Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FC Prishtina : St Joseph's - 27. června 2019   20:45

FC Prishtina
28' Dallku
1:1
(1:1)
St Joseph's
St Joseph's
31' Juanfri
Bekaj – Thaci, Bekteši, Dallku (C), Bashiru – Miftaraj, Ahmeti (78. Zyba) – Mankenda, Krasniqi, Uka (67. Korenica) – Šillova (49. Bošnjaku).
Muqiqi – Bošnjaku, Haliti, Korenica, Zyba, Mustafa, Xhaka.
Jónasson – Sigurdarson, Valdimarsson (všichni ISL)
Stadiumi Fadil Vokrri, Priština
St Joseph's
Vera – Lobato, Villar, Piner, Torres – Ferrer (84. Hernandez), González, Pecci – Martinez, Boro (C) (76. Cornejo), Juanfri (89. Guerrero).
Robba – Casciaro, Guerrero, Cornejo, Hernandez, Cano, Serra.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:7.
Je dobojováno! Priština na svém hřišti nesplnila roli papírového favorita a proti gibraltarskému outsideru uhrála jen remízu 1:1. Kosovský celek byl celý zápas jasně lepší, jenže drtivá většina zakončení byla nepřesná. Domácí fanoušci se tak radovali jen jednou, když v osmadvacáté minutě proměnil nařízenou penaltu Armend Dallku. St Joseph´s díky Juanfrimu hned vzápětí vyrovnalo ze své jediné šance a po změně stran dokonale eliminovalo všechny útočné hrozby Prištiny. Ta zahrozila až v nastaveném čase, nicméně Thaqi své dvě šance nedal. Utkání tak končí nerozhodně, což dává gibraltarskému týmu slušnou naději na překvapivý postup.
90+5'
90+5'
Dallku nevěděl co s míčem, a tak vypálil z obrovské dálky. Díky teči byl nařízen roh, po němž mohl rozhodnout Thaqi, ale z voleje těsně přestřelil Verovo břevno!
90+4'
Vera na přední tyči bezchybně vyrazil centr Bashirua a po menším kontaktu s dobíhajícím Korenicou ochotně zůstat ležet na hřišti, čímž pošetřil několik cenných vteřinek.
90+3'
Torres za sebou trestuhodně nechal Thaqiho, který od něj dostal moře volného prostoru a k tomu i nadýchaný centr z hloubi pole. Hlavičkovým pokusem prostor mezi tyčemi ale netrefil.
90+2'
Ghanský levý bek Abdul Bashiru pohotově odcentroval před Veru, jenomže žádný z hráčů v modrém dresu se k míči neprobil.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu je nečekaně přidáno dalších pět minut!
90'
Mauri Torres okatě zdržoval před provedením autového vhazování a jako pátý hráč dnes dostal od islandského sudího žluté napomenutí.
89'
Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Juanfri, přichází Daniel Guerrero.
88'
St Joseph´s vydrželo na útočné polovině jen pár vteřinek. Lobato otáčel hru a přitom byl sestřelen žlutým skluzem Gonzáleze.
87'
Hostující gólman před vlastní rozehrávkou zničehonic ulehl na trávník a vyžádal si ošetření. V péči bylo jeho koleno, které by mu ale nemělo zabránit zápas dochytat.
86'
Lorik Bošnjaku zkusil překvapit technickou střelou z rohu vápna. Vera ale měl situaci pod kontrolou a nechal proletět míč nad břevnem.
85'
Mankenda vyslal na zteč Korenicu, který dobrovolně zpomalil a hostující defenzivě se díky tomu povedlo odkopnout míč do klidnějších vod.
84'
Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Domingo Ferrer, přichází Andrew Hernandez.
82'
Gauthier Mankenda si hrudníkem zpracoval vysoký nákop a z otočky vystřelil. Kromě balónu ale trefil i hlavu sedícího Pinera, kterého předtím sám povalil. Konžský hráč za to viděl i žlutou kartu.
81'
Jenže Pedro Martinez centroval do vápna ve chvíli, kdy v něm neměl ani jednoho spoluhráče. Obrana Prištiny nemohla zaváhal.
80'
Juanfri se poctivě vrátil hluboko na hlavní polovinu, kde ho fauloval MIfrataj. Po dlouhtánské době mohou dopředu vyrazit i hosté.
