Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : FK Sūduva - 30. srpna 2018   21:00

Celtic
Celtic
27' Griffiths  • 52' McGregor  • 61' Ajer
3:0
(1:0)
FK Sūduva
FK Sūduva
Celtic
Gordon – Lustig, Boyata, Ajer, Tierney (69. Izaguirre) – McGregor, Brown (C), Ntcham – Johnston (78. Hayes), Griffiths (65. Christie), Sinclair.
Bain – Izaguirre, Gamboa, Hayes, Christie, Rogic, Forrest.
Kabakov – Margaritov, Valkov (všichni BUL)
Celtic Park, Glasgow
FK Sūduva
Kardum – Švrljuga, Gaidučik, Jankauskas (C), Živanović, Slavickas – Acevedo, Čadjenović (56. Leimonas), Offenbacher (79. Verbickas) – Cicilia, Gotal (73. Kasparavičius).

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám dobrou noc.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 3:2.
Je dobojováno! Celtic napodobil svého městského rivala Rangers a taktéž se může těžit z postupu do základní skupiny Evropské ligy. Po remízovém prvním duelu už skotský mistr nepřipustil žádné další komplikace a s naprostým přehledem dokráčel za vítězstvím 3:0. To mohlo být ještě mnohem výraznější, kromě gólů Griffithse, McGregora a Ajera měl Celtic spoustu dalších šancí. Sūduva dnes nepředvedla prakticky nic, ale přesto může být se svými výkony v předkolech spokojená.
90+3'
90+3'
Teď už je to jenom čekání na závěrečný hvizd, jenž zazní za pár desítek vteřin.
90+2'
Lustigova hlava sice byla u centru letícího ke kraji pokutového území, jenže sklepnutí od švédského beka putovalo do rukavic brankáře Sūduvy.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další tři minuty nastavení.
90'
Kristoffer Ajer se jako střední obránce zjevil na hrotu útoku, když těžil z narážečky od Ntchama. Kardum ale v ideální moment vyběhl a zmenšil střelecký úhel natolik, že ho norský fotbalista trefil.
89'
Tribuny na stadionu se začínají poměrně rychle vyprazdňovat. Velké části diváků se nechce čekat na závěrečný hvizd rozhodnutého duelu.
88'
Domácí se několika přihrávkami přesunuli zprava doleva. Tam operoval Sinclair, který elegantně protančil mezi Švrljugou a Gaidučikem, ale nakonec vypálil těsně vedle Kardumovy brány.
87'
Obrana litevského celku sice vystihla jednu z přihrávek uvnitř pokutového území, ale poté nedostala míč ani k půlící čáře, takže zůstává pod tlakem.
85'
Julius Kasparavičius vyplaval z obležení domácích obránců a najednou měl dobrou pozici pro střelu z nějakých sedmadvaceti metrů. Míč letěl k levé tyči domácí branky, nicméně Gordon u ní byl včas.
84'
Dvojzápas už je dávno rozhodnutý, nicméně chuť Celticu útočit neutichá. Domácí snahu teď překazil ofsajd stále hodně aktivního Scotta Sinclaira.
83'
Scott Brown se zaskvěl parádní kolmicí pro Calluma McGregora, který ještě připravil míč lépe postavenému Crhstiemu a ten vypálil z osy hřiště kousek nad břevno!
82'
Verbickas postupoval vstříc nekompletní obraně Celticu. Dlouhý pas na jediného dostupného spoluhráče ale přetáhl a Cicilia už byl zahnán do neškodného prostoru.
81'
Boyata před hostující brankou sklepl letící centr pro Sinclaira, jehož tečovaná střela se zastavila o pravou tyč Kardumovy brány. Následná dorážka už přišla z ofsajdu.
80'
Švrljuga se s ničím nepáral a zkusil štěstí z nějakých pětadvaceti metrů. Ani jeho zakončení se pod břevno ale nevešlo.
79'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Daniel Offenbacher, přichází Ovidijus Verbickas.
78'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Michael Johnston, přichází Jonny Hayes.
