nebyl přesný.
17'
Stênio Júnior se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho zakončení dokázal zkrotit hostující brankář. Dähne si připisuje úspěšný zákrok.
15'
Helsinky kombinují na své polovině, s míčem pod kontrolou se nikam neženou a vyčkávají na vhodný moment pro vedení útočné akce.
14'
Domácí fotbalisté hrají momentálně aktivněji, dokázali přečkat tlak soupeře a nyní si vypracovávají střelecké pozice. Pokus Hasaniho byl zablokovaný na poslední chvíli.
13'
Domácí se dostali do obrovské šance, ale Ibraimi trefil z příznivé pozice jen brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a Tetovo se dostalo do vedení.
12'
Hostující celek se dostal do nesnází, a tak si musel Dahlström pomoci nedovoleným způsobem.
10'
Úvodních deset minut hry mnoho výraznějších šancí nepřineslo. Sledujeme klidný fotbal, ani jeden celek se nikam nežene.
9'
Annan na polovině hrací plochy fauloval v osobním souboji Hasaniho, a tak rozehrávají fotbalisté Tetova.
8'
Ibraimi rozehrával po faulu na svou osobu volný kop. Jeho centr ale jeden z hráčů Helsinek dokázal dostat do bezpečí.
7'
Tetovo bude mít autové vhazování na své polovině, dlouhý míč posílal Alimi na svého spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.
7'
Helsinky hrající ve žlutém mají k dispozici další rohový kop. Rozehrávat jej bude Pirinen. S jeho centrem si dokázala poradit dobře postavená domácí obrana.
6'
Fotbalisté ve žlutém nedokázali první zajímavou šanci proměnit, míč se dostává až k brankáři Helsinek, který zakládá postupnou akci.
5'
První rohový kop mají k dispozici fotbalisté Helsinek. Dahlström poslal míč od rohového praporku do předbrankového prostoru.
3'
Jallow se dopustil faulu, rozehrávat tak budou domácí fotbalisté.
2'
Domácí brankář bude rozehrávat od své branky, volí dlouhý výkop až na útočnou polovinu, tam ale byli jeho spoluhráči obsazení.
2'
Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidnější úvod zápasu.
1'
Utkání právě začalo.
Zápas se odehraje na stadionu Stadion Mladost, který je ve Sturmici. Otevřen byl v roce 1950 a kapacitu má 6 500 diváků.
Domácí fotbalisté se nechali slyšet, že na trávníku nechají úplně všechno. Zároveň ale spoléhají na velkou podporu z hlediště.
HJK Helsinki narazil v prvním předkole na tým Connah's Q. Finský celek dokázal vyhrát na půdě soupeře 1:0 a svou dominanci potvrdil naplno v domácím prostředí, kde vyhrál 3:0. Bez inkasované branky postoupily Helsinky do druhého předkola.
Tým FK Škendija Tetovo v prvním kole hrál proti mužstvu Daci Kišiněv. První zápas vyhrál Tetovo 3:0 a druhý 4:0. Škendija celkem jednoznačně postoupila do druhého předkola.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského klubového fotbalu. Předkolo Evropské Ligy pokračuje dalšími zápasy. V tomto proti sobě nastoupí FK Škendija Tetovo a HJK Helsinki.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud