Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : FK Sarajevo - 26. července 2018   20:30

Atalanta
Atalanta
11' Tolöi  • 45+2' Mancini
2:2
(2:0)
FK Sarajevo
FK Sarajevo
67' Handžič   • 72' Šišič
Atalanta
Beriša – Tolöi, Mancini (75. Palomino), Masiello – Hateboer, Pessina, De Roon, Gosens (83. Tumminello) – DAlessandro (54. Zapata), Barrow, Goméz (C).
Gollini – Valzania, Palomino, Reca, Tumminello, Castagne, Zapata.
Bognar – Buzas, Georgiou
FK Sarajevo
Pavlovič – Pidro, Mujakič, Dupovac, Hebibovič – Rahamnovič, Adukor – Halilovič (84. Stanojevič), Velkoski (C), Šišič (85. Tatar) – Ahmetovič (60. Handžič).
Kovačevič – Stanojevič, Šofranac, Mustafič, Kurdžič, Handžič, Tatar.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:12.
Den a noc tak se dá nazvat tento zápas. Atalanta předvedla typický italský výkon v evropské lize. První poločase byla jasně lepší dala i dva góly a vedla 2:0. Ve druhém poločase pustila Sarajevo do dvou šancí a těmi střídající Handžič a záložník Šišič nepohrdla rázem to bylo během 5 minut 2:2. Na výsledku se nic nezměnilo i přes trvalý leč platonický tlak Bergama do konce nastaveného času. Atalantu v Sarajevu nečeká nic lehkého ať už atmosféra, počasí či vědomí hráčů Sarajeva, že při správné taktice lze i s Atalantou držet krok. Příští týden ukáže zda bosenský zázrak bude dotažen úspěšně až do konce. Čtenářům přeji pěkný pozdní večer.
90+7'
90+6'
Rohový kop pro domácí, poslední šance na otočení výsledku.
90+5'
Tumminello si nepotykal s přesnou koncovkou.
90+4'
Centr do pokutového území je odvrácen hlavičkou obránce na rohový kop pro Atalantu.
90+3'
Handžič střílí nepřesně.
90+3'
Následný rychlý kontr zastavuje Tolöi faulem na pronikajícího Tatara.
90+2'
Rohový kop pro Atalantu.
90+1'
Rozhodčí nepodléhá tlaku domácího publika a dva souboje v pokutovém území Sarajeva nechává být.
90'
Rozhodčí nastaví 7 minut!
89'
Masiello nachytán v ofsajdové pasti.
87'
Atalanta svírá Sarajevo kolem pokutového území, ale bez šancí.
85'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Aladin Šišič, přichází Benjamin Tatar.
84'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Emir Halilovič, přichází Miloš Stanojevič.
83'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Gosens, přichází Tumminello.
81'
Barrow byl nachytán v ofsajdovém postavení.
79'
Handžič byl faulován Tolöiem v osobním souboji.
77'
Goméz pálí opět nepřesně.
76'
Žlutou kartu dostává Krste Velkoski (FK Sarajevo).
76'
Mujakovič fauloval Barrowa.
75'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ginaluca Mancini, přichází José Luis Palomino.
74'
Goméz pálí nepřesně.
73'
Žlutou kartu dostává Miloš Stanojevič (FK Sarajevo) ačkoliv ten do hry ještě nezasáhl.
72'
Sarajevo právě vstřelilo branku!
A studená sprcha je tu! Haris Handžič je hrdinou Sarajeva možná i celé Bosny, jelikož jeden gól dal a nyní si připisuje asistenci na branku znamenající 2:2, z levé strany poslal míč do ohně, již byl téměř ztracený, jenže ALADIN ŠIŠIČ ho dokázal vybojovat a propálit obranný val tří obranců a brankáře – 2:2!
70'
Hlasatel v italském jazyce a překladatelka v patřičném jazyce napomínají fanoušky hostujícího celku, že pyrotechnika v Itálii rozhodně dnes neprojde!
69'
Zapata byl faulován Habibovičem.
67'
V akci tři na šest z pravé strany odcentroval Joachim Adukor a přímo z voleje umisťuje míč do branky HARIS HANDŽIČ – 2:1! Celý stadion najednou ztichl araduje se o to bouřlivěji pouze skupina fanoušků z Bosny – Horda Zla.
66'
Marten De Roon (Atalanta) za faul na Adukora vidí žlutou kartu.
65'
Šišič se ocitl v souboji s Pessinou.
65'
Přímý kop se hostům vůbec nepovedl byl zlikvidován obrannou dvojicí již na hranici pokutového území.
64'
Mancini nedovoleně zastavil Velkoskiho.
63'
Gosens byl nedovoleně zastaven Hebibovičem.
62'
Střela Pessiny byla zblokována.
61'
Přímý kop z pravé strany byl sražen na rohový kop pro Atalantu.
60'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Mersudin Ahmetovič, přichází Haris Handžič.
59'
Centr Barrowa nadělal velké zmatky v obraně Sarajeva střelu jeho spoluhráče skvěle vytáhl z brankové čáry brankář Pavlovič, který tak chytil jistojistý gól! Parádní zásah!
56'
Duván Zapata se dostal do téměř sólo úniku, ale včasným vyběhnutím až na hranici pokutového území ho vychytal Pavlovič!
