Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Besiktas Istanbul : FK Partizan - 30. srpna 2018   20:00

Besiktas Istanbul
37' Pepe  • 45+1' Özyakup  • 69' Pepe
3:0
(2:0)
FK Partizan
FK Partizan
Yuvakuran – Gönül, Vida, Pepe, Adriano – Uysal (C) (27. Özyakup), Medel (77. Toköz), Arslan – Quaresma, Larin, Erkin (87. Töre)
Destanoğlu – Babel, Negredo, Özyakup, Roco, Toköz, Töre
Haţegan – Șovre, Gheorghe
Vodafone Park, Istanbul
FK Partizan
Stojković (C) – N. Miletić, Marković (46. Nikolić), Valiente, Miletić – Šćekić (57. Enache), Zdjelar – Zakarić, Pantić, Ivanović (62. Soumah) – Ricardo
Kljajić – Nikolić, Šehović, Soumah, Enache, Ožegović, Smiljanić

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Přeji dobrou noc a zase někdy u dalších přenosů na počtenou!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 5:3. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:25.
Je hotovo, Besiktas potvrdil roli favorita a po remíze 1:1 doma vyhrál 3:0, čímž si jasně zasloužil postup do skupinové fáze Evropské ligy. Prakticky po celý zápas byli domácí lepším týmem a potvrdili to i gólově, po dvou standardkách skóroval Pepe a mezi jeho trefy se vklínil ještě Özyakup. Partizan si vytvořil jen několik málo nepříliš vážných šancí, což na postup nemohlo stačit.
90+3'
90+3'
Po rohovém kopu hlavičkoval nepřesně Gökhan Gönül, moc ho to ale asi trápit nemusí...
90+3'
Perfektní pas z hloubi pole vyslal Quaresma přesně na kopačku Larina, který se vyhnul obránci a z úhlu zakončoval. Střela byla sražena na roh.
90+2'
Quaresma to z nějakých 25 metrů zkusil napřímo, jeho ránu přes zeď však Stojković kontroloval. Míč letěl přímo na něj, o to to měl kapitán Partizanu snazší.
90+1'
Larin faulovaný Valientem těsně za velkým vápnem, to je velmi slušná střelecká pozice.
90'
Poslední minuta řádné hrací doby končí, nad rámec druhé půle budou nastaveny tři minuty.
89'
Pomezní sudí dobře viděl jasný ofsajd Larina, je pískáno a od vlastní šestnáctky odkopne Vladimir Stojković.
88'
Napodruhé už nikdo z domácích Stojkoviće neohrozil a do protiakce se vydávají hráči srbského mužstva.
87'
Quaresmův kop od praporku nabídl šanci Vidovi, jeho hlavičku z velké blízkosti reflexivně vytáhl Stojković. Následuje další roh.
87'
Je to tak, levonohému křídelníkovi přepouští místo v sestavě zkušený Caner Erkin.
86'
Ještě před rozehráním rohového kopu by domácí měli střídat, u postranní čáry už netrpělivě přešlapuje Gökhan Töre.
85'
Larin sklepl hlavou míč Quaresmovi a jal se postupovat vpřed. Dostal také balon zpátky a postupoval z levé strany do vápna, kde jej skluzem odzbrojil Enache.
84'
Kanadský čahoun Larin zase číhal ve vápně na Gönülův centr, na poslední chvíli jej dokázal pokrýt Valiente.
83'
Cyle Larin to při napadání přehnal s důrazem a fauloval u postranní čáry Zakariće.
81'
Quaresmovu efektní patičku přečetl Enache a srazil míč do autu. Besiktas se po pravé straně posunuje vpřed.
80'
Útočný faul hostujícího Nemanji Nikoliće ocenil rumunský arbitr Ovidiu Haţegan další žlutou kartou.
79'
Následně se však vrátil do souboje a byl faulován Zakarićem, takže rozehrávat budou opět istanbulští Orli.
78'
Po kiksu v rozehrávce Partizanu mohl Quaresma posunout balon na nabíhajícího Larina, místo toho ale předržel míč a pak nahrál nepřesně.
77'
Změna také v sestavě istanbulského velkoklubu, Garyho Medela nahrazuje Toköz.
75'
Jeho přetažený centr tentokrát nenašel nikoho v černém dresu a po zákroku Zdjelara navíc na zemi zůstává ležet Domagoj Vida.
74'
Naopak z následného kontru Besiktas vytěžil rohový kop. K praporku si míč šteluje Quaresma.
