Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Gent : Jagiellonia - 16. srpna 2018   20:30

Gent
Gent
13' Awoniyi  • 84' Jaremčuk  • 89' David
3:1
(1:0)
Jagiellonia
Jagiellonia
58' Pospíšil
Gent
Kalinić – Asare, Plastun, Rosted, Foket – Čakvetadze, Odjidja-Ofoe, Verstraete, Dompe (79. Limbombe) – Awoniyi (77. David), Andrijašević (69. Jaremčuk).
Thoelen – David, Dejaegere, De Smet, Kubo, Limbombe, Jaremčuk
Bastian Dankert – Mike Pickel, René Rohde
Ghelamco Arena, Gent
Jagiellonia
Kelemen – Guilherme, Runje, Mitrović, Burliga – Kwiecien (43. Sheridan), Romanchuk, Pospíšil – Novikovas (81. Swiderski), Frankowski (85. Wójcicki) – Bezjak
Sandomierski – Grzyb, Klemenz, Machaj, Shediran, Swiderski, Wojcicki

Statistiky:

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:9.
Fotbalisté Gentu dnes přehráli 3:1 Jagielloniu a v součtu s vítězstvím 1:0 na půdě soupeře postupují do play-off o Evropskou ligu. Domácí přiblížil k postupu už ve 13. minutě Taiwo Awoniyi, ale hostům se ještě podařilo bitvu zdramatizovat vyrovnáním Martina Pospíšila, který potrestal fatální chybu v rozehrávce soupeře. Závěr ale patřil Belgičanům, když se do černého zapsali střídající hráči. V 84. minutě vrátil Gentu vedení Roman Jaremčuk a krátce před koncem potvrdil domácí úspěch Jonathan David.
90+4'
90+2'
Z větší dálky vypálil Roman Bezjak. Balón se ale mezi domácí tyče nevešel.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty nad rámec normální hrací doby.
89'
Gent právě vstřelil branku!
Je definitivně jasno! Asare měl na levé straně hřiště spoustu prostoru a tak mohl poslat míč před bránu na nabíhajícího JONATHANA DAVIDA, který ho pohodlně usměrnil do sítě.
87'
Domácí už kontrolují postupový výsledek, polský celek má na vstřelení dvou gólů málo času.
85'
Střídání v týmu Jagiellonia Białystok: ze hřiště odchází Frankowski, přichází Wójcicki.
85'
Žlutou kartu dostává Roman Jaremčuk (KAA Gent).
84'
ROMAN JAREMČUK zřejmě dává razítko na postup Gentu! Ukrajinský útočník se chopil míče na levém křídle, popoběhl s ním až do šestnáctky a přízemní střelou k bližší tyči překvapil Kelemena – 2:1.
83'
Po rohu se hosté ubránili a stále mohou myslet na postup.
82'
Stallone Limbombe dostal přihrávku na střed pokutového území a zakončil velmi dobře. Hosty ale udržel ve hře brankář Marián Kelemen, který balón skvělým zákrokem vytáhl na roh!
81'
Střídání v týmu Jagiellonia Białystok: ze hřiště odchází Novikovas, přichází Swiderski.
79'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Jean-Luc Dompé, přichází Stallone Limbombe.
79'
Domácí mohl přiblížit k postupu Roman Jaremčuk. Ukrajinský fotbalista dostal přihrávku na levou stranu šestnáctky a jeho střela skončila na břevně!
77'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Jonathan David.
74'
Další roh Novikovase už domácí bez větších problémů přestáli.
73'
Po něm odklidil Awoniyi balón na zadní tyči jen k Romanovi Bezjakovi, který už střílel téměř do prázdné brány, ale byl to právě Awoniyi, jenž míč vytěsnil mimo tyče!
72'
Šance hostí! Z pravé strany postupoval na bránu Gentu Frankowski, ale Kalinić jeho ránu vyrazil na roh.
70'
Taiwo Awoniyi předvedl hezkou individuální akci. V šestnáctce si položil obránce a přehodil si míč na levačku. Jeho střelu ke vzdálenější tyči ale pokryl Kelemen.
69'
Utkání je stále otevřené a hráči obou týmů si to uvědomují. To je vidět i na tom, že se hra přitvrdila.
67'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Franko Andrijašević, přichází Roman Jaremčuk.
67'
Dalším domácím hráčem, který viděl žlutou kartu, je Franko Andrijašević.
65'
Nana Asare fauloval Martina Pospíšila a byl potrestán žlutou kartou.
62'
Domácí si mohli vzít vedení zpět! Giorgij Čakvetadze protáhl brankáře Kelemena přízemní střelou z 20 metrů. K odraženému míči se pak dostal Dompé, jenž ale prováhal nejlepší chvíli k zakončení a Kelemen mu balón vypíchl.
60'
Domácí už tedy v součtu vedou o jediný gól. Jagiellonia určitě cítí šanci.
58'
Jagiellonia právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají a jsou zpět ve hře o postup! Domácí v obraně selhali, když jeden z hráčů nejprve poslal těžkou malou domů brankáři Kalinićovi a ten míč odkopl jen k MARTINOVI POSPÍŠILOVI. Ten se tak dostal do samostatného úniku a střelou po zemi překonal gólmana Gentu – 1:1.