55'
Barrow se ocitl z čistajasna v tutové šanci, kterou neskutečně zahodila domácí fanoušci si jen drží hlavu v dlaních ze zoufalství!
54'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marco DAlessandro, přichází Duván Zapata.
53'
Barrow se řítil do šance, ale byl mu správně odmáván ofsajd.
52'
Nepřesná přihrávka ukončuje útočnou snahu Sarajeva.
51'
Rychlý Goméz byl na hranici pokutového území čistě odzbrojen.
50'
Mancini v defenzivé předvedl velmi dobrý zákrok.
49'
Souboj v pokutovém území byl čistý, rozhodčí dobře rozhodl, hraje se bez přerušení dále.
48'
Hateboer si vyšlápl v osobním souboji na Mujakoviče.
47'
Mancini byl faulován Ahmetovičem.
46'
Atalanta Bergamo byla celý poločas jasně lepší než snažící se Sarajevo a dvakrát bylo úspěšné po trefách svým obránců, když se postupně trefili v 11. minutě Tolöi a v nastaveném čase Mancini. Druhý poločas začne cca ve 21:35 hodin.
45+3'
45+2'
Bergamo právě vstřelilo branku!
centr v pokutovém území prodloužil hlavičkou na vzdálenější tyč Tolöi, mič doputoval na hlavu GIANLUCY MANCINIHO a ten již dopravil míč do sítě – 2:0!
45+1'
domácí hráči získali přímý kop poblíž pokutového území Sarajeva.
45'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
45'
Šišičovu střelu srazil včasným zásahem Mancini na rohový kop.
44'
Velkovskiho snaha o dlouhý pas byla zmařena domácím vystižením akce a sražením míčem do moci domácích.
43'
Goméz se ocitl ve velkém úhlu, ale i tak jeho střelu bezvadně vytlačil na rohový kop výtečný brankář Pavlovič!
42'
Halilovič si nakonec dle signalizace asistenta rozhodčího v souboji u postranní čáry pomohl faulem.
41'
Šišič to zkusil zhruba 25 metrů od branky, jenže se dostal do záklonu tudíž střela byla nepřesná.
40'
Atalanta Bergamo dominuje ve všech směrech.
39'
Míč několikrát propadl v pokutovém území, nakonec ho na několikátý pokus hráči Sarajeva odklidili.
38'
Barrow střílí v záklonu nad branku Sarajeva.
37'
Rohový kop Atalanty končí sraženým míčem za brankovou čárou.
36'
Gomézova střela ze střední vzdálenosti byla velmi nepřesná.
35'
Na zápas dorazila i pověstná Horda Zla, která dostala svůj oddělený koutek na stadionu od domácích fanoušků.
34'
Tři hráči Sarajeva nemohli uspět proti šestici v modročerných dresech.
33'
Atalanta chytře přenesla míč na druhou stranu hřiště, kde zprava to zkoušel a De Roon a jen těsně minul branku Sarajeva.
32'
Před Gomézem hráč Sarajeva na poslední chvíli srazil míč skluzem na rohový kop jinak by to byla tutová šance!
31'
Centr Goméze z přímého kopu byl uklizen pohotovým Mujakičem do bezpečné zóny.
30'
Nyní to pro změnu zkusí borci v modročerných dresech.
29'
Sarajevo se snaží, ale zatím nemůže přelstít středovou řadu Atalanty Bergamo.
28'
Tuze tvrdým útočným skluzem se prezentoval zatím střelec jediné branky Tolöi.
27'
Hebibovič nedovoleně zastavil Manciniho.
26'
Barrow zakončoval nepřesně.
25'
Pavlovič si připisuje další úspěšný zásah.
23'
Střela Sarajeva byla zblokována obráncem ještě před pokutovým územím.
21'
Hráč domácí celku se jen těžce zvedá po tvrdém hlavičkovém souboji.
20'
Rahmanovič se prezentuje nepřesnou střelou.
19'
De Roon upekl tuze tvrdé oplatky Rahmanovičovi.
18'
Goosens fauloval Šišiče.
16'
Žlutou kartu dostává Amar Rahmanovič (FK Sarajevo) jelikož důrazně dohrál De Roona.
14'
Hebibovič se ocitl v ofsajdovém postavení.
13'
Tlak Atalanty po vstřelené brance vůbec nepolevuje.
11'
Přetažený centr zprava byl vrácen před branku Andreou Massiellem a míč přesně zakončuje za záda Pavloviče RAFAEL TOLÖI – 1:0!
9'
Centr Atalanty byl včas sražen na rohový kop.
7'
Atalanta zatím marně hledá tu správnou cestu k dobytí hostující branky, nyní se to snažil De Roon.
5'
Kontr hostí byl zastaven včasným skvělým skluzem domácího hráče.
4'
Tlak Atalanty se postupně, ale jistě navyšuje.
2'
Střela ze střední vzdálenosti skončila pouze na bílorudé hrázi těl.
1'
Atalanta svůj první útok ztroskotala na pozorné obraně Sarajeva.
1'
Atalanta v modročerných dresech, Sarajevo v bílorudém.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolöi, Mancini, Masiello – Hateboer, Pessina, De Roon, Gosens – DAlessandro, Barrow, Goméz (C).
Náhradníci: Gollini – Valzania, Palomino, Reca, Tumminello, Castagne, Zapata.

