Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Čichura : Maribor - 26. července 2018   18:00

Čichura
Hamzič – Chiteisvilli, Maisashvilli, Mirtskhulava, Chikvaidze (88. Megrelishvili) – Sardalishvili (80. Dobrovolski), Kakubava, Markozashvili – Bughridze, Lekvtadze (50. Ionanidze), Gabedava
Maribor
Handanovič – Pihler, Ivkovič, Suler, Viler – Bajde (82. Mešanovič), Vrhovec, Darviševič (61. Cretu), Hotič – Tavares, Zahovič (63. Vršič)
Cotman, Cretu, Kramarič, Mešanovič, Mlakar, Rajcevič, Vrsić

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:19.
Je konec! Úvodní duel mezi Čichurou a Mariborem končí bezbrankovou remízou. Domácí fotbalisté dnes podali bojovný výkon. Celek z Gruzie si dokonce vypracoval slibné náznaky šancí, ale branku nevsítil. Aktivnější byl však hostující Maribor. Do největší šance utkání se dostal Tavares, ale jeho pokus vyrazil pozorný brankář.
90+5'
90+2'
Tavares se pustil do hlavičkového souboje, jenže míč získal zadák domácího celku. Vypadá to, že dnešní duel skončí bezbrankovou remízou.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Dnešní duel se už pouze dohrává. Ani jeden z týmů se nikam nežene a hraje se převážně na polovině travnaté plochy.
89'
Domácí brankář musel vyrazit na hranici pokutového území. Gólman Čichury poté přenesl hru na levou stranu trávníku, kde nebyl nikdo v bílém.
88'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Chikvaidze, přichází Megrelishvili.
86'
Chiteshvili dostal přihrávku na levou stranu a potáhl míč až do blízkosti pokutového území. Krajní zadák domácího mužstva ale nestačil odcentrovat.
85'
Zadáci Čichury vybojovali míč na vlastní polovině. Fotbalisté v bílých dresech si vyměňují přihrávky na polovině hřiště a také nikam nespěchají.
84'
Handanovič dostal prudkou malou domů. Vypadá to, že fotbalisté Mariboru už nikam nespěchají a chtějí dnešní duel dohrát s nulou.
83'
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku. Fotbalisté Mariboru proto okamžitě zakopli míč mimo hrací plochu.
82'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Bajde, přichází Mešanovič.
81'
Bughridze si v pokutovém území naskočil na vysoký centr z levé strany hrací plochy. Domácí útočník svým pokusem Handanoviče neohrozil.
80'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Sardalishvili, přichází Dobrovolski.
79'
Tavares zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za bolavý kotník. Uvidíme, zda hostující kapitán dnešní duel dohraje.
78'
Čichura se usadila na polovině soupeře. Domácí fotbalisté skvěle napadají soupeře a nenechávají mu dostatek prostoru ke kombinaci.
76'
Ani Maribor nedokázal zahrozit po rohovém kopu. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde kraloval dobře postavený obránce.
75'
Maribor měl další obrovskou šanci! Tavares se krásně zbavil obránce a zakončil pravačkou. Jeho utaženou střelu vyrazil domácí brankář na rohový kop!
74'
Domácí zahrávali rohový kop. Vysoký centr se snesl na malé vápno, kde zasáhl dobře postavený Balde. Maribor se bude muset bránit ještě jednou.
72'
Gabedava se prosmýkl na polovinu Mariboru a nechal se faulovat u postranní čáry. Domácí budou rozehrávat zajímavý přímý kop.
71'
Maribor zahrával přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde se do zakončení tlačil Ivkovič, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný.
70'
Rozhodčí odpískal přestávku na občerstvení. Dnešní duel se hraje za velmi horkého počasí.
69'
Balde na polovině domácích předvedl další pořádně ostrý zákrok. Slovinský fotbalista by si měl dávat pozor. Jednu žlutou kartu už má.
68'
Do kombinace Čichury se zapojil také brankář Hamzič. Domácí gólman nakopl míč na pravou stranu, kde v hlavičkovém souboji uspěli jen hostující zadáci.
67'
Gabedava prošel s míčem ze středu hrací plochy až na hranici pokutového území, jenže míč mu utekl od nohy a skončil na kopačkách hostů.
66'
Tempo hry v posledních minutách pořádně opadlo. Domácí fotbalisté otupili tlak Mariboru a hrají s míčem na kopačkách.
65'
A další žlutá karta. Šlapákem na polovine hřiště si ji vysloužil Balde.
64'
Maisashvili se faulem u postranní čáry také zapsal na listinu hříšníků.
63'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Zahovič, přichází Vršič.
62'
Dostatek prostoru měl na levé straně hrací plochy osamocený Bajde, jenže vinou špatného zpracování se připravil o možnost odcentrovat.
61'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Derviševič, přichází Cretu.
60'
Žlutou kartu dostává Sardalishvili (FC Čichura Sačchere).
59'
Maribor se s míčem znovu usadil na polovinu domácího celku, jenže fotbalisté Čichury po přestávce skvěle napadají soupeřovu rozehrávku.
58'
Gabedava si z levé straně navedl míč na hranici pokutového území a tentokrát to zkusil technicky. Jeho rána se zatočila do rukavic pozorného brankáře.
57'
Gabedava si na levém křídle zpracoval prudkou přihrávku, zasekl si míč kolem statického obránce, ale už neměl dostatek sil k odcentrování do šestnáctky.
56'
Po delší době se Čichura hnala do zajímavé šance, jenže pokus domácího útočníka nemohl brankáře Mariboru ohrozit kvůli ofsajdu.
55'
Hostující zadáci si na vlastní polovině vyměňují krátké přihrávky a zatím vyčkávají s přechodem do útoku. Maribor se zatím nikam nežene.
54'
Gabedava dostal další krásnou přihrávku na hranici velkého vápna, jenže jeho pokus z dobré pozice prosvištěl vysoko nad břevnem.
53'
Maribor nadále pokračuje ve své aktivitě. Hostující fotbalisté se usadili na polovině domácích, ale nemohou najít cestu do zakončení.
52'
Tavares se znovu prosmýkl až do pokutového území, přihrál pod sebe, ale ránu Bajdeho přizvedl obránce na rohový kop!
50'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Lekvtadze, přichází Ionanidze.
49'
Domácí fotbalista zůstává ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Podle všeho ale ani nebude potřebovat nějaké ošetření.
48'
Gabedava vybojoval míč na polovině hrací plochy a prošel s ním až na hranici pokutového území, kde upadl po souboji s obráncem, ale faul se nepíská.
47'
Viler dostal krásnou přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže místo průniku po levém křídle přišel o míč hned v prvním souboji se soupeřem.
46'
Maribor obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Slovinský celek se ihned vydal do útoku, ale Vrhovec zpoza vápna trefil jen prvního obránce.