57'
Domácí ubránili standardní situaci a šli do rychlého brejku. Míč se postupně dostal až k Frankovi Andrijaševićovi, jehož střela ale mířila jen do rukavic Kelemena.
55'
Rohový kop také na druhé straně. Dobrý centr Dompého prošel šestnáctkou, aniž by míč někdo zasáhl.
54'
Zakončení Sheridana bylo nakonec tečované a tak hosté zahrávali ještě jeden roh. Buffalo's se ubránili.
53'
Na rohový kop Guilhermeho si nabíhal Sheridan. Irský fotbalista ale v těžké pozici neumístil míč mezi tyče.
51'
Burliga musel zastavit průnik Čakvetadzeho faulem. Míč pro domácí.
49'
Rychlý protiútok hostí zakončoval Frankowski. Ten se dostal k hlavičce na bližší tyči, ale nezamířil přesně.
48'
Hostující Taras Romanchuk vyfasoval žlutou kartu za faul na Andrijaševiće.
48'
Jagiellonia drží míč, ale je to u půlící čáry. Tam domácím nehrozí nebezpečí.
47'
Hosté mají 45 minut na to, aby vstřelili alespoň dva góly a postoupili. Také ale nesmí další inkasovat.
46'
Po prvním poločase mohou být domácí spokojeni. Nad Gentem vedou 1:0 a v součtu s prvním utkáním mají k dobru už dva góly. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě přesnou hlavičkou Taiwo Awoniyi. Hosté se sice snažili, ale gólovou příležitost si dosud nevypracovali.
45+2'
45+1'
Domácí chtějí dohrát poločas s míčem, nyní si ho vyměňují obránci belgického celku.
45+1'
Budou to dvě minuty.
45'
První poločas se už spíše jen dohrává. Můžeme asi počítat i s nějakým nastavením.
43'
Zmíněný roh rozehrával Guilherme. Nic z toho ale nebylo.
43'
Bartosz Kwiecien, který byl před pár minutami ošetřován, není stoprocentně v pořádku. Nahrazuje ho Cillian Sheridan.
42'
Arvydas Novikovas trefil jen domácí zeď. Bude z toho alespoň roh pro Jagielloniu.
41'
Frankowski byl stažen v nebezpečném prostoru před domácí šestnáctkou. Zajímavá standardka pro hosty.
40'
Novikovas zatáhl míč dopředu po pravé straně a střelou na zadní tyč se pokusil překvapit domácího gólmana. Bránu ale netrefil.
38'
Jean-Luc Dompé se snažil prosadit mezi přesilou obránců polského týmů. K ohrožení brány se nakonec neprotlačil.
37'
Hostující fotbalista by měl být v pořádku, hra byla opět zahájena.
36'
Na hřišti zůstal ležet zraněný Bartosz Kwiecien. Rozhodčí raději přerušil hru, čehož hráči hromadně využívají k občerstvení.
35'
Ve žlutém hrající Gent nyní uklidňuje hru kombinací na polovině soupeře.
33'
Rána Novikovase byla pro změnu zablokovaná dobře pracující domácí defenzivou.
32'
Hostující kapitán Taras Romanchuk vyzkoušel střelecké štěstí. Netrefil však bránu.
31'
Za námi je půlhodina hry. Hosté potřebují vstřelit na postup alespoň dva góly.
27'
Hosté postupně přidávají. Zakončení Burligy ale nemělo gólové parametry.
25'
Guilherme rozehrával hostující roh. Pro jeho centr si došel brankář Kalinić.
22'
Domácí jsou aktivnější. Střelou mimo se prezentoval Bezjak.
21'
Už to vypadalo na velkou šanci domácích! Andrijaševićovu střelu z levé strany šestnáctky vytáhl brankář Kelemen. Vzrušení ale bylo zbytečné, Gentu byl odmáván ofsajd.
18'
Žlutou kartu dostává Ivan Runje (Jagiellonia Białystok).
17'
Po něm propadl míč k Asaremu. Ten se už ale dostal do ostrého úhlu a těžkým kopem minul bránu.
17'
Rychlý protiútok Gentu zakončoval Taiwo Awoniyi. Hosté jeho střelu zablokovali na roh.
16'
Ten zahrával Dompé, hosté se ubránili.
15'
Po další nebezpečné akci budou domácí zahrávat rohový kop.
13'
Taiwo Awoniyi dostává žlutou kartu za přehnanou oslavu. Rozhodčímu se nelíbil svlečený dres.
13'
Domácí přidávají pojistku na svůj náskok z prvního zápasu! Odjidja-Ofoe vymotal na pravé straně hostující obranu a přesně odcentroval na zadní tyč. Z tohoto prostoru vrátil hlavou míč bránu před Andrijašević a TAIWO AWONIYI hlavičkou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre.
11'
Dlouhý nákop hledal někoho z ofenzivních hráčů Jagiellonie. Pro míč si ale došel brankář Kalinić.
10'
Nyní mají hosté míč, ten nyní na své obránce rozehrává brankář Kelemen.
7'
Hostující tým potřebuje útočit. Domácí zápas Jagiellonia o jeden gól prohrála.
5'
S pokusem Franka Andrijaševiće si poradil brankář Kelemen. Domácí začali aktivně.
3'
Novikovas byl příliš důrazný v souboji s bránícím Foketem. Rozehrávat budou domácí.
1'

