Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Brøndby : Spartak Subotica - 16. srpna 2018   20:00

Brøndby
Brøndby
70' Kaiser  • 90+3' Wilczek
2:1
(0:0)
Spartak Subotica
81' Djenič
Brøndby
Schwabe – Jung, Kabongo, Arajuuri (67. Larsson), Gammelby – Vigen, Radoševič, Kaiser – Mukhtar (C) – Erceg (15. Hermannsson), Uhre (61. Wilczek).
Bellot – Fisker, Hermannsson, Larsson, Laursen, Tibbling, Wilczek.
Hüseyin Göçek – Mustafa Eyisoy, Kemal Yılmaz
Brøndby stadion (kapacita: 28.000 diváků)
Perič – Miloševič (C), Šimura, Tekijaški, Dunderski – Marčič (78. Chow) – Vukčevič, Glavčič, Djuričin (69. Torbica), Cecarič – Djenič.
Lučić – Afum, Chow, Lažič, Milič, Sormaz, Torbica.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů se budu opět těšit, na shledanou.
Dalším soupeřem Brøndby bude belgické mužstvo Genk, jenž vyřadili Lech Poznaň.
Máme tu konec utkání a domácí i v oslabení slaví vítězství 2:1, když všechny tři branky padli v závěrečné dvacetiminutovce. Hosté si za celý zápas nedokázali vytvořit souvislejší tlak, domácí se kvalitně bránili a vyráželi do rychlý protiútoků. Nakonec dva byli úspěšní. Hosté byli minutku aspoň od cenné remízy. I tak bylo pro hosty třetí předkolo velký úspěch, zvlášť na vyřazení české Sparty Praha budou vzpomínat léta.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 1:8. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:8.
90+4'
90+4'
A domácí mohli přidat ještě třetí branku, nicméně po přihrávce Vigana nyní trefil Wilczek jen břevno Peričovi brány.
90+3'
Brøndby právě vstřelilo branku!
Domácí přidávají v nastavení druhou branku a proti Spartaku vyhrají i druhé utkání. Hostující obránce těsně před brankářem ukopl míč přesně na kopačky KAMILA WILCZEKA, který balon jen dorazil do prázdné branky.
90+2'
Hlavní rozhodčí nyní opravil pomezního, ten chtěl hostům přiznat roh. Následuje ovšem pouze odkop od branky Schwabeho.
90+1'
Djenič si pomohl ve výskoku faulem proti Schwabemu, hostující útočník se sportovně omluvil.
90+1'
Ve druhém poločase se nastaví čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Vigen (Brøndby IF).
90'
Domácí se bez problémů ubránili, navíc sami mohou zahrozit rychlým brejkem.
89'
Ještě jedná nebezpečná standartní situace po faulu Gammelbyho.
89'
Žlutou kartu dostává Gammelby (Brøndby IF).
88'
Vigan při snaze odkopnout míč trefil Vukčeviče, domácí zůstávají u míče a následuje autové vhazování.
87'
Až nyní si balon opět uzmuli hosté, avšak čas pro ně běží nesmírnou rychlostí.
85'
Dánský vícemistr má míč pod kontrolou na svých kopačkách a vůbec nikam nepospíchají, dobrou minutku si přihrávají dvacet metrů od své branky.
84'
Další útočná akce Spartaku začíná až u brankáře Periče, který vysílá své svěřence daleko dopředu.
83'
Domácí se brání ve všech hráčích na své polovině. Hosté hrají v obraně na velké riziko.
82'
Menší zápletka přeci jen nastala ke konci zápasu, nadále ale musí hosté vstřelit za deset minut dvě branky.
81'
Spartak Subotica právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají. Čečarič vyslal jedovatou střelu z dálky, kterou Schwabe neudržel. DEJAN DJENIČ už jen pohotově lobem dorazil.
80'
Hra se nám přehoupla do poslední desetiminutovky celého dvojutkání.
78'
Střídání v týmu FK Spartak Subotica: ze hřiště odchází Marčič, přichází Chow.
77'
K odraženému míči se dostal za vápnem Marčič, jemuž střela z první vůbec nesedla.
76'
Opět rohový kop pro hosty.
75'
Následoval rohový kop hostů, který jen tak prolétl celým pokutovým územím.
74'
První vážnější situace před brankou Schwaba. Čerarič hezkým centrem našel ve vápně Djeniče, toho skvělým zákrokem vychytal Schwabe.
73'
Žlutou kartu dostává Dunderski (FK Spartak Subotica).
