Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Sūduva : Celtic - 23. srpna 2018   19:00

FK Sūduva
FK Sūduva
13' Verbickas
1:1
(1:1)
Celtic
Celtic
3' Ntcham
FK Sūduva
Kardum – Švrljuga, Gajdučik, A. Jankauskas (C), Slavickas – Finkler (46. Offenbacher), Čadjenović, Verbickas (90. Matulevičius) – Cicilia, Vėževičius (60. Kasparavičius).
I. Bebek – T. Petrović, M. Grgić
Stadium of Marijampole, Marijampole
Celtic
Gordon – Gamboa (66. Izaguirre), Ajer, Šimunovič (52. Lustig) – Brown (C) – Forrest, McGregor, Ntcham, Tierney – Johnston (66. Griffiths), Dembélé.
Bain – Izaguirre, Griffiths, Sinclair, Rogic, Lustig, Kouassi.

Statistiky:

Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 1:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 0:1.
Fotbalisté Südovy ukopali proti Celticu velmi cennou remízu 1:1. Hosté sice poslal už ve 3. minutě do vedení Olivier Ntcham, ale hned v 11. minutě srovnal po standardce Ovidijus Verbickas. Celtic pak sice měl územní převahu, ale tu nedokázal vyjádřit dostatečným množstvím šancí a už vůbec ne góly. K nim byly ve druhé půli možná i blíže domácí, ale při střelách Cicilii a Kasparavičiuse Hoops podržel brankář Gordon. Favoritem na postup tak zůstává Celtic, který má k dispozici domácí odvetu.
90+4'
90+4'
Dobrou práci pro domácí odvedl Cicilia. Ten si to namířil kolem Lustiga a vybojoval aut.
90+3'
Běží už poslední minuta nastavení. Scott Brown vybojoval ve středu hřiště míč a zakládá asi závěrečnou útočnou akci Celticu.
90+1'
Hosté mohli rozhodnout! Griffiths z rohového kopu vyčaroval centr vzdálenější tyč, kde byl Kristoffer Ajer. Dvacetiletý norský stoper hlavičkoval o zem mimo!
90+1'
Rozhodčí nastaví tři minuty. Hosté budou zahrávat roh.
90'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Ovidijus Verbickas, přichází Giedrius Matulevičius.
89'
Zpoza šestnáctky to zkoušel Olivier Ntcham. Byla z toho nepřesná střela, která směřovala nad bránu.
89'
Hosté drží míč, ale nemohou ho dostat do nebezpečné vzdálenosti od brány soupeře.
87'
Izaguirre se neprosadil přes Švrljugu a následně ho fauloval. Reprezentant Hondurasu už musí být opatrný, žlutou kartu dostal před chvílí.
86'
Standardní situaci rozehrával Slavickas. Svůj centr směřoval na vzdálenější tyč, ale nikdo z nabíhajících hráčů na míč nedosáhl. Kope se od brány Celticu.
85'
Emilio Izaguirre si pomohl v souboji s Čadjenovićem rukou, kterou protihráče zasáhl do tváře. Za svůj zákrok je potrestán žlutou kartou.
83'
Hosté utahují šrouby. Centr Ntchama ale nepropadl až do předbrankového prostoru.
82'
Ani teď hosté nestrhli vedení na svou stranu. Po rohovém kopu Griffithse se míč odrazil na hranici šestnáctky k Jamesovi Forrestovi, kterému střela vůbec nesedla a Kardum tak mohl zůstat klidný.
81'
Začala už poslední desetiminutovka zápasu, v němž Südova stále drží proti slavnému Celticu nerozhodný stav.
80'
Hostující útočník Dembélé byl v ofsajdu. Míč uvede do hry Ivan Kardum.
78'
Kieran Tierney se ve snaze zbavit se bránícího hráče dostal s míčem až za brankovou čáru. Následný centr už byl tedy zbytečný.
77'
Domácí brání dobře. Dembélé chtěl v šestnáctce vrátit míč Forrestovi, ale to defenziva Südovy nedopustila.
77'
Slavickas nestihl přihrávku spoluhráče na hrací ploše. Hosté budou vhazovat.
76'
Cicilia se nyní spokojil s nakopnutím míče směrem dopředu, kde si ho převzal brankář Gordon. Ten okamžitě rozehrává na své spoluhráče.
74'
Jako tank se tlačil před domácího gólmana Moussa Dembélé. Právě Kardum mu však nakonec sebral balón.
73'
Rozehrávky se ujal Griffiths. Nakonec z toho byl centr na zadní tyč, kde na míč nedosáhl Ajer.
72'
Callum McGregor byl faulován poblíž rohu pokutového území soupeře. Tohle je poměrně dobrá pozice pro hosty.
70'
Z dálky to zkusil Olivier Ntcham. Francouzský záložník trefil jen protihráče.
