Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Partizan : Besiktas Istanbul - 23. srpna 2018   20:30

FK Partizan
FK Partizan
14' Gomes
1:1
(1:1)
Besiktas Istanbul
15' Arslan
FK Partizan
Stojkovič (C) – Miletic, Valiente, Markovič, Miletič – Zdjelar, Košovič (66. Sčekič) – Jankovič (35. Ivanovič), Pantič, Zakarič – Gomes (73. Nikolič)
Kljajič – Enache, Ivanovič, Nikolič, Sčekič, Smiljanič, Soumah
Ivan Kružliak – Tomáš Somoláni, Branislav Hancko
Stadion Partizana, Bělehrad
Zengin (C) – Adriano, Vida, Pepe (77. Roco), Gonul – Arslan (89. Yalcin), Medel, Uysal – Erkin, Larin, Quaresma (80. Tore)
Yuvakuran – Love, Ozyakup, Roco, Tokoz, Tore, Yalcin

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou.
Máme tu konec utkání. Zápas končí spravedlivou remízou 1:1, když obě branky padli v úvodní čtvrthodině během jedné minuty. Zápas příliš velké fotbalové krásy nenabídl, k vidění bylo dohromady 47! faulů, což značí, že utkání bylo velmi bojovné. Remíza tak dává oběma týmům možnost o týden později v Turecku zabojovat o postup do základní skupiny evropské ligy.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 23:24.
90+4'
90+4'
Zakarič už si míč připravoval ve vápně, už se viděl jak zápas rozhoduje, nicméně v poslední možnou chvíli mu míč odkop Ščekič.
90+3'
Míč až u brankáře Zengina, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
90+2'
Žlutou kartu dostává Larin (Besiktas Istanbul).
90+1'
Dlouhý aut do šestnáctky, Zakarič se po souboji ocitl na zemi, penalta z toho nebude.
90'
Ve druhém poločase se nad rámec hry nastaví čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Arslan, přichází Yalcin.
88'
Toré se po pravé straně dral za míče tak důrazně, až z toho byl nedovolený zákrok.
87'
Na pravé straně se snažil Miletič narazit se Zakaričem, první zmiňovaný se přihrávky už ale nedočkal.
86'
Míč jen proletěl celým pokutovým územím bez jakéhokoliv zásahu.
85'
K odraženému míči se dostal Miletič, ovšem balon otřel o bránícího hráče a Partizan bude opět rozehrávat od rohového praporku.
84'
Sčekič už měl napřaženo, na poslední chvíli mu pod nohy skončil bránící hráč, který míč odrazil jen na rohový kop.
83'
Po rohovém kopu hlavičkoval na první tyči Gonul, míč jen těsně prolétl vedle vzdálenější tyči.
82'
Žlutou kartu dostává Nikolič (FK Partizan Bělehrad).
81'
Rozeběhla se nám poslední desetiminutovka utkání, zápas je stále otevřený na obě strany.
80'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Quaresma, přichází Tore.
79'
A opět stejná situace, Zakarič si mávnou a tentokrát to ovšem nebyl ofsajd ani náhodou.
78'
Zakarič v těsném ofsajdu, ovšem pomezní rozhodčí neváhal ani vteřinu.
77'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Pepé, přichází Roco.
76'
Miletič prostor si na hranici vápna míč zpracovat, poté ho nepřesně předal a opět hrají hosté.
75'
Hosté kombinují na vlastní polovině, jakoby ani nikam nespěchali.
73'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Gomes, přichází Nikolič.
72'
Rychlý protiútok Partizanu ukončuje ofsajd Gomese.
71'
Míč na Larina byl příliš dlouhý, ten se po něm jen ohlédl jak končí až za brankovou čárou.
70'
Pantič vystihl špatnou rozehrávku hostů, ovšem vzápětí si hned pomohl nedovoleným zákrokem.
69'
Besiktas pomalu přebírá tempo zápasu, nyní to jsou domácí, kteří jen běhají za balonu.
68'
Nedokázal. Stojkovič boxuje mimo pokutové území.
67'
Quaresma si připravuje míč u rohového praporku, dokáže najít své spoluhráče?
66'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Košovič, přichází Sčekič.