72'
Hosté se pochopitelně snaží o brzké vyrovnání, ale proti dobře hrající obraně domácích jsou bezradní.
71'
Hosté nyní k postupu musí vstřelit tři branky. I když hrají přesilovku, troufnu si říct, že to nezvládnou.
70'
Domácí Brøndby se dvacet minut před koncem ujímá v oslabení vedení. DOMINIK KAISER dostal od Mukhtara přihrávku na hranici vápna, tam se zbavil bránícího hráče a střelou v pádu překonal Periče.
69'
Střídání v týmu FK Spartak Subotica: ze hřiště odchází Djuričin, přichází Torbica.
68'
Vynucené domácí střídaní, Arajuuri už si delší čas stěžoval na bolest v lýtku. Poté co ulehl na trávník už bylo jasné, že to dál nepůjde.
67'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Arajuuri, přichází Larsson.
66'
Centr na zadní tyč, kde se pokoušel o ránu z voleje Wilczek. Jeho slabá střela se nedá ani počítat do statistik.
64'
Hosté vůbec neví kudy se k bráně dostat. Domácí hrají velmi zataženě ve velkém počtu hráčů.
63'
Mukhtar se prezentoval fantastickým zpracováním míče, když se domácímu brankáři vůbec nepovedl odkop od branky.
62'
Vigen si pomohl zatažením za dres, i když se to opět domácím nelíbí, je to jasný faul.
61'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Uhre, přichází Wilczek.
60'
Máme za sebou hodinu hry, stále čekáme na první přímou střelu na bránu, bez ní žádná branka dnes nepadne.
59'
Miloševič se pokoušel prodrat k bráně středem hřiště, avšak proti velké přesile žlutých neměl šanci.
58'
Centr na první tyč, kde byli připravení pouze hráči domácího týmu.
57'
Zadarmo se nyní dostali hosté k rohovému kopu.
56'
Domácí fanoušci nadále fandí z plných plic, dnes jsou tím správným dvanáctým, nyní jedenáctým hráčem.
55'
Hosté měli volný přímý kop po faulu Arajuuriho na Djuričina. Po centru hlavičkoval jeden z hostujících hráčů mimo bránu.
54'
Když Uhre věděl, že se k míči nedostane, tak Miloševiče alespoň pořádně pokopal.
53'
Nedovolený zákrok na Mukhtara, ten se více než ochotně svalil k zemi, poté co ucítil na rameni ruku protihráče.
52'
Stále čekáme na první vážnější situaci, která by se mohla zapsat do historie dnešního utkání. Zatím samé nakopávané balony, které ani nenacházejí svoje adresáty.
51'
Radoševič za hranicí vápna zkusil vystřelit, ale trefil pouze prvního bránícího hráče před ním.
50'
Jung se pokoušel prorazit po levé straně, dokázal i odcentrovat, těsně před Uhrem míč ztečoval skluzem k brankáři Tekijaški.
49'
Nepovedená přihrávka Cecariče končí až u nohy Schwaba, který míč těsně před Djeničem zvedl do ruky.
48'
I hosté se provinili více než jasným ofsajdem. Domácí mohou uklidnit situaci.
47'
Ve druhém poločase měli výkop domácí fotbalisté, kteří hned nakopávají balon směrem k Peričovi.
46'
Máme za sebou první poločas hry, který zatím nepřinesl žádnou branku. Domácí hrají od jedenácté minuty bez vyloučeného obránce Kabongy, který hasil situaci po nepochopitelné malé domů od Arajuuriho. Hosté za více než půlhodiny přesilové hry nevystřelili na bránu a pokud ještě chtějí myslet na postup, jejich hra v ofenzívě se musí o sto procent zlepšit. Po krátké přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi, čeká nás jistě zajímavý druhý poločas.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Djenič (FK Spartak Subotica).
45+1'
Domácí se radovali z branky, kterou vsítil Uhre, hra byla ovšem chvíli předtím přerušena díky velmi těsnému ofsajdu domácího útočníka.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase dvě minuty.
44'
Opět velké pochybení rozhodčích, když nesprávně odpískali ofsajd domácím.
43'
Uhre v nouzi odcentroval od rohového praporku, překvapivě pro něj našel přesně Mukhtara na hranici vápna, tomu se ovšem míč zamotal mezi nohy.
42'
Většina akcí domácích jdou přes Kaisera. Ten se snažil o rychlé přesunutí hry na Mukhtara, ovšem špatnou přihrávkou vrátil míč hostům.
41'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek? Hra se nám přesunula na dobré dvě minutky do středu hřiště.