76'
Sūduva za rozhodnutého stavu malinko otevřela zadní vrátka a na její branku se tak valí jeden útok za druhým. Nyní to ideálně nevyřešil Christie, který tahal míč tak dlouho, až z hrany vápna neškodně vystřelil do soupeřova gólmana.
75'
Andro Švrljuga nic nevymyslel z dlouhého autu před domácí branku. Celtic ihned otočil hru a do šance se dostal Johnston, jenž v úniku napálil jen dobře postaveného Karduma.
74'
Hráči Celticu si zahráli bago na levém křídle a zakončili ho centrem na Ntchama, který zkoušel střelu z voleje. Myšlenka to nebyla špatná, ale místo krásného gólu vyprodukoval jen hodně nepřesný pokus.
73'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Sandro Gotal, přichází Julius Kasparavičius.
72'
Po rozehrávce Christieho se jeden z domácích pokoušel o nůžky, ale ty neměly potřebnou přesnost. O chvilku později úpět útočil Ntcham, jehož sražený pokus z hranice vápna skončil u dalšího domácího hráče, ale ten zblízka nedokázal zakončit.
71'
Johnston zprava přihrál na osu hřiště Ntchamovi, který vyslal ze své kopačky prudkou jedovku. Kardum se rozhodl balón jenom vyrazit a následovat bude rohový kop.
69'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Emilio Izaguirre.
68'
Christie využil čerstvých sil a potáhl balón až k levému okraji velkého vápna, odkud odcentroval a Johnston u vzdálenější tyče na jen o kousíček na míč nedosáhl.
66'
Scott Sinclair si předkopl míč, ke kterému se musel vracet velkým obloukem. Toho využil Kardum a získal balón pro Sūduvu.
65'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Leigh Griffiths, přichází Ryan Christie.
63'
Zelenobílí už můžou hrát v naprostém klidu. Další hřebíček do hostující rakve ještě bude moci přidat Ryan Christie, který za malou chvíli přijde do hry.
61'
Celtic právě vstřelil branku!
A už je to o tři góly! O rozehrávku rohového kopu z pravé strany se postaral Leigh Griffiths a vrátil míč daleko před pokutové území. Tam si domácí dali několik přihrávek, až přiletěl Griffithsův centr z pravé strany. KRISTOFFER AJER zřejmě sklepával balón pro Sinclaira, ale k překvapení všech ho poslal přesně k tyči.
60'
Cicilia byl přistižen v ofsajdu a dopředu znovu vyrazil Celtic, který ze svého počínání vytěžil výhodu rohového kopu.
59'
Střelecký pokus také na druhé straně. Sandro Gotal nebyl těsně bráněn, a tak po centru zleva zkusit střelu z voleje, která však letěla hodně mimo.
58'
Johnston si udělal místo k centru, na který Griffiths nedosáhl. Míč přistál u Tierneyho, jenž se do něj opřel zpoza vápna. Střela asi byla tečovaná zmíněným Griffithsem, ale stejně skončila na dobrém zákroku hostujícího brankáře.
57'
Po faulu Boayaty na Gotala měli hosté k dispozici standardní situace, nicméně z ní nevytěžili nic, co by vyvedlo z klidu brankáře Gordona.
56'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Jovan Čadjenović, přichází Povilas Leimonas.
54'
Znovu byla k vidění spolupráce mezi Sinclairem a McGregorem. Ten musel přihrávat na střed vápna, kde našel Griffithse, ale autor prvního gólu z větší části promáchl a neposlal míč na branku.
52'
No a stalo se tak na konci dvaapadesáté minuty! Domácí se s naprostou lehkostí prokombinovali až k pokutovému území, kde dobře zapracoval Sinclair a přihrál k ose hřiště na CALLUMA MCGREGORA, jenž placírkou levé nohy zakončil mimo dosah Ivana Karduma.
51'
Obraz hry se oproti prvnímu poločasu nezměnil, Celtic má všechno pod kontrolou a zdá se být jen otázkou času, kdy podruhé gólově udeří.