65'
Žlutou kartu dostává Arslan (Besiktas Istanbul).
64'
Arslan Tolgay na trávníku, ovšem hlavní rozhodčí pro něj nemá pochopení, ukazuje jasně čistý zákrok.
63'
Quaresma měl na pravé straně mnoho prostoru i času na centr, ovšem ani tak nedokázal najít své spoluhráče ve vápně.
62'
Miletič si nechal za zády naběhnout Larina, který uklízel míč na zadní tyči do zcela opuštěné brány, míč mu ovšem sjel po čela a branku vůbec netrefil.
61'
Larin dostal přihrávku do šestnáctky, kde ho domácí vystínovali ven z vápna, hostujícímu útočníkovi nezbývalo nic, než opět přihrát směrem dozadu.
60'
Máme za sebou hodinu hru, ve druhém poločase zatím vidíme ofenzivní jízdu domácího Partizanu, k většímu úspěchu zatím schází větší přesnost v zakončení.
59'
Žlutou kartu dostává Erkin (Besiktas Istanbul).
58'
Přetažený centr, po kterém zpátky centroval Zdjelar. Zengin bez většího atakování chytá míč do rukavic.
57'
Domácí na Arslanovi vytěžili rohový kop.
56'
Domácí se bez problémů ubránili. Besiktas se nadále brání a čekají co provede soupeř.
55'
Zakarič tentokrát v obranné činnosti přistrčil Quaresmu, domácí se musí bránit volnému přímému kopu.
54'
Další útočnou akci domácích zastavuje nekompromisním odkopem Zengin.
53'
Opět agilní Zakarič, tentokrát přešel přes dva hráče, poté si míč navedl na střed hřiště, nakonec Zengin nemusel zasahovat, míč letěl opět nad branku.
52'
Miletič se vrhl do šestnáctky, kde mu protihráč výborně zpracoval balon, poté prudkou střelou přestřelil Zenginovu bránu.
51'
Besiktas jakoby hlavou byl ještě v kabině, zatím neví kde jim hlavy stojí. Partizan jasně lepší.
50'
Zakarič je velmi při chuti, opět předvedl pár povedených kliček, nakonec ho na půlicí čáře zastavil nedovoleně Medel.
49'
Na malém vápně se dostal k hlavičce Miletič, ovšem míč letěl hodně vysoko a záklonem branku přestřelil.
48'
Zakarič se dokázal prodrat skrz dvojici bránících hráčů, nakonec hlavní rozhodčí píská faul a domácí rozehrají tzv. zkrácený roh.
47'
Ve druhém poločase měl výkop domácí Partizan Bělehrad, ten nyní bude útočit zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli dvě branky, po každé na jedné straně. Účet dnešního klání otevřel ve čtrnácté minutě Ricardo Gomes, aby o necelou minutu vyrovnal Arslan Tolgay. Zápas má velmi dobrou úroveň, o skvělou atmosféru se stará vyprodaný stadion. Po krátké přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi, jistě nás čeká zajímavý druhý poločas.
45+3'
45+3'
Ovšem nebylo z toho vůbec nic, domácí se ještě pokoušeli reklamovat ruku ve vápně, ale hlavní rozhodčí jasným gestem ukazuje, že penaltu pískat nebude.
45+2'
Ricardo Gomes faulovaný v blízkosti pokutového území, velká šance pro domácí na branku do šatny.
45+1'
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví tři minuty.
45'
Quaresma se neprosadil v situaci jeden na jednoho, poté flustrací protihráče doslova zahodil.
44'
Na Quaresmův pas si počkal Zengin, který míč ukryl do svých rukavic.
43'
Žlutou kartu dostává Ivanovič (FK Partizan Bělehrad).
43'
Žlutou kartu dostává Miletič (FK Partizan Bělehrad).
42'
Ricardo Gomez si naběhl do šestnáctky, poté prudkou střelou z úhlu donutil k zákroku Zengina.
41'
Medel se snažil vysunout přihrávkou za obranu Quaresmu, ten míč ovšem na hrací ploše už nezachytil.
40'
Po pěkném načechraném centru hlavičkoval Larin těsně mimo.
39'
Pomalu se nám blíží prvního poločas ke konci, doufejme, že se dočkáme ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek. Třeba teď po rohovém kopu Besiktase.