39'
Hosté jsou silnější na balonu, ale celé jejich hře zatím chybí překvapivá přihrávka. Už půlhodinu hry hrají přesilovou hru a nevyslali jedinou střelu na bránu.
38'
Hezká průniková přihrávka na Uhra, před ním stačil míč odkopnout do zámezí brankář Perič.
37'
Hra se opět rychle přesunula na opačný kout hřiště. Kaiser měl opět možnost rohu, který rozehrál na hranici vápna. Tam byl připravený Mukhtar, ten z první netrefil branku.
36'
Hosté vyrovnali domácí v počtu rohových kopů. Avšak ani oni z něho nedokázali pořádně ohrozit bránu Schwaba.
35'
Šimura doslova zboural v souboji Ehra, po neodpískání faulu přišla velká vlna negativních emocí směrem k rozhodčímu.
34'
Kaiser tentokrát kroutil loptu přímo do brány, Perič boxuje od své branky.
33'
Domácí spoléhají jen na rychlé protiútoky. Po jednom z nich vybojoval Vigen rohový kop.
32'
Hezký balon do šestnáctky, kde míč prodloužil Marčič mimo tři tyče.
31'
Žlutou kartu dostává Radoševič (Brøndby IF).
30'
Domácí kapitán Mukhtar uhlídal tělem Cecariče, kterého nenechal odcentrovat.
29'
Míč si postavil dnes velmi aktivní Djenič, jeho rána přeletěla bránící zeď a poté se zakroutila vedle levé tyče. Schwabe nemusel zasahovat.
28'
Další nedovolený zákrok domácích, hosté mají k dispozici slušnou standartní situaci z třiceti metrů.
27'
Djanič velice špatně vyhodnotil situaci dva na jednoho, když místo přihrávky zvolil střelu, kterou si Schwabe pohlídal.
26'
Perič bez většího atakování shrábnul míč ze vzduchu do svých rukavic a rychle rozehrává na své spoluhráče.
25'
Od vyloučení Kabongy sledujeme velice bojovné utkání plné hodně tvrdých soubojů a zákroků často i za hranou.
24'
Třetí rozehraná standartka už se Kaiserovi povedla, ale přes bránící hráče hostů se do zakončení domácí stejně nedostali.
23'
Žlutou kartu dostává Tekijaški (FK Spartak Subotica).
22'
Na každý domácí faul reaguje velkým hvizdem domácí stadion. Zatím se divákům řízený zápas od pana rozhodčího vůbec nelíbí.
21'
Djanič zkoušel vypálit z hranice vápna, trefil jen před ním stojícího Arajuuriho.
20'
Máme za sebou prvních dvacet zajímavých minut. Na větší šanci v zápase zatím čekáme, ráz utkání ale udala červená karta v domácím výběru.
19'
Kaiser měl možnost rozehrát standartní situaci, po přetaženém centru z rohu nyní vyslal pro změnu slabý centr, který odkopl první bránící hráč.
18'
Akce hostů pokračovala rohovým kopem, který si domácí obrana bez větších problémů pohlídala.
17'
Teď mohou být domácí rádi, že nepokračují v zápase v devíti lidech. Střídající Hermannsson jasně zatáhl za dres opět Djeniče, který se řítil sám na branku. Rozhodčí celou situaci vyhodnotil jako nafilmovaný pád.
16'
Mukhtar podržel balon na středu hřiště, poté nepřesně přihrál na pravou stranu, kde si nabíhal Kaiser.
15'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Erceg, přichází Hermannsson.
14'
Velmi přetažený centr na který nedosáhl vůbec nikdo.
13'
Domácí se nevzdávají ani v deseti, Kaiser si připravuje míč u rohového praporku.
12'
Z trestného kopu to zkoušel sám faulovaný Djenič, jenže bránu vysoko přestřelil.
11'
Ale pozor, velká komplikace pro domácí! Arajuuri vyslal nesmyslnou malou domů, které se ujal Djenič, ten byl následně nedovoleně zastaven Kabongem, který vidí rovnou červenou kartu.
10'
Velká pochvala pro domácí fanoušky, jenž bouřlivým skandováním ženou své svěřence za postupem.
9'
Opět! Erceg už by pelášil sám na branku, ale pomezní rozhodčí potřetí v zápase domácím mává ofsajd.
8'
Hosté zatím skvěle komunikují v obraně, nyní vystavili souhrou do ofsajdu Ercega.