68'
Leigh Griffiths poprvé v akci. Bylo to ale jen na krátkou dobu, protože mu pomezní odmával ofsajd.
67'
Manažer Celticu, Brendan Rodgers, evidentně není spokojen s tím, co jeho tým ve druhém poločase předvádí. Uvidíme, zda hru oživí předchozí dvojité střídání.
66'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Michael Johnston, přichází Leigh Griffiths.
66'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Emilio Izaguirre.
65'
Po rohovém kopu Švrljugy se hosté bez větších problémů ubránili.
64'
Hosty podržel brankář Gordon! Slavickasův centr odvrátil Tierney pouze ke střídajícímu Juliusovi Kasparavičiusovi a Gordon musel rychle na zem, aby přízemní střelu útočníka Südovy vytěsnil mimo svou svatyni!
62'
I po hodině hry drží Südova s favoritem remízu. Domácí fanoušci jsou určitě spokojeni s dosavadním průběhem utkání.
60'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Robertas Vėževičius, přichází Julius Kasparavičius.
58'
Domácí vyslali varování defenzivě Hoops a navíc se pomalu dostávají do hry. Začínají být odvážnější směrem dopředu.
56'
Velmi dobrou příležitost si vytvořili i domácí! Slavickas našel zpětnou přihrávkou Rigina Ciciliu, který pohotově mířil pod břevno. Craig Gordon se však natáhl a vytáhl balón nad bránu!
54'
Šance Celticu! Moussa Dembélé převzal za obranou domácích přihrávku a z pravé strany se řítil na bránu. Zakončení mu ale vůbec nevyšlo. Zřejmě podklouzl a poslal míč vedle bližší tyče.
52'
Tak přeci jen střídání. Zraněného Šimunoviće nahrazuje Mikael Lustig.
51'
Hostující obránce je už zpět. Žádné střídání se u střídačky Celticu zatím nechystá.
50'
Šimunović je ošetřován za postranní čarou a hra pokračuje. Uvidíme, zda se vrátí do hry.
49'
Na trávníku zůstal ležet hostující stoper Jozo Šimunović. Bosenský fotbalista je už v péči lékařů.
48'
Domácí nyní postupovali do otevřené obrany soupeře. Cicilia balón posunul na levé křídlo na Verbickase, který měl před sebou volný prostor, ovšem jeho střela byla hodně nepřesná.
47'
Hráči Celticu jsou podobně jako v první půli na míči a snaží se tvořit hru. Průnik pokutovým územím soupeře nedotáhl do úspěšného konce Dembélé.
46'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Ozelame Finkler, přichází Daniel Offenbacher.
46'
Po prvním poločase drží Südova proti Celticu nerozhodné skóre 1:1, což je pro litevský klub jistě úspěch. Hosté jsou navíc výrazně aktivnější, ale ve finální fázi útočných akcí jim zatím schází větší efektivita. Celtic otevřel skóre už ve 3. minutě, kdy se po centru Johnstona prosadil Olivier Ntcham. Domácí však ve 13. minutě využili zaváhání brankáře Gordona, který si nedokázal dojít pro centr ze standardní situace a Ovidijus Verbickas hlavou srovnal.
45+2'
45+1'
Moussa Dembélé to zkusil z trestného kopu ze 30 metrů přímo na bránu. Ivan Kardum ale míč mířící po jeho levé ruce celkem bez problémů lapil.
45+1'
Rozhodčí nastaví první půli o minutu. Hosté budou zahrávat přímý kop po faulu právě na Browna.
45'
Domácí fanoušci bučí při každém kontaktu Scotta Browna s míčem. Hostující kapitán totiž předvedl několik ostrých zákrokům vůči hráčům Südovy.
44'
Švrljuga zachytil přihrávku Browna, ale následně se s míčem zahnal za postranní čáru. Hosté, kteří dnes hrají ve žlutočerné kombinaci, budou vhazovat.
43'
První poločas se chýlí ke konci. 1:1 by bylo pro Südovu rozhodně lichotivé skóre.
42'
Čadjenović fauloval na půlce Ntchama. Hosté zase mohou vymýšlet nějakou akci, ze které by ohrozili bránu soupeře.
40'
Ovidijus Verbickas se ocitl po souboji s Brownem ve středu hřiště s bolestivou grimasou na zemi. Rozhodčí přerušil hru, ale jen proto, aby mohl být domácí fotbalista ošetřen. Nedovolený zákrok to podle něj nebyl.
39'