38'
Žlutou kartu dostává Košovič (FK Partizan Bělehrad).
37'
Zakarič se dostal k odraženému balon, poté si ho navedl na střed a vyslal prudkou střelu směrem k Zenginovi, bránu o dobré dva metry netrefil.
36'
Po další standartce hostů ohrozil vlastního brankáře Miletič, Stojkovič se blískl pohotovým zákrokem.
35'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Jankovič, přichází Ivanovič.
34'
Na hřišti opět polehává Marko Jankovič, vypadá to, že zápas pro něj nespíš brzy skončí.
33'
Další možnost měli hráči Besiktase z rohového kopu, ale ani z něho žádné velké vzrušení před brankou Stojkoviče nenastalo.
32'
Ten ji ovšem rozehrál velmi špatně, trefil pouze prvního bránícího hráče.
31'
Hosté mají k dispozici standartní situaci, ke které se staví Erkin.
30'
Máme za sebou půl hodinu hry, k vidění zatím byli dvě branky, ovšem to je vše. Hra se po většinu času odehrává mimo šestnáctky, kde branky moc nepadají.
29'
Hra se nám opět rozběhla. Domácí zatím hrají o deseti hráčích.
27'
Na hřišti zůstává ležet Jankovič, který se s bolestivou grimasou drží za stehno.
26'
Ofsajd i na druhé straně, své postavení si nepohlídal Larin.
24'
Další domácí akci zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.
23'
Hosté se krom vstřelené branky zatím vůbec nemůžou dostat do šestnáctky soupeře.
22'
Partizan převzal na půli míč, kombinační akce po levé straně končí nedovoleným útočným faulem.
21'
Po delší době se opět ozvala píšťalka pana rozhodčího, důvodem byl nedovolený zákrok Jankoviče.
19'
Hra se přeci jen trochu zklidnila a po menších nepřesnostech se míč přesunul do středu hřiště.
17'
Hráči dostali po slepených brankách velkou chuť, obě mužstva nadále útočí ve velkém množství hráčů.
15'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
A hned po minutě máme vyrovnáno. Hosté se vrhli hned do útoku, Quaresma našel na malém vápně nehlídaného ARSLANA TOLGAYE, který přesnou hlavičkou mezi nohy brankáře vyrovnává na 1:1
14'
Partizan právě vstřelil branku!
Domácí se z čista jasna ujímají vedení. Zakarič dostal na levé straně mnoho prostoru, přesným centrem našel RICARDA GOMESE, který přesnou hlavičkou otevírá skóre dnešního utkání.
13'
Erkinův centr mířil na Larina v pokutovém území, ten byl výborně ubráněný Markovičem.
12'
Pohotovým obranným zákrokem se blískl Pantič.
11'
Utkání je velice sledované i divácky, stadion je narvaný k prasknutí. O výbornou atmosféru se dnes bát nemusíme.
10'
Domácí zatím svědomitě brání, výborně dostupují hostující hráče, ti nemají vůbec klid na rozehrávku.
9'
Zatím velice vyrovnané utkání, Besiktas více drží balon, nicméně do žádného přímého zakončení se zatím nedostali.
7'
Dlouhý aut až do šestnáctky, kde se míče zmocnil Larin, avšak proti mnohočetné přesile zakončit nedokázal.
6'
Besiktas zakombinoval po pravé straně, vyústěním toho byl centr Erkina pouze do míst, kde nebyl vůbec nikdo z hostujícího celku.
5'
Zdjelar dostal výborný balon proti noze, sřelou z voleje ovšem trefil pouze bránícího hráče.
4'
Hosté provedli ve čtvrté minutě první nákop směrem dopředu, domácí obrana s pomocí brankáře Stojkoviče odolala.
3'
Zápas začal velmi z ostra, k vidění už bylo pár zákroků na hraně žluté karty.
2'
Hlavní rozhodčí Ivan Kružliak nám dnes poprvé pískl do píšťalky, ostře sledované utkání jak fanoušky, tak veřejností může odstartovat. Výkop měli na starosti fotbalisté Besiktase.
1'
Obě dnešní základní jedenáctky nám nastupují na hrací plochu, zápas bude za pár minutek zahájen.