73'
Srbové se ještě snaží alespoň o korekci skóre, ale s jejich výpadem po lajně si dobře poradili Adriano s Vidou.
72'
Zkušený bek Adriano se vydal na ofenzivní výlet, hned po několika metrech ho ale zastavil faul hostujícího Enacheho.
69'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Stejně jako v prvním poločase se PEPE prosazuje hlavou po centru parťáka Quaresmy. Tentokrát to zkušený stoper měl těžší, ale dokázal se odpoutat od Zakariće a zakončil nechytatelně k tyči, Stojković jen nešťastně přihlížel.
69'
Potugalský driblér ve službách Besiktase si neodpustil tradiční přešlapovačku a Soumah jej za to potrestal tvrdým faulem.
68'
Ani z jejich rohu však nevzešlo nic světoborného. Teď už zase útočí Černí orli, jejich akci táhne samozřejmě ústřední figura ofenzivy, Ricardo Quaresma.
66'
Hosté se nejenže ubránili rohovému kopu v podání Quaresmy, ale na druhé straně si sami vytvořili výhodu stejné standardní situace.
66'
Přímou střelu na bránu v podání Canera Erkina viděl Stojković až na poslední chvíli, stihl se však přemístit k bližší tyči a vyrazil míč na roh.
65'
Enache netakticky fauloval prakticky na rohu vlastního velkého vápna a Erkin s Quaresmou už spřádají plány na rozehrávku nebezpečného přímého kopu.
63'
Za zákrok v souboji s Garym Medelem je žlutou kartou potrestán portugalský útočník Bělehradu Ricardo.
62'
Třetí změna na straně hostujícího mužstva, Soumah naskočí místo Ivanoviće.
62'
Özyakup z druhé vlny dobře doplnil útok Besiktase a centr zprava mu spadl přímo před levou nohu, tentokrát z toho ale úspěšné zakončení a tím pádem ani druhý gól pro domácího záložníka nebyl.
61'
Po nevybíravém zákroku Zdjelara se k zemi poroučel Quaresma, následovat tak bude další volný kop pro Istanbulské.
59'
Larin se dostal ke sraženému míči ve vápně a protože zády k brance nemohl zakončit, ještě ho sklepl nabíhajícímu Gönülovi. Ten se ocitl před brankou, ale v plném běhu nezkoordinoval myšlenku s pohybem a střílel vysoko nad horní tyč.
57'
Druhé střídání Partizanu, zraněného Šćekiće nahrazuje Gabriel Enache.
57'
Larin roztáhl hru na Quaresmu, který měl u pravé lajny dost místa i času. Jeho centr tomu ale neodpovídal, mířil přímo do rukavic Stojkoviće.
56'
Domácí si bohorovným přístupem nadělali spoustu starostí. Zakarić byl na poslední chvíli zastaven Adrianem.
54'
Vida parádním skluzem získal míč a vysloužil si potlesk domácích fandů. Mezitím už Haţegan zase přerušuje hru, Nemanja Miletić přepadl v souboji přes Erkina a potřeboval chvilku na vydýchání tvrdého dopadu.
53'
Erkin zabojoval u pravé postranní čáry a ve skluzu ještě odrazil míč dopředu, kam si sbíhal Larin. Ten však byl chycen v ofsajdové pasti a navíc se k míči stejně dřív dostal vyběhnuvší Stojković.
52'
Yuvakuranův odkop příkladně zalepil Cyle Larin a rozdal balon dál. Kompaktní blok hráčů v bílém však domácí fotbalisty nepustil dopředu a hrát tak bude Gökhan Gönül.
50'
Quaresmův centr od rohového praporku nepřinesl před Stojkoviće žádné nebezpečí, obrana Partizanu všechny výpady Orlů ustála.
50'
Quaresma se zmocnil balonu před vlastním vápnem, načež ho zezadu srazil k zemi levý obránce Partizanu Miletić. Ten už jednu žlutou kartu má, měl by se příště podobných faulů vyvarovat.
49'
Zbytečný faul stopera Pepeho v souboji s Ricardem zase rychle vrací míč na kopačky Bělehradských.
48'
Zakarić pláchl Adrianovi a z pravého křídla odcentroval, míč končí za brankou Besiktase. Yuvakuran vykopává.
48'
Nikolićův centr přeletěl vápno a skončil až u Gönüla, který odpálil balon do bezpečné vzdálenosti.
47'