Domácí se dostali do ojedinělého protiútoku. Švrljuga si na pravém křídle počínal odvážně, ale jeho snaha litevskému týmu nakonec nic nevynesla. Kope se totiž od Gordonovy brány.
37'
Po rohovém kopu McGregora netrefil bránu James Forrest. Celtic i přes velkou převahu stále hraje se Südovou nerozhodně.
36'
Z rohu hosté nic nevytěžili, ale velkou šanci si připravili krátce poté! Dembélé našel krásným pasem Calluma McGregora, kterému se ale nepovedl ideálně první dotek a brankář Kardum mu balón vypíchl na rohový kop.
35'
Michael Johnston pronikal po levé straně a nakonec získal pro Hoops rohový kop.
34'
Scott Brown poměrně tvrdě fauloval Čadjenoviće. Zatím se vyhnul žluté kartě.
33'
Právě Verbickas tentokrát již míč ztratil a z toho mohl těžit Johnston. Ten měl na levé straně hodně prostoru, ovšem jeho centr byl odvrácen.
32'
Ntcham se snažil obrat o míč Verbickase, ale při tom ho fauloval. Míč pro domácí.
30'
Hosté zapojili do kombinace i brankáře Gordona. Ten je jinak téměř bez práce. Obdržený gól jde navíc z velké části na jeho vrub.
29'
V šestnáctce se snažil prosadit do zakončení mladíček Michael Johnston. V pádu trefil jen obránce Südovy.
28'
Brown se pokoušel prostrčit míč do šestnáctky na Ntchama. Ten byl rychle dostoupen bránícími hráči a už nemohl s balónem nic udělat.
27'
Domácí stojí v devíti lidech ve své šestnáctce nebo její blízkosti. Hráči Celticu tak musejí překonávat urputný obranný val.
25'
Nápor Celticu pokračuje. Forrest našel přesným centrem hlavu neobsazeného Michaela Johnstona, který však trefil jen prostor, v němž byl připraven Ivan Kardum.
23'
Právě Tierney nebezpečně odcentroval z levé strany. Domácí se nakonec dokázali ubránit.
22'
Domácí spoléhají jen na ojedinělé brejky. Jeden z nich zastavil obranným zákrokem Kieran Tierney.
20'
Ten rozehrával Johnston. Po jeho centru se míč pohyboval v šestnáctce na kopačkách hráčů Celticu, kteří se ale k ohrožení brány soupeře nedostali.
19'
Hostům málem vrátil vedení James Forrest! Výborně to udělal Callum McGregor, jenž našel přesným obloučkem od brankové čáry právě Forresta, který si na penaltě balón šikovně zpracoval a po zemi zakončil. Kardum sebou ale rychle hodil na trávník a pravou rukou míč vyškrábl na roh!
18'
Bhoys drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou nebezpečnou akci. Domácí se už zase hlavně brání.
16'
To, co před pár minutami nezvládl Craig Gordon, ukázal Ivan Kardum. Chorvatský brankář domácího týmu sundal balón z hlav nabíhajících útočníků Celticu.
15'
Hráči Südovy se prosadili ze své první kloudné akce. Taková situace jim může vlít do žil nové sebevědomí a odhodlání.
13'
FK Sūduva právě vstřelila branku!
Domácí standardku využívají a vyrovnávají! Balón poslal před bránu Slavickas. Jeho centr mířil do prostoru, kde měl kralovat brankář Gordon, ale ten se k balónu nedostal a jeho zaváhání využil OVIDIJUS VERBICKAS, který hlavou srovnal skóre.
12'
Švrljuga vyvážel balón dopředu po pravé straně a Tierney ho fauloval. Domácí budou zahrávat standardní situaci.
11'
Olivier Ntcham nabral ve středu hřiště rychlost a dovezl míč až před šestnáctku Südovy. Následně se snažil balón předat nabíhajícím útočníkům, ale přihrávka již byla nepřesná.
10'
Nyní to Scott Brown přehnal. Hostující kapitán fauloval ve středu hřiště Ciciliu.
8'
Fotbalisté Celticu rozehrávku soupeře dobře napadají a většinou rychle získávají míče zpět. Tak jako teď.
7'
Gamboa na pravé straně rozběhl Jamese Forresta. Tomu se ale centr nepovedl a míč skončil v zámezí.
5'
Hosté pokračují v aktivní hře. McGregora nyní fauloval Čadjenović.
3'
Celtic právě vstřelil branku!
Hosté začali utkání skvěle! Od úvodní rozehrávky soupeři v podstatě nepůjčili míč a už na začátku 3. minuty se ujali vedení! Michael Johnston z levé strany výborně odcentroval na zadní tyč, kam si naběhl OLIVIER NTCHAM a nekompromisní hlavičkou zavěsil balón do sítě.
1'

