Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Vardar : Fenerbahce - 17. srpna 2017   20:00

Vardar
Vardar
20' Barsegjan  • 90+1' Topal(vl.)
2:0
(1:0)
Fenerbahce
Fenerbahce
Vardar
Gačevski – Hambartsumjan, Grnčarov (C), Novak, Demiri (46. Brdarovski)– Nikolov, Spirovski – Kojaševič (67. Jigauri), Felipe, Blaževski (86. Gligorov) – Barsegjan. Trenér. Cedomir Janevski.
Aleksovski – Jigauri, Velkoski, Gligorov, Glišič, Dos Santos, Brdarovski.
Luca Banti – Matteo Passeri, Fabiano Preti (všichni Itálie)
Philip II Arena, Skopje
Fenerbahce
Kameni – Kaldirim, Škrťel, Topal (C), Özbayrakli (71. Chahechouhe) – Valbuena, Tufan (83. Isla), Souza, Dirar – Potuk, Köse (64. Soldado). Trenér: Aykut Kocaman.
Demirel – Isla, Köybasi, Neustädter, Güctekin, Chahechouhe, Soldado.

Viděli jsme neskutečný zápas ve Skopje. Domácí Vardar zdobí neprostupná obrana a neskutečná bojovnost až sebeobětování hlavně na domácí půdě proto tu porazili Malmö FF, FC Kodaň a i Fenerbahce. Nicméně venku je tento celek poloviční a navíc mu bude chybět kapitán Grnčarov. Fenerbahce mělo šance tak na půli podzimní sezóny, neproměnilo nic, nicméně, ještě není úplně bez šance, ale musí doma na oslabený Vardar vlétnout a šance podpořit brankami a vyvarovat se kiksů (Škrťel, Topal) v obraně. Kádr na to rozhodně mají. hezký zbytek večera všem čtenářům.
90+5'
90+4'
Josef De Souza neudržel nervy na uzdě a vidí rovnou červenou kartu!
90+3'
Centr do vápna Vardaru je odvrácen.
90+1'
Vardar Skopje právě vstřelilo branku!
Neskutečné věci se tu dějí! Domácí dávají i v deseti branku, respektive Fenerbahce si jí dalo samo. Podobný gól jako si dal švýcarský obránce proti CSKA teď zařídil kapitán hostí MEHMET TOPAL – Kameni bez šance – 2:0!
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
To je rána pro domácí, hlavně s výhledem do odvety. Kapitán Boban Grnčarov po roztržce se Soldadem vidí po druhé žluté červenou kartu!
89'
Soldado porušil pravidlo o ofsajdu.
88'
Roverto Soldado vidí žlutou kartu za protesty.
87'
Souza střílí mimo.
86'
Dejan Blaževski uvolní místo Nikolu Gligorovovi.
85'
Valbuena si dovolil dost, ležícímu Nikolovovi cvrnkl prsty do ucha.
83'
Smolaře Ozana Tufana vystřídá zkušený Mauricio Isla.
82'
Útočný faul kazí další jejich akci.
81'
Fenerbahce se dostalo do tutovky, jeden hráč míč minul a Ozan Tufan byl tak v šoku, že se k němu dostal míč a nastřelil pouze domácího brankáře – to měl být gól!
80'
Centr přímo ze vzduchu bere brankář Gačevski.
78'
Soldado chtěl výborně narazit Valbuenovi, ale Nikolov to odhalil a odvrátil míč na rohový kop!
78'
Slabá střela Gačevského nemohla zaskočit.
77'
Vardar v dalším povedeném brejku, ale jak s tím naložil Hambartsumjan, to by snad neprošlo ani na ragby.
75'
Střele Valbueny z přímého kopu moc nechybělo, ale skončila pouze na vrchní boční síti!
74'
Soldado byl faulován poblíž pokutového území.
73'
Valbuena byl tentokráte zastaven čistě, Vardar šel do rychlého brejku, zklamala ho však finální přihrávka.
71'
Sener Özbayrakli je vyměněn Aitifem Chahechouhem.