Pantićovu přízemní ránu vytáhl Yuvakuran na roh. Partizan nechce dát svou kůži lacino.
46'
Poprvé střídají také hosté ze Srbska. Jde o posílení ofenzivy, místo obránce Markoviće naskočí do hry Nemanja Nikolić.
46'
Hosté už nastupují ke druhému poločasu, domácí tým si s příchodem z kabiny dává na čas.
Úvodní dějství patřilo jednoznačně domácímu favoritovi, který se sice od začátku víc tlačil dopředu, dlouho se mu však nedařilo vypracovat si jasnou gólovku. Na pomoc tak přišla dobře sehraná standardka, po níž otevřel skóre Pepe. Na toho pak v nastavení navázal střídající Özyakup a v poločase je už o osudu dvojzápasu téměř rozhodnuto. Partizan samozřejmě ještě může zabojovat o postup, ovšem to by musel svůj výkon dramaticky zlepšit. V první půli tahal za kratší konec a nevypracoval si ani jednu jedinou střelu na branku...
45+5'
45+5'
Už běží poslední minutka z dlouhého nastavení první půle. To bylo způsobeno zejména přerušením při ošetřovaná Šćekiće s Uysalem.
45+3'
Quaresma zprava odcentroval a našel Larina, ten ale v nevýhodné pozic hlavičkoval vysoko nad branku.
45+2'
Ofsajd zastavuje útočnou akci Partizanu a první poločas spěje k závěru.
45+1'
Krásná souhra mezi Larinem a OĞUZHANEM ÖZYAKUPEM. Ti sérií narážeček sami vyřadili celou obranu Partizanu a druhý jmenovaný potom zblízka přehodil vybíhajícího Stojkoviće. Jedno je jisté, prodlužovat se dnes určitě nebude.
45'
Larin dostal pod tlak Vladimira Stojkoviće a ten svým odkopem pouze odevzdal balon Adrianovi.
44'
Pepe mazácky pohlídal pohyb krajana Ricarda a nechal míč proletět do autu, vhazovat může zadák Gönül.
43'
Levý obránce Partizanu Nemanja Miletić fauloval Özyakupa a poprvé se zažlutilo, Haţegan ukazuje srbskému obránci kartu.
42'
Quaresmovu další akci pohlídal Nemanja Miletić, alespoň na chvíli tak hosté otupili neustávající ofenzivní manévry soupeře.
41'
Míč směřoval na Canera Erkina, ten byl ale dobře pokrytý a neměl šanci se do hry zapojit. Rozehrávat může Stojković.
40'
Tolgay Arslan ukopl míč Ivanovićovi, načež jej křídelník Partizanu nechtěně, o to však důrazněji dohrál. Další volný kop pro domácí tým.
39'
Šćekić musí už podruhé vyhledat pomoc lékařů kvůli neustávajícímu krvácení z rány na hlavě, kterou utrpěl při souboji s Uysalem na začátku utkání.
37'
Portugalská spolupráce přinesla ovoce, Quaresmův centr prodloužil za záda Stojkoviće PEPE, který si našel místo na malém vápně a nikým nehlídán hlavičkou přehodil brankáře.
36'
Šćekić zbytečně dohrál Arslana a domácí mohou rozehrát volný kop z hloubi pole.
35'
Dlouhý odkop kapitána a nejzkušenějšího hráče Partizanu Stojkoviće sebral pozorný Pepe a rozjel rychlou akci po levé straně. Pro Quaresmův centr si ale bez problémů došel opět Stojković.
33'
Quaresma si prohodil místa s Erkinem a průnikem z levého křídla na osu hřiště si pěkně připravil palebnou pozici, ovšem střílel přímo do náruče připraveného Stojkoviće.
32'
Valiente dobře vystoupil a odkopl míč před Erkinem do autu. Po dalším nepřesném centru bude odkopávat Vladimir Stojković.
31'
Chybka v rozehrávce Partizanu odevzdává balon domácím. Po Gönülově autu s míčem hrají stopeři Pepe a Vida.
30'
Vida podstoupil souboj s Ricardem, Haţegan viděl nedovolený zákrok portugalského útočníka a je pískáno ve prospěch domácího BJK.
29'
Vida odhlavičkoval míč do autu a vhazovat může pravý bek Partizanu Miletić. Ještě předtím však hřiště opustí Šćekić, který potřebuje převázat ránu na hlavě.
28'
Mezitím Pantić rozehrával volný kop po faulu chilského středopolaře Medela a po něm Srbové vybojovali i kop od rohového praporku.
27'
