Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kalju : Stjarnan - 19. července 2018   18:00

Kalju
Kalju
88' Tamm
1:0
(0:0)
Stjarnan
Stjarnan
Kalju
Londak – Markovyč, Uggè (C), Gustavo, Elhi – Subbotin, Tjapkin (81. Tamm), Alidor, Volkov (24. Paur) – Liliu (71. Brtan) – Hunt.
Teleš – Avilov, Kirss, Brtan, Paur, Tamm.
Kruašvili – Varamišvili, Pipia (GRU)
Kadriorg, Tallinn
Stjarnan
Björnsson – Aegisson, Gudjónsson, D. Laxdal, Valdimarsson – Ragnarsson (60. J. Laxdal), Hauksson, Hédinsson (58. Hafsteinsson), B. Sigurdsson (C), Halldorsson (80. Jósefsson) – Baldvinsson.

Statistiky zápasu:
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:13.
Fotbalisté Nõmme Kalju dnes sice porazili Stjarnan 1:0, ale na postup do 2. předkola jim to nestačilo. V součtu s prvním zápasem totiž v tomto dvojutkání zvítězil islandský celek 3:1. Domácí se dnes ještě snažili boj o postup zdramatizovat, ale gól vstřelili příliš pozdě. Alex Tamm se prosadil až v 88. minutě a na víc už pak fotbalisté Kalju neměli čas.
90+5'
90+4'
Ještě dlouhý aut domácího Markovyče, který si ale hosté pohlídali. Teď už musí každou chvíli přijít závěrečný hvizd.
90+3'
Domácí se ještě snaží. Míč se dostal k na zadní tyč nabíhajícímu Paurovi, který se ho snažil vrátit zpět před bránu. V tom mu ale nejprve zabránil brankář Björnsson a rozhodčí už navíc viděl míč za brankovou čarou.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!
90'
Vypadá to, že hráči Kalju dnes alespoň zvítězí. Na postup už to ale s největší pravděpodobností stačit nebude, to by museli skórovat ještě dvakrát.
88'
Kalju právě vstřelilo branku!
Domácí se nakonec přeci jen dočkali gólu! Balón se dostal před bránu, kde ho gólman Björnsson proti dvojici důrazných soupeřů neudržel a střídající ALEX TAMM ho již v poklidu dopravil do odkryté svatyně Stjarnanu.
87'
Přízemní centr propadl až před bránu, kde číhal Kaspar Paur. Ten poslal míč vysoko nad a ještě při zakončení přišlápl bránícího Sigurdssona. Ten to ale snad rozchodí.
86'
I s nastavením zbývá do konce zápasu možná osm minut. Stjarnan se již může těšit na druhé předkolo.
84'
Na domácí straně se neujal ani dalekonosný pokus Subbotina. Balón prolétl nad břevnem.
83'
Hostující hráči teď pokazili šanci na nebezpečný protiútok. Jósefsson balón odevzdal do náruče brankáře.
82'
Z 22 metrů natáhl ke střele Maximiliano Uggè. Jeho povedený projektil vyboxoval do bezpečí Björnsson.
81'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Deniss Tjapkin, přichází Alex Tamm.
80'
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Hilmar Halldorsson, přichází Kristinn Josef Josefsson.
79'
Ke střele zpoza pokutového území se odhodlal Igor Subbotin. Jeho rána skončila tak metr nad břevnem.
77'
Po závaru před domácí bránou se dostal k zakončení Gudjon Baldvinsson. Ten ale zařízení netrefil.
77'
Jóhann Laxdal byl faulován Gustavem. Následnou standardku rozehrával Halldorsson, ovšem domácí obránci míč odvrátili.
75'
Hra se odehrává v poklidném tempu. Hráči Kalju už vzdali snahu o dohánění třígólového manka z prvního duelu a hosté se nikam hnát nemusí.
73'
Po standardní situaci Aegissona se dostal jeden z hostujících hráčů k hlavičce. Brankář Londak měl ale poměrně snadnou práci.
71'
Ano, nakonec je střídán právě Liliu. Na trávních přichází Marko Brtan.
70'
U postranní čáry už je připraven k nástupu do hry Marko Brtan, ovšem ošetření si nyní vyžádal Liliu. Uvidíme tedy, kdo nakonec bude střídaným hráčem.
68'
Jóhann Laxdal si pomohl v souboji s domácím obráncem faulem. Hráči Kalju budou rozehrávat od vlastního rohového praporku.
67'