70'
Soldado se dostával do slušné pozice, vše mu zmařilo odhalené ofsajdové postavení.
70'
Soldado již nestihl míč na hrací ploše.
69'
Faul na Souzu byl nakonec odpískán.
68'
Domácí koncovka dopadla velmi mizerně v podání Bobana Nikolova.
67'
Jambul Jigauri vymění Damira Kojaševiče.
66'
Fenerbahce utahuje šrouby, Potuk v tutovce netrefuje branku bude z toho aspoň rohový kop!
64'
Jasná podpora ofenzívy Roberto Soldado vymění Ahmethana Köseho.
63'
Přetažený centr Fenerbahce končí za brankovou čárou.
62'
Další centr Fenerbahce byl poslán daleko pryč od domácího pokutového území. Hosté budou střídat do hry se chystá kanonýr Soldado.
61'
Valbuena prošel neskutečně přes tři protihráče, poté předložil Dirarovi, který nastřelil pouze posledního obránce a míč zmizel za postranní čáru.
59'
Na střídačce Fenerbahce panuje velká nervozita.
58'
Je jasné, že nejlepší hráč Fenerbahce Valbuena, je častým terčem faulů od domácích hráčů, tento štírek kolikrát ani čistě zastavit nejde.
56'
Nabil Dirar zbytečným nákopem lacino odevzdal míč domácím.
55'
Následný centr hráč Fenerbahce hlavou neumístil mezi tři domácí tyče.
54'
Centr Valbueny byl sražen na rohový kop.
53'
Fenerbahce se snaží, ale dne to vážně nejde.Juan Felipe byl podkopnut frustrovaným Ahmethanem Kösem.
51'
Domácí kapitán Boban Grnčarov vidí žlutou kartu z rukou rozhodčího.
50'
Škrťel zasáhl včas ukázkovým, ale přitom čistým skluzem jako z učebnice fotbalu.
49'
Brejk domácích 3 na 3 zazdil střelou z voleje Tigran Barsegjan!
48'
Novak odvrací míč za postranní čáru.
47'
Nikolov obrovskou bojovností a nasazením získal téměř již ztracený míč zpět pro Vardar.
46'
Domácí o přestávce provedli změnu místo Besira Demiriho si zahraje Vladica Brdarovski.
46'
První poločas jde jednoduše zhodnotit, Fenerbahce má gólové šance, které zahazuje jak na běžícím páse a Vardar dává branky z jedné šance jeden gól 100% úspěšnost, střelcem byl Barsegjan 1:0 po poločase. druhá půle začne cca ve 21:02 hodin.
45'
45'
Odvážný průnik proti přesile předvedl Barsegjan.
43'
Fenerbahce sice dokázalo dostat míč do sítě domácí branky, ale již předtím byl odpískán ofsajd Ahmethanu Kösemu!
41'
Souza to zkusil z 22 metrů a jeho střela jen o milimetry minula domácí branku!
40'
Kameni daleko z branky, aby podpořil rychlým nákopem rozehrávku hostí.
39'
Dle Alpera Potuka, Novak své zranění předstíral tak preventivně nakopl míč do klečícího hráče. Ten náhle vstává, ale vše se obejde bez karty.....
38'
Útočný faul pocítil obránce Novak jenž klečí na trávníku a drží si tvář.
37'
Valbuena posílá míč do autu, ale 2 proti 6 to fakt nejde, zvláště bez pohybu spoluhráčů.
36'
Fenerbahce hraje s míčem, Vardar Skopje čeká na brejky. Nikam spěchat domácí hráči nemusejí.
35'
Vardar nyní po delší době opět prověřil hostující obranu, tato nyní zvládla a Fenerbahce se šine opět kupředu.
33'
Po krásné zpětné nahrávce se k míči dostal Alper Potuk a svou nepřesnou střelou zahazuje další gólovou šanci pro hosty!
32'
Centr Valbueny do pokutové území byl odvrácen bez větší námahy.