Je to tady, zraněného kapitána Uysala na trávníku nahradí Oğuzhan Özyakup.
25'
Hra je přerušena a domácí trenér Şenol Güneş signalizuje, že asi bude nutné střídat. Necip Uysal si z předcházejícího střetu se Šćekićem očividně odnesl nějaký závažnější zdravotní problém.
24'
Dobrý presink Gönüla na chviličku přerušil rozehrávku Bělehradu, chyba v komunikaci mezi domácím obráncem a forvardem Larinem ale veškeré šance Orlů zase zarazila. Míč pro Partizan.
23'
Pravý obránce Miletić vhodil od postranní čáry dlouhý aut, který však nikoho z hráčů Partizanu nenašel. Po dalším vhazování se hosté stáhli na vlastní půlku, kde si užívají míče.
22'
Hezká akce domácích po ose Quaresma – Gönül, pravý bek Besiktase potom centroval do vápna. Valiente však míč nepustil k Larinovi a vše potom vyřešil odkop Markoviće.
20'
Ojedinělý výpad Bělehradských táhl Danilo Pantić, neprobil se však pravou stranu domácí obrany. Dvojblok Pepe – Gönül ho bez problémů odzbrojil.
19'
Trpělivá postupná kombinace Istanbulských končí Miletićovým faulem, levý bek Partizanu podrazil Quaresmu.
18'
Urostlý Nemanja Miletić u postranní čáry jednoznačně vyhrál vzdušný souboj s Erkinem, Haţegan však odpískal přílišný důraz srbského zadáka.
17'
Na pravou stranu se stáhl Cyle Larin, ani jeho centr ve vápně Partizanu nenašel nikoho v černém dresu. Pro balon si došel Stojković.
16'
Gönül rýsoval oblouček na nabíhajícího Quaresmu, toho si ovšem dobře pohlídal důrazný Miletić a vůbec ho nepustil k míči.
15'
Balon teď divoce poskakoval v okolí půlicí čáry, nakonec ho zkrotila záloha Besiktase. Domácí mají v úvodních minutách více ze hry, což dokumentuje i dosavadní statistika držení míče v poměru 68:32.
14'
Rumunský sudí Ovidiu Haţegan nechává domácí tým zopakovat rozehrávku přímého kopu od středového kruhu, nezdálo se mu postavení hráčů. Besiktas tentokrát rozehraje na jistotu od vlastní obranné linie.
13'
Přetažený centr Canera Erkina vrátil do vápna Quaresma a Larin tak tak že nedosáhl na míč! Jen to na tribunách zahučelo.
12'
Od praporku centroval tradiční exekutor Ricardo Quaresma a našel před brankou hlavu Gönüla, ten však v záklonu mířil nad břevno.
11'
Mezitím Kanaďan Larin vybojoval už třetí rohový kop pro Istanbulské.
10'
Šćekić samozřejmě musí vyměnit zakrvácený trikot a ve hře bude pokračovat s obvazem na hlavě. Do hry se vrátí i Uysal.
9'
Šćekić na středu hrací plochy vletěl do kapitána Besiktase Necipa Uysala, oba dva si potom vyžádali lékařskou pomoc. Záložník Partizanu na tom nakonec bude hůř, lékaři mu zastavují krvácení. Uysal mezitím, viditelně otřesen, po svých odkráčel ke střídačce.
8'
Jeho rozehrávku ovšem domácí nezvládli a po následném nepřesném nákopu Vidy končí míč v zámezí, Stojković bude odkopávat.
7'
Larin sklepával balon na nabíhajícího Quaresmu, pozorný Marković však dokázal zakročit a odkopl míč na další roh.
6'
Quaresma vrátil míč Gönülovi a přes Garyho Medela přenáší Besiktas hru na levou stranu, kde je přeci jen trochu víc volného prostoru.
5'
Hosté rozehrávají od vlastního vápna, z tribun se rozléhá hlasitý pískot domácích fanoušků.
4'
První rohový kop rozehráli Erkin s Quaresmou, následný centr potugalského špílmachra ovšem doletěl jen do rukavic gólmana Stojkoviće.
3'
Ivanovićovi odskočil míč do zámezí a po autovém vhazování Adriana může znovu útočit turecký tým.
2'
Ricardo se probíjel vpřed po levém křídle, perfektní obranný skluz si ovšem připsal Gökhan Gönül a vybojoval míč pro Černé orly.
1'
První útok podnikli v černém hrající domácí, faulem se potom provinil Quaresma a balon putuje na kopačky hráčů Partizanu.
1'