FK Sūduva Marijampolė: Kardum – Švrljuga, Gajdučik, A. Jankauskas (C), Slavickas – Finkler, Čadjenović, Verbickas –
Cicilia, Vėževičius.
Náhradníci: Aleksandrov-Ridley – Činikas, Kasparavičius, Živanović, Matulevičius, Acevedo, Offenbacher.

Celtic FC: Gordon – Gamboa, Ajer, Šimunovič – Brown (C) – Forrest, McGregor, Ntcham, Tierney – Johnston, Dembélé.
Náhradníci: Bain – Izaguirre, Griffiths, Sinclair, Rogic, Lustig, Kouassi.

Rozhodčí: I. Bebek – T. Petrović, M. Grgić.
Oba celky se utkaly před 16 lety v tehdejším předchůdci Evropské ligy, poháru UEFA. Celtic se s litevským soupeřem nemazal, když doma zvítězil drtivě 8:1 a výhru 2:0 si přivezl i z trávníku Südovy.

FK Sūduva Marijampolė:
Sūduva v minulé sezóně poprvé v historii ovládla litevskou ligu a kvalifikovala se tak do předkol Ligy mistrů. Zde nejprve vyřadila kyperský APOEL, ale ve 2. předkole byla vyřazena Crvenou zvezdou Bělehrad. Vzhledem k letošním pravidlům však byl celek z Marijampolé ještě nasazen do 3. předkola Evropské ligy, v němž vyřadil po výsledcích 1:0 venku a 0:0 doma lotyšský Spartaks. V letošním ročníku litevské ligy patří Südově po 20 kolech první příčka s pětibodovým náskokem na Žalgiris.

Celtic FC:
Celtic se při problémech městského rivala Rangers stal neohroženým skotským vládcem. Domácí ligu tak vyhrál už sedmkrát v řadě. V posledních dvou letech navíc Bhoys získali i oba národní poháry. Na evropské scéně už to ale tak slavné není a maximem je tak většinou účast v základní skupině LM.

Letos se však Celticu nepovedlo ani to. Nad jeho síly totiž bylo ve 3. předkole řecké AEK. Zelenobílím pak nevyšel podle představ ani vstup do domácí Premiership. V úvodním kole sice přehráli 3:1 Livingston, ale poté padli 0:1 na půdě Hearts. Náladu si pak zlepšili pohárovým vítězstvím 3:1 na hřišti Patricku.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve čtvrtek jsou na programu úvodní zápasy play-off Evropské ligy. Já Vás provedu duelem mezi litevským celkem FK Südova a slavným Celticem. Favorita na postup musíme hledat ve skotském šampiónovi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.