FK Sarajevo: Pavlovič – Pidro, Mujakič, Dupovac, Hebibovič – Rahamnovič, Adukor – Halilovič, Velkoski (C), Šišič – Ahmetovič.
Náhradníci: Kovačevič – Stanojevič, Šofranac, Mustafič, Kurdžič, Handžič, Tatar.

Rozhodčí: Bognar – Buzas, Georgiou.
FK Sarajevo

Na opačné straně se nachází bosenské Sarajevo, které se po základní části uplynulého ročníku umístilo na čtvrté pozici, následná skupina o titul nakonec přinesla třetí příčku, kam Sarajevo usedlo díky lepšímu skóre oproti Brijegu. Sarajevo se společně se Zrinjski prezentovalo neproduktivnějším útokem soutěže, oba tyto týmy shodně nasázely osmapadesát branek. Hostující tým dnešního utkání měl rovněž nejlepší defenzívu, opět se jednalo o shodný počet inkasovaných branek, tentokráte se čtvrtým Brijegem.
Atalanta Bergamasca Calcio

Fotbalisté Atalanty se v uplynulém ročníku neprezentovali vůbec špatnými výkony, nakonec byla výsledkem sedmá pozice, která zaručila právě předkolo Evropské ligy. Bergamo ale mohlo sahat po přímé účasti ve skupinové fázi této soutěže, poslední tři ligové zápasy ale nebyly to pravé ořechové. Atalanta se celý ročník opírala o velmi produktivní útočnou vazbu, která dohromady v lize nasázela šestapadesát branek. Naproti tomu se celkem dobrým dojmem jevila obrana, která si držela průměr jedné obdržené branky na zápas.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu druhá předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Atalanta Bergamasca Calcio a FK Sarajevo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.