31'
Přímý kop ze strany pro Fenerbahce. Novak je slovně napomínán rozhodčím.
30'
Fenerbahce dominuje hře, ale nemůže se gólově prosadit.
28'
Z 20 metrů to skvěle zkusil Nabil Dirar a domácí brankář Gačevski měl co dělat, aby tuto střelu vyrazil nad břevno na rohový kop! Největší šance Fenrbahce!
27'
Hráči Fenerbahce si narazili míč o rozhodčího a pokračují dále ve své útočné snaze.
25'
Tentokrát byl domácí obranou včas zastaven Köse.
24'
Souza vzal na sebe další akci, avšak Vardar pozorně brání nečekané vedení.
22'
Valbuena vede ke zteči Fenerbahce za vyrovnáním.
20'
A ve Skopje to teď pořádně bouchlo, domácí fandové zkouší co vydrží stadion. Explozi nadšení a vedení zařídil TIGRAN BARSEGJAN , který v souboji 1 na 1 přešel přes nedůsledného Škrťela a poté bez problémů prostřelil Kameniho – 1:0!
20'
Boban Nikolov se prezentoval nepřesnou střelou. Ale i za toto sklidil potlesk tribun.
20'
Míč za obranu Fenerbahce domácím nevyšel, obránce hostí to perfektně vystihla zabránil šanci.
19'
Škrťel zakládá útok Fenerbahce z vlastní poloviny hřiště.
18'
Valbuena opět dobře přenesl míč na druhou stranu k Özbayraklimu, který však nemířil přesně a vysoko přestřelil domácí branku.
17'
Vardar má velké problémy dostat míč ze své poloviny, z pokutového území to jde, ale ještě před půlícím kruhem mají míč hostující hráči.
15'
Na chvíli zkusili domácí hráči vzít otěže do svých rukou – neúspěšně.
13'
Valbuena překvapivě ztratil míč na polovině hřiště, což tuto situaci moc často nevídáme u tohoto hráče.
11'
Hráč hostí to odvážně zkoušel sám proti třem, míč sice na chvíli ztratil, ale už ho opět mají na kopačkách hráči Fenerbahce.
10'
Fenerbahce to často zkouší levou stranou, nyní to hostující hráč přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.
9'
Fenerbahce tlačí pořádně na pilu, Valbuena pořádá velmi nebezpečné výpady a hledá přesně své spoluhráče.
8'
Nebezpečný centr hostí na poslední chvílí odvrátil ve skluzu poslední domácí obránce, jinak by bylo pro domácí velmi zle.
6'
Vardar Skopje vybojovalo první rohový kop, ale ten byl následně mizerně zahrán, proto ho obrana Fenerbahce v poklidu uklidila do bezpečí mimo pokutové území.
5'
Valbuena skvěle nacentroval Sener Özbayrakli při souboj 1 na 1 v pokutovém území upadl a chtěl penaltu, rozhodčí však dobře odhalil simulování hostujícího hráče.
4'
Ve Skopje panuje neskutečná, fantastická atmosféra zásluhou obou fanouškovských táborů.
3'
Mehmet byl faulován a těžce se zvedá z trávníku.
2'
Demiri se snaží aktivně pouštět do útočných myšlenek.
1'
Domácí získali míč a přemýšlejí jak založit postupný útok.
1'
Domácí Vardar Skopje bude hrát ve svisle pruhovaných červenočerných dresech. Hostující Fenerbahce ve žlutých dresech. Makedonská televize ještě nestačila zareagovat na Stochův odchod do Slavie a chybně ho uvedla na sestavu Fenerbahce, kde již samozřejmě nepůsobí.
Dnešní utkání nebude určitě postrádat pekelnou atmosféru, zahanbit se nenechalo ani počasí ve Skopje je v tuto chvíli 27 stupňů.