46'
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka dnešního utkání! Zatím sledujeme hodně zajímavé utkání. Oba týmy měly jednu velkou šanci. Akci Mariboru zakončoval Hotič, jehož rána prolétla kolem branky. Na druhé straně se v další šanci ocitl Gebedava, ale ani on nedokázal zakončit mezi tři tyče. Do kabin se proto odchází za bezbrankového stavu.
45+1'
45'
Kakubava prošel středem hřiště až k pokutovému území, kde byl faulován. Derviševič za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
44'
Domácí celek se vydal do útoku po levém křídle. Do šestnáctky poté přiletěl nadýchaný centr, na který nedosáhl nikdo z hráčů Mariboru.
43'
Tavares si krásně zpracoval prudkou přihrávku do běhu, ale dalším dotykem si míč posunul přímo k obránci, který jej pohotově zakopl do autu.
42'
Další žlutá karta na straně Mariboru! Zahovič ji dostává za zatažení za dres.
41'
Sardalishvili dostal přihrávku do blízkosti pokutového území a opřel se do skákavého míče. Jeho rána prosvištěla metr nad břevnem Handanovičovy branky.
40'
Tavares napadal rozehrávku domácího celku. Fotbalisté Čichury si však věděli rady a nepustili útočníka slovinského celku k míči.
39'
Do pokutového území přiletěl nadýchaný centr. Za míčem se hnal Zahovič, před kterým balón odhlavičkoval pozorný stoper Maisashvili.
38'
Handanovič našel dlouhým výkopem Zahoviče, který prodloužil míč na Tavarese. Poslední jmenovaný však neuspěl se svou okatou kličkou.
37'
Aktivní Bajde tentokrát obdržel parádní přihrávku do běhu, zpracoval si míč na hranici pokutového území, jenže levou nohou minul branku.
36'
Domácí zadáci vybojovali míč na své kopačky a uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Tavares sice rozehrávku napadal, ale balón nevybojoval.
35'
Bajde si připravil míč ke střele a zakončil z pětadvaceti metrů. Jeho rána byla sice razantní, ale postrádala potřebnou přesnost.
34'
Derviševič si všiml vysokého postavení domácího brankáře a pokusil se jej přelobovat. Hamzič se včas stačil vrátit a kontroloval míč letící mimo tři tyče.
33'
Maribor útočil do otevřené obrany domácího celku. Tavares se dostal k odcentrování, ale gólman domácích schoval míč do rukavic.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme hodně pohledné utkání. Oba týmy si už vypracovaly obrovskou šanci, ale na první branku stále čekáme.
29'
Vrhovec uspěl v hlavičkovém souboji. Od slovinského záložníka se míč odrazil pouze do zámezí. Vhazovat tak mohou domácí fotbalisté.
28'
Tavares upadl v pokutovém území a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Sudí měl souboj přímo před sebou a nechal pokračovat ve hře.
27'
Pihler se krásně otočil na polovině hřiště a pomohl si malou domů. Handanovič své spoluhráče burcuje k větší aktivitě.
26'
Tavares se na polovině hrací plochy pustil do souboje s obráncem a odkopl míč na polovinu soupeře. Podle sudího se dopustil útočného faulu.
25'
Markozashvili si na hranici šestnáctky přehodil míč na levačku a pokusil se zakončit. Jeho pokus však zablokoval hned první obránce Mariboru.
24'
Bajde napadal rozehrávku domácího celku. Krajní záložník Mariboru vystoupil proti prudké přihrávce a špičkou kopačky zakopl míč do autu.
23'
Gabedava se krásnou kličkou protlačil mezi stopery hostujícího celku a dostal se do zakončení. Jeho přízemní střelu obránce na poslední chvíli ztečoval na roh.
22'
Zahovič si hrudí zpracoval vysokou přihrávku na hranici pokutového území, jenže míč se mu odrazil daleko od těla a Zahovič už nedokázal zakončit.
21'
Domácí stále kombinují na polovině hrací plochy a vyčkávají na skulinku v defenzívě Mariboru. Nikdo ve fialovém jejich rozehrávku neatakuje.
20'
Bajde se s míčem u nohy prosmýkl až do pokutového území, kde se snažil obejít obránce, jenže si míč špičkou kopačky ukopl do zámezí.
19'
Tavares si řekl o přihrávku mezi obránce domácího celku, jenže ani zkušený fotbalista slovinského výběru na prudkou přihrávku nedosáhl.
17'
Chiteishvili nakopl míč vpřed po pravé straně, jenže na jeho pobídku nezareagoval nikdo v bílém dresu. Balón propadl až k připravenému brankáři.
16'
Rozehrávka přímého kopu se domácím vůbec nepovedla. Gabedava pálil zpoza hranice pokutového území, ale míč nasměroval nad soupeřovu branku.
15'
Právě Gabedava opět operoval s míčem v blízkosti pokutového území a nechal se chytře faulovat. Domácí budou rozehrávat přímý kop z dobré pozice.
14'
První možnost také pro domácí celek! Gabedava si navedl míč na hranici pokutového území, kde si míč přehodil na pravačku, ale těsně minul vzdálenější tyč!
13'
Maribor se vydal do útoku po pravém křídle. Slovinský celek prošel do blízkosti pokutového území, jenže tam se hostům nepovedla rozehrávka.
12'
Zatím sledujeme pohledné utkání. Domácí fotbalisté hrajou aktivně, ale zatím nemohou najít skulinku v defenzívě Mariboru. Hosté spoléhají na protiútoky.
11'
První zajímavá akce Mariboru! Na zpětnou přihrávku z levé strany si v pokutovém území počkal Hotič, který střílel levačku, jenže v dobré pozici minul branku!
10'
Zadáci Mariboru dlouho otáleli s rozehrávkou. Suler mohl poslat přihrávku na pravou stranu, ale nakonec si musel pomoci malou domů.
8'
Na světě je první žlutá karta dnešního souboje! Za zákrok na polovině hřiště ji dostává Pihler.
7'
Stopeři domácího celku kombinují s míčem na kopačkách a snaží se uklidnit hru. Nikdo z fotbalistů Mariboru jejich kombinaci neatakuje.
6'
Hostující brankář Handanovič dostal hodně těžkou malou domů. Gólman slovinského celku musel balón zakopnout mezi diváky.
5'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících fotbalistů zůstává ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Podle všeho však bude nadále pokračovat.
4'
Hotič tentokrát na levé straně dostal moře volného prostoru, jenže jeho centr levou nohou prosvištěl nad břevnem domácí svatyně.
3'
Hotič dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, kde si míč přehodil na levačku, jenže po krásné kličce nedokázal přesně rozehrát.
2'
Suler si v pokutovém území bez problémů poradil s přihrávkou z levé strany hrací plochy. Hostující stoper míč následně odkopl do zámezí.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Vysoký nákop okamžitě letěl na levou stranu, kde se nechal faulovat Gabedava.
1'