KAA Gent: Kalinić – Asare, Plastun, Rosted, Foket – Čakvetadze, Odjidja-Ofoe, Verstraete, Dompe – Awoniyi, Andrijašević.
Náhradníci: Thoelen – David, Dejaegere, De Smet, Kubo, Limbombe, Jaremčuk

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Guilherme, Runje, Mitrović, Burliga – Kwiecien, Romanchuk, Pospíšil – Novikovas, Frankowski – Bezjak
Náhradníci: Sandomierski – Grzyb, Klemenz, Machaj, Shediran, Swiderski, Wojcicki

Rozhodčí: Bastian Dankert – Mike Pickel, René Rohde.
1. zápas: Jagiellonia – Gent 0:1 (0:0)
První utkání bylo hlavně ve druhém poločase poměrně rušné. Šance si vytvářely oba celky, ale jediný gól přišel až v 85. minutě a jeho autorem byl hostující Jonathan David. Gent si tak do odvety vytvořil velmi nadějnou výchozí pozici.

KAA Gent:
Gent obsadil v loňském ročníku belgické ligy čtvrté místo, což stačilo na kvalifikaci do Evropské ligy. Do ní hráči Gentu vstoupili rovnou ve 3. předkole. Do letošní sezóny ligové soutěže vstoupili De Buffalo's pomaleji. Začali porážkou 2:3 v Lutychu a poté doma remizovali 1:1 s Waregemem. Naposledy ale přehráli 4:1 Waasland-Beveren.

Jagiellonia Białystok:
Tým, za který nastupuje také český záložník Martin Pospíšil, se do předkol Evropské ligy kvalifikoval druhým místem v loňské sezóně polské Ekstraklasy. Do soutěže zasáhli v jejím druhém předkole, v němž vyřadili po výsledcích 1:0 doma a divoké remíze 4:4 na půdě soupeře portugalské Rio Ave. V domácí lize patří Jagiellonii po čtyřech zápasech třetí místo s bilancí tří výher a jedné porážky. Tu celek z Białystoku utrpěl hned v úvodním kole, kdy na domácí půdě podlehl 0:1 Lechii.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V odvetném zápase 3. předkola Evropské ligy si to ve čtvrtek večer rozdají belgický Gent a polská Jagiellonia Białystok. Blíže k postupu do play-off mají domácí fotbalisté, kteří si přivezli z trávníku soupeře nejtěsnější vítězství 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.