Hra se teď odehrává především u půlící čáry, což hostům plně vyhovuje.
65'
Po sklepnutí Hunta to zpoza šestnáctky velice chytře zkoušel Uggè. Ten se snažil hostujícího gólmana zaskočit technickým obloučkem, ale míč se snesl nad břevno!
63'
Pěknou individuální akci předvedl Halldorsson, který na levém křídle přesprintoval obránce. Jeho nástřel před bránu byl ale sražen na roh.
62'
Čas domácím rychle utíká. Stjarnan drží i půlhodinu před konce bezgólový stav a soupeře navíc k ničemu nepouští. Zdá se, že vstřelit tři góly je už nad síly Kalju.
60'
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Thorsteinn Mar Ragnarsson, přichází Jóhann Laxdal.
58'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Eyjolfur Hedinsson, přichází Gudmundur Hafsteinsson.
57'
Rozhodčí viděli faul domácího Hunta, který si počínal nedovoleně v hlavičkovém souboji na útočné polovině.
55'
Thorsteinn Mar Ragnarsson bránil domácímu hráči ve vhození autu a za nesportovní chování tak fasuje žlutou kartu.
54'
Ostrý centr Igora Subbotina vyboxoval pozorný brankář Björnsson.
54'
Hosté se ubránili, ale teď budou čelit pro změnu standardní situaci, která připomíná zkrácený roh.
52'
Liliu svůj centr do šestnáctky neprocpal. Hosté balón srazili na rohový kop.
51'
Hraje se na obranné polovině Stjarnanu, ovšem nutno dodat, že hosté soupeře k ničemu výraznějšímu nepouštějí.
50'
Domácí vysunuli obrannou linii až na půlící čáru. Snaží se dostat soupeře pod tlak a ještě s vývojem dvojutkání něco udělat.
48'
Hosté se ubránili, ovšem hráči Nömme zůstali u míče. Přišel tedy centr z pravé strany, po němž hlavičkoval nad břevno Liliu.
47'
Rohový kop uvidíme i na druhé straně.
47'
Ten rozehrával Halldorsson, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
46'
Z pravé strany se prosadil k centru Ragnarsson. Obrana Kalju míč odklidila na rohový kop.
46'
První poločas gól nepřinesl, což vyhovuje hráčům Stjarnanu, kteří tak stále drží třígólový náskok, jenž si vytvořili v prvním zápase. Domácí začali utkání aktivně, ale několik zajímavých situací nedokázali dotáhnout do úspěšného vyústění. S blížící se přestávkou se osmělil i islandský tým. Hlavička kapitána Sigurdssona rozhodě volala po gólu, ovšem gólman Londak Kalju zachránil.
45+2'
45+2'
Halldorssonův centr vyboxoval brankář Londak do bezpečí a první poločas tak končí za bezgólového stavu.
45+1'
Rohový kop budou po odvráceném centru z přímého kopu ještě zahrávat hosté.
45+1'
Gruzínský rozhodčí nastaví v prvním poločase jedinou minutu.
45'
Po levém křídle se dostával do pokutového území Liliu. Obránce mu balón nakonec vypíchl a domácí tak budou pouze vhazovat.
43'
Následný roh rozehrával Subbotin. Jeho centr ale našel pouze hlavu bránícího hráče.
43'
Hunt hlavou prodlužoval míč na zadní tyč, kam si nabíhal jeho spoluhráč. Jeden ze stoperů Stjarnanu dobře zareagoval a odhlavičkoval balón do zámezí.
42'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Hosté přeci jen otupili nápor soupeře a drží třígólový náskok z prvního utkání.
40'
A po něm si hráči Stjarnanu vytvořili před bránou soupeře obrovský závar! Vše ale skončilo faulem Ragnarssona na gólmana Londaka.
39'
Hosté se málem ujali vedení! Po centru z pravé strany hlavičkoval o zem Baldur Sigurdsson. Brankář Londak však ukázal výborný reflex a vytěsnil balón mimo své tyče!
38'
Hosté se snad poprvé v utkání dostali do souvislejší kombinace na polovině soupeře. Ragnarsson tahal míč po levé straně, ale jeho centr byl odvrácen. Následně hosté získali aut.
36'
Hunt schytal v ostrém hlavičkovém souboji úder do tváře, za kterou se drží. Podle sudího ale fauloval on a Islanďané tedy rozehrávají.