50'
Griffiths dokázal pracovat vysoko letící míč pro své spoluhráče. Sinclar si navedl míč na pravačku a znovu vypálil nad branku litevského klubu.
49'
Ajer na levé straně startoval Sinclara, jenže toho zastavil odmávaný ofsajd.
48'
Přímo z rohu domácí nezahrozili. Tierney poté přihrál do druhé vlny, ale Johnston neměl prostor ke střele. Částečný odkop ještě zastavil Griffiths a ihned přihrál Ntchamovi, jehož dalekonosný pokus letěl jen těsně nad břevno.
47'
McGregor se dostal přes dva protihráče, ten třetí už ho ale zahnal do těžkého úhlu a záložník Celticu vytěžil z nastalé situace jenom roh.
46'
Ani jeden z trenérů nestřídal, a tak pokračujeme v základních jedenáctkách. První akce po změně stran končí ofsajdem Celticu.
46'
Bulharští sudí neměli důvod prodlužovat první poločas a ukončili jej ihned po vypršení pětačtyřicáté minuty. Celtic zatím naplno potvrzuje roli velkého favorita a prakticky nepouští svého soupeře na jeho útočnou polovinu. Z tlaku skotského tlaku vzešla zatím jedna trefa, kterou ve 27. minutě z přímého kopu obstaral Leigh Griffiths.
45'
45'
Hráči z Marijampolė se znovu zalekli napadajících protihráčů a vrátili se s balónem až k vlastnímu brankáři, kteří musel poslat dlouhý nákop dopředu.
43'
Před Kieranem Tierneym se otevřela dálnice volného prostoru, kterého využil k dalekonosné střele z těžké palebné pozice. Míč nakonec nedoletěl ani k velkému vápnu.
42'
Jeden z domácích ze stoje vykouzlil vynikající kolmici na McGregora, který sice měl rychlost, ale ta mu při zakončení spíše překážela, neboť z úhlu nenasměroval míč mezi tyče.
41'
Celtic ubránil ojedinělou útočnou akci soupeře a okamžitě přešel do protiútoku, který už je zbržděný, ale ohrožení Karduma nadále trvá.
40'
Scott Sinclair si na levé straně předkopl míč až ke koncové čáře, kde mu byl odpískán poměrně přísný útoční faul. Následuje rozehrávka Ivana Karduma.
38'
Ztráta balónu neměla pro domácí žádné následky, Celtic opět balón vybojoval a do malinko přerušené kombinace zapojil i Craiga Gordona.
37'
Celtic vstřelil potřebný gól a v těchto okamžicích se nikam bezhlavě nežene. Místo toho v poklidu kombinuje u půlící čáry.
35'
Johnston nedokázal kloudně zužitkovat přesný nákop ze středu hřiště. Ve vápně čelil hráčské přesile a nakonec je rád za vybojované vhazování.
34'
Z hostujícího odkopu do bezpečí resultuje ofsajd a další rozehrávka dominantních fotbalistů v zelenobílých dresech.
33'
Skotský mistr uklidnil hru na vlastní polovině, kde si nějaké ty kontakty s balónem připisují také nepříliš zapojovaní obránci.
32'
Scott Sinclair měl na noze druhý gól, když k němu propadl rychlý Ntchamův centr z pravé strany. Kvůli špatnému prvnímu doteku však měl ztíženou pozici a z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Karduma.
31'
Acevedo přenechal míč rozběhnutému Gotalovi, jenže tomu ráznou stopku vystavil urostlý Dedryck Boyata. Následná akce Celticu však měla velmi krátkého trvání.
30'
Po půlhodině hry přesto přišla první hostující střela mezi tři tyče. Z dobrých pětadvaceti metrů ji vyprodukoval Gotal, ale doteď nezaměstnaný Gordon předvedl velmi snadný zákrok.
29'
Hosté přišli o míč okamžitě po rozehrávce a budou muset znovu bránit. S šancemi Sūduvy na překvapivý postup to zatím vypadá hodně bledě.