78'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Ergyn Ahmeti, přichází Qëndrim Zyba.
77'
Armend Thaqi natáhl krok a před domácí brankou zakřižoval Pedra Martineze, který je dnes takřka neviditelný.
76'
Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Boro, přichází Ernesto Cornejo.
75'
Když už centr do pokutového území přiletěl, tak v něm zaúřadoval Mateo Vera, jenž schoval balón do připravených dlaní.
74'
Korenica byl na levém okraji šestnáctky zdvojený a odzbrojen. Míč ještě odrazil k Bashiruovi, jenže ten ani v tomto případě neodcentroval.
73'
Mauri Torres krátce po domácím rohu zaúřadoval v křídelním prostoru a doprovodil míč do autu, odkud ho sám vhodí zpět do hry.
72'
Bashiru nedostal možnost odcentrovat. Přes Ahmetiho se míč přesunul doprava, ale tam se pro změnu neprosadil Thaqi.
70'
Pokračující tlak domácí celek ukončil nepovedeným centrem, který proletěl prázdnou šestnáctkou až do zámezí.
69'
A ještě jedna pochvala pro hostující obranu, která vystoupila před pokutové území a tím vystavila Krasniqiho do postavení mimo hru.
68'
Nakonec měla Priština rohy hned dva, ovšem hostující obrana v obou případech zafungovala na výbornou. Jaký to rozdíl oproti první půli, kdy St Joseph´s v defenzivě několikrát hořelo.
67'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Krešnik Uka, přichází Meriton Korenica.
66'
Mankenda zaútočil po levé straně, jenže kvůli vystižené finální přihrávce získal pro domácí celek jen rohový kop.
65'
Dlouhý pas ze středu hřiště Vera precizně zastavil. Necelou půlhodinu před koncem tak gibraltarský tým nadále drží velmi dobrý výsledek.
64'
Bošnjaku měl možnost nebezpečně vypálit z hranice vápna. Balón mu ale sjel na vnější nárt a byl z toho jen hodně nepovedený pokus.
63'
Mankenda ztratil míč v nesmírně zahuštěném prostoru před pokutovým územím. Obrana St Joseph´s sáhla pro vysvobozující odkop.
62'
Teď už Mateo Vera zasahovat musel, nicméně proti Ahmetiho pomalému pokusu z osmnácti metrů mu stačil předvést zcela rutinní zákrok.
61'
Ani Armend Thaqi nevyrobil žádnou nebezpečnou situaci. Po změně stran tak stále čekáme na první opravdovou možnost.
60'
Díky sraženému centru z pravého kraje hřiště se domácí dostali k rohovému kopu. Ještě předtím ale bude muset být ošetřen Cristian Pecci.
59'
Pecci zahodil výhodu standardní situace. Z nějakých pětatřiceti metrů zřejmě střílel, přičemž poslal míč nad břevno.
58'
Rozehrávku nařízeného rohu na sebe vzal Krasniqi a nepohlídanému Bektešimu nechybělo mnoho, aby na balón u zadní tyče dosáhl.
57'
Gauthier Mankenda nevyužil volného prostoru na pravém křídle. Centrovaným balónem totiž našel jen hlavu Lobata.
55'
Další nejistý zákrok od hostujících obránců. Piner posunul balón na Uku, ale ten ze solidní pozice vůbec netrefil branku.
54'
Villar byl jako první u přihrávky Uky. Poté trochu zbytečně zahrál do autu a vrátil míč do domácího držení.
53'
Úvod druhé půle je mnohem klidnější než většina první části. Priština aktuálně marně dobývá zataženou obranou.
51'
Zástupce gibraltarské ligy se ale ubránil, aniž by Mateo Vera čelil nějaké větší hrozbě.
50'
Krešnik Uka dával balón do ohně, kde se odrazil hned od několika hráčů. Z menšího závaru resultuje rohový kop.
49'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Alban Šillova, přichází Lorik Bošnjaku.
48'
Jedna změna se přece jenom chystá. U domácí střídačky už je s číslem sedm připravený útočník Lorik Bošnjaku.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních sestavách.