35'
Do šance se tlačil z levé strany šestnáctky Subbotin. V souboji s vybíhajícím brankářem šel do skluzu, ale nakonec se bude jen kopat od brány Stjarnanu. Domácí hráč se zřejmě dotkl míče jako poslední.
33'
Domácí kotel žene své miláčky dopředu. Fanoušci Kalju si našli cestu a zápas i přesto, že dnes musejí hrát v azylu v Tallinnu.
32'
Hostující útočník Baldvinsson při napadání fauloval rozehrávajícího Markovyče. Hráči Kalju se domáhali udělení žluté karty, ale sudí měl jiný názor.
31'
Nic na tom nezměnil ani dalekonosný pokus Subbotina z přímého kopu. Míč v pohodě lapil Björnsson.
30'
Domácí tým má rozhodně více ze hry. Z třígólového manka z prvního utkání však zatím nedokázal nic umazat.
28'
Velkou šanci neproměnil Mbu Alidor! Domácí záložník dostal přihrávku zhruba na úroveň penalty, ale z první vypálil jen do středu brány, kde stál připravený Björnsson!
26'
Domácí soupeře vystrašili po rohovém kopu. Po Subbotinově centru hlavičkoval mimo Brazilec Liliu.
24'
Domácí nuceně střídají. Alexandr Volkov opouští trávník se zaledovaným ramenem. Nahrazuje ho Kaspar Paur.
24'
Hostující protiútok zastavil zdviženým praporkem pomezní rozhodčí. Baldvinsson byl v ofsajdu.
22'
Domácí zahrávali po Gudjónssonově faulu standardní situaci. Subbotinovu střelu v pohodě ukryl do rukavic brankář Björnsson.
21'
Žlutou kartu dostává Brynjar Gudjónsson (UMF Stjarnan).
20'
Liliu dostal přihrávku do běhu a pokusil se míč ještě procpat na spoluhráče před bránu. Obránce hostí však balón srazil ke svému gólmanovi. Domácí reklamují ruku, ovšem sudí nechává hru pokračovat.
19'
Po rohu, který rozehrával právě Subbotin, se hostující mužstvo ubránilo.
18'
Na pravém křídle se Subbotin rychlostí zbavil bránícího hráče a zatáhl míč až k brankové čáře. Jeho centr však srazil na roh další z obránců hostí.
17'
Gólman hostí si došel pro nepřesný nákop jednoho z hráčů Nõmme a rozehrává míč na své spoluhráče.
16'
Domácí snaze zatím schází finální vyústění. Přihrávky či centry postrádají přesnost. Teď se zase bude jen kopat od brány, kterou hájí Björnsson.
14'
Z levé strany odcentroval Liliu. Balón jen propadl šestnáctkou hostí a skončil v autu.
12'
Estonský celek se nadechuje k náporu. Domácí drží míč a teď se prokombinovali k centru z pravé strany hřiště. Ten ale nenašel nabíhajícího Hunta.
10'
A byla z toho dobrá příležitost! Centr Subbotina směřoval na vzdálenější tyč, kde se dostal k hlavičce domácí kapitán Uggè. Björnsson však dokázal balón alespoň vyrazit před sebe a jeden z obránců ho pak odkopl do bezpečí.
10'
Došlo však k faulu a domácí tak budou zahrávat standardku z pravé strany.
9'
Nyní sledujeme postupný útok domácích. Ti si zatím na jistotu mění míč.
8'
Další domácí útok ztroskotal na nepřesné přihrávce. Bude se kopat od brány Stjarnanu.
7'
Hráči Kalju to zkoušeli po svém levém křídle. Pravá strana obrany hostí ale zafungovala dobře a akci soupeře zastavila.
6'
Lídr tabulky islandské nejvyšší soutěže ale nepřijel jen betonovat. Kalju se muselo naopak bránit, ale vše skončilo jen nepřesným centrem.
5'
Domácí tým má samozřejmě co dohánět. Duel na půdě soupeře prohrál 0:3 a tak se dnes musí tlačit dopředu.
4'
Zahrozili i domácí. Po rohu Subbotina hlavičkoval vedle Trevor Elhi.
3'
Halldorsson se s tím nepáral nakopl balón do šestnáctky Kalju. Tam ho hlavou lízl Thorsteinn Mar Ragnarsson, ale neusměrnil ho mezi domácí tyče.
2'
Gustavo fauloval ve středu hřiště Sigurdssona. Rozehrávají hosté.
1'
Utkání rozehráli domácí. Míč se ale po jejich nákopu ocitl v autu a tak se k balónu dostávají i fotbalisté Stjarnanu.
1'