27'
Čekání na první gól končí v sedmadvacáté minutě! LEIGH GRIFFITHS z přímého kopu obstřelil zeď a poslal míč ze svého pohledu k pravé tyči, kam Kardum přes velkou snahu nedosáhl. Pro domácího snajpra je to už stý gól v dresu Celticu!
27'
Callum McGregor promáhl při snaze pálit z nízko letícího centru. Hned vzápětí ale jeden z hostů fauloval a je z toho přímý kop z ideální palebné pozice pro Griffithse.
26'
Zdvojený Griffiths přišel o míč, který Sūduva okamžitě odevzdala nepřesným pasem na jediného vysunutého hráče Sandra Gotala.
25'
Hlavní rozhodčí Kabakov použil svůj nejdůležitější nástroj a odpískal jim lehký faul Čadjenoviće na McGregora. Domácí rychle rozehráli a pokračují v dobývání obrány.
24'
Další ztráta hostů v poměrně nebezpečném prostoru na sebe nenechala dlouho čekat. Neutichající územní převaha skotského favorita tak plynule pokračuje.
23'
Čadjenović dostal přihrávku „do špeku“ a hned z toho byly problémy pro hostující obranu, která nezastavila Griffithse, Jeho zakončení nicméně postrádalo razanci a Kardum si s ním poradil.
21'
Právě aktivní napadání teď vedlo k domácímu rohovému kopu, jenž zprava rozehrál Griffiths. Míč letěl před šestnáctku, kde to z voleje zkoušel Tierney, ale červený blok nepropálil.
20'
Sūduva to zatím má hodně složité. S míčem se potkává jenom minimálně a když už se ji to poštěstí, tak čelí nepříjemnému tlaku ze strany napadajících hráčů Celticu.
19'
Opět v akci Scott Sinclair, který u levého konce pokutového území čekal, až ho předběhne spoluhráč Tierney. Tomu však nepřihrál přesně a míč skončil v zámezí.
18'
Zelenobílí poprvé zaútočili do nezformované obrany a hned to bylo znát. Sinclair vrátil míč Griffithsovi, který mu předtím přihrál do levého křídla. Dva u sebe stojící obránci hostů přitom promáchli a nechali Griffithse vystřelit doprostřed branky, kde byl připravený Kardum.
16'
Až na domácího brankáře Gordona jsou všichni hráči nastěhovaní na útočné polovině Celticu. Ten se podruhé dostal ke střele, když to po zasekávačce zkusil Ntcham, ale branku přestřelil.
15'
Platilo to i při snaze Michaela Johnstona, který přihrál přes Slavickase, ale toho ihned zajistil další z dobře postavených obránců.
14'
Pětičlenná obranná řada litevského celku zatím pracuje velmi dobře. Platí to hlavně ve vápně, kde vyhrává drtivou většinu osobních soubojů po centrech ze stran.
13'
Johnston měl v úmyslu v pokutovém území narazit Lustigovi, který přišel podpořit domácí útok. Provedení ale trochu pokulhávalo a po balónu skočil Kardum.
12'
Obraz hry je zatím přesně takový, jaký se všeobecně očekávalo. Skotský velkoklub kontroluje hru a hráči z Marijampolė pouze běhají bez balónu.
11'
Tierney musel pořádně přidat do kroku, aby dostihl spoluhráčovu těžkou přihrávku ve hřišti. To se mu podařilo i přes nepříjemnost v podobě nárazu do reklamního panelu.
10'
Algis Jankauskas opět zafungoval jako správný kapitán a poradil si s centrem, který do ohně posílal Leigh Griffiths.
9'
Tierney se otočil na pětníku a byl faulován Gaidučikem. Je z toho domácí standardní situace z levé strany.
8'
Tentokrát to Celtic zkusil po pravé straně. První centr ale odvrátil Jankauskas a další pas od Ntchama už ani nedoputoval do pokutového území.
7'
Spolupráce mezi Tierneym a Sinclairem obranu Sūduvy nepřekvapila. Jeden z hostů přihrávku do vápna zachytil a odkopl míč do bezpečí.
6'
Živanović se zbavil míče nepřesným pasem do pravé strany. Domácí zakládají další akci od svých obránců.