46'
Je za námi úvodní poločas, který musel bavit zaujaté i nestranné fanoušky. Priština byla směrem dopředu velmi aktivní a jen kvůli slabé efektivitě nevstřelila gibraltarskému soupeři více než jeden gól. Ten jediný vstřelil z penalty Dallku, nicméně krátce poté z ojedinělé možnosti St Joseph´s vyrovnal hlavičkující Juanfri.
45+1'
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
O zajímavé situace rozhodně není nouze. K ambiciózní ráně z dálky napřáhl Endrit Krasniqi a Vera se musel pořádně proletět vzduchem, aby tvrdou střelu vyrazil.
44'
O rozehrání se tentokrát postaral Cristian Pecci, jenže prudkým centrem nasměroval přehnaně vysoký balón do autu.
43'
Následoval dlouhý nákop na Juanfriho, kterého těsně před rohem pokutového území fauloval Dallku. St Joseph´s budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
42'
Endrit Krasniqi to při kontra-presinku přehnal s důrazem a na ose hřiště fauloval Juana Manuela Gonzáleze.
41'
Boro měl zálusk na další gólovou nahrávku, nicméně volného Juanfriho jeho centr tentokrát přeletěl.
40'
Hraje se v opravdu dobrém tempu. Přímočarou hostující akci zakončil nepřesnou střelou z dálky autor vyrovnávajícího gólu Juanfri.
39'
Piner před chvílí zavinil penaltu a teď málem připravil gól pro Šillovu, když k němu protečoval centr z pravé strany. Útočník Prištiny však z bezprostřední blízkosti netrefil balón vůbec ideálně a nakonec ani netrefil brankku.
38'
Ergyn Ahmeti nevyřešil rychlý brejk čtyři na čtyři vůbec dobře. Vcelku zbytečnou střelou z třiceti metrů trefil nejbližšího protihráče.
37'
Šance na obrat ve skóre se ale nekonala, Ferrerova rozehrávka zůstala u příjemce míče nepochopena.
36'
Rohový kop pro hosty, které vyrovnávající trefa zákonitě nabudila k lepšímu výkonu.
34'
Armend Thaqi si naběhl na efektní průnikovný nákop, jenže si nepohlídal ofsajdovou linii. Místo velké šance tak přichází na řadu rozehrávka St Joseph´s.
33'
Domingo Ferrer šel do hodně odvážného skluzu, kterým zezadu sejmul Bashirua a zaslouženě za to dostal žlutou kartu.
31'
St Joseph's právě vstřelil branku!
Tak to je hodně rychlá a poměrně nečekaná odpověď gibraltarského týmu! Boro rozehrál dalekonosnou standardku fantastickým centrem na JUANFRIHO, jehož prudká hlavička zapadla přesně k Bekajově pravé tyči.
30'
Albánský autor otevírací trefy fauloval hostujícího kapitána Bora. Hosté tak mohou podniknout jednu z mála útočných akcí.
28'
Priština právě vstřelila branku!
Domácí se v osmadvacáté minutě zcela zaslouženě ujímají vedení! Míč si na penaltový bod postavil ARMEND DALLKU a tvrdou ranou k levé tyči nedal Verovi žádnou šanci k zásahu.
27'
Žlutou kartu dostává Rojas Piner (St Joseph's FC).
27'
Alban Šillova se dostal do situace jeden na jednoho, při které doběhl až do vápna a tam přepadl přes nohu nešikovně zasahujícího Pinera. Je z toho penalta!
25'
Stejná standardka také na druhé straně, kde po centru zprava hlavičkoval Mankenda nad horní tyč.
24'
Gibraltarský oddíl se nenápadně propracoval k rohovému kopu, nicméně Visar Bekaj nemusel se svými kolegy z obrany řešit žádnou zapeklitou situaci.
22'
Jen centimetry dělily domácí celek od vedoucí trefy! Uka vystřelil z hranice vápna do břevna, načež se míč odrazil od Verových zad a díky velké rotaci se zastavil na brankové čáře, odkud ho gólman St Joseph´s na poslední chvíli vypíchl před dobíhajícím Šillovou.
21'
Na poměry nultého předkola Evropské ligy se hraje ve velmi dobrém fotbalovém prostředí. Na slušně zaplněném stadionu pro 13 500 fanoušků vyčnívá zaplněný kotel Prištiny.