JK Nõmme Kalju: Londak – Markovyč, Uggè (C), Gustavo, Elhi – Subbotin, Tjapkin, Alidor, Volkov – Liliu – Hunt.
Náhradníci: Teleš – Avilov, Kirss, Brtan, Paur, Tamm.

UMF Stjarnan: Björnsson – Aegisson, Gudjónsson, D. Laxdal, Valdimarsson – Ragnarsson, Hauksson, Hédinsson, B. Sigurdsson (C), Halldorsson – Baldvinsson.
Náhradníci: Dieterich – Jósefsson, J. Laxdal, Gudmundsson, Jóhannesson, Fodilsson, Hafsteinsson.

Rozhodčí: Kruašvili – Varamišvili, Pipia (GRU).
1. zápas: Stjarnan – Kalju 3:0 (1:0)
První zápas vyšel mnohem lépe vedoucímu týmu islandské ligy. V 18. minutě otevřel skóre utkání Halldorsson, když proměnil pokutový kop. Následně byli domácí lepším týmem, ovšem další gól i přes šance v první půli nepadl. Ve 49. minutě ovšem zvýšil náskok na dvě branky Sigurdsson, který se prosadil po volném kopu. V 69. minutě hostující obrana zaváhala a Baldvinsson proměnil samostatný nájezd.

Branky: 18. Halldorsson (pen.), 49. Sigurdsson, 69. Baldvinsson
ŽK: 48. Constancio (KLJ)

JK Nõmme Kalju:
Kalju se v posledních letech zařadilo k nejlepším estonským klubům. V roce 2012 získalo historický titul a v roce 2015 pak triumfovalo také v národním poháru. V loňské sezóně Nõmme obsadilo v ligové soutěži třetí místo. V tomto ročníku Meistriliigy, která se hraje systémem jaro – podzim, si zatím počíná skvěle. V 15 duelech ztratilo body jen za pět remíz a tabulku vede o dva body před Florou Tallinn.

UMF Stjarnan:
Fotbalový klub z patnáctitisícového města Garðabær byl založen už v roce 1960, ale největší úspěchy začal sbírat až v tomto desetiletí. V letech 2012 a 2013 tak přišly triumfy v národním poháru a v roce 2014 Stjarnan konečně opanoval i nejvyšší soutěž. V té době se hráči tohoto celku proslavili také originálními gólovými oslavami. V posledních dvou sezónách pak Stjarnan skončil v lize na druhém místě. I letos se mužstvu na domácí frontě daří. Po 12 kolech nasbíralo 25 bodů a tabulku vede o skóre před Valurem.
Vítám tu všechny příznivce kvalitního fotbalu! Ve čtvrtek pokračuje odvetnými zápasy 1. předkolo Evropské ligy. Estonský celek Nõmme Kalju přivítá islandský UMF Stjarnan. První zápas skončil výsledkem 3:0 pro Stjarnan, takže hráče Kalju čeká hodně těžká práce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.