7'
Arajuuri nekompromisním skluzem sundal protihráče, hlavní rozhodčí byl velmi benevolentní, jasný zákrok na žlutou kartu.
6'
Mukhtar přistižen v ofsajdovém postavení.
6'
Hostující záložník se oklepal a bez větších problémů pokračuje ve hře.
5'
Těžký direkt pro Cecariče, jenž byl zasažen obranným odkopem domácích přímo do hlavy.
5'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde po střetu Gammelbyho upadl Vukčevič, penalta se nepíská.
4'
Kabongo si v souboji ve vápně počínal nedovoleně, domácímu stoperovi byl odpískán útočný faul.
3'
Domácí jsou aktivní od první minuty, Gammelby první útočnou akcí vybojoval rohový kop.
2'
Hlavní rozhodčí nám dnes poprvé pískl do píšťalky, odvetné utkání třetího předkola evropské ligy může odstartovat – pojďme na to! Výkop měli na starosti hosté, kteří dnes oblékli modrobílé dresy, domácí v klasických žlutých.
1'
Obě dnešní jedenáctky nám nastupují na hrací plochu, zápas bude za pár minutek zahájen.

Brøndby IF: Schwabe – Jung, Kabongo, Arajuuri, Gammelby – Vigen, Radoševič, Kaiser – Mukhtar – Erceg, Uhre
Náhradníci: Bellot – Fisker, Hermannsson, Larsson, Laursen, Tibbling, Wilček

FK Spartak Subotica: Perič – Miloševič, Šimura, Tekijaški, Dunderski – Marčič – Vukčevič, Glavčič, Djuričin, Cecarič – Djenič
Náhradníci: Lučić – Afum, Chow, Lažič, Milič, Sormaz, Torbica

Rozhodčí: Hüseyin Göçek – Mustafa Eyisoy, Kemal Yılmaz.
depositphotos_118431984_stock_illustration_shirt_uniform_referee_icon Rozhodčí
Dnes bude utkání řídit jako hlavní rozhodčí pan Hüseyin Göçek, jeho asistenti jsou pánové Mustafa Eyisoy a Kemal Yılmaz. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Ümit Öztürk. Všichni pánové přicestovali na tento zápas do Dánska z Turecka. Delegátem utkání bude Gaetano De Gabriele z Malty. Delegátem utkání je David Delferière z Belgie.

subotika FK Spartak Subotica
Hosté v minulém ročníku srbské ligy obsadili po základní části hezké páté místo, čím se dostali do nadstavbové části boje o titul. Nakonec se umístili na konci ročníku na čtvrtém místě, čímž se kvalifikovali do bojů o Evropskou ligu. Cestu začali už v prvním předkole s týmem Coleraine. Po domácí remíze 1:1 vyhráli v severním irsku 2:0, čímž postoupili do druhého předkola. Zde se střetli se Spartou Praha, kde byli velký outsider. Ovšem míč je kulatý a opět se ukázala krása fotbalu. V srbsku odehráli domácí fantastický zápas a do České Republiky si odvezli nadějný dvoubrankový náskok. O ten v odvětě přišli, ale díky proměněné penaltě Cecariče ze 75 minuty postoupili do třetího předkola, což je největší úspěch v historii klubu. V posledním utkáním domácí soutěže prohráli 3:0 s Červenou hvězdou Bělehrad a sérii proher natáhli už na pět zápasů.
brondby Brøndby IF
Domácí začali pouť Evropskou ligou minulý týden ve třetím předkole, kdy se jim podařilo v Srbsku vyhrát 2:0 a domů si přivezli slušné šance k postupu. Do bojů o evropskou ligu se Brøndby kvalifikovali z domácí soutěže, kde obsadili druhou příčku, čtyři body za mistrovským FC Midtjylland. V letošní sezóně mají odehrány zatím čtyři ligové zápasy, ve kterých získali deset bodů, když pouze Vejle dokázal Brøndby sebrat dva body za remízu 1:1. Dánský Brøndby zatím ani jednou ve své historii nehrál skupinu Evropské ligy. Jediná jejich zkušenost se datuje do roku 1998, kdy hráli dokonce skupinovou část ligy mistrů, kde se potkali ve skupině s Barcelonou, Bayernem Mnichov a Manchestrem United. Dokáží po dvaceti letech postoupit alespoň do skupiny Evropské ligy? Pro menší klub z Kodaně by to byl jistě velký úspěch.
Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u zápasu třetího předkola Evropské ligy. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi dánským vícemistrem Brøndby IF a přemožitelem pražské Sparty FK Spartak Subotica. Utkáním vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.