20'
Mankenda si na přehuštěné ose hřiště dal balón daleko od nohy a nechtěně započal snažení hostů, kteří se pod tlakem museli vrátit až k Verovi.
19'
Zahrozilo také na druhé straně, kde zpoza pokutového území napřáhl Boro a tvrdou ranou poprvé protáhl i Bekaje.
18'
Armend Thaqi na pravém křídle vyhrál rychlostní souboj, ale pak odcentroval jen do rukavic hostujícího gólmana.
17'
O chvíli později byl na programu dne také Thaqim rozehraný rohový kop, který vybíhající Vera vyboxoval do relativního bezpečí.
16'
Uka na levé straně převzal míč od Bashirua a jako nůž máslem pronikl přes čtyři hráče až do vápna. Koncovka se mu ale vůbec nepovedla a Vera zasahovat nemusel.
15'
Mateo Vera jednoduše zkrotil sraženou střelu z poměrně velké dálky, ale pak odkopl balón jen k obráncům kosovského týmu.
14'
Krasniqiho kolmice uvolnila Thaqiho, kterého ve vápně důrazně atakoval Rojas Piner. Pokutový kop se každopádně nepíská.
12'
Na trávníku zůstává sedět jeden z hostujících fotbalistů, za kterým přispěchal také člen realizačního týmu.
10'
A znovu proletěl balón vedle hostující branky. Další nepřesný pokus tentokrát vyprodukoval středopolař Ergyn Ahmeti.
9'
Hosté v úvodu zápasu příliš nestíhají. Nyní znovu nechali vystřelit Mankendu a měli štěstí, že míč letěl mimo tři tyče.
7'
Krasniqiho rozehrávka však nezpůsobila v defenzivě gibraltarského celku žádné komplikace.
6'
Ani střelecký pokus padajícího Šillovy neměl ideální parametry, nicméně blok Villara způsobil, že se bude konat rohový kop.
4'
Počáteční tlak Prištiny chtěl gólově korunovat konžský ofenzivní záložník Mankenda, jenže to by musel trefit prostor Verovy branky.
2'
První faul má na svědomí Miftaraj, který si na útočné polovině vyšlápl na Bora.
1'
Domácí nastoupili v modrých, zatímco hosté ve žlutočerných dresech.
1'

FC Priština: Bekaj – Thaci, Bekteši, Dallku (C), Bashiru – Miftaraj, Ahmeti – Mankenda, Krasniqi, Uka – Šillova.
Náhradníci: Muqiqi – Bošnjaku, Haliti, Korenica, Zyba, Mustafa, Xhaka.

St Joseph's FC: Vera – Lobato, Villar, Piner, Torres – Ferrer, González, Pecci – Martinez, Boro (C), Juanfri.
Náhradníci: Robba – Casciaro, Guerrero, Cornejo, A. Hernandez, Cano, Serra.

Rozhodčí: Jónasson – Sigurdarson, Valdimarsson (všichni ISL).
St Joseph´s FC

Hostující klub byl založen již v roce 1912, ale svého prvního, a dosud jediného, titulu se v rámci nejvyšší gibraltarské soutěže dočkal až čtyři roky před koncem druhého milénia. Outsider tohoto dvojzápasu postoupil do předkol Evropské ligy díky třetímu místu v ligové tabulce, když s výrazným odstupem nestačil na první Lincoln Red Imps a druhou Europu. V pohárech je St Joseph´s potřetí za sebou. Před dvěma lety dostal v první části kvalifikace naloženo 0:10 od Limassolu, zatímco před rokem prohrál nulté předkolo proti faerskému Tórshavnu až po penaltovém rozstřelu.
FC Priština

Kosovský celek jde to tohoto dvojzápasu jako výrazný favorit na postup. V minulé sezóně tamní nejvyšší soutěže takřka do poslední chvíle bojoval o titul, který mu ze druhého místa nakonec utekl o pět bodů. Bylo to přitom už potřetí za sebou, co Priština skončila těsně pod vrcholem. V bojích o Evropskou ligu se tento klub dvakrát dostal do prvního předkola, kde mu před dvěma lety vystavil stopku švédský Norrköping a minulý rok až v penaltách nestačil na lucemburské mužstvo Fola Esch.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu nultého předkola Evropské ligy. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na duel mezi týmy FC Priština a St Joseph´s FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.