FK Partizan Bělehrad: Stojkovič (C) – Miletic, Valiente, Markovič, Miletič – Zdjelar, Košovič – Jankovič, Pantič, Zakarič – Gomes
Náhradníci: Kljajič – Enache, Ivanovič, Nikolič, Sčekič, Smiljanič, Soumah

Besiktas Istanbul: Zengin (C) – Adriano, Vida, Pepe, Gonul – Arslan, Medel, Uysal – Erkin, Larin, Quaresma
Náhradníci: Yuvakuran – Love, Ozyakup, Roco, Tokoz, Tore, Yalcin

Rozhodčí: Ivan Kružliak – Tomáš Somoláni, Branislav Hancko.
depositphotos_118431984_stock_illustration_shirt_uniform_referee_icon Rozhodčí
Dnes bude utkání řídit jako hlavní rozhodčí pan Ivan Kružliak, jeho asistenti jsou pánové Tomáš Somoláni a Branislav Hancko. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Filip Glova. Všichni pánové přicestovali na tento zápas do Srbska ze Slovenska. Delegátem utkání bude Bo Karlsson ze Švédska..

Vzájemné zápasy

Dnešní soupeří se zatím potkali ve drou případech v rámci skupiny evropské ligy v sezóně 2014/2015. Besiktas skupinu C se dvanácti body vyhrál, Partizan skončil s pouhými dvěma body poslední.

23.10.14 Partizan Bělehrad vs Besiktas Istanbul – 0 : 4
06.11.14 Besiktas Istanbul vs Partizan Bělehrad – 2 : 1
246 Besiktas Istanbul
Turecký celek obsadil v posledním ročníku turecké ligy čtvrté místo, čímž dostal právo startovat v předkolech Evropské ligy. Sezonu zahájili zápasem druhého předkola, když zvítězili na Faerských ostrovech s týmem B36 Torshavn 2:0 a o týden později v tréninkovém tempu zvítězili vysoko 6:0. Ve třetím předkole vyřadili Rakouský LASK Linz, když po domácí výhře 1:0 sice prohrál v Rakousku 2:1, ale díky vstřelené brance na hřišti soupeře se mohli radovat z postupu. V turecké domácí lize zatím odehrál turecký celek dvě utkání a obě vítězně.
partizan Partizan Bělehrad
Domácí Partizan začal letošní pouť evropské ligy už v prvním předkole, kde si poradil po výsledcích 3:0 a 3:0 poradili s Černohorským Rudarem, v dalším předkole čekal na Partizan Litevský celek Trakai a velmi tuhý boj zvládl lépe Partizan po výsledcích 1:0, 1:1. Ve třetím předkole narazili srbové na Dánský Nordsjaelland, základ úspěchu už zadělali výhrou 2:1 na hřišti soupeře, Partizan o týden později zvládl i domácí odvetu, když zvítězil 3:2.
V domácí soutěži zatím uhrál Partizan ze čtyř zápasů dvě výhry, jednu remízu a v úvodním kole odešel ze hřiště poražen.
Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u prvního zápasu play-off Evropské ligy. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi týmy FK Partizan Bělehrad a Besiktas Istanbul. Utkáním vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.