Besiktas Istanbul: Yuvakuran – Gönül, Vida, Pepe, Adriano – Uysal (C), Medel, Arslan – Quaresma, Larin, Erkin
Náhradníci: Destanoğlu – Babel, Negredo, Özyakup, Roco, Toköz, Töre

FK Partizan Bělehrad: Stojković (C) – N. Miletić, Marković, Valiente, Miletić – Šćekić, Zdjelar – Zakarić, Pantić, Ivanović – Ricardo
Náhradníci: Kljajić – Nikolić, Šehović, Soumah, Enache, Ožegović, Smiljanić

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe.
FK Partizan Bělehrad

Partizan také vykročil do nového ligového ročníku dobře, po úvodní porážce od Radniku Surdulica zabral a neprohrál čtyři zápasy v řadě, díky čemuž se vyšvihl až na pátou příčku superligové tabulky.

V evropské lize tým, který v jarní fázi uplynulé sezony EL vyřadila v prvním kole plzeňská Viktoria, prošel všemi možnými fázemi – v prvním předkole vyřadil černohorský Rudar, potom přešel přes litevský Trakai a dánský Nordsjaelland, aby se kvalifikoval do posledního kola proti Besiktasi.

V nominaci úřadujícího vítěze srbského poháru pro odvetu nechybí zkušený gólman Stojković, stoper Nemanja Miletić, záložníci Zdjelar a Danilo Pantić, host z londýnské Chelsea, nebo portugalský útočník Ricardo Gomes, který vstřelil gól v první zápase s Besiktasem.

Černí orli z Istanbulu za sebou mají poměrně vydařený vstup do nové sezony. Na domácí scéně sice naposledy prohráli s Antalyasporem, přesto mají po 3 kolech na kontě 6 bodů a drží se na páté příčce.

Dobře se BJK daří i na evropské scéně, po postupu přes B36 Tórshavn z Faerských ostrovů a rakouský LASK Linz se celek z největšího tureckého města dostal do posledního kola vyřazovací fáze, kde na úvod uhrál nadějnou remízu 1:1 na půdě Partizanu Bělehrad.

Na soupisce tureckého týmu nalezneme hned několik slavných fotbalových osobností – bývalého stopera Realu Madrid Pepeho, někdejšího beka Barcelony Adriana, chorvatského hrdinu letošního MS Domagoje Vidu nebo míčového kouzelníka Ricarda Quaresmu, který v prvním zápase proti Partizanu asistoval u důležitého gólu Tolgaye Arslana.
Hezký čtvrteční večer od přenosu z odvetného utkání play off Evropské ligy UEFA. Po remíze 1:1 z prvního duelu si to nyní turecký Besiktas a srbský Partizan rozdají o postup do skupinové fáze evropského poháru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.