5'
Nepřesnost se ale vloudila i na domácí kopačky. Míč znovu opustil bojiště a ke středovému kruhu jej pošle odkop Ivana Karduma.
4'
Acevedo sice přečetl domácí úmysl a přihrávku na McGregora, jenže balón si ukopl do zámezí. Domácí mohou vhazovat prostřednictvím Kierana Tierneyho.
3'
Johnston rovněž zachytil míč uprostřed hřiště a založil rychlou domácí akci, která skončila u Sinclaira. Ten mohl postupovat do křídelního prostoru, místo toho si ale navedl balón na střed a pravačkou jen o kousek minul Kardumovu bránu.
2'
Slavickas se zadarmo dostal k míči po hodně nepřesné přihrávce na Lustiga. Litevský celek mohl útočit po levé straně, ale jeho snažení trvalo jen pár vteřin.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v tradičních zelenobílých dresech, zatímco hosté budou bojovat v červeném.
1'
Solidně zaplněným stadionem tradičně zní hymna You'll Never Walk Alone. To je jasná předzvěst toho, že se obě základní jedenáctky každou chvílí vydají na hrací plochu.

Celtic FC: Gordon – Lustig, Boyata, Ajer, Tierney – McGregor, Brown (C), Ntcham – Johnston, Griffiths, Sinclair.
Náhradníci: Bain – Izaguirre, Gamboa, Hayes, Christie, Rogic, Forrest.

FK Sūduva Marijampolė: Kardum – Švrljuga, Gaidučik, Jankauskas (C), Živanović, Slavickas – Acevedo, Čadjenović, Offenbacher – Cicilia, Gotal.
Náhradníci: Aleksandrov-Ridley – Činikas, Leimonas, Kasparavičius, Matulevičius, Verbickas, Vėževičius.

Rozhodčí: Kabakov – Margaritov, Valkov (všichni BUL).
1. zápas

Celtic před týdnem herně potvrdil roli velkého favorita na postup a už ve třetí minutě se dostal do vedení gólem Oliviera Ntchama. Další z velkého množství střel v gól ale nepřetavil a nakonec z Litvy odletěl po remíze 1:1, neboť poslední branku zápasu vstřelil ve třinácté minutě Ovidijus Verbickas. Sūduva nerozhodný výsledek brala všemi deseti a před odvetou nadále disponuje jistou nadějí. Skotové ale zůstávají obrovským favoritem a na domácí půdě by si podle všech papírových prognóz měli se svým sokem poradit.
FK Sūduva Marijampolė

V roce 1921 založený klub z města Marijampolė v roce 2017 dosáhl na svůj největší úspěch a vůbec poprvé získal v litevské nejvyšší soutěži titul, když nasbíral o čtyři body více než druhý Žalgiris. Kvalifikaci o milionářskou Ligu mistrů Sūduva zahájila proti kyperskému APOELu a překvapivě postoupila po výsledcích 3:1 a 0:1. Ve druhém předkola už ale nestačila na CZ Bělehrad 0:5 a přesunula se do kvalifikace o Evropskou ligu. V ní litevský klub cestoval do nedalekého Lotyšska a urval postup za výsledky 0:0 a 1:0.
Celtic FC

Zelenobílí byli v posledních letech ve skotské nejvyšší soutěži naprosto dominantní a získali hned sedm titulů v řadě. Celkem jich mají už 49 a nadále se blíží konkurenčním Rangers, kteří oslavovali čtyřiapadesátkrát. V minulé sezóně se Celtic podruhé v řadě probojoval do základní skupiny Ligy mistrů, ve které obsadil třetí místo a ještě si tak zahrál vyřazovací fázi Evropské ligy, nicméně stopku mu vystavil ruský Zenit. Letos si svěřenci Brendana Rodgerse zahrají nanejvýš skupinu Evropské ligy. V předkolech Ligy mistrů sice porazili arménský Alaškert i norský Rosenborg, avšak v konfrontaci s řeckým klubem AEK Atény prohráli 2:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.