FK Vardar: Gačevski – Hmabartsumjan, Grnčarov (C), Novak, Demiri – Nikolov, Spirovski – Kojaševič, Felipe, Blaževski – Barsegjan. Trenér. Cedomir Janevski.
Náhradníci: Aleksovski – Jigauri, Velkoski, Gligorov, Glišič, Dos Santos, Brdarovski.

Fenerbahce Istanbul: Kameni – Kaldirim, Škrťel, Topal (C), Özbayrakli – Valbuena, Tufan, Souza, Dirar – Potuk, Köse. Trenér: Aykut Kocaman.
Náhradníci: Demirel – Isla, Köybasi, Neustädter, Güctekin, Chahechouhe, Soldado.

Rozhodčí: Luca Banti – Matteo Passeri, Fabiano Preti (všichni Itálie).
Poslední utkání Vardaru Skopje:

Domácí celek do své ligy vstoupil o poznání hůře.

Škendija – Vardar Skopje 2:0 (0:0)

Branky: 61. Alimi, 66, Junior.
Fenerbahce poslední zápas:

Bod na hřišti nováčka Fenerbahce vystřelil Martin Škrťel.

Göztepe Izmir – Fenerbahce 2:2 (1:1)

Branky: 8. Castro, 57. Scarione – 5. Potuk, 64. Škrťel
VARDAR SKOPJE

I makedonský klub oslavil tentokráte v červenci kulaté výročí a to 70 let od vzniku.

Největší úspěchy:

10x – mistr země (naposledy 2016 – 17)
5x – vítěz domácího poháru (naposledy 2006 – 07)

Asi Vám pozorný čtenáři bude chybět titul Skopje z tehdy jugoslávské ligy 1986 – 87. Věc se má tak, že odpočet 6 bodů co se týkal 10 družstev včetně Partizanu byl zrušen. Tím pádem se o bod stal mistrem Partizan Bělehrad.

Tato sezóna je pro Vardar Skopje nejlepší spolu se sezónou 2003 – 04, kdy vypadla v Lize mistrů se Spartou Praha.

BRANKÁŘ: Tome PAČOVSKi (1982).

OBRANA: Boban GRNČAROV (1982).

ZÁLOHA: Nikola GLIGOROV (1983) a Brazilec Juan FELIPE (1987)

ÚTOK:
FENERBAHCE ISTANBUL

Turecký populární klub byl založen v roce 1907 a letos v květnu oslavil tak 110. výročí od svého založení.

28x – mistr země (naposledy 2013 – 14)
6x – vítěz domácího poháru (naposledy 2014)

V Evropě má Fenerbahce za sebou dost úspěchů, nejčerstvější je největší ze sezóny 2012 – 13 semifinále v Evropské lize.

Fenerbahce se bude opírat o výkony těchto hráčů:

V brance má dva velezkušené brankáře.

BRANKÁŘ: Volkan DEMIREL (1981) a Kamerunce Carlose KAMENIHO (1984)

Obranu vede zkušený, slovenský reprezentant Škrťel.

OBRANA: Martin ŠKRŤEL (1984)

Nesmírné zkušenosti má záloha ve složení Topal, Ekici, Dirar, Valbuena doplněná mládím. Již bez Miroslava Stocha jenž zamířil do Slavie Praha.

ZÁLOHA: Mathieu VALBUENA (1984), Nabil DIRAR (1986), Mehmet EKICI (1990) a Mehmet TOPAL (1986)

Branky se čekají od dvojice Fernandao, Van Persie. Fernandao je, ale v současné době ve stavu nemocných na marodce.

ÚTOK: FERNANDAO (1987) a hlavně Robin VAN PERSIE (1983).
Vítejte u prvního zápasu play-off Evropské ligy mezi makedonským FK Vardar Skopje a Fenerbahce Istanbul z Turecka. Ačkoli jsou oba kluby od sebe geograficky relativně blízko, jde o první vzájemné utkání v pohárech. Jasným favoritem této dvojice je hostující celek na postup, uvidíme zda to prokáže již dnes na hřišti soupeře.

FK Vardar Skopje v Lize Mistrů vyřadil nejprve překvapivě švédského mistra Malmö FF, následně doma si připsalo vítězství 1:0 nad dánskýmFC Kodaň, ale to na postup nestačilo.

Fenerbahce Istanbul je soupeř z jiné výkonnostní skupiny. Za třetí místo v lize "zbyla" pro Fenerbahce jen Evropská liga. Fenerbahce po zpackané přípravě mělo co dělat, aby ve třetím předkole přešlo přes rakouský Sturm Graz 2:1 venku, 1:1 doma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.