FC Čichura Sačchere: Hamzič – Chiteisvilli, Maisashvilli, Mirtskhulava, Chikvaidze – Sardalishvili, Kakubava, Markozashvili – Bughridze, Lekvtadze, Gabedava
Náhradníci: Bukhaidze, Dobrovolski, Chikhladze, Ionanidze, Kakhabrishvili, Megrelishvili, Mitskerashvili

NK Maribor: Handanovič – Pihler, Ivkovič, Suler, Viler – Bajde, Vrhovec, Darviševič, Hotič – Tavares, Zahovič
Náhradníci: Cotman, Cretu, Kramarič, Mešanovič, Mlakar, Rajcevič, Vrsić.
FC Čichura Sačchere

Soupeřem Mariboru dnes bude celek z Gruzie. Čichura vstoupila do Evropské ligy soubojem s Jeruzalémem. Gruzinský celek postupil díky výhře 2:1 na půdě izraelského celku.
NK Maribor

Maribor si účast v evropských pohárech užil hlavně loni. Slovinský mistr si totiž zahrál skupinu Ligy mistrů, kde čelil Liverpoolu, Spartaku Moskva a Seville. Letos se musí spokojit s Evropskou ligou. V prvním předkole dokázal v obou utkáních porazit albánské Cukaricki. O víkendu navíc v prvním kole slovinské ligy vyhrál na půdě Rudaru 5:0.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání druhého předkola Evropské ligy mezi FC Čichura Sačchere a NK Maribor. Výkop je